Şimdi Ara

Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35 ve CPQ-Q900-4K35 (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.341
Cevap
2
Favori
122.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GurcellOnline çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için Allah razı olsun ram Max 8 GB 1333Mhz 2 adet 4 GB lik DDR3 olacak tanesi 62 TL buldum
    İşlemci:INTEL CORE 2 QUAD Q9100 2.26 GHZ 12 MB internette arattım ama tanınmış teknoloji mağazalarında bulamadım ya da ben aramasını bilmiyorum
    peki bu işlemcide kolay bulnuyor mu istanbulda bunu öğrenmek istiyorum
    birde ekran kartı konusunda istanbulda bulabileceğim max kart özelliği 160m GT veya 260M GTx bu kartları istanbulda bulabilirmiyim bulamaz isem
    bulacağım en iyi kartı önerebilirmisiniz önericeğiniz kart ile mevcut kart arasında ciddi bir fark olur mu performans açısından birşey daha sormak istiyorum casper cpq q900 4m35 m865tu menteşe kapağı orjinal şekilde bulabilirmiyim
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim saygılarımla
  • Istanbul gibi bir yerde bulamama sansin yok. O yuzden biraz arastirip bulabilirsin. ugrasmak istemiyorsan Monster notebooklarini firmasina ulas onlar sana yardimci olur. Ama fiyatlar ucuk gelebilir. Ekran kartlari arasinda %15 ile %30 arasi fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prog_mk

Bende 5 sene oldu kullanalı oyunlarda takılma falan yok benim merak ettiğim kısım Casper M865TU CPQ Q900 4m35
    maksimum kac gb ram desteği var dual mi DDR3

ekran kartı ne kadar yükselir i

şlemci max ne olur

ssd disk takarsam performans iyi olur mu 500 gb seagate söktüğüm zaman ssd alınca hdd yuvasına uyarmı

biosta ilk sayfa da sata 3 kısmı boş görünüyor
    bu kısım laptop arkasındaki e sata girişiyle ilişkilimidir

kısacası bu bilgisayara şuan piyasada olan en iyi donanım olarak neleri monte edebilirim

birisi detaylı bilgi verebilirse çok sevinirim

bilgisayarımın sadece panelini değiştirdim başka hiçbir sorun olmadı yardım edenler için şimdiden teşekkür ederim

ben geçen sene yazın OCZ SSD 120GB AGILITY 3 ve 2 adet CL9 1333 mhz 4 GB ddr 3 kingston ram aldım. Taktım sorunsuz çalışıyor fakat acaba ekran kartını yükseltebilirmiyim bir bilgim yok içinde şuan Invidia GeForce GTS 160m var bana düşük geliyor birde fanı çok ses yapmaya başladı ki ayda bir açıp temizlerim senede 2 kerede komple söküp termal macunlarını yeniliyorum onuda 1 ay önce yaptım yaza giriyoruz diye :)

sizce ekran kartını dx 11 destekli bir kartla değiştirebilirmiyim crysis 3 oynatamuyorum şuan dx10 destekliyor :/

• quote:

Orijinalden alıntı: bygamer

quote:

Orijinalden alıntı: prog_mk

Bende 5 sene oldu kullanalı oyunlarda takılma falan yok benim merak ettiğim kısım Casper M865TU CPQ Q900 4m35
    maksimum kac gb ram desteği var dual mi DDR3

ekran kartı ne kadar yükselir i

şlemci max ne olur

ssd disk takarsam performans iyi olur mu 500 gb seagate söktüğüm zaman ssd alınca hdd yuvasına uyarmı

biosta ilk sayfa da sata 3 kısmı boş görünüyor
    bu kısım laptop arkasındaki e sata girişiyle ilişkilimidir

kısacası bu bilgisayara şuan piyasada olan en iyi donanım olarak neleri monte edebilirim

birisi detaylı bilgi verebilirse çok sevinirim

bilgisayarımın sadece panelini değiştirdim başka hiçbir sorun olmadı yardım edenler için şimdiden teşekkür ederim

