Şimdi Ara

Carrefour bizi kandırıyor hala domuz etli sucuk satıyor suçlu bu sefer net Carrefour (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
3
Favori
24.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
187 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kayseri'den özdanacı aldıydım yidim afiyetle bir de baktım listede adı var ama güzel yapmışlar adamlar ne yapalım yidik bir defa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hades333

Bu markanın kilosu kaç lira?
    https://www.carrefoursa.com/tr/lez-et-kangal-sucuk--p-30177331
    indirim yapmışlar 54,90 dan 39,99 a düşmüş kilo fiyatı
    carrefourda hep fırsat reyonunda satılıyor bu sucuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Ben direk kasaptan sucuk alıyorum 50tl kilosu %100 et,bağırsak birazda çemen sosu
    migrosta 45-50tl'ye %60baharatdan, koruyucudan oluşan şeyi kasap sucuk diye satıyorlar
    hocam takip etmemişsiniz baharatlardan da boya çıktı. gıda boyası filan değil normal boya.
  • Dikkatli olmanızı tavsiye ederim Trakya’da meşhur bilinen kasapların tamamına yakını kapatıldı domuz içeriği sebebiyle.

• Trakyada değilim oyüzden birşey diyemicem ama bizim kasap 30-40yıldır burda etlerinde nerden geldiği belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 17 Ekim 2019; 9:13:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aulkem

Adam müslüman olup domuz eti yiyemez mi, sanane! İstersen sana pm'den hayat tarzımızı yazalım, sen bize hangi dine mensup olmamız gerektiğini yaz..
    Benim anlamadığım; anlatımda domuz eti hiç geçmiyor, "kanatlı hayvan" diyor. Domuz eti olduğunu nereden anladınız?
    Müslüman domuz yiyemez yerse Müslüm olamaz. İnanç bilgin yoksa fikrinde olmasın tamam mi az ötede oyna hadi..

Ben demedim onu konuyu açana sor. Domuz Eti bulunanlar listesi yayınlanmış bakanlık bu markanın üreticisi de bu listede acaba ondan demiş olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 17 Ekim 2019; 8:51:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nickola Tesla

Hocam ben maaşı alınca gidiyorum kasaba 3 kilo kıyma çektiriyorum.Tanıdığım baharatçı var ondan da sucuk harcımı alıyorum.Kıymayı büyük bir tepsiye koyuyorum eldivenleri takıyorum sonra biraz baharat koyuyorum yoğuruyom.Tekrar koyuyorum tekrar yoğuruyorum.Keyfime göre içine 3-4 diş sarımsak atıyorum.Baharatla beraber iyice yedirdikten sonra buzdolabı poşetlerine doldurup, pres yapıyorum.Atıyorum derin dondurucuya canım çektikçe akşam eve geldiğimde yemek yapamazsam alıyorum buzluktan, kırıyorum içine 2 tane yumurta ohh mis gibi.Kafamda ne soru işareti kalıyor ne de paramdan oluyorum.Sağlığımdan da olmuyorum
    sen yetkili bi abiye benziyon,

3 kg ya 3/4 diş sarımsak attık, ok.

kıyma nasıl olacak, hiç yağsız/az/orta yağlı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 19yusuf05

hocam takip etmemişsiniz baharatlardan da boya çıktı. gıda boyası filan değil normal boya.

Alıntıları Göster
    Eskiden tuğla kiremit tozu koyuyordular pahalı geldi galiba.

• acısarap A kullanıcısına yanıt
    Hehehehe Aynen öyledir öyle. İsa da koyun satardı domuz çıktı mertlik bozuldu dedi domuzu yasak etti dimi.

İncilde bile yasak diyor ama neyse sizin kafalar pırıl pırıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 17 Ekim 2019; 8:56:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

domuz etinin "halkın sağlığı" ile bir alakası yok, ancak akıl sağlığı ile bir ilgisi olabilir fazlasıyla gözünüzde büyüttüğünüz için. domuza gelince haram olduğu aklınıza geliyor ama alkol gırla gidiyor ikisinin bir farkı yok aslında.
    zAten alkol içen domuzu sıkıntı görmez. Ama ikisinide yapmayanlar var ona ne dicen.

