Şimdi Ara

Çay demlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler her gün çay demliyorum ama kesin yargılara ihtiyacım var. Deneme yanılma yolu ile kendim için en uygun yolu bulmam adına.
    50 litrelik cay makinem var elektrikli. Çayı bazen yakıyorum. Yanmış çayın diyorlar. Demlik kısmı 6 litrelik.
    Suyu kaynatıyorum sonra demlik kısmına döküyorum. Suyun kaynarligi gidene kadar bekliyorum 3 5 dakka sonra çayı üstüne atıyorum. 3 litre cay suyuna 2 3 karton bardak dem atıyorum. Çayın tadı tam çıkmıyor ama mecburum bu ölçekte demlemeye. Askerdeyim zarar ediyorum yoksa. Fikirleriniz var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çayı suyun üstüne atma ilk çayı koyup sıcak suyu (kaynadıktan hemen sonra değil biraz bekleyip, aynı senin yaptığın gibi) üstüne şırıl şırıl dök

Ne kadar çay koyacağını bilmiyorum hiç o kadar hayvani boyutta çay demlemedim. Ama evdeki demlikler sanıyorum bir litrelikse, ona dört kaşık atınca güzel oluyor oradan oranla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 3 Nisan 2020; 10:38:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çay demlemek

ben bunda demliyorum
    5 yıldır bağımlılık yaptı
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Güzele benziyor bende çay icmezdim pek. Ama şimdi hem mecburiyetten hemde sevmekten içiyorum bol bol

• Teşekkür ederim yorumun için. Askerlik bitti haftaya tmi ayrılıyorum ama yarbay beni kovmadan son hafta güzel çay demliyim diyorum. Senin dediğin gibi de yapmış olduğum oldu ve bazen çay efsane oluyor bazende standart. Ama zaten çelik kazan olduğu için ne yaparsak yapalım bunda çay pek tatlı olmuyor. Ama en azından çayı yakmamak için senin dediğin gibi demlicem pazartesi

• Ben de bu şekilde yapıyorum hocam, dediğin gibi en güzel demleme şekli böyle oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.