Şimdi Ara

Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35 ve CPQ-Q900-4K35 (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.340
Cevap
2
Favori
122.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gurcellonline

Suanki hali bana hala yetiyor. Sadece RAM i 8 e cikartsammi cikartmasami ona karar veremiyorum :) Aslinda Ekran kartini degistiresim var ama fiyati ben urkutuyor. Ama soyle bir 260M GTX fena olmazdi dogrusu.

http://www.ebay.com/itm/nvidia-GTX-260m-/251009234289?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item3a7150f571

Bu mudur yani bizim aleti uçuracak ekran kartı? Uyumluluğundan emin misiniz? Kargo dahil 105 dolar çok değilmiş, belki alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

quote:

Orijinalden alıntı: Gurcellonline

Suanki hali bana hala yetiyor. Sadece RAM i 8 e cikartsammi cikartmasami ona karar veremiyorum :) Aslinda Ekran kartini degistiresim var ama fiyati ben urkutuyor. Ama soyle bir 260M GTX fena olmazdi dogrusu.

http://www.ebay.com/itm/nvidia-GTX-260m-/251009234289?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item3a7150f571

Bu mudur yani bizim aleti uçuracak ekran kartı? Uyumluluğundan emin misiniz? Kargo dahil 105 dolar çok değilmiş, belki alabilirim.

Evet ta kendisi. Lakin sadece US only gonderme yapiyor. Birde kasa icerisinde uyumlu olup olmadigindan emin olmamiz lazim. Yanlis hatirlamiyorsam 2 cesidi vardi 260m lerin her ikiside mxm3 ama sanirim seklen ufak tefek farkliliklari vardi.

• O gönderdiğim link MXM 3.0'mış, bizim istediğimiz 2.1'miş. Başka bir forumda sormuştum, link.

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/649154-m860tu-260m-gtx-best-video-card-i-can-add-my-laptop.html

İşlemci upgrade edebilirsin demişler.

Edit : Orada konu biraz dağılmış gibi. Ben araştırmaya devam edeceğim. Gerçekten hesaplı bir şeyler denk getirirsem alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 3 Mart 2012; 15:16:59 >
  • quote:

O gönderdiğim link MXM 3.0'mış, bizim istediğimiz 2.1'miş. Başka bir forumda sormuştum, link.

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/649154-m860tu-260m-gtx-best-video-card-i-can-add-my-laptop.html

İşlemci upgrade edebilirsin demişler.

Edit : Orada konu biraz dağılmış gibi. Ben araştırmaya devam edeceğim. Gerçekten hesaplı bir şeyler denk getirirsem alırım.

Dostum yazdiklarini yeni farkettim. Orada tavsiye edilene ek olarak asagidaki linke bakabilirsin. Clevo kasalar auyumlu ve 3 adet varmis. 1ini sen al digerini ben :D
    http://www.ebay.com/itm/Nvidia-GTX-260M-1GB-For-Dell-M17X-M15X-Clevo-MSI-laptop-VIDEO-CARD-MXM3-0B-/250993126151?pt=UK_Computing_Computer_Components_Graphics_Video_TV_Cards_TW&hash=item3a705b2b07
    CPU olarakda en ideal q9100 bulabilirsin. qx9300 filan hem pahali hemde bulmasi daha zor. Ama performansda ciddi farki var. Totalde %35 e yakin bir artis buda seni bayagi idare eder.

• MXM 3 diyor yine, bize 2.1 lazım diye özellikle uyarmışlar, emin olamadım şimdi.