ben geçen sene yazın OCZ SSD 120GB AGILITY 3 ve 2 adet CL9 1333 mhz 4 GB ddr 3 kingston ram aldım. Taktım sorunsuz çalışıyor fakat acaba ekran kartını yükseltebilirmiyim bir bilgim yok içinde şuan Invidia GeForce GTS 160m var bana düşük geliyor birde fanı çok ses yapmaya başladı ki ayda bir açıp temizlerim senede 2 kerede komple söküp termal macunlarını yeniliyorum onuda 1 ay önce yaptım yaza giriyoruz diye :)

sizce ekran kartını dx 11 destekli bir kartla değiştirebilirmiyim crysis 3 oynatamuyorum şuan dx10 destekliyor :/

Ekran kartini en fazla 260m GTX e yukseltebilirsin. Fakat bunu haici olarak ulkemizde satan yok. ebay den bulup alma sansin var fakat gelme suresi ve onun isciligi seni bayagi bir ugrastiracaktir. Turkiyede bu kart sadece Monster notebooklarinin firmasinda var. Onlarda rayic fiyatlar ile bu islemi sizin adiniza gerceklestiriyor. Genel anlamda Crysis 3 icin gereksiz bir yatirim olur ama notebookun omrunu 1-2 sene daha uzatmak icin iyi bir fikir. Yaklasik maliyet Turkiyede 800-1000 TL arasinda olur belki sansli isen ebaydeb 500TL ye karti bulabilme sansin var.

• quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline
    Ekran kartini en fazla 260m GTX e yukseltebilirsin. Fakat bunu haici olarak ulkemizde satan yok. ebay den bulup alma sansin var fakat gelme suresi ve onun isciligi seni bayagi bir ugrastiracaktir. Turkiyede bu kart sadece Monster notebooklarinin firmasinda var. Onlarda rayic fiyatlar ile bu islemi sizin adiniza gerceklestiriyor. Genel anlamda Crysis 3 icin gereksiz bir yatirim olur ama notebookun omrunu 1-2 sene daha uzatmak icin iyi bir fikir. Yaklasik maliyet Turkiyede 800-1000 TL arasinda olur belki sansli isen ebaydeb 500TL ye karti bulabilme sansin var.

söylediniz gibi 400 liraya buldum fakat şuan elimdeki bilgisayar 2. el olarak satmak istesem ne akdar eder ?

8 gb ram 500 gb harddisk 1 gb nvidia gts 160m 256 bit ekran kartı 4 çekirdek 2.13 ghz işlemci

orjinal casper deri notebook çanta , a4teach notebook mause , orjinal adaptör , orjinal windows vista homepremium işletim sistemi , 25 cm soğutucu fan , driver cdleri faturası hepsi var

ısınma bu bilgisayara göre çok çok iyi fanı sesli çalışmıyor her ay fan bakımı vs yapıyorum temiz bakıyorum bilgisayara aldığım gibi ekranın arkasına çizilmemesi için stiker aldm sizce ne kadar eder satmak istesem ?

• Seni yonlendirmek gibi olmasin ama 1000TL nin uzerine cikmasi cok zor. Yeni modeller cok uygun fiyatlara daha iyi performans saglayabiliyor. Ozellikle 3.Nesil i5 ve i7 ler gercekten cok cok hizli ve o hiza gore fiyatlari uygun. Elindeki cihaz hala oyun piyasasinda iyi bir performansa sahip fakat ilerleyen teknoloji karsisinda fazla tutunamaz. 1-2 sene sonra artik notebook omrunu doldurmus olur. Ancak sunuda belirtmeliyimki o cihaz kadar uzun umurlu ve dayanikli baskada notebook bulman cok zor :)
  • quote:

