Şimdi Ara

Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
6.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet

Benim cruze 10 litre lpg yakiyo ist yogun trafikte 5yildiz almış ncapteb ve opelin en sağlam motoru olan ecotec motor var ve fiyatı sadece 30 bin tl arabanın.. egeaymis lineaymis hikaye faso fiso.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ncap testine girecek diye biliyorum. Girmesi de gerekir. Yalniz ncapten 5 yildiz alan araçlar donanim olarak dolu araclar. Piyasada ise ayni araçların çoğu iki hava yastığı ile satilmakta. Yani araciniz dolu degilse ncap testine çok guvenmeyin.

• Ben carpisma testini takmam boyle kazada yapmam cok cok tamponu kaptiririm diyen arkadasimizi cagiralim,sizde bilinclendireceginiz kitleyi daha dikkatli seçersiniz@Killer_Elite

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 22 Şubat 2016; 14:47:45 >
  • shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Selamun aleykum biraderim hala kaldirima bile surtmedim valla egea bilmiyorum simdi biz fluence linea doblo kullaniyoruz ama yolda egea gordum bence bi aracin surucusu icin yapmasi gereken herseyi yapabilecek gibi duruyor tabikide makul kazalardan bahsediyor sen 100 le tirin arkasina girersen kim kurtulur arkadaslar clsyle carpti oyle obur dunyaya yolladik yani size tavsiyem kaza yapmayin yapiyosanizda kucuk kazalar yapin guvenligine bakip ne sirkete ne kendine arac almaya gerek yok kaza yapmayin sorunlariniz cozulsun

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhn2355

2006 yılında avrupa piyasasına yeni yeni girmeye çalışan Chevrolet in Aveo suna 1.5 yıldız vererek arabayı resmen karaladilar.(Tamam belki cok saglam degildir ama 1.5 yıldız nedir.Heryede dolasan clio lar daha mi saglam şimdi.)Ama aynı araba iihs den 4 yıldız aldı.Birde iihs de öyle araç kayırma felan yok çünkü japon,Kore arabalarida gayet iyi puanlar aldı o testlerde.Yani esas avrupalı markaları kayırmayı ncap yapıyor.Fazla itibar etmemek lazım.

İİHS'den 4 yıldız alan Aveo ile NCAP'ten 1.5 yıldız alan Aveo aynı araç değil.

Biri 2006 eski kasa, diğeri 2011 model yeni kasa.

NCAP'ten 1.5 yıldız alan 2006 model Aveo İİHS testine girmedi.

İİHS testine giren ve 4 yıldız alan 2011 model Aveo NCAP'ten 5 yıldız aldı.
  • rst78 kullanıcısına yanıt
    Ben sitesine girip bakmiştım vardı orada.2006 da çıkan sonradan girdi o teste.

• EuroNCap'ten 4 yıldız almış olan eski kasa Honda Civic ikinci elde astronomik fiyatlara satılıyor. 60'a yakın fiyatlara alanlar var.

Eski kasa Audi A3 de 4 yıldız almıştı, o da çok tutulan bir araçtı.

EuroNCap'e bakan yok.
  • Cowinenge kullanıcısına yanıt
    Benim çevrem cahil o zaman :D

• Geçen yolda boş donanımlısını gördüm. Ger,ekten bişeye benzemiyor. Tam dolu , büyük jantlı olan yakışıklı olmuş ama.

• Sanane arkadaşım millet istediğini alır

• Tipine bakıp araba alan bi milletiz sanirim su durumda

• Killer_Elite kullanıcısına yanıt
    Kaza yapmayın yaparsanız da ufak kaza yapın ne demek yahu ? Halamın oğluna yol çalışması için yavaşladığı sırada 130 km hızla arkadan çarptı biri. Arka koltuğa girdi resmen çarpan. 10 küsür aracın birbirine vurması ile sonuçlandı kaza. Trafik senin kontrolünde akmıyor ki bu ne mantıksız yorum.

• Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    Ben aracima cizik zarar almadan kurtulurdum ordan bizde kazalar yaptik ve aynen senin dedigin gibi trafikte sadece kendi surusumuze degil baska dengesizlerede dikkat etmeyi ogrendik sonuc olarak neyse konumuz "yuksek" guvenlikli araclar volvo alin cok saglammis kodumu oturtuyomus

• e5'de geçen 140 km hızla gidiyorum baktım arkamdan bir doğan geliyor hafif modifiyeli selektör yapıyor birde yol verdim geçti gitti makas atarak böyle insanlar varken siz güvenlik testi diyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Ülke olarak sağlam araca binmeyi kaldıramadık maalesef.5 yıldızla testten ayrılan araçlara piyasası yok,son sahibi olursun vb.sözler ettik.Yıl olmuş 2016 2 havayastığı standart olarak bizlere sunuluyor.Diğer ülkelerde böyle birşey olması ve aracın satması söz konusu bile olamaz.Bizler itiraz edip almasak araçları bayilerin ellerinde kalır araçlar.Böyle olunca da mecbur güvenlik donanımı tam olan araçları getirirler.Belki zaman alır ama inşallah görürüz o günleri.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet

Zor görürüz biraz hocam 3. Resimdeki aveo araci bende 35 e 2 sene once dizelini subat ayinda aldim millete sorsak yok şöyle yok böyle gittim aldim bende iyiki yapmisim 70 binlik araca biner olduk egeada güzel araba ama test sonuçları hala gelmedi bakalim yakinda haberi gelir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Cowinenge

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Egea Euro NCAP'e girse en az 3 yıldız verirler, ancak ABD'deki teste girse 1 yıldız bile alamaz. Euro NCAP Avrupalı firmaları kayırıyor nedense (!)

abd'deki adını bilmediğin testten geçmek euroncap'a göre daha kolay.

Hayır hocam yalnisiniz var. Abd deki kurumun yaptığı test 100 km/h hızda arabalarin en zayıf noktasindan kaza yapılırsa ne olacağını gösteriyor yani o testten geçmek cok daha zot

euroncap'da 4 yıldız alan civiclerin abd'de 5 yıldız aldığını hatırlıyorum zamanında.

Hocam IIHS her zaman EuroNCap'ten daha iyidir lutfen bunu tartışmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: farks

Benim çevrem cahil o zaman :D

Olabilir herkesin çevresi kendine
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

Selamun aleykum biraderim hala kaldirima bile surtmedim valla egea bilmiyorum simdi biz fluence linea doblo kullaniyoruz ama yolda egea gordum bence bi aracin surucusu icin yapmasi gereken herseyi yapabilecek gibi duruyor tabikide makul kazalardan bahsediyor sen 100 le tirin arkasina girersen kim kurtulur arkadaslar clsyle carpti oyle obur dunyaya yolladik yani size tavsiyem kaza yapmayin yapiyosanizda kucuk kazalar yapin guvenligine bakip ne sirkete ne kendine arac almaya gerek yok kaza yapmayin sorunlariniz cozulsun

Konusunu bekliyoruz bu guzel cümlelerinin halen

• Bu çarpışma testinden ne anladığımıza bağlı.Kendi aracımdan örnek vereyim.2002 de piyasaya çıktığında çarpışma testlerinden 5 yıldız alan ilk otomobil,abs,esp ve 6 hava yastığı var ama kimileri için bunun bi anlamı yok markası reno olduğu için araç kafadan teneke Hatta çamurluklar plastik olduğu için dalga geçen arkadaşlarımda oldu..Yani bizim için yaşam alanı güvenliği fasa fiso,çarpışmada kaputa çamurluğa bişey olmasın yeter kabin önemli değil

Geçenlerde burda bi arkadaş bu aralar piyasaya çıkacak bi model için çarpışma testini izleyince kanım dondu demişti merak edip baktım.Araç 5 yıldız almış kaput çamurluk falan dağılmış diye baya hayal kırıklığına uğramış arkadaş

• Hocam öncelikle hayırlısı ne ise o olsun diyelim.Aracınızı güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğimle.Sedan Aveo güzel araç.Piyasası var diye de güvenliksiz esp olmayan araç almamayı düşünüyorum.Geçenlerde 28.500'e 2012 hb 1.4 LT 24.000 kilometrede olan aracı maalesef kaçırdık.Herhangi bir kazası boyası yoktu.Boya olsa da ciddi bir hasarı yoksa bence önemli değil.Aracın kapısını açtığım an zaten güvenlik konusunda şüphe etme dedi bana Bu arada ne kadar Aveo,Cruze ilanına baksan 1-2 gün içinde satılmış oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.