Şimdi Ara

Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
163
Cevap
0
Favori
5.508
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Aegea >> Carpisma testi olmayan aegea tercih eden zihniyet
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    18 Not
    Aracın NCAP testi dahi yokmuş nasıl bir alıcı kitlesi var bu ulkede ben anlamadım. Yorum sizin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Ülke olarak sağlam araca binmeyi kaldıramadık maalesef.5 yıldızla testten ayrılan araçlara piyasası yok,son sahibi olursun vb.sözler ettik.Yıl olmuş 2016 2 havayastığı standart olarak bizlere sunuluyor.Diğer ülkelerde böyle birşey olması ve aracın satması söz konusu bile olamaz.Bizler itiraz edip almasak araçları bayilerin ellerinde kalır araçlar.Böyle olunca da mecbur güvenlik donanımı tam olan araçları getirirler.Belki zaman alır ama inşallah görürüz o günleri.

Bu mesaja eklenen görseller:

2 hava yastıklı B segmenti aracı dünya paraya almak için aylarca kuyruk bekliyor millet şaşıracak bir durum yok

Benim cruze 10 litre lpg yakiyo ist yogun trafikte 5yildiz almış ncapteb ve opelin en sağlam motoru olan ecotec motor var ve fiyatı sadece 30 bin tl arabanın.. egeaymis lineaymis hikaye faso fiso.

Çevremde çarpışma testlerine bakıp araç alan bir kişi tanımıyorum. Çevre dediğim de okumuş insanlar sayısız doktor, mühendis, hukukçu vs...

Bilgim yok ama sanmıyorum ki avrupa da amerika kıtasında çarpışma testlerine bakıp araç tercih edilsin. O testler daha çok üreticilere hitap ediyor.

Ne kadar sabırsız bir toplum olduk böyle.İlerleyen zamanda bolca egea kazalarını görmeye başlarız.

Zaten forumca kaza sonrası araç sağlamlık değerlendirmesi konusunda üzerimize yok.

Arkadaş sana ne? Bırak alsınlar. Seni ne ilgilendiriyor ki başkasının arabası?

Güvenliği zayıfsa (çok büyük bir fark olduğunu sanmasam da) daha da iyi. Senin riskin azalıyor.

Şaka bir yana, bu tarz çok satan arabaları baltalamak saçma. Kalemimiz olmayan arabalara yöneldi ise insanlar, biz salak mıyız, onları kendi kalemimiz olan arabalara doğru çekelim?

• Yarbay
    2422 Mesaj
    Tamam

Zaten forumca kaza sonrası araç sağlamlık değerlendirmesi konusunda üzerimize yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

linea nin cok satildigini biliyordum ama bu kadar cok satildigini bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    overhead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 hava yastıklı B segmenti aracı dünya paraya almak için aylarca kuyruk bekliyor millet şaşıracak bir durum yok
    shifisitert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşlemci : İntel Core i7 4790 \\ Anakart : Msi Z97 Pc Mate \\ Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ Amd RX 580 \\ Ram : Corsair Vengeance 16 Gb \\ Hdd : 2.5 TB Sata 3.0 \\ Ssd : Sandisk ssd plus 120gb \\ Monitör : Lg Flatron 19" \\ Ses Sistemi : Creative x-fi xtreme gamer sound card -- Creative T6160 5+1 \\ İşlemci soğutucu : Xigmatek Red Scorpion
  • Yarbay
    34494 Mesaj
    Linea'nın da yoktu ama üst üste 3-4 yıl en çok satan araç oldu, egea olmasa linea, linea olmasa egea yine 1. olur
    |
    |

Bilgim yok ama sanmıyorum ki avrupa da amerika kıtasında çarpışma testlerine bakıp araç tercih edilsin. O testler daha çok üreticilere hitap ediyor.

