Şimdi Ara

CAT6 Network Kablosu Önerisi (En Kaliteli Markalar Hangileri?) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
79.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Diablo

Ben de HCS tavsiye ederim, HES'in üretimidir.

Kablo olarak mı yoksa konnektör olarak mı Diablo?..
  • Arkadaşlar modem bölümünde sormuştum, ama burayı da ilgilendiriyor diye düşünüyorum..

İçinden çıkamadığım bir konu var..

Zoom X6 modem'in ethernet portundan 50 metre mesafeye internet taşıyorum, ucunda da USR 5451 access point var.

Zoom X6 'nın wi-fi 'ı üzerinden 9-10Mbps hızlara ulaşabiliyorum. USR5451 tarafında ise bu hız epey düşüyor..

Şöyle ki; Zoom'un ayarlar kısmından port hızı ayarlanabiliyor.. Speed/Duplex: Auto, 100/Full, 100/Half, 10/Full, 10/Half seçenekleri var.

1) Auto ile mümkün değil bağlantı sağlayamıyorum..

2) 100/Full ve 100/Half ta çalışmıyor. 10/Full'de yukarıda epey düşüyor diye bahsettiğim hız 1.8Mbps, 10/Half yaparsam 5.5Mbps oluyor.

3) Zoom'un portlarında mı acaba bir sıkıntı var diye Airties RT-111 modem ile denedim, ama port hızı ayarlanamıyor, bağlantı kuramıyorum. USR5451'de mi bir sıkıntı var diye hattın ucuna bilgisayar bağlayarak ta denedim, yine olmuyor..

Aradaki kablo UTP Cat-5E idi, UTP Cat-6 ile değiştirdim, yine fayda etmedi. (Bulabildiğim marka commplus oldu) Bu neden olabilir? Daha iyi hangi tip kablo kullanabilirim? (RJ-45 ile sonlandırılabilecek) Beraberinde giden enerji kablosu vb durum da yok.. Bir başına giden bir kablo bu.. Sadece bir kısım 10metre kadar açıktan/çatıdan geçiyor.. Acaba blendajlı vb bir kablo mu kullanmalıyım? Ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asimetrikos -- 11 Kasım 2012; 6:29:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kablon kalitesizse bu tip sıkıntılar normal.
    nexans bulabilirsen tavsiye ederim.

birde renk sıralaman nasıl. ?
  • Renk sıralamam 8'den 1'e; turuncu, turuncu beyaz, mavi, mb, yeşil, yb, kahverengi, kb.
    Farkedebilir mi diye şaşkınlık içerisinde yorumunuzu bekliyorum..

Nexans veya başka iyi bir marka nereden bulabilirim acaba 50m? Bankalar caddesi veya perpa filan mıdır acaba doğru adres?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asimetrikos -- 11 Kasım 2012; 14:47:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Perpa'ya yolunuz düşerse A Blok 5. Katta Sibel Elektrik var, onlarda HES - HCS CAT6 kablo mevcuttu, metresi 0.95TL civarı bi fiyattaydı.

HCS tavsiye ederim kalitelidir, yerlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asimetrikos

Renk sıralamam 8'den 1'e; turuncu, turuncu beyaz, mavi, mb, yeşil, yb, kahverengi, kb.

Nexans veya başka iyi bir marka nereden bulabilirim acaba 50m? Bankalar caddesi veya perpa filan mıdır acaba doğru adres?

evet fark ediyor.

denemeden önce bende ne fark eder diye düşünmüştüm.

forumda @axi nin yada @kumandan ın bi iletisinde gördüm ve denedim.

çok şey fark etti. 30 metrede sorun yapan dandik kablo tıkır tıkır çalışmaya başladı.

sanırım kablolar birbirine sarılırken 2 li çiftler halinde belirli bir standartla sarılıyor ve bu etkiliyor.
    tabi varsayım benimki net bir bilgi diil.

doğrusu

turuncu beyaz - turuncu - yeşilbeyaz - mavi - mavi beyaz - yeşil - kahverengi beyaz - kahverengi.

istersen bir dene.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Renk sıralamam 8'den 1'e; turuncu, turuncu beyaz, mavi, mb, yeşil, yb, kahverengi, kb.

evet fark ediyor.

denemeden önce bende ne fark eder diye düşünmüştüm.

forumda @axi nin yada @kumandan ın bi iletisinde gördüm ve denedim.

