Şimdi Ara

Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35 ve CPQ-Q900-4K35 (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.341
Cevap
2
Favori
122.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır düzelmiyor. Şu an Casper teknik servise verdim sorunu test ediyorlar. Ekran kartının yollarındaki silikonları yenileyip deneyeceklermiş, onu bekliyorum.

edit: Az önce öğrendim, ekran kartının değişmesi gerekiyormuş. Fabrikadan haber bekliyorlar, başka ekran kartı takılamaz mı onu yerine diye sorduğumda olmaz dediler. Neden olmuyor ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoSeKu3 -- 20 Eylül 2013; 12:32:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoSeKu3

Hayır düzelmiyor. Şu an Casper teknik servise verdim sorunu test ediyorlar. Ekran kartının yollarındaki silikonları yenileyip deneyeceklermiş, onu bekliyorum.

edit: Az önce öğrendim, ekran kartının değişmesi gerekiyormuş. Fabrikadan haber bekliyorlar, başka ekran kartı takılamaz mı onu yerine diye sorduğumda olmaz dediler. Neden olmuyor ki?

M860Tu ve M865TU anakarti oldugu icin asagidaki kartlardan herhangi bir tanesi ile uyumludur. Bunlardan birisi ile degistirilmesini isteyebilirsin. Senin modelde Casper da sadece 9800M GS ile 160M GT vardir. Diger iki model Casper in hicbir modelinde olmadigi icin ellerinde olmayabilir ama Moster firmasinda diger 2 model mevcuttur buyuk ihtimal.

9800M GS
    9800M GT
    160M GT
    260M GTX
  • Teşekkürler! Son bir soru, ben örneğin 260M GTX modelini Kadiköy'den satın alıp taktıramaz mıyım/takamaz mıyım? Malum hizmet için bayağı ücret alıyorlar...

edit: Zaten Kadıköy'de bulamadım, hiçbirinin elinde kalmamış bu modellerden herhangi birisi. Casper'ın kendisinde de yokmuş. Onarım yöntemine gidiyorum, yetkili servis 180 liraya yapacağını söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoSeKu3 -- 21 Eylül 2013; 14:11:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkürler! Son bir soru, ben örneğin 260M GTX modelini Kadiköy'den satın alıp taktıramaz mıyım/takamaz mıyım? Malum hizmet için bayağı ücret alıyorlar...

edit: Zaten Kadıköy'de bulamadım, hiçbirinin elinde kalmamış bu modellerden herhangi birisi. Casper'ın kendisinde de yokmuş. Onarım yöntemine gidiyorum, yetkili servis 180 liraya yapacağını söyledi.

monster ın eski 18 inçlik notebooklarında çift gtx260 olan modellleri vardı sahibindenden falan bu notenooklarını satmak isteyenler var eğer ikna edebilirsen birini alabiilrsin belki :)
  • volkan... kullanıcısına yanıt
    casperstore'den buldum az önce, sordum teknik servise hemen satın al dediler, hem de çok ucuz fiyata :) Sonunda en karlı şekilde hallettim işi sanırım...
  • quote:

casperstore'den buldum az önce, sordum teknik servise hemen satın al dediler, hem de çok ucuz fiyata :) Sonunda en karlı şekilde hallettim işi sanırım...

tamamdır hayırlı olsun işçilik için çok para isterlerse sen yap zor bişey değil ram takar gibi yapıyorsun :) sadece soğutucu takma olayı var o da basit zaten tekrar hayırlı olsun keşke dx 11 li takılabilseydi
  • volkan... kullanıcısına yanıt
    teşekkürler keşke olsaydı :/ adamları da baya uğraştırdım bari alsınlar paralarını hehe beceremeyebilirim de zaten :)
  • HORT
    Battlefield 4 singleplayer ve multiplayer olarak oynanabiliyor.

Düzenleme: Multiplayer'ı sadece Beta versiyonunda denemiştim normalde durumunu bilmiyorum kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nipalensis -- 14 Mayıs 2014; 21:25:10 >
  • Nipalensis kullanıcısına yanıt
    Vaay, Ben BF3 u rahat oynuyordum ama BF 4 denemek nasip olmamisti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

Vaay, Ben BF3 u rahat oynuyordum ama BF 4 denemek nasip olmamisti :)

Doğrudur. Fakat BF4'ü %100 stabil oynayamıyoruz. Örneğin 2-3 saat oynayıp oyunun tıkanması olayı sıkça başıma geldi. Nadiren olsa da bazı grafiklerin (tam ifade edemedim) yüklenmemesi durumu da gerçekleşebiliyor.

