Şimdi Ara

CAT6 Network Kablosu Önerisi (En Kaliteli Markalar Hangileri?) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
79.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Data network yapısal kablolama ile ilgili kaliteli olarak ECOLAN markayı tavsiye ediyorum.
    MDATA BİLİŞİM olarak konuyla ilğili soru ve görüşleriniz bekliyorum.

YUSUF SOVUKPINAR

yusuf@mdata.com.tr

0530 173 48 87
  • noopaniq N kullanıcısına yanıt
    Yusuf Bey,

Sizinkiler endüstriyel sanırım, neredeyse fiber fiyatında...
  • En kaliteli cat6 kaplo hangisidir.30 metre filan lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hes (hcs) en kaliteli kablodur.

dünyadaki birçok kabloyu bu marka üretir.

alüminyum alaşımlı 8 damar cat serisi kablo ürettiğini görmedim.

CAT6-7 kablolarını kullandım ve kullanıyorum.

dış ortamda uzun yıllar kullanılacaksa poliüretan kaplama almakta fayda vardır.Zira 3 yıl icinde diğer kablolarda kılıfın çatlaması sonucu şu yürümesi görülebilir.Buda uçtaki switch veya poe switchlere ciddi zararlar verebilir.

Diğer alınabilir markalar

Erse

Reçber

Kabelsan vs diğer Türk markalardir.

• İnternet de buldum . Bu markalari

Cat6 kaplo

HCS ile HES aynı marka kablolar.

NEXANS

ECOLAN

• İyi gunler 50mbıt vdsl kullanıcısıyım 15 senelık bınanın ıc hattı malesef sızlere omur suan ankastreme 51.200 kbits hız gelıyor fakat modeme 41000 cıvarı gelmkte her gecen gun daha kotuye gıdıyor 3 aydır boyle durum maalesef ılk baslarda ankastreden eve gelen kablodaki oksıtlenmeyı gıderıyordum sorun kalmıyordu fakat artık oda çare olmuyor. tesısatı cat5-6 kablo ıle yenılemeyı dusunuyorum 5. kattayım 50-100 metre arası kablo gıdıcek bıraz masraflı olacak 1 kere yapacagım ıcın ıyı bırsey olsun ıstıyorum. Kablo markası olarak hes veya recber arasında kaldım. fakat suan perakende metrelik olarak satan bir yer bulamadım genelde roli tarzı 300-500-1000 metre olarak satıldıgını gördüm . Perakende kablo satın alabileceğim bir yer tavsiye edebilirseniz sevinirim iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChiefMeister -- 20 Mart 2017; 20:53:17 >
  • ChiefMeister kullanıcısına yanıt
    hcs cat7 23awg mevcut metresi 2TL'den 200 metreye kadar gönderim yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diamondx -- 20 Mart 2017; 23:24:52 >
  • NEXANS marka aldim tavsiye derim..40 metrede tplink7210n cihazı access point modda çalıştırdi.daha once elektirkciden 20 metre calistirmamisti

• quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Mesajinizi yeni gördüm. Bende NEXANS marka cat6 kaplo aldim. Hes ve hsc kaplolar bildigim kadari ile ayni kaplo..cok arastirdim hes _hsc kaplo bulamadim..duruma gore sizden hes kaplo sipariş verebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ego37

quote:

Mesajinizi yeni gördüm. Bende NEXANS marka cat6 kaplo aldim. Hes ve hsc kaplolar bildigim kadari ile ayni kaplo..cok arastirdim hes _hsc kaplo bulamadim..duruma gore sizden hes kaplo sipariş verebiliriz.

Nexans'da iyidir

Hes Türküyede kullanılan isim Hcs genelde dışardaki ismi ve diger markalara üretim yaptığında üretici adı olarak Hcs ismi kullanılır (Hes Cable System) ve genelde cat6 ve 7 makarada satılmaktadır.Bu yüzden metrajlı şekilde ancak 500 metre makarada alınabilinir.Kac metre gerekiyorsa yardımcı olabilirim.

• Teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ego37

quote:

Nexans'da iyidir

Hes Türküyede kullanılan isim Hcs genelde dışardaki ismi ve diger markalara üretim yaptığında üretici adı olarak Hcs ismi kullanılır (Hes Cable System) ve genelde cat6 ve 7 makarada satılmaktadır.Bu yüzden metrajlı şekilde ancak 500 metre makarada alınabilinir.Kac metre gerekiyorsa yardımcı olabilirim.

merhaba

bana da 15 metre lazım halen kablo satışınız mevcut mu ?

• Endimiyon kullanıcısına yanıt
    Evet Hes cat7 mevcut.Fakat fiyat değişti hocam
  • fiyatı ne kadar acaba bu arada fiyatı uygunsa marka olarak nexans da olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endimiyon -- 3 Ocak 2018; 21:53:3 >
  • quote:

Evet Hes cat7 mevcut.Fakat fiyat değişti hocam

Satışınız devam ediyorsa metre fiyatını öğrenebilir miyim? 15-30m arası lazım olacak. İyi günler.

• ETK cat 6 al arkana bakma
  • Merhaba ben evime cat6 kablo çekmek istiyorum yaklaşık 25 30 metre mesafe var ama söyle bir sorun var evi delmeden yapmam lazım ve bu kablo döşeme işini elektrik kablolarının geçtiği yerden yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ve cat6 kablo markası ve çeşiti olarak ne önerirsiniz çevredeki sinyallerden etkilenmeyecek ve kötü şartlara dayanabilecek bir kablo istiyorum bana yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    Hocam bana 12 metre kablo lazım soketli fiyat nedir

• Çözüme kavuştumu bilmiyorum ama PE kodlu dış ortam 23 awg kablo almanı öneririm, mesafen problem değil, bilinen çin malı olmayan, tse ( ürün tse si ) si olan bir marka yeterlidir.
    En iyisi AMP dir bana göre ama senin için fazla bir ürün, hcs, draka,nexans,ecolan,excel,2m ,canovate,recber, ,netlink vs vs kullanabilirsin.
    Dediğim gibi senin için problem değil, ftp kullanırsan her iki tarafını topraklamayı unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 8 Mayıs 2019; 12:7:12 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.