çok şey fark etti. 30 metrede sorun yapan dandik kablo tıkır tıkır çalışmaya başladı.

sanırım kablolar birbirine sarılırken 2 li çiftler halinde belirli bir standartla sarılıyor ve bu etkiliyor.
    tabi varsayım benimki net bir bilgi diil.

doğrusu

turuncu beyaz - turuncu - yeşilbeyaz - mavi - mavi beyaz - yeşil - kahverengi beyaz - kahverengi.

istersen bir dene.

kabloyu 7-8 metre kadar daha kısaltmam mümkün gözüküyor.. onu yaparken uçları da dediğiniz sırada yapıcam bu sefer..

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Perpa'ya yolunuz düşerse A Blok 5. Katta Sibel Elektrik var, onlarda HES - HCS CAT6 kablo mevcuttu, metresi 0.95TL civarı bi fiyattaydı.

HCS tavsiye ederim kalitelidir, yerlidir.

yukarıdaki deneme olumsuz sonuçlanırsa sibel elektrik'in yolunu tutucam.. teşekkürler..
  • dene muhakkak.
    bence çözer sorununu.

ayrıca perpaya gidebilirsen kablo adına herşeyi bulursun.
  • denedim... kabloyu kısaltabildiğim kadar kısalttım.. artık 42m filan.. uçları da dediğin gibi yaptım.. sorun çözüldü demeyi çok isterdim :)
    perpa'dan hcs, nexans vb bakıcam artık..

Hes'in Cat-6'sı 23AWG(0.258mm2), nexans'ın 24AWG(0.205mm2). Bu durumda HES tercih etmek daha mantıklı herhalde..

Ya da F, SF falan mı düşünsem? bir daha uğraşmamak adına..
  • enteresan demekki kablo çok çok kötü.
    42 metre için çok para harcama. orta kalite cat-5 ler bile 50-60 metre
    rahat geçer.
  • perpa sibel elektrik'ten hes cat-6 kablo aldım.. 50m. bir de dışarıdan geçen kısım için içi metal örgülü kablo kılıfı verdiler.. 15m. toplam 60TL.
    sorun halloldu
    diğer kablo hes'in yanında çamaşır ipi gibi kalıyor zaten..
  • ne demiş atalarımız.
    para var çözüm var
  • quote:

perpa sibel elektrik'ten hes cat-6 kablo aldım.. 50m. bir de dışarıdan geçen kısım için içi metal örgülü kablo kılıfı verdiler.. 15m. toplam 60TL.
    sorun halloldu
    diğer kablo hes'in yanında çamaşır ipi gibi kalıyor zaten..

Hayırlı olsun.
  • Cat6 U/UTP, Cat6 SF/UTP ve Cat6 S/FTP dış mekan ağ kablosu için bir de şu linkteki ürünleri inceleyebilirsiniz:http://www.telkolink.com/tr/urun/ODC.html
    Spektler için ise:http://www.telkolink.com/downloads/cat6_S-FTP_PE.pdf
  • slm.
    dostum linkdeki kablolarından tek atım 150 metre 100 mbit garanti verebileceğin varmı. ?
    yada hiç denedinmi bu kablo şu mesafede iş görüyor tek atımda diğeri şu mesafe diye. ?
  • Merhaba adsl modem için 5-6 metrelik kaliteli bir ethernet kablosuna ihtiyacım var,ne önerirsiniz ? Birde cat5 mi cat6 mı almalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yafoo -- 29 Kasım 2013; 16:48:30 >
  • utkanizmit U kullanıcısına yanıt
    hocam 50 metre mesafeden kablolu bağlantı yapmak çünkü çok duvar var

50 mbps fiber çekeceğim max verim için cat6 mı lazım 3 kişiye dağılacak 50 metre benim mesafem

birde kablo ucu nasıl olacak yardımcı olur musun?
  • Enes P. utkanizmit arkadaşımız foruma pek takılmıyor artık. Bende senin gibi bir durumdayken bana kaliteli bir cat5 ile 50 - 60 metre net taşıyabileceğimi söylemişti. Hatta forumda konusuda vardı. Buyur konuda burda.

http://forum.donanimhaber.com/m_60657562/tm.htm
  • kaliteli cat6 23 awg kablo screen kablo ile 150 metre 1gb testi yaptık.800mb hiz elde ettik.markasi recber kablo.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.