Seni yonlendirmek gibi olmasin ama 1000TL nin uzerine cikmasi cok zor. Yeni modeller cok uygun fiyatlara daha iyi performans saglayabiliyor. Ozellikle 3.Nesil i5 ve i7 ler gercekten cok cok hizli ve o hiza gore fiyatlari uygun. Elindeki cihaz hala oyun piyasasinda iyi bir performansa sahip fakat ilerleyen teknoloji karsisinda fazla tutunamaz. 1-2 sene sonra artik notebook omrunu doldurmus olur. Ancak sunuda belirtmeliyimki o cihaz kadar uzun umurlu ve dayanikli baskada notebook bulman cok zor :)

evet bende öyle düşünüyorum 2009 dan beri bende yani sıfır almıştım 2500 TL ye almıştım :) sene 2013 hala daha çıkan oyunlarda sıkıntı yok oynuyorum tabi dx11 harici hepsini oynuyorum. Keşke nvidia dx11 güncellemesi getirseydi eminim crysis 3 te oynatırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Geçen sene yine bu sıralar başlığı canlandırmıştım, 1 senede çok bir gelişme olmamış

Eklediğim 4 gb ram ve ssd hard disk ile performans artışı oldu. Seneler sonra oyun piyasasına döneyim dedim, çoğu oyunda son ayarlarda bana mısın demedi bizim canavar. Pili biraz çabuk bitmeye başladı, maksimum 1 saat, ki o da oyun vs. oynamazsam.

Performans artışı sağlayabilecek ekran kartı ve işlemci takviyeleri vardı ama ben çok üstüne düşmedim, zaten düşsem de uyan modelleri bulmak imkansıza yakın...

Neyse, maddi imkansızlıklar sebebiyle bu yılı da emektarla geçireceğim. Benzer durumda olan varsa ram fiyatları ve ssd harddiskler bedavaya düşmüşken kesin bu 2 değişikliği yapsın, performans artışı sizi şaşırtacak. Son oyunların da %70-80'ini son ayarlarda oynarsınız. Diğerleri de son ayarlarda hani öyle gözle görünen bir donma değil de normal akıcılığı gibi olmuyor. Nereden biliyorsun derseniz şu son 1 ayda 100'e yakın oyun satın aldım kampanyalar sağolsun, bir çoğunu açıp deneme şansım oldu. Hani bahsettiğim işlemci ve ekran kartı yükseltmelerini de yapabilirseniz oyunları 1 sene daha son ayarlarda oynayabilirsiniz. Doom 3 oyununu P3 bir bilgisayarda oynamıştım Bence elinizdekinin kıymetini bilin çok kolay gözden çıkarmayın

ben sattım bilgisayarımı 1 hafta önce 700 liraya :) 2500 liraya almıştım 2009 da yinede iyi para etti şuan elimde yine bi canavar var msi ge60 0nd 412tr aldım bundan memnunum fakat yeni 4. nesil intel işlemciler çıktı ışıklı klavyeli modeli falan var fakat pek takılmıyorum bu konuya eğer alıcaksanız msi ge60 yada gt60 tavsiye ederm

• quote:

Seni yonlendirmek gibi olmasin ama 1000TL nin uzerine cikmasi cok zor. Yeni modeller cok uygun fiyatlara daha iyi performans saglayabiliyor. Ozellikle 3.Nesil i5 ve i7 ler gercekten cok cok hizli ve o hiza gore fiyatlari uygun. Elindeki cihaz hala oyun piyasasinda iyi bir performansa sahip fakat ilerleyen teknoloji karsisinda fazla tutunamaz. 1-2 sene sonra artik notebook omrunu doldurmus olur. Ancak sunuda belirtmeliyimki o cihaz kadar uzun umurlu ve dayanikli baskada notebook bulman cok zor :)

msi ge60 0nd-412tr aldım 2200 liraya diğer bilgisayarımı 700 liraya sattım :) umarım bunuda 3-4 sene kullandıktan snra satma imkanım olur fakat MXM portu yok keşke olsaydıda GTX675 m ile değiştirme imkanımız olurdu

• quote:

quote:

msi ge60 0nd-412tr aldım 2200 liraya diğer bilgisayarımı 700 liraya sattım :) umarım bunuda 3-4 sene kullandıktan snra satma imkanım olur fakat MXM portu yok keşke olsaydıda GTX675 m ile değiştirme imkanımız olurdu

Hadi hayirli olsun. Gule gule kullan, aramiza hos geldin :)

• quote:

ben sattım bilgisayarımı 1 hafta önce 700 liraya :) 2500 liraya almıştım 2009 da yinede iyi para etti şuan elimde yine bi canavar var msi ge60 0nd 412tr aldım bundan memnunum fakat yeni 4. nesil intel işlemciler çıktı ışıklı klavyeli modeli falan var fakat pek takılmıyorum bu konuya eğer alıcaksanız msi ge60 yada gt60 tavsiye ederm

Hayırlı olsun bilgisayarınız, güle güle kullanın.

