Şimdi Ara

Cat 6 Hakkında Bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.Konuların çoğuna baktım ancak soruma yanıt olacak cevap bulamadım.80 metre Nexans marka halogen free utp cat6 kablo satın aldım.Mahalledeki ankastreden evime kadar çektim çok da memnunum.Sorunum şurada başlıyor; Modemimin portuna başka bir cat 6 daha takıp modeme gelen aynı kanaldan onu geçirip 2 metre yanımdaki binadaki arkadaşıma access point ile internet sağlamak istiyorum.Aynı kanaldan geçen 2 cat6 kablo snr değerimi etkiler mi? Tuhaf bir soru olabilir ancak cat6 ile elektrik kablosunu aynı kanaldan geçiren kişilerde parazit olduğunu snr değerinin etkilendiğini fazlasıyla okudum.2 ethernet kablo için minumum da olsa böyle bir olumsuz etki gözlenebilir mi? Tecrübesi bulunan kişilerden yardım bekliyorum.Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ethernet kablosu ile snr değeri olmaz... erişim noktasına bağlanmasıda o mesafede sorun olmaz... + cat60 kablolar izolasyonlu sıkıntı olmaz...
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Net ve yeterli bilgiler...Teşekkürler.

• öncelikle mesafe olrak cat6 da awg değeri önemlidir kablonun ne kadar düşük olursa o kadar iletkenliği yüksektir ayrıca elektrik kablolarının yanından götürdüğün cat6 ne kadar da olsa etkilenir evet gözle görülür bir etkilenme olmaya bilir ama paketlerde ufak tefek kayıplara neden olabilir elektr kablolarının yanından götürdüğün cat6 yu en azında tırtıklı borunun içerisine koyarsan biraz olsun etkiyi azaltmış olursun ama evdeki elektirk ile saklmasanda olurfazla etkilenmeyecektir cat6 alır ikende 23awg değerli kablo alırsan 250 mtye kadar sıkıntısız bağlantı sağlaya bilirsin
  • lord276 kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler.Durum sizin de söylediğiniz gibi... Ben elektrik kablosu-cat6 telefon kablosu arasındaki etki durumunun,aynısı az da olsa cat6 telefon kablosu-ethernet kablosu için de geçerli olup olmayacağı merakı içindeydim.Cevap verip yardımcı oldular.Hepinize teşekkürler.

• UTP değil F/FTP veya SF/FTP gibi parazit korumalı kablo alırsanız sorun olmaz. UTP unshielded demek ve parazite karşı koruması yok

• Çok sağolun bilgilendirme için.Önerinizi önceden bir yerde okuma şansım oldu ancak istediğim uzunlukta ve kaliteli denilen markalardan bulamadım.

• İyi oldu bu siteyi attığınız çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmetustun1 -- 19 Haziran 2020; 20:54:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.