Şimdi Ara

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM.... (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
809
Cevap
31
Favori
72.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bi zahmet :)
  • Pelin77 P kullanıcısına yanıt
    izleme programlarından kayıt cihazını silmek pek mümkün değildir, bir daha dosya tarama yapın derim
  • umutlu42 kullanıcısına yanıt
    o kameraya göre değişir, motorize lens, varifocal lens,ır led başlıca değişkenlerdir
    genelde üreticinin sitesinde yazar
  • merhaba kolay gelsin bizde avenir marka av-tc08 h model dvr cihazı ve air 5650 modem var cms programını indirip tara dediğimde aynı ağ içinden izleyebiliyorum ama uzaktan cms ile izlemeye çalıştığımda 80 portu için giriş zamanaşımı uyarısı alıyorum diğer prtları nedediğimde cihaz bulunamadı diyor mobilden avenir super ile aynı ağdan izleyebiliyorum ama uzaktan izleme aynı şekilde yapamıyorum (bu arada modemden firewall devre dışı bıraktım ) tarayıcıdan izlemeye çalıştığımda ekran geliyor şifreyi giriyorum ama görüntü alamıyorum
    CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dresumer -- 2 Şubat 2017; 13:39:39 >
  • dresumer D kullanıcısına yanıt
    http potunu cihazdan da modemden de 81 e alın
    dış ıp nizin sonuna :81 koyun
    öyle izlemeyi deneyin

Ama şöyle bir durum var, mobil portu cihazın farklı olabilir, onu da yönlendirmeniz gerekiyor olabilir
    Ayrıca aynı kullanıcı adıyla tek bi yerden giriş yapılmasına izin veriyor olabilir.
    Cihazdan sadece dışardan izlemek için bir kullanıcı oluşturup onunla giriş yapın.

Portların çalışıp çalışmadığına canyouseeme.org tan bakabilirsiniz.
  • Merhaba 2 kameralı sistem kurdum. Ancak 15-20 dk sonra adaptör aşırı ısınıyor, kayıt cihazı ötüp kameralar kapanıyor sebep ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pegasus777 kullanıcısına yanıt
    ısı fazla akım gereğidir, aynı adaptörden hem kamerayı hem cihazı beslemiyorsunuz değil mi, cihaz ötüyorsa hdd simdiden gitmiş olması muhtemeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

ısı fazla akım gereğidir, aynı adaptörden hem kamerayı hem cihazı beslemiyorsunuz değil mi, cihaz ötüyorsa hdd simdiden gitmiş olması muhtemeldir.

HDD sıkıntı yokmuş sorun içteki kırmızı siyah kabloların metal renk tele temas etmesiymiş bağlantıları yeniden dikkatli yapınca sorun kalmadı tşkler.
  • Hocam merhabalar.

CCTV kabloya BNC konnektör bağlarken bir yanlışlık yaptığımızı düşünüyorum. 14 kameranın 8 inden görüntü alamıyorum. Kablonun dış plastiğini ayırdığımızda,metal renkte kırçıllı bir kablo çıkıyor. Bunu normalde alta alıp kelepçesini geçirip montajını yapmak gerekiyormuş. Biz kelepçeyi geçirdikten sonra araya bant attığımız için o kırçıllı kablo BNC ye hiç temas etmiyor. Görüntü alamamızın nedeni bu olabilir mi?

