Şimdi Ara

Çay Demlemek Ve Çaylar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
6.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haka35

quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

diğer yorumları okumadım ben kendi şeklimi yazayım sana:

suyu musluktan değil içme suyu koyuyorum.çünkü bir süre sonra musluk suyu yüzünden su bölmesi kireçleniyor.

Tatlı kaşığı ile 4 kaşık doğadan çay ve 2 kaşık kadar çaykur tomurcuk çayı demliğe atıyorum, sonra biraz su ile ıslatıyorum.

Su kaynayınca da göz kararı, kendi demliğime göre deliğe kadar suyu atıyorum.

Kısık ateşte bırakıyorum arada bir kontrol ediyorum.bardağın yarısından biraz azına dem koyuyorum, çaylar dibe çökmemişse veya her zamanki tadını alamamış isem biraz daha demlenmeye bırakıyorum.

Çayımı özellikle su bardağında,demli ve şekersiz içiyorum.sana tavsiyem kupada içme.ha koyuluğunu anlayabiliyorsan bilemem.

Sonra winston light yakarsın, çayla beraber..veya alttan türkü açarsın camdan bakarsın..

Ben genellikle gececi olunca böyle yaparım.heryer sessiz..

Özellikle tavsiyem kendini oyuna kaptırıyorsan demleme.çay yalan oluyor çünkü.denendi ^^

ayrıca çay ile (bandırıp yeme şartıyla) mini çokoprens,başak ve kakaolu ikram güzel gider.en azından ben öyle seviyorum

hocam bisküvilerden girdin oldu mu şimdi . çay içiyodum canım çekti
    bu arada senin konu hemen silinmiş hoşgeldin hediyesi olmuş

hehe hiç affetmem canım çekerse üşenmem benzinlikten alırım :d

demek ki son 1 senede admin tavırları değişmemiş :) ben sadece son 1 senede neler olduğunu sormuştum, başka bir amacım yoktu ama silmişler napalım artık eskisi kadar giremiyorum zati ^^

çaycılara afiyet olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haka35

quote:

diğer yorumları okumadım ben kendi şeklimi yazayım sana:

suyu musluktan değil içme suyu koyuyorum.çünkü bir süre sonra musluk suyu yüzünden su bölmesi kireçleniyor.

Tatlı kaşığı ile 4 kaşık doğadan çay ve 2 kaşık kadar çaykur tomurcuk çayı demliğe atıyorum, sonra biraz su ile ıslatıyorum.

Su kaynayınca da göz kararı, kendi demliğime göre deliğe kadar suyu atıyorum.

Kısık ateşte bırakıyorum arada bir kontrol ediyorum.bardağın yarısından biraz azına dem koyuyorum, çaylar dibe çökmemişse veya her zamanki tadını alamamış isem biraz daha demlenmeye bırakıyorum.

Çayımı özellikle su bardağında,demli ve şekersiz içiyorum.sana tavsiyem kupada içme.ha koyuluğunu anlayabiliyorsan bilemem.

Sonra winston light yakarsın, çayla beraber..veya alttan türkü açarsın camdan bakarsın..

Ben genellikle gececi olunca böyle yaparım.heryer sessiz..

Özellikle tavsiyem kendini oyuna kaptırıyorsan demleme.çay yalan oluyor çünkü.denendi ^^

ayrıca çay ile (bandırıp yeme şartıyla) mini çokoprens,başak ve kakaolu ikram güzel gider.en azından ben öyle seviyorum

hocam bisküvilerden girdin oldu mu şimdi . çay içiyodum canım çekti
    bu arada senin konu hemen silinmiş hoşgeldin hediyesi olmuş

hehe hiç affetmem canım çekerse üşenmem benzinlikten alırım :d

demek ki son 1 senede admin tavırları değişmemiş :) ben sadece son 1 senede neler olduğunu sormuştum, başka bir amacım yoktu ama silmişler napalım artık eskisi kadar giremiyorum zati ^^

çaycılara afiyet olsun :)

eyvallah vallahi çok üşengecim yoksa çıkar alırım gönderecek adam da yok yöneticiler bi öyleler bi böyle ama iyidirler Allah onları başımızdan eksik etmesin

• Karanfil+Tomurcuk icine at keyfine bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chirico

tomurcuk fena olmuyo ya ama biz rizeliler neden sevmeyiz bilmiyorum sanki cay aromali bitki cayi gibi oluyor..

Rizeli değilim ama ben de sevmiyorum tomurcuğu tadını bozuyor.Hele bir de demli seviyorsan iyice batırıyor.
  • Çayı demliğe koyup suyun kaynamasını beklersen çay acılaşır, kaynadıktan sonra demliğe koy üzerine su ekle ve demlik kaliteli bir porselen veyahut bakır olsun çayın da bulabilirsen Tirebolu, bunlar çay içmemiş Çaykur ne ki Tirebolu 42'nin yanında.
  •  Çay Demlemek Ve Çaylar

Bunu içmeyen çay içtim demesin.Bulması zordur ve pahalıdır.