Bilgisayarlar 2000'lerin başındaki hızla gelişmeye devam etseydi ben de yenileyebilirdim bilgisayarı(486DX100! kullanırken P3 çıktı sonra P4). Gelişimde belirleyici olan genelde oyunlar olur ama seneler sonra döndüğüm oyun piyasasında öyle inanılmaz bir değişim olmamış. Sanırım buna paralel olarak bilgisayarlarda gelişmeler de sınırlı kaldı. Neyse, sonuçta ben elimdekini sonuna kadar tüketmeden değiştirme taraftarı değilim, herhalde bir süre daha emektarla devam edeceğim.

• hayırlı olsun
  • o emektar daha 2 sene gider ben sana soyleyim :) Kotu bir malzeme degildi, sinifinin sinirlarini zorluyordu, hatta o donemin 1 adim onunde oldugugu asikar. O yuzden ben gibi ayrilirken cok zorluk cekersin, tanidiklara vermek gibi bir yonteme basvurabilirsin. demedi deme :)
  • Tum oyunları oynayacagım gibi bir isteginiz yoksa en az 2 belki cok daha uzun 5 yıl gibi gider.Makinanın hicbir eksigi yok 4 cekirdek,256 bit ekran kartı,4gb ddr 3 sadece ekran kartı dx 11 destekli olmadıgı icin bazı oyunlar oynanamıyor.Ayrıca su anda satılan cogu makinadan cok daha iyi cunku su andakilerin cogunda cozunurluk dusuk 1366*768 bunda 1440*900 var.Ve alısınca fark ediyor.USB 3.0 acıgını da e-sata ile bir nebze kapatıyor.
    İsteyen SSD takar isteyen 1TB HDD sonra devam
  • ekranda böyle çizgiler çıkmaya başladı oyun oynarken donuyor ne yapmam lazım?
  • KoSeKu3 kullanıcısına yanıt
    Ekrani oynatinca gidiyor mu? Yani kapagin acisi ile oynayinca gidiyorsa baglantilar gevesmis veya yipranmis olabilir.
  • selamun aleyküm

bu bölüme en çok faydası olan GurcellOnline arkadaşa tekrar selamlar ve teşekkürler birçok konuda hem bana hem başkalarına yardımcı olmuştu ve hala olduğunu görüyorum :) Böyle güzel insanların değerini bilmek ve üstün tutmak gerekir.

Emektar bilgisayar ise 3 yıldır hala dimdik ayakta maaşAllah. ama geçen gün acayip bir olay yaşadım kısaca anlatayım;

macos + windows 8 dual boot olarak kullanıyorum son 2 yıldır ve 128 gb ssd'yi ikiye bölmüştüm. macos'tayken bilgisayarı kapatıp açtım ve bir daha ilginç bir şekilde hiçbir şekilde ssd açılmadı ve hiçbir bilgisayarda açılmıyor. yandığını düşünüyorum. oldukça garip ve hoş olmayan bir durum açıkcası.

bu olayın üstüne bilgisayarı değiştireyim diye araştırdım ama şu an diğer bilgisayarı 1920x1080 veya üstü ekranları dışında ilgimi çeken bir özellikleri yok :)

windows 8 puanu 6.7 ve birçok profesyonel bilgisayar için ortalama denebilecek bir seviyede o yüzden bir süre daha devam kararı aldım bu bilgisayar ile.

yeni çıkan laptop'larda olağanüstü ve alınmalı denecek bir fark göremedim çünkü kıyaslayınca.

sizin düşünceniz neler?