• ysakay kullanıcısına yanıt
    anlamadım ama canlı uç BNC nin ortasına değecek, diğer teller falan BNC nin dışına, bu şekilde çalışır.
  • Aynen dediğiniz gibi yaptım. 3 kameradan görüntü alamıyorum. Ledleri falan çalışıyor ancak görüntü yok. Kablo kırık mı diye voltaj testide yaptım ama halen sonuç alamadım. Kameralarında yerini değiştiriyorum ama 3 hattan görüntü elde edemedim. Sanırım yeni hat cekmem gerekicek.

kısadevre olabilir, kılcal bir kablo kaçmış olabilir canlı uca
  • 3 er defa bnc değiştim. Çok çok inceleyerek yaptım. Kablolarda problem var başka bir açıklaması yok. Değişicem hepsini.

kaç +1 kablo çektiniz,

2+1 ise kırmızdan + yı, siyahtan canlı ucu verin,
    kılcal kablolardan da ortak şase gönderin
    Kablo çekmek çok zor ise
  • Merhaba hocam iş yerine iç mekan için yaklaşık 8 tane kamera alıcaz elektronik mühendisliği okuyorum ama kamera pek anladığım bir alan değil babama bir fiyat vermişler sizce bu kameralar ve kayıt cihazı nasıl?

TTECH IR2010 1MP DIŞ--110TL
    Özellikler:
    1/4″ 1.0 Megapixel CMOS Sensör
    1280(H) x 720(V)
    18 adet Yeni Nesil IR Led ile 20 Metre Gece Görüş Mesafesi
    3.6mm. Sabit Lens
    AHD, CVBS
    OSD Menü
    Metal Kasa
    IP66

TTECH IDM2010 1MP İÇ--90TL
    Özellikler:
    1/4″ 1.0 Megapixel CMOS Sensör
    1280(H) x 720(V)
    18 adet Yeni Nesil IR Led ile 20 Metre Gece Görüş Mesafesi
    3.6mm. Sabit Lens
    AHD, CVBS
    OSD Menü
    Metal Kasa
    IP66

KAYIT CİHAZI:
    WİNKEL 1*16 DVR --518TL

kayıt cihazı hakkında bir teknik detay bulamadım harddiski ben kendim bulucam sizce ne tercih edeyim?
  • arkadaşlar bnc kamera kablomu hdmi yada vga yapıp monitörden izleme yapabilir miyim?

aliexpresste mini adaptörler var ama ne derece sağlıklı bilmiyorum.

önerilere açığım

bir de bu kamera 10 sene önce kurulmuştu. kabloyu değiştirmeden sadece kamerayı değiştirsem şimdi ki teknoloji ile netliğim çok fark eder mi? monitör ise şu eski kasa şeklindeki monitörlerden. ağır baya. yer de kaplıyor tabi...

teşekkürler bilgi ve paylaşım yapan herkese..
  • MasterHero kullanıcısına yanıt
    Bu tarz destek veremiyorum kusura bakma. 110 liraya kamera alıcan nasıl olduğunu bana sormıcan.
    İyi günler.
  • Merhaba arkadaşlar, 8 Kameralı bir sistemimiz var. Kameralardan 3 tanesinde mesafe sorunu var. Bu konuyla ilgili iki sorum var, umarım yardım edebilecek birileri çıkar.

Soru 1- Kameradan çıkan ikili BNC kablosundaki elektrik kablosunu 20-30 Metre uzatabilirmiyiz. Elektrik ve video aktarımı ile ilgili sorunlar çıkar mı ?

Soru 2- Cat5 veya Cat6 ile, uçlara video balun koyarak 80-90 Metre de elektrik ve video alabilirmiyiz sağlıklı bir şekilde.

Eğer bunlar mümkün değilse, elektrik konusunu nasıl çözebilirim ? Her kameranın yanına elektrik/priz çekmem mümkün değil.

Saygılar ve şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaslar kameralarin ledleri dusuk yaniyor gibi geldi bana normal midir yada baska neden den dolayimi az yaniyor, birde goruntulerde karincalanma oluyor goruntu net degil neden olur simdiden tesekkurler...CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMERKAHVECİ -- 8 Mart 2017; 22:5:52 >
  • TheKingLeon kullanıcısına yanıt
    analog kamerada 350mt rahat alırsın rg-59 kablo ile
    Enerjiyi ise 100mt e kadar alırsın
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.