Kendi taktiklerimi söyleyeyim.Öncelikle su içme suyu olmalı,suyu kaynatırken demlikte çay olmamalı,çay sıcak suyun üstüne eklenmeli,demlenme süresi çok uzun olmamalı çayın tadı acılaşır, hızlı demlemek istersen bir tane küp şeker atabilirsin içine.

quote:

Çayı demliğe koyup suyun kaynamasını beklersen çay acılaşır, kaynadıktan sonra demliğe koy üzerine su ekle ve demlik kaliteli bir porselen veyahut bakır olsun çayın da bulabilirsen Tirebolu, bunlar çay içmemiş Çaykur ne ki Tirebolu 42'nin yanında.

bu aarkadaş işi biliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerasuslu -- 2 Ocak 2012; 22:34:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Çay Demlemek Ve Çaylar

Bunu içmeyen çay içtim demesin.Bulması zordur ve pahalıdır.

Kendi taktiklerimi söyleyeyim.Öncelikle su içme suyu olmalı,suyu kaynatırken demlikte çay olmamalı,çay sıcak suyun üstüne eklenmeli,demlenme süresi çok uzun olmamalı çayın tadı acılaşır, hızlı demlemek istersen bir tane küp şeker atabilirsin içine.

Ben de bunu diyorum millet çay demlemeyi bilmiyor ayrıca bu çayı içenler bilir, marketlerde satılan dandik ve süzgecin en altındaki tozu içip çay içiyoruz zannedenler var.

• Türkiyede yok, bana göre dünyanın en iyi çay markası ekşisözlükte nasıl birşey olduğunu araştırabilirsiniz. Son 6 aydır ebay'den sipariş verip alıyordum ama Almanyada da olduğunu öğrenince teyzem aracılığıyla getirtiyorum bol bol
     Çay Demlemek Ve Çaylar

Not: Kıbrısta da bulunmaktadır (Dh'den biri sayesinde 1 sene önce Kıbrıstan getirtmiştim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 2 Ocak 2012; 22:37:21 >

Tirebolu 42 Çayını içmeyen bilmez. Heryerde satılmaz, Ben kendim satıyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_55592492/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55592492s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 2 Ocak 2012; 22:39:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Türkiyede yok, bana göre dünyanın en iyi çay markası ekşisözlükte nasıl birşey olduğunu araştırabilirsiniz. Son 6 aydır ebay'den sipariş verip alıyordum ama Almanyada da olduğunu öğrenince teyzem aracılığıyla getirtiyorum bol bol
     Çay Demlemek Ve Çaylar

Not: Kıbrısta da bulunmaktadır (Dh'den biri sayesinde 1 sene önce Kıbrıstan getirtmiştim)

bana göre dandik. asıl çay ahmad tea adlı çay markasıdır bi araştırında bakın eğer gerçek tiryakiyseniz ve kaçağı seviyorsanız bu çay felaketin ötesindedir. %100 tavsiyemdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

şimdi araştırma yapıyordum tühh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerasuslu -- 2 Ocak 2012; 22:44:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CxCxCx

quote:

Türkiyede yok, bana göre dünyanın en iyi çay markası ekşisözlükte nasıl birşey olduğunu araştırabilirsiniz. Son 6 aydır ebay'den sipariş verip alıyordum ama Almanyada da olduğunu öğrenince teyzem aracılığıyla getirtiyorum bol bol
     Çay Demlemek Ve Çaylar

bana göre dandik. asıl çay ahmad tea adlı çay markasıdır bi araştırında bakın eğer gerçek tiryakiyseniz ve kaçağı seviyorsanız bu çay felaketin ötesindedir. %100 tavsiyemdir.

Ahmad Tea ile Kiev' de tanışmıştım. Tavsiye ederim

• quote:

quote:

Çay Demlemek Ve Çaylar

Ne araştırması :)

• quote:

quote:

quote:

satan var mı acaba diyeyoksa düşünebilirdim

• çay budur....
     Çay Demlemek Ve Çaylar

bulursanız asla kaçırmayın bu çayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CxCxCx -- 2 Ocak 2012; 22:45:38 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

satan var mı acaba diyeyoksa düşünebilirdim

Erken kalkan yol alır :) Hem ucuz alamazsın benim kadar

herkes bilmez bu çayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jestia

Çay Demlemek Ve Çaylar
    herkes bilmez bu çayı

bunun kadar değil. Çaykur tirebolu 42 de karışım var.

Çay Demlemek Ve Çaylar

• Aleyküm selam.
    Rize turist çayı tavsiye ederim.Adına bakınca dandik gibi duruyor ama tiryaki çaylarından falan güzel bana göre.
    O çayın lezzetinin hakkını veren bir isim olmamış turist çayı
    Ben 2'ye 1 oranında tomurcuk atıyorum.Ayrıca tozuydu ilacıydı onlar az da olsa aksın diye kuru çayı demliğe koyduktan sonra soğuk suyla yıkayıp süzüyorum demlemeden önce.
  • quote:

Çay Demlemek Ve Çaylar

Allahn gevurundan mi cay alip icecez onlar ne anlar caydan?adamlarda cay kulturumu var-bi inglizler icer cok o da sutle karistirip.dunyada cay encok cay tuketen 2.milletiz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.