Şimdi Ara

Carrefour bizi kandırıyor hala domuz etli sucuk satıyor suçlu bu sefer net Carrefour (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
3
Favori
24.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
187 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben tam 5 yıl et ihracatı yapan bir firmada çalıştım..Bu konu çok çok defa gündeme geldi.İstanbul da gitmediğim sucuk fabrikası çok azdır.... Yok demeye utanıyorum...Tevazu iyidir.....YAZACAKLARIMI DİKKATLE OKUYUN...… hayatınız ve sağlığınız önemli ise kesinlikle Kokareç , salam, sosis, jambon bu dördünden uzak durun....Sucuk yazmıyorum...Çünkü gerçek sucukta kimyasal madde asla kullanılmaz...Sucuk yiyecekseniz...ÖZLEM - COŞKUN - CUMHURİYET Bütün marketlerde var...Bunları alıp yiyin...Fiyatları yüksek..70 - 90 Lira kilosu...Çünkü gerçek et kullanılıyor..Bunlar büyük üreticiler... Sivas ta tanıdık, arkadaş varsa SARIÖNDER PASTIRMA VE SUCUK İSTEYİN...Bu firma çok eski ve asla kötü mal yapmıyor..Geleneksel kaliteli bildiğimiz sucuk pastırma üretiyorlar..SARIÖNDER sadece Sivas ta bir tek dükkanı var..Orada satış yapıyor..ananınızın , babanızın evde yapıp yedikleri sucuk...İşte onu üretiyorlar...Pastırma 110 sucuk 60 Lira idi..SİVASTA KASAPLARDA YERLİ BESİ KUŞBAŞI DANA ETİ 38 LİRA....Kıyma 35 Lira....Dün 5 kilo sucuk 1 kilo pastırma alıp evime geldim..Asla unutmayın...UCUZ UCUZ UCUZ DAHA DAHA UCUZ OLSUN......Dersen her türlü eti katıyorlar....Tavuk ayaklarını bile makinadan geçirip et diye satıyorlar...Bilginiz olsun... Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 17 Ekim 2019; 20:27:11 >

• Domuz olacağını sanmam domuz pahalı yav atılacak yerlerini koydularsa bilemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asıl yazacağımı unuttum....You Tube girin..Sucuk nasıl yapılır ?? Evde sucuk imalatı ..Yazıp tıklayın..Çok video ve formül çıkıyor..Ağız tadınıza göre birini seçip uygulayın..10 kilo etten yapıp 2 eve paylaşabilirsiniz..Kare bez torbaların içine doldurup oklava ile düzleyip 2 ay güneşe kurumaya terkedin..İsteyen kuzu isteyen dana isteyen karışık etten yapabilir.Önce iyice eti çekip baharatını katıp güzelce yoğurup,baharatları güzelce her tarafına dağıtıp , harmanlayıp 3 gün bakır leğende macun gibi dinlendirin..Sonra tadına bakıp tekrar baharatını istediğiniz lezzeti bulana kadar değiştirin..En son beğendiğiniz tadı bulunca torbalara doldurup oklava ile düzleyip güneşe asın.....Mangalda pişirecekseniz YAĞ % 35-40 olacak..Evde kahvaltıda yerim derseniz % 25 - 30 arası yeter..Baharatını, sarımsağını bol bol katın..Lezzetini veriyor..Hepsi bu.. Evde özenle yaparsanız tertemiz sucuk kilosu 50- 55 lirayı bulur bulmaz...Afiyet olsun.. YAĞI ÇOK KATTIKÇA MALİYET DÜŞER...ET 60 LİRA YAĞ 10 - 20 LİRA ARASI...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 7 Kasım 2019; 12:22:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Valla ben salam, sucuk gibi ürünlerde Maret ve Pınar dışında tüketmiyorum. Hele hele zincir marketlerin kendi ürünlerine hiç güvenemedim.

