Şimdi Ara

CARMİNAT TOMTOM İLE VİDEO MP3 OYNATMAK TOMPLAYER (YENİ 27.01.2013 (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
15
Favori
141.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: msod

selamlar,
    cuma gunu megane hb aldim, sifir km. uzerinde navigasyon paketi ile geldi. cihazdaki sd karti cikarip bilgisayara taktim, tomtom home uygulamasini yukledim, hesap actim tomtom'da. buraya kadar hersey normal.
    bayi'den bana soylenen 6 ay icinde ucretsiz bir guncelleme yapabilecegim idi. tomtom home uygulamasindan guncellemeleri kontrol et diyorum, yeni harita'yi getiriyor ekrana ancak satin alma'ya yonlendiriyor. bu haritayi ucretsiz nasil guncellerim? bayi'den bir promosyon kodu falan alip programa girmek mi gerekiyor?
    bin kusur liralik cihazdaki guncellemelerin ucretli olmasi da ayri bir fiyasko. 400 tl'ye alip kardesime verdigim next cihazinda bile omur boyu ucretsiz harita guncellemesi vardi.

kendi sorumun cevabını kendim vereyim, google'dan arayanlara da referans olsun.

benim aldığım araç sıfır olmasına rağmen 2012 model idi. bayiden bana söylenen araç 2012 model olduğu için (tr gümrüğüne 2013 ocak'ta girmiş elimdeki evraklara göre) 6 aylık güncelleme hakkımı kaybetmişim.
    bana saçma geldi. hangi tarihi referans alacağız ücretsiz güncelleme için? aracın imalat tarihini mi, ülkeye giriş yaptığı tarihi mi, satıldığı tarihi mi? araç satıldığı zaman alıcıya geçerliliği 6 ay olan bir promosyon kodu verirsin. müşteri o kodla girer siteye 6 ay içinde istediği bir tarihte indirir güncellemesini.

yani ezcümle 1300 tl para verip de renault'dan navigasyon paketi almanıza gerek yok. gidin 400-500 tl'ye 5" ekranlı bi cihaz alın, hem içinde en kapsamlısı olan başarsoft haritası olsun, hem de ömür boyu ücretsiz güncellemeniz olsun.

• tl istiyorlar.
    sayın msod,
    öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belesız kullanın insallah.

malesef arac ici nav sistemlerinde guncellemeler cok pahalı.

ben de 2. el aldıgım laguna'nın carminat tomtom haritasını guncellemek istedigimde 1 yıl icin % 30 indirimle 90 tl para istiyor tomtom. ben de guncellemedim. piyasada 150-200 tl'ye donanımı ile birlikte omurboyu guncellemeli basarsoft haritalı cihazlar varken her sene her sene bu para verilmez.

fiyat politikalarını makul bulmuyorum.

o yuzden cep telefonumdan lisanslı igo primo kullanıyorum. hem de surekli yanımda oluyor navigasyonum.
  • quote:

quote:

selamlar,
    cuma gunu megane hb aldim, sifir km. uzerinde navigasyon paketi ile geldi. cihazdaki sd karti cikarip bilgisayara taktim, tomtom home uygulamasini yukledim, hesap actim tomtom'da. buraya kadar hersey normal.
    bayi'den bana soylenen 6 ay icinde ucretsiz bir guncelleme yapabilecegim idi. tomtom home uygulamasindan guncellemeleri kontrol et diyorum, yeni harita'yi getiriyor ekrana ancak satin alma'ya yonlendiriyor. bu haritayi ucretsiz nasil guncellerim? bayi'den bir promosyon kodu falan alip programa girmek mi gerekiyor?
    bin kusur liralik cihazdaki guncellemelerin ucretli olmasi da ayri bir fiyasko. 400 tl'ye alip kardesime verdigim next cihazinda bile omur boyu ucretsiz harita guncellemesi vardi.

benim aldığım araç sıfır olmasına rağmen 2012 model idi. bayiden bana söylenen araç 2012 model olduğu için (tr gümrüğüne 2013 ocak'ta girmiş elimdeki evraklara göre) 6 aylık güncelleme hakkımı kaybetmişim.
    bana saçma geldi. hangi tarihi referans alacağız ücretsiz güncelleme için? aracın imalat tarihini mi, ülkeye giriş yaptığı tarihi mi, satıldığı tarihi mi? araç satıldığı zaman alıcıya geçerliliği 6 ay olan bir promosyon kodu verirsin. müşteri o kodla girer siteye 6 ay içinde istediği bir tarihte indirir güncellemesini.

yani ezcümle 1300 tl para verip de renault'dan navigasyon paketi almanıza gerek yok. gidin 400-500 tl'ye 5" ekranlı bi cihaz alın, hem içinde en kapsamlısı olan başarsoft haritası olsun, hem de ömür boyu ücretsiz güncellemeniz olsun.

