Şimdi Ara

Casper Nirvana mı ? Lenevo mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler hizmet olarak hangi markayı önerirsiniz... Bu markaların teknik servisi,kasa sağlamlığı felan konusunda beni bilgilendirir misiniz ? geçmişte sorun yaşadığınız markalar mı ? siz hangisini tercih ederdiniz ? bana Lenevo daha yakın geliyor kasaları sağlam gibim

• Bu iki marka arasında açık ara Lenovo elbette...
  • anlıyorum lenevo benimde hoşuma gidiyor aslında packed ball felanda iyi gibi duruyor ama bilmiyorum kararsızım inşallah yorumlarınzla işi tatlıya baglıcaz... asus felanda teknik desteğinin forumda iyi olmadığını düşünen çok açıkçası fazla bir marka kalmıyor toshiba içinde aynı şekilde ben lenevo veya acer olucak herhalde alıcağım lap top bu yazın sonlarına doğru yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYYSTEMM -- 7 Temmuz 2009; 2:19:03 >

• @SYYSTEMM
    Her iki marka icinde model belirtmemissin. Eger aklinda modeller varsa onlari belirt hem daha iyi bilgi alirsin hemde aklindakileri netlestirirsin. Teknik servis hizi ve musteri memnuniyeti acisindan Casper i oneriririm cunku en buyuk arizalarda dahil olmak uzere 2 hafta icerisinde Notebookun elinde oluyor. Parca kalitesi acisindan Asus ve HP nin bazi modelleri haric tum markalarla ayni seviye ve hatta bircogundan ustun modelleri var. Dedidim gibi aklinda olan modeller yada donanim bilesenleri varsa ona gore tavsiye verebilirim.
  • LENEVO

LENEVO Model (Click)

CASPER NİRVANA

Casper 1 (Clik)

Casper Nirvana 2 (Clik)

ama aklında özel yine modeller olursa söle bakıyım yine açıkçası 1500 tl ye yakın olmasın öğrenci işi işte biraz ne yaparsın : )) 1500 un altında olsunda...

• Casper çok zayıf..Şiddetle lenevo'yu öneriyorum
  • bazen düşünüyorumda veri yolu büyüklüğünü çok dikkate almalımıyım diye casperinde aynıfiyatlarda ama 1066 fsp bu arada lenevo LED ekran ve DDR 3 e sahip ekran kartı sorun yaratırmı acep ısı felan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYYSTEMM -- 7 Temmuz 2009; 23:50:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SYYSTEMM

LENEVO

LENEVO Model (Click)

CASPER NİRVANA

Casper 1 (Clik)

Casper Nirvana 2 (Clik)

ama aklında özel yine modeller olursa söle bakıyım yine açıkçası 1500 tl ye yakın olmasın öğrenci işi işte biraz ne yaparsın : )) 1500 un altında olsunda...

Sana DV6-1125 modelini öneririm
    http://www.sadecenotebook.com/default.asp?pid=2&uid=1865&u=Hp%20Pavilion%20DV6-1125ET
    Kasa kalitesinde Casper,Lenovo ve Hp'nin yanından geçemez.Yukarıda arkadaşımız Casper'in, Hp ve Asus'un modelleriyle aynı kalitede hatta daha kaliteli olduğunu söylüyor.Ben bütün markaları amcamın mağazasında kullanmışımdır.Size şunu söyleyebilirm ki Casper'in hiç bir modeli Pavilion'lardan ve HDX'den hiçbir zaman iyi olamaz.Asus'un ise eski modelleri çok dandikti.F3 serilerinde kasa çatlamaları ve amcamın kullandığı M50VN'sinde menteşe sorunu genel olarak vardı.Ama yeni serilerde düzeltilmiş ben inceledim gayet güzel.Size şunu diyebilirim.Dell,Lenovo,Hp gibi markalardan şaşma oldukça kalitelidir.Servis konusunda Dell biraz kötü olsa da diğer iki marka oldukça iyi bir servise sahiptir.İkisini de adım gibi biliyorum çok iyi çalışıyorlar.

• yorumun için çok teşekkür ederim. galıba Lenevonun

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030978&CS_Category=_SBA_63_1662_444_2010&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63#

şu modeliyle aynı özelliğe sahip gibi hemen hemen Lenevonun en büyük artısı LED ekran olması ve ekran kartı

Grafik Tipi : Nvidia 9600M GS
    Hpler bana uzak gelio hep arkadaşım nedendir bilmiyorum ama kasaları felan çok zayıf gelio bana hem ağır hem okadar korunaklı değil sanki ufak birşeyde çizilcekmiş gibim

ekran kartından biraz korkuyorum yarı yolda bırakır ısınma felan yaparmı diye.... nvidia atiden iyi diye düşünüyorum ben masa üstüne nvdia da almıstım sonra pc değişince ati aldım ati sanki okadar performans göstermedi nvidia kadar

• Lenovo işlemcisi dışında güzel

Notebooklarda Nvidia yazılımlarla Ati'nin çok daha önünde.Şöyle anlatayım 9600M GT DDR2(overclocklu) ekran kartım var şu ana kadar oynadığım oyunları hepsini yüksek ayarlarda çalıştırdı.Örneğin geçen gün Ati HD4650 konusunda fpsler paylaşılmıştı.COD 5 oyununda full detayda 5-6 fps fark vardı.Ama bu fpsleri tabi işlemci de fark ettiriyor.Bence en azından T6600 işlemcili bir model bakın.Çünkü oyunlarda ekran kartından sonra en önemli şey işlemcidir
  • şuanki pcmin işlemcisine zamanında iyi para verdim ama hiçbir işe yaramadı veri yolu 800 mhz pentium d 3,20 ghz hız var ama yonga ne yapsın :D oyüzden artık fazla işlemci hızınada bakasım gelmio içimden ramım 1 GB yani intel anakartımda okadar pek farkettirmiyor hız ucuz olsun birazda işte : D

mesela ınsan bakıo lenevo tamam 1350 atıyorum 1400 hp aaaaaa sonra bakıosun 1500 baska bir ürün yanı urun bol fiyat çeşit çeşit almışken kendi bütçeme göre ucuz bişi artık özelliklerdende bir süre sonra feregat ediyorum fiyatlar çok yakın düşündürtüyo yani... 4 saat 5 saatte pili var adam gibi çalışcaksa zaten 2 yıl3 yıl calıscak ögrencıyız bıde malum vur kır artık ne olur bilemem yani mal bozulsada üzülmekte istemiyorum bana kalsa 900 alıcamda onlarda utanmasalar intel atom işlemci var mecburum 1200 1300 TL bakmaya... üste çıkmak istemiyorum açıkcası 1500 e vurmasın tavan...

oyun fazla bakmıyacağım zaten internet işimi office işimi görsün oyuna az çok bakarım yine ma fazla değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYYSTEMM -- 8 Temmuz 2009; 0:13:32 >

• LENOVO
  • bncede LENEVO
  • sakın diyorum sakıınn amaann haa sakın almayın casper bende war 3 kere anakart 1 kere power bi kere lcd 2 kere ekran kartı yandı sen düşün gerisini =)
  • şuu an acayip ikilemde kaldım yau abi o ne öle cihaz senimi beğenmedi ne sistem gitmiş komple hemde kaç tane sistem

diğer yandan fiyat olarak çekiyor arkadaşın dediği gibi 700 lira fark var özellikleri aynı hemen hemen hemide isimemi bu 700 lira fark neden bilmiyorum ama tek casperden açıkcası korkuyorum lenevo beni korkutmuyor IBM sonuçta başka marka tavsiyeleriniz varsa alabilirim. teşekkürler
  • benim casper marka bir laptobum var aldıktan 2-3 ay sonra ekranında bir problem vardı (temassızlık gibi birşey) izmirdeki casper servisine verdim onlarda istanbula yollamışlar 2 haftada elime ulaştı.Ekranı değiştirmişler 2 yıldır kullanıyorum şu ana kadar başka bir problemle karşılaşmadım.müşteri memnuniyeti açısından bence casper oldukça iyi ama diğer markalarla ilgili olarak bir deneyimim yok malesef.Lenova ise açık ara daha kaliteli ürünler üretiyor ama servisi problemli olabilir ve fiyatları casper a göre daha yüksek .
  • ben lenovo derim. hem satış sonrası hizmetler hem fiyat hemde performas açısından diğerlerine gore daha iyi...
  • bu arada ben g530 kullanıcısıyım yaklasık uc ay oldu alalı gayet memnum. aşağıdaki linki incelersen fiyat açısından baya iyi oldugunu goreceksindir.
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=38236
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.