Bu arada Türkiye'de satışı var mı emin değilim ama Ege Türk Sucuk deneyebilirsiniz bulabilirseniz. Çok pahalıdır ama benim gibi ette yağ ve sinirden nefret eden varsa çok memnun kalır.
    Kardeşim yanlış anlama ama şu ege türk dediğin sucuk neymiş yahu dedim artık.. Almanya'da her Türk bunu methediyor ama genelde methedenlere baktığımda da köyden çıkıp buralara gelmiş ve hayatında doğru düzgün sucuk yememiş tipleri görüyorum. Hani bi laf vardır: "koyunun olmadığı yerde keçiye çelebi derlermiş" diye.. o misal. Türkiyede ki özellikle büyük şehirlerin bazı kasaplarında satılan sucuğun (bir de cumhuriyet ve pınar sucuğun tabii ki) yanında o bahsettiğin sucuk afedersin ama eşek sucuğu gibi bir şey kalıyor.
    Burada marka kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın, Almanya gibi doğru düzgün sığır sucuğu bulunmayan yerlerde, müslüman geçinenlerin birkaç marka arasındaki kıyas ve tercihinden başka bir şey değil söz konusu sucuk markası. Övdüğüne bakmayın yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_001 -- 17 Ekim 2019; 20:12:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Kumar var (iddia)
    Zina var
    Alkol, sigara var
    Kul hakkı yemek zaten gani gani
    Vergi kaçırma var
    Domuz HARAAAAAAAM

İki yüzlülüğün gereği yok. Yemeyen yemez, yemek isteyene neden engel oluyorsunuz?

Edit : Kandırma kısmında haklısınız, ne varsa içinde açık şekilde yazmalı.
    Alenen satılan domuz etli ürünler Carrefour da yıllardır var. Hatta Continent iken bile özel bölüm vardı görevliler uyarırdi bu bölüm domuz eti ürünlerinin diye.
    Kimsenin domuz eti yemesine mani olan Yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • degobar kullanıcısına yanıt
    Hocam bilip bilmeden işkembeden atıyorlar işte en uyuz olduğum bu.

İşi bilenler çıkıp ağzının payını veriyor.

• İlgili ureticinin domuz eti kullandigini nereden biliyorsunuz? Kesilirken başindami durdunuz?

• emreygtt E kullanıcısına yanıt
    Doğru ya malum taş devrindeyiz gözle görmesem inanmam diyorsun,labaratuvar var test merkezleri var sırf gıda denetimi için yetkili kimseler dana ile domuz etini ayird edemecek öyle mi teknoloji o kadar ilerledi ki en çok hile yapılan bal evet arının balindaki glikoz ile doğal şekeri ayird edebilirken domuzun sucukta olup olmadığını tespit etmek için milletçe başında durup kesildiğine şahit olacağız ufkunuz ufkumuzu açtı gece gece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Alenen satılan domuz etli ürünler Carrefour da yıllardır var. Hatta Continent iken bile özel bölüm vardı görevliler uyarırdi bu bölüm domuz eti ürünlerinin diye.
    Kimsenin domuz eti yemesine mani olan Yok.

Alıntıları Göster
    Sorun yok zaten bu durumda. Dediğim gibi üzerine dana yazıp içinde domuz varsa olmaz.

• Domuz etti sağlıksız olduğu nerde yazıo?

• bridget1988 B kullanıcısına yanıt
    Domuz ,at zararli degil hurafe onlar...saçma dinlerden alintilamayalim bilimsel sorunu yok
    zararli olsaydı şimdiye ölmüştük ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azazel Geri Dönüyor -- 17 Ekim 2019; 22:42:34 >
  • taşkafa T kullanıcısına yanıt
    Cumhuriyetten başka bir sucuk yemiyorum
    Kasaplarda rezil

• Azazel Geri Dönüyor kullanıcısına yanıt
    Afiyet olsun yiyin yemeyene laf etmeyin orası sizi alakadar etmez.

• Azazel Geri Dönüyor kullanıcısına yanıt
    sigarada zararlı ama hemen ve herkesi öldürmez değil mi ? Forum cahil kaynıyo neymiş! zararlı değilmiş önce bi araştırsaydın bari çok bilmişlik taslayayım derken kendını rezil ettin.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Ucuz et,sucuk,döner yiyip yada yandaşların markalarını alip sağlıklı ürün mü yediğini sanıyorsun ... Bilerek yemezsin ama onlar yılların çakalı....

• Bunlara insan etide versen AA Zaten en güzel et insan etiymis yamyamlar boşuna yemiyor derler.

• bridget1988 B kullanıcısına yanıt
    Uğraşmayın hocam yiyen yesin zararı yoksa da onlara varsa da onlara.

• https://medium.com/@vuubnet/domuz-eti-yemek-zararl%C4%B1-m%C4%B1d%C4%B1r-bilimsel-a%C3%A7%C4%B1dan-de%C4%9Ferlendirmesi-a31ed9ae6a0
    Al oku bak zararli degil

Sigarada zararli değil bakteri onda da var

Pahalı yada ucuz olmasinin bir nedeni var

• quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sucuk salam vb ürünlerde o listede en kalabalık yeri Kayseri ve Afyon tutuyordu.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.