Şimdi Ara

Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
6.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın NCAP testi dahi yokmuş nasıl bir alıcı kitlesi var bu ulkede ben anlamadım. Yorum sizin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamam

• Ne kadar sabırsız bir toplum olduk böyle.İlerleyen zamanda bolca egea kazalarını görmeye başlarız.

Zaten forumca kaza sonrası araç sağlamlık değerlendirmesi konusunda üzerimize yok.
  • Euro ncap testi olmayan linea,8 sene en çok satan otomobil oldu bu ülkede

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • overhead O kullanıcısına yanıt
    linea nin cok satildigini biliyordum ama bu kadar cok satildigini bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    2 hava yastıklı B segmenti aracı dünya paraya almak için aylarca kuyruk bekliyor millet şaşıracak bir durum yok
  • Linea'nın da yoktu ama üst üste 3-4 yıl en çok satan araç oldu, egea olmasa linea, linea olmasa egea yine 1. olur
  • Çevremde çarpışma testlerine bakıp araç alan bir kişi tanımıyorum. Çevre dediğim de okumuş insanlar sayısız doktor, mühendis, hukukçu vs...

Bilgim yok ama sanmıyorum ki avrupa da amerika kıtasında çarpışma testlerine bakıp araç tercih edilsin. O testler daha çok üreticilere hitap ediyor.

• Egea tip olarak fena durmuyor yollarda. Sağda solda çok görmeye başladım.

Çarpışma testleri bir fikir verebilir belki ama İstatistik bilimine aykırı bir durum var ortada.
    Bir verinin doğruluğunu sadece 1 örnekleme ile ispatlayamazsınız.
    Aynı markanın aynı modelinden 100 adet aracı o teste sokun, 100 adet farklı sonuç çıkacaktır.
    Hiç bir çarpışma birbirinin aynısı olmayacaktır.
    Çünkü mükemmel imalat diye bir şey yoktur.
    Bu testler önemli ama 100% doğru olması mümkün değildir.
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    50 bin liraya Astra almayın Egea alın yoksa taş olursunuz taş diye kendini paralayanlar konuya gelir birazdan açıklarlar hocam

• Çarpişma testlerini geçtim güvenlik donanımlarına bile dikkat edilseydi şu an ülkemizde satılan bütün modellerde güvenlik donanımı full olurdu.

Yan hava yastığı yoksa koy tepkini, nasıl olmaz de, restini çekip çık bayiiden. Şikayetini dile getir.

60 70bine sattıkları dandik b segment araçlarda yan hava yastığı yok hala.

En fazla bir ay tepki verilse. Sonraki tüm modellerde bu donanımlar standart olur.
  • 4* alır yine..
  • Satın alan kesimin Ncap testlerinin ne olduğunu bildiği bile muamma. Az yaksın parçası ucuz olsun yeter.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Bu biraz da devlete bakıyor, bak yönetmelik yayınlandı, şu tarihten itibaren ESP tüm araçlarda zorunludur dendi, bütün firmalar tüm modellerinde tak diye ESP'ye geçiverdi. Yeni yönetmelik yayınlansın, yan hava yastığı zorunluluğu getirilsin yoksa bu konu ne firmaların ne de müşteri kitlesinin umurunda. Varsa yoksa satarken de yüksek fiyata gitsin...
  • Arkadaş sana ne? Bırak alsınlar. Seni ne ilgilendiriyor ki başkasının arabası?

Güvenliği zayıfsa (çok büyük bir fark olduğunu sanmasam da) daha da iyi. Senin riskin azalıyor.

Şaka bir yana, bu tarz çok satan arabaları baltalamak saçma. Kalemimiz olmayan arabalara yöneldi ise insanlar, biz salak mıyız, onları kendi kalemimiz olan arabalara doğru çekelim?
  • Egea Euro NCAP'e girse en az 3 yıldız verirler, ancak ABD'deki teste girse 1 yıldız bile alamaz. Euro NCAP Avrupalı firmaları kayırıyor nedense (!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Egea Euro NCAP'e girse en az 3 yıldız verirler, ancak ABD'deki teste girse 1 yıldız bile alamaz. Euro NCAP Avrupalı firmaları kayırıyor nedense (!)

abd'deki adını bilmediğin testten geçmek euroncap'a göre daha kolay.
  • Ülke olarak sağlam araca binmeyi kaldıramadık maalesef.5 yıldızla testten ayrılan araçlara piyasası yok,son sahibi olursun vb.sözler ettik.Yıl olmuş 2016 2 havayastığı standart olarak bizlere sunuluyor.Diğer ülkelerde böyle birşey olması ve aracın satması söz konusu bile olamaz.Bizler itiraz edip almasak araçları bayilerin ellerinde kalır araçlar.Böyle olunca da mecbur güvenlik donanımı tam olan araçları getirirler.Belki zaman alır ama inşallah görürüz o günleri.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urbanrevolt -- 22 Şubat 2016; 10:56:43 >

• Fiat tipo desenize suna ya :-)

• farks kullanıcısına yanıt
    Hayatimda bu kadar saçma cevap gormedim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.