Neyse, zaten bir anlık gaz olmazsa başka yükseltme de yapmam gibi, bu haliyle 1 sene daha kullanayım, sonra büyük ihtimal yeni bir laptop alacağım.
  • benim notebook da bende degil 2 haftadir. gelse yine bir kontrol edip hangisi dogru yada yanlis onu bulacagim. mxm 3 olmasi lazim diye biliyorum cunku m860tu degil bizimki m865tu.
  • Ups, bak ona hiç dikkat etmedim. Ben bir mesaj daha atıp düzelttim ama orijinal postu editlemeyince onu dikkate alan olmadı sanırım diğer forumda. Abi sen sol omuzumdaki şeytan mısın sağdaki melek mi bilemedim şimdi :) Yine aklımı çeldin :D Eğer mxm 3 uyuyorsa ilk gönderdiğim linkteki ürünü çok kötü kaçırdım demektir, ben Amerika'dayım 100 dolara alırdım aleti :) Neyse, araştırmaya devam o zaman...
  • Ben senin arkanda sana yardimci olan insanim :D En basit olarak makinanin altini ac. Seklini gor. Soket ve sekli uyuyorsa anakart pm45 oldugu icin destekleme sorunu olmaz. Yada everest ile ozelliklerine yeniden bakip emin olabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 20 Mart 2012; 23:05:01 >
  • @gurcellonline

merhaba

CPQ-Q900-4M35 modelinin 2. el piyasası ne kadardır şimdi? ben kendi laptopumu satmayı planlıyorum ama fiyat konusunda fikrim yok.
  • 1000 TL civari gider. Malum yeni nesil notebooklar yuzunden artik bunlarin yuzune bakan kalmadi :(
  • 3 yillik birliktelikten sonra CPQ-Q900-4M35 ile yollarimizi ayirdik. 3.000 tl vermistim simdi bedavaya verdim gitti, anisi kaldi.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

3-4 senedir CPQ-Q900-4M35 laptop'ımı kullanıyorum, çok da memnunum (ağırlığı ve taşıması hariç) ama artık bataryası işlemez oldu. Sürekli bir yerlerde priz aramaktan bıktım, bu modelin bataryasını daha önce değiştiren var mı acaba? Yurt içinde bu bataryadan satan pek bulamadım, bulduklarım ise uyumlu değiller. Nerelerden bulabilirim, nerelere bakmalıyım, bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler
  • Geçen sene yine bu sıralar başlığı canlandırmıştım, 1 senede çok bir gelişme olmamış

Eklediğim 4 gb ram ve ssd hard disk ile performans artışı oldu. Seneler sonra oyun piyasasına döneyim dedim, çoğu oyunda son ayarlarda bana mısın demedi bizim canavar. Pili biraz çabuk bitmeye başladı, maksimum 1 saat, ki o da oyun vs. oynamazsam.

Performans artışı sağlayabilecek ekran kartı ve işlemci takviyeleri vardı ama ben çok üstüne düşmedim, zaten düşsem de uyan modelleri bulmak imkansıza yakın...

Neyse, maddi imkansızlıklar sebebiyle bu yılı da emektarla geçireceğim. Benzer durumda olan varsa ram fiyatları ve ssd harddiskler bedavaya düşmüşken kesin bu 2 değişikliği yapsın, performans artışı sizi şaşırtacak. Son oyunların da %70-80'ini son ayarlarda oynarsınız. Diğerleri de son ayarlarda hani öyle gözle görünen bir donma değil de normal akıcılığı gibi olmuyor. Nereden biliyorsun derseniz şu son 1 ayda 100'e yakın oyun satın aldım kampanyalar sağolsun, bir çoğunu açıp deneme şansım oldu. Hani bahsettiğim işlemci ve ekran kartı yükseltmelerini de yapabilirseniz oyunları 1 sene daha son ayarlarda oynayabilirsiniz. Doom 3 oyununu P3 bir bilgisayarda oynamıştım Bence elinizdekinin kıymetini bilin çok kolay gözden çıkarmayın

• quote:

Geçen sene yine bu sıralar başlığı canlandırmıştım, 1 senede çok bir gelişme olmamış

Eklediğim 4 gb ram ve ssd hard disk ile performans artışı oldu. Seneler sonra oyun piyasasına döneyim dedim, çoğu oyunda son ayarlarda bana mısın demedi bizim canavar. Pili biraz çabuk bitmeye başladı, maksimum 1 saat, ki o da oyun vs. oynamazsam.