Ölümüne 4M35

• Bu bilgisayaru ikinci el kaca satilir? 4 senelik oldu ve ekran kartini yeniledim.

• Merhaba,

Ben de yaklaşık 4 yıldır CPQ-Q900-4M35 modelini kullanıyorum. Son birkaç haftadır laptoptan sesler gelmeye başladı. Önce fan sandım, açıp fanı iyice temizledim (epey toz birikmişti) ama seste hiçbir değişiklik olmadı. (traktör sesi gibi geliyor)

Sanırım hard-diskim ölmek özere, ve ses oradan geliyor. Bu sorunu gidermek için en yapmam gerekiyor? Format atsam, ya da hardiski boşaltsam düzelir mi yoksa donanımsal kaynaklı mı tamamen. Son olarak, yeni bir harddisk almam gerekirse ne önerirsiniz? Piyasadan alacağım herhangi bir laptop harddiskini bu laptopa takabilir miyim, uyum sorunu olur m?

Teşeküler.
  • veliveliveli kullanıcısına yanıt
    Diskten ses geliyotsa format kurtarmaz ama piyasadaki herhangi bir 2.5" lik Sata2 disk isini gorur.
  • peki önerebileceğiniz bir model var mı? en fazla 1TB işimi görür benim.
  • Western Digital, seagate, samsung veya toshiba haricindeki markalara bakma derim ben ama 1TB cok olmaz mi? 500gb veya 750nin fiyatlari cok uygun.
  • teşekkür ederim, şimdi dosyalarımı yedekliyorum, o zaman ekonomik bir tane alırım.
  • Seneler sonra gelen hort.

Yerleşik hayata geçince kendime canavar bir PC topladım. Laptopu aileye vermiştim 3 sene de onlar kullandı. Toplam 7 senenin sonunda nihayet ilk yaşlılık emarelerini göstermeye başladı

BIOS pili tükendi. Tüm parçaları çıkarıp takmak gerekiyor değişim için. Artı lehimli bir şekilde yapmışlar ben bantla yapıştırarak da olsa değiştirdim. Ekran kartı tekledi, Nvidia sürücüsünü yüklersem ekran çizgi çizgi olup bir süre sonra kapanıyor. Default sürücü ile çalışıyor ama bu şekilde HDMI üzerinden TV'ye bağlama gibi nimetlerden faydalanamıyoruz. Yerine takılacak kartı bulmak zor olacağı için ben de pes ediyorum. Yine de ailenin ufak tefek işlerini görür çöpe gitmiyor yani halen

Umarım aldığım her ürün bunun gibi parasının hakkını sonuna kadar verir.

• Tam 6 yıl oldu, hala kullanıyorum, gunde en az 5 saat açık duruyor bilgisayar ve hala sorunsuz çalışıyor. Elbette son oyunları oynamıyorum ama internet, film, ofis, ara sıra eskiden kalan oyunları oynama gibi işleri hep bunda yapıyorum, sürekli fişte takılı kullandığım için bataryası da hala sağlam ve 1.5 saat gidiyor. Hard diskten biraz ses geldiği için geçen sene satmak istemiştim ama kıyamadım, kullanmaya devam ediyorum.

Gerçekten çok sağlam bilgisayarmış. Yakında hard diski ssd ile değiştiricem. Sanırım günlük işler için bir 5 sene daha kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veliveliveli -- 27 Kasım 2016; 14:13:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • veliveliveli kullanıcısına yanıt
    Ben onun ustune bir notebook aldim coktan. Fakat gecen ay bir casper daha aldim, cocugun oyunlarini oynatsin diye. Ayni ozelliklerde asus 2500 msi 2700tl ama bynu 1800 e vatandan aldim :)
    Caspera bir sekilde bagliyim hala

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de baska laptop kullanıyorum iş ve çalışma için. Ama bu emektar evde internet, film, ara sıra oyun işlerini çok iyi görüyor. Hem yeni laptopu boşa yormuyorum, hem bunu kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.