• charmander C kullanıcısına yanıt
    Ben emektari bir yakinima verip kendime yenisini aldim. MSI GE60 serisinden bir notebook aldim. Suan piyasada Asus ve Samsung gibi rakiplerine karsin hem uygun fiyat hemde daha iyi donanima sahip oldugu icin tercih ettim. Birde kasa yapisi ve hafifligi beni cezbetti. Eger dusunur isen bu sene yeni cikan modellerini inceleyebilirsin. Yakasik 1700-2500 arasinda degisen CPU ve SSD farklari olan modeller var.

Genel olarak
    Kasa yapisi ince
    Havalandirma oldukca iyi
    Donanim olarak bizim emektarlari aratmayacak sekilde 3-4 sene goturecek seviyede.
    Fiyat ve hediyeleri tercih sebebi olabilecek bir urun

http://www.ebrarbilgisayar.com/Kategori/products.asp?cat_ID=113&oz=95_472&oz=1_3&syf=1
    http://www.ebrarbilgisayar.com/Kategori/products.asp?cat_ID=113&oz=95_472&oz=12_78&oz=1_2&syf=1
    veya
    http://www.hizlial.com/bilgisayar/msi-tasinabilir-bilgisayarlar?SList=4277601%253d%2bNotebook%253b24155%253dIntel%2bCore%2bI7%253b&Page=1
    http://www.hizlial.com/bilgisayar/msi-tasinabilir-bilgisayarlar?SList=4277601%253d%2bNotebook%253b24155%253dIntel%2bCore%2bI5%253b24155%253dIntel%2bCore%2bI7%253b&Page=1

Kendin inceleyip kararini verirsin :) Bendeki gecen seneye ait bir urun olmasina ragmen hala severek kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 18 Eylül 2013; 19:23:05 >

• quote:

Ben emektari bir yakinima verip kendime yenisini aldim. MSI GE60 serisinden bir notebook aldim. Suan piyasada Asus ve Samsung gibi rakiplerine karsin hem uygun fiyat hemde daha iyi donanima sahip oldugu icin tercih ettim. Birde kasa yapisi ve hafifligi beni cezbetti. Eger dusunur isen bu sene yeni cikan modellerini inceleyebilirsin. Yakasik 1700-2500 arasinda degisen CPU ve SSD farklari olan modeller var.

Genel olarak
    Kasa yapisi ince
    Havalandirma oldukca iyi
    Donanim olarak bizim emektarlari aratmayacak sekilde 3-4 sene goturecek seviyede.

http://www.ebrarbilgisayar.com/Kategori/products.asp?cat_ID=113&oz=95_472&oz=1_3&syf=1
    http://www.ebrarbilgisayar.com/Kategori/products.asp?cat_ID=113&oz=95_472&oz=12_78&oz=1_2&syf=1
    veya
    http://www.hizlial.com/bilgisayar/msi-tasinabilir-bilgisayarlar?SList=4277601%253d%2bNotebook%253b24155%253dIntel%2bCore%2bI7%253b&Page=1
    http://www.hizlial.com/bilgisayar/msi-tasinabilir-bilgisayarlar?SList=4277601%253d%2bNotebook%253b24155%253dIntel%2bCore%2bI5%253b24155%253dIntel%2bCore%2bI7%253b&Page=1

Kendin inceleyip kararini verirsin :) Bendeki gecen seneye ait bir urun olmasina ragmen hala severek kullaniyorum.

2000 tl lik sistem alsak önerdiğiniz model grubunda, bu modele göre kalite hız ve akıcılık manasında önemli değişiklikler katıyor diyebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: charmander

quote:

Genel olarak
    Kasa yapisi ince
    Havalandirma oldukca iyi

veya

2000 tl lik sistem alsak önerdiğiniz model grubunda, bu modele göre kalite hız ve akıcılık manasında önemli değişiklikler katıyor diyebilir misiniz?

2000 icin kesin konusamam ama 2500 luk icin kesinlikle evet diyebilirim. Bizim Casper in muadili olanlar i7 CPU olanlardir fakat oyunagirlikli bir performans dersen CPU 2nci planda kalir ve i5 olanlari onerebilirim.

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.