Çarpışma testleri bir fikir verebilir belki ama İstatistik bilimine aykırı bir durum var ortada.
    Bir verinin doğruluğunu sadece 1 örnekleme ile ispatlayamazsınız.
    Aynı markanın aynı modelinden 100 adet aracı o teste sokun, 100 adet farklı sonuç çıkacaktır.
    Hiç bir çarpışma birbirinin aynısı olmayacaktır.
    Çünkü mükemmel imalat diye bir şey yoktur.
    Bu testler önemli ama 100% doğru olması mümkün değildir.
    |
    |

50 bin liraya Astra almayın Egea alın yoksa taş olursunuz taş diye kendini paralayanlar konuya gelir birazdan açıklarlar hocam

|
    |
    shifisitert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yan hava yastığı yoksa koy tepkini, nasıl olmaz de, restini çekip çık bayiiden. Şikayetini dile getir.

60 70bine sattıkları dandik b segment araçlarda yan hava yastığı yok hala.

En fazla bir ay tepki verilse. Sonraki tüm modellerde bu donanımlar standart olur.
    4* alır yine..
    |
    |

|
    |

Bu biraz da devlete bakıyor, bak yönetmelik yayınlandı, şu tarihten itibaren ESP tüm araçlarda zorunludur dendi, bütün firmalar tüm modellerinde tak diye ESP'ye geçiverdi. Yeni yönetmelik yayınlansın, yan hava yastığı zorunluluğu getirilsin yoksa bu konu ne firmaların ne de müşteri kitlesinin umurunda. Varsa yoksa satarken de yüksek fiyata gitsin...
    |
    |
    commandx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 1600, Asus Prime B350 Plus, XFX RX570 RS XXX Edition 4GB, Kingston Hyperx Predator 2x8gb 3000MHz DDR4, Samsung 860 Evo 250GB, toplamda 17tb WD HDD, Xigmatek Midgard, Logitech G413 Gümüş, Dell SE2717H 27" 75hz FreeSync
  • Yarbay
    6802 Mesaj
    Arkadaş sana ne? Bırak alsınlar. Seni ne ilgilendiriyor ki başkasının arabası?

Güvenliği zayıfsa (çok büyük bir fark olduğunu sanmasam da) daha da iyi. Senin riskin azalıyor.

Şaka bir yana, bu tarz çok satan arabaları baltalamak saçma. Kalemimiz olmayan arabalara yöneldi ise insanlar, biz salak mıyız, onları kendi kalemimiz olan arabalara doğru çekelim?
    95 Broadway ... 2005 Megane 1.6 HB ... 98 Fiat Marea 1.6 ... 2006 Corolla 1.4 HB D4D ... 2010 Chevrolet Aveo NB 1.4 LS AT ... 2010 Accent Era 1.4 Select AT ... 2018 Hyundai i20 1.4 Style AT ... 2011 Clio 1.2 Grandtour Extreme...
  • Yarbay
    11214 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Egea Euro NCAP'e girse en az 3 yıldız verirler, ancak ABD'deki teste girse 1 yıldız bile alamaz. Euro NCAP Avrupalı firmaları kayırıyor nedense (!)

abd'deki adını bilmediğin testten geçmek euroncap'a göre daha kolay.
    Ülke olarak sağlam araca binmeyi kaldıramadık maalesef.5 yıldızla testten ayrılan araçlara piyasası yok,son sahibi olursun vb.sözler ettik.Yıl olmuş 2016 2 havayastığı standart olarak bizlere sunuluyor.Diğer ülkelerde böyle birşey olması ve aracın satması söz konusu bile olamaz.Bizler itiraz edip almasak araçları bayilerin ellerinde kalır araçlar.Böyle olunca da mecbur güvenlik donanımı tam olan araçları getirirler.Belki zaman alır ama inşallah görürüz o günleri.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urbanrevolt -- 22 Şubat 2016; 10:56:43 >

• Binbaşı
    1599 Mesaj
    Fiat tipo desenize suna ya :-)

|
    |

Hayatimda bu kadar saçma cevap gormedim

|
    |
    farks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
üniversite
haberler
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.