Alıntıları Göster

Ben geçen sene Eylül ayında aldığım aracımın nav.kartını ilk birkaç ay içerisinde ücretsiz güncellemiştim.Sizin başınıza gelen bu durum saçma sapan birşey olmuş.Birkaç gün önce de 90TL verip büyük güncellemeyi yaptım.Ücretsiz olmasını isterdim ama yapacak birşey yok.Sistemden fazlasıyla memnun olduğum için paraya kıydım.Zevkler kişilere göre değişir.Ben cama/konsola yapıştırılan harici sistemleri görsellik açısından hiç beğenmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Ben geçen sene Eylül ayında aldığım aracımın nav.kartını ilk birkaç ay içerisinde ücretsiz güncellemiştim.Sizin başınıza gelen bu durum saçma sapan birşey olmuş.Birkaç gün önce de 90TL verip büyük güncellemeyi yaptım.Ücretsiz olmasını isterdim ama yapacak birşey yok.Sistemden fazlasıyla memnun olduğum için paraya kıydım.Zevkler kişilere göre değişir.Ben cama/konsola yapıştırılan harici sistemleri görsellik açısından hiç beğenmiyorum.

ben de görsellik olarak cama yapışanları görsellik açısından beğenmediğim ve her seferinde bi yere giderken cama tak, camdan sök, şarjı bitiyor çakmaklığa bağla vs. gibi sıkıntıları için araç içi navigasyona yöneldim ancak hayal kırıklığı oldu benim için. daha kaliteli bir servis beklerdim. yazılımın da çok performanslı çalıştığını söyleyemeyeceğim. bendeki 3 sene önce aldığım eski navigasyon cihazı daha akıcı çalışıyordu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

ben de görsellik olarak cama yapışanları görsellik açısından beğenmediğim ve her seferinde bi yere giderken cama tak, camdan sök, şarjı bitiyor çakmaklığa bağla vs. gibi sıkıntıları için araç içi navigasyona yöneldim ancak hayal kırıklığı oldu benim için. daha kaliteli bir servis beklerdim. yazılımın da çok performanslı çalıştığını söyleyemeyeceğim. bendeki 3 sene önce aldığım eski navigasyon cihazı daha akıcı çalışıyordu.

Bir güncelleme için 90.-TL çok büyük bir rakam. Halbuki bunu 15-20.-TL yap herkes güncellesin.

Note 2 'ye yüklediğim navigasyon ( Sygic ) bir çok yerde Tomtom'dan daha iyi sonuç verdi. Birde 90.-TL güncelleme ücreti istemeleri korkunç. Sanki navigasyonun kendisini satıyor.

• merhabalar,
    arkadaşlar, artık 2013 yılında ve araçlarımızda da 2012-2013 model tom tom carminat live ler var
    bu ürünle neler yapılabilir yapılmış ve denenmiş ise yasal ise burada maddeler halinde paylaşalım.
    artık güncel paylaşım yapalım.
    örnek benim ürün reno scenic 2013 tomtom live var 8gb adaptörlü sandisk aldım hazır.
    bununla video önemli değil ama müzik yükleyip reno sd kartından kopyalama ile yeni karta müzik klasörü de koysam açtığımda araçta hem navigason hem müzik dinleyebilir miyim
    ya da
    orijinal karta müzik kopyalasam sonucu ne olur
  • Merhaba arkadaşlar,

2011 Model Megane 3 sahibiyim. Navigasyon yazılımının dizüstü bilgisayarımdan sadece ücretsiz olan kısımlarını güncelledim.

Ancak bu navigasyonun medya oynatıcısı olarak kullanılması da mümkün ise neden yasal olarak programını yükleyip kullanamıyoruz onu anlayamıyorum.

Bazı siteleri dolaştım nasıl yapılacağı inceden inceye anlatılmış ama sanki bir kara hackerlık olayının kahramanlarıymış gibi yazmışlar, anlaşılan oki yapılan iş yasal değil ve bir garantisi de yok.

Konuya hakim arkadaşların biraz daha güncel ve geniş bilgi vermelerini umutla bekliyorum.

Saygılar...
  • Arabada medya player ne kadar gerekli tartışılır ama bir usb port koysalar hiç bir sorun kalmazdı

Afferdersiniz en mabadı kırık arabada bile usb port varken Megane'a ( 2012 model üstelik ) audio port koymak neyin kafası anlayabilmiş değilim?
  • merhabalar,
    2013 scenic için tomtom live mp3 ile ilgili yukarıda yazmıştım, tomtom playeri farklı sd karta kursam içine yalnız mp3 yüklesem diğer anlatılanları uygulasam çalışır mı...
    usb den yalnızca çalan müzik görüyorum... amacım navi ekranında klasörden istediğimizi seçerek dinlemek...
  • 2013 fluencedeki ekranda tomtom yazıyor fakat film attım görmedi bile dosyaları neden acaba nasıl düzeltebilirim
  • konular atıl kalmış,

reno scenic tomtom live sd karta yüklü ama donanımın içinde de entegre sistem mi var
    yani cd karta tomtom live yerine igo yüklesek sonuç ne olur deneyen var mı bilgisi olan var mı
  • arkadaşlar carminat tomtom kullanıcıları haritalarını ilk sayfada anlatıldığı şekilde son çıkan 915.5076 haritasına ücretsiz güncