Şimdi Ara

çay makinaları çayı taze tutar mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, 80tl sinbo 100tl falan fakir gibi markaların çay makinaları var, bu çay makinaları çayı taze tutar mı ? nasıl ? öneriniz var mı ? arçalik çok övülmüş ama pahalı, ne dersiniz ? çok fark eder mi ?? bide çaydanlığın çayı gibi olur mu yoksa poşet çay gibi dandik mi ???

• Her evin köşe bucağında en az birisi terkedilmiş, atıl kalmış kullanılmayan aletler listesi :

1- Çay makinası
    2- Mutfak Robotu
    3- Katı meyve sıkacağı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kankeyto

arkadaşlar, 80tl sinbo 100tl falan fakir gibi markaların çay makinaları var, bu çay makinaları çayı taze tutar mı ? nasıl ? öneriniz var mı ? arçalik çok övülmüş ama pahalı, ne dersiniz ? çok fark eder mi ?? bide çaydanlığın çayı gibi olur mu yoksa poşet çay gibi dandik mi ???

Ben tavsiye etmiyorum çaydanlık çayı gibi güzel olmuyor çay.TAzaliğe gelince aynı olmakta çaydanlıkla .
  • quote:

Orijinalden alıntı: nokmen

Her evin köşe bucağında en az birisi terkedilmiş, atıl kalmış kullanılmayan aletler listesi :

1- Çay makinası
    2- Mutfak Robotu
    3- Katı meyve sıkacağı.

Köşeye atacağımı düşündüğüm için ben almadım bile haha
  • çayı taze tutma olayında çaydan çaya fark var 1
    2.cisi çay ne kadar çok kaynarsa çabuk bozulur
    bu sebeple suyu sıcak tutan semaver çay makinası gibi aletler çayın tadını çabuk bozacaktır fakat tüp elktirkli ocak gibi ısının belirli zamanlarda verildiği aletler çayı bi müddet daha taze tutacaktır
  • Tarihte İlk Çay Demleme Makinesi Dünyada ve türkiyede de en çok sevilen kültür haline gelmiş en güzel içecek çaydır.

Çayın sağlık açısından bir çok faydası bulunmaktadır.

İlk olarak çaya Çin’de M.Ö. 2700 yılları arasında yapılan belgesel yapılmıştır. M.Ö.2700 yıllarında ilaç olarak faydanıldığı belirlenmiştir.

Çinlilerin milli içeceği çay olması, ancak M.Ö 400 yıl sonrasında olmuştur.

Orta çağda ticari ilişkilerin başlamasına ilişkin çayında kıymeti dahada iyi anlaşılmıştır ve dünyaya yayılmıştır.

350 yılları içinde çinliler gemilerle seylan’a gidip, ticari ilişkiler için mallarını arap ve iran şehrinde takas ediyolardı.

1923 tarihlerinde Arthur Large, tehlike teşkil etmeyen suyla bağlantı sağlayan bir makine geliştirmiştir. Arthur Large bu icadından sonra elektrikli çay makinesini keşfetti ve büyük bir çığır açtı.

İcat ettiği su ısıtıcısından yola çıkarak ,çaydanlığın alt kısmındaki bölge elektrikli olarak suyu ısıtıyordu

Su ısıtıcısı Bir boru içinden geçerek ,bir tel yardımıyla suyu ısıtıyor ve suyun çabuk ısınmasını sağlıyordu.

Makalenin Orjinalihttps://tea.black/tarihte-ilk-cay-demleme-makinesi/

• Alminaro kullanıcısına yanıt
    Hocam af buyur?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.