Amma domuz sever varmış be.

• quote:

Orijinalden alıntı: acısarap

Bu mesaj silindi.
    profil fotoğrafın tam senlik
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Kafaniz mi iyi

Domuzla alkolun hiçbir farkı yok ama bu ülkede nerdeyse herkes alkol icmisken domuza böyle yaklasilmasi aşırı saçma

Nereden hareketle domuzun en haram şey olduğuna karar verdiniz

Hirsizlik yapmakta sorun yok adam oldurmekte sorun yok tecavuz etmekte sorun yok ama domuz yedi mi o dinden çıktı bırakın lütfen bu düşünceleri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

anlamadığım nokta şimdi bu attığın sucuk kanatlı etimi kullanmış yoksa domuzmu?
    Domuzsa bence yenebilir ama kanatlıya para verilmez
    Boş bir mantık.

Domuz eti isteseydi zaten domuz eti alırdı.

Aldığın üründen beklediğin şeyin çıkması lazım, başka katkıların değil.
  • Sucuktur salamdır hiç birini yemem çünkü bağırsaklarda ağrı yapıyor benim yedikten sonra karın bölgem ağrır.
    Önceden tüketirdik te son 5 yıldır falan yemiyorum çok nadir yani bunlar işlenmiş protein grubu olduğu için tavsiye edilmiyor vücuda ciddi zararı varmış.

Füme et yiyorum ben kahvaltıda veya ara öğünde az önce baktım o da zararlıymış şaşırmadım abi hangi ürün sağlıklı ki ülkede ?? Her şey hormonlu senin tarımın bitmiş tohumların bile yok napcak millet ?? Hazır köfte ve et ürünlerinin içinde katkı maddeleri cirit atıyor hal böyleyken napcan??

Edit:Pastırmayı unuttum paranız varsa yiyin abi tek zararsız kurutulmuş et bu hem yağ yok 1-2 gr var 100 gramında hemde +30 gr protein var mükemmel değerlere sahip yalnız ölçüsünde tüketirsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 17 Ekim 2019; 9:35:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Sucuktur salamdır hiç birini yemem çünkü bağırsaklarda ağrı yapıyor benim yedikten sonra karın bölgem ağrır.
    Önceden tüketirdik te son 5 yıldır falan yemiyorum çok nadir yani bunlar işlenmiş protein grubu olduğu için tavsiye edilmiyor vücuda ciddi zararı varmış.

Füme et yiyorum ben kahvaltıda veya ara öğünde az önce baktım o da zararlıymış şaşırmadım abi hangi ürün sağlıklı ki ülkede ?? Her şey hormonlu senin tarımın bitmiş tohumların bile yok napcak millet ?? Hazır köfte ve et ürünlerinin içinde katkı maddeleri cirit atıyor hal böyleyken napcan??

Edit:Pastırmayı unuttum paranız varsa yiyin abi tek zararsız kurutulmuş et bu hem yağ yok 1-2 gr var 100 gramında hemde +30 gr protein var mükemmel değerlere sahip yalnız ölçüsünde tüketirsek.
    ülkeye ithal edilen kırmızı et bile sıkıntılı hocam , gerçekten yediğimizin hangisi doğala en yakın merak ediyorum . Allah umuduna yaşıyoruz vallahi , geçim stresi , yaşama stresi bi de kalitesiz beslenme eklenince hemen herkes potansiyel kanser hastası ülkede . Alnımızdan üçüncü göz çıkmaması bile sevindirici

• Her boku yerler domuz etine gelince "biz yemeyiz"...

• Zincir mağazadan et, özellikle kıyma, ve bir geçmişi olmayan bilinmeyen marka et ürünü alan bu tip durumlara sasirmayacak.

• Görüldüğü gibi sahtekarlık var ama yaptırım yok.Afiyet olsun Türkiye

• Bende merak ettim Sucuk yaptır bize ulu reis

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam su gidadedektifi instagram sayfasina atar misin oraya atarsan firmadan cok cabuk geri donus alirsin biz de takip etmis oluruz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.