Performans artışı sağlayabilecek ekran kartı ve işlemci takviyeleri vardı ama ben çok üstüne düşmedim, zaten düşsem de uyan modelleri bulmak imkansıza yakın...

Neyse, maddi imkansızlıklar sebebiyle bu yılı da emektarla geçireceğim. Benzer durumda olan varsa ram fiyatları ve ssd harddiskler bedavaya düşmüşken kesin bu 2 değişikliği yapsın, performans artışı sizi şaşırtacak. Son oyunların da %70-80'ini son ayarlarda oynarsınız. Diğerleri de son ayarlarda hani öyle gözle görünen bir donma değil de normal akıcılığı gibi olmuyor. Nereden biliyorsun derseniz şu son 1 ayda 100'e yakın oyun satın aldım kampanyalar sağolsun, bir çoğunu açıp deneme şansım oldu. Hani bahsettiğim işlemci ve ekran kartı yükseltmelerini de yapabilirseniz oyunları 1 sene daha son ayarlarda oynayabilirsiniz. Doom 3 oyununu P3 bir bilgisayarda oynamıştım Bence elinizdekinin kıymetini bilin çok kolay gözden çıkarmayın

aynı fikirdeyim. 8gb ram + 128GB SSD ile kullanmaya devam ediyorum ve eksiklik hissetmiyorum değiştirecek kadar maaşAllah. inşaAllah bir süre daha emektarla birlikteyyiz. mac da kurdum çift işletim sistetmiyle devam ediyorum

• Valla ben dayanamadim :( Dayima hibe ettim Notebooku. Maksat fazla uzagimda olmasin diye. Kendime de bir MSI GE60 0NC aldim. Malum, atttan inip esege binmek olmaz. Bu notebookun muadili bu donemde bu var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 21 Ocak 2013; 22:53:06 >
  • Vay Vay :) Zamanında bu laptop'a gönül vermemi sağlamış gurcellonline da terk etmişse eğer gemiyi, sıra bize gelmiş de geçiyor demektir. . Bu geçen 3.5 yılda ben şunu anladım, kasa kalitesi benim için çok önemli çünkü gerçekten çok hor kullanıyorum eşyalarımı. Görseniz acırsınız emektarın haline. Hal böyleyken ve de artık çok sık arıza vermeye başladığından ben de yeni bir alet almaya karar verdim. Bu noktada senin görüşlerini merak ediyorum gurcell üstad. MSİ İlk bakışta bizim emektar gibi tam bir f/p canavarı görünüyor ancak kasa kalitesi hakkında pek iyi demiyorlar. Bizim emektarla kıyaslarsan ne durumda kasası?
  • Bende 5 sene oldu kullanalı oyunlarda takılma falan yok benim merak ettiğim kısım Casper M865TU CPQ Q900 4m35
    maksimum kac gb ram desteği var dual mi DDR3

ekran kartı ne kadar yükselir i

şlemci max ne olur

ssd disk takarsam performans iyi olur mu 500 gb seagate söktüğüm zaman ssd alınca hdd yuvasına uyarmı

biosta ilk sayfa da sata 3 kısmı boş görünüyor
    bu kısım laptop arkasındaki e sata girişiyle ilişkilimidir

kısacası bu bilgisayara şuan piyasada olan en iyi donanım olarak neleri monte edebilirim

birisi detaylı bilgi verebilirse çok sevinirim

bilgisayarımın sadece panelini değiştirdim başka hiçbir sorun olmadı yardım edenler için şimdiden teşekkür ederim
  • @iglly
    Hocam MSI GE60 0NC kullaniyorum ben fakat ben aldiktan kisa sure sonra GE60 0ND ler cikti piyasaya. Hafif bir pismanlik olsada icimde 0ND kullananlarin yarisindan cogunun kasa, fan ve optik okuyucu sorunlari beni bu urunu aldigima pisman ettirmiyor. Malum her yeni cikan seride olusabilecek tipik sorunlar bu modellerde mevcut fakat ben gibi seri soru urun sahibi olanlarda herhangi bir sorun yok. Sana tavsiyem suan degil ama 2 ay sonra piyasada olan 0ND lerden bir tane alman olanbilir.

@prog_mk
    Ekran kartini 160M GT veya 260M GTX ile degistirebilirsin MXMIII olacaklar fakat bunu turkiye de bulman cok zor. Monster firmasi yaklasik 600TL civarinda bu degisikligi senin notebookun icin yapar ama deger mi degmezmi bilemem. Bu fiyati ben notebooku degistirmeden once sormustum onlara. Casper ise bu degisikligi malzeme olmadigi icin yapamiyor.
    CPU da ise tek alternatifin var o da Q9100 CPU dur. Aslinda herzaman bu notebookda Q9100 olmasini istemisimdir o yuzden CPU degisikligi bu notebook icin bicilmis kaftan olur. Bunu fiyatida yaklasik 300-400TL arasi.
    SSD konusuna gelince hala Turkiye de cok pahali oldugunu dusunuyorum ama alipda kullananlar notebookun resmen yenilendigini soyluyorlar. Yani eger gucun varsa degistirmeni oneririm. SSD lerin normal HDD boyutunda olanlari yani 2.5" olanlari mevcut eger onlardan alirsan yuvasina uyar.
    3.sata kismi eSata yuvasidir.

• merhaba arkadaşlar casper m865tu laptop var bende max kaç gb ram takabilirim ssd taksam anakarttaki yuvaya uyarmı işlemciyi ne kadar yükseltebilirim ve tabiki ekran kartı max ne takabilirim kısacası bu laptop max seviyedeki donanım parçaları teknik detayı nedir bunu öğrenmek istiyorum internette aradım ama doğru bilgi olduklarını sanmıyorum bu makinayla uğraşmış birisi yardım edebilirse benden hayır duası alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: prog_mk

merhaba arkadaşlar casper m865tu laptop var bende max kaç gb ram takabilirim ssd taksam anakarttaki yuvaya uyarmı işlemciyi ne kadar yükseltebilirim ve tabiki ekran kartı max ne takabilirim kısacası bu laptop max seviyedeki donanım parçaları teknik detayı nedir bunu öğrenmek istiyorum internette aradım ama doğru bilgi olduklarını sanmıyorum bu makinayla uğraşmış birisi yardım edebilirse benden hayır duası alır

@prog_mk
    Ekran kartini 160M GT veya 260M GTX ile degistirebilirsin MXMIII olacaklar fakat bunu Turkiye de bulman cok zor. Monster firmasi yaklasik 600TL civarinda bu degisikligi senin notebookun icin yapar ama deger mi degmezmi bilemem. Bu fiyati ben notebooku degistirmeden once sormustum onlara. Casper ise bu degisikligi malzeme olmadigi icin yapamiyor.
    CPU da ise tek alternatifin var o da Q9100 CPU dur. Aslinda herzaman bu notebookda Q9100 olmasini istemisimdir o yuzden CPU degisikligi bu notebook icin bicilmis kaftan olur. Bunu fiyatida yaklasik 300-400TL arasi.
    SSD konusuna gelince hala Turkiye de cok pahali oldugunu dusunuyorum ama alipda kullananlar notebookun resmen yenilendigini soyluyorlar. Yani eger gucun varsa degistirmeni oneririm. SSD lerin normal HDD boyutunda olanlari yani 2.5" olanlari mevcut eger onlardan alirsan yuvasina uyar.
    3.sata kismi eSata yuvasidir.

Edit:
    Max 8 GB yapabilirsin 1333Mhz 2 adet 4 GB lik takabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 2 Mart 2013; 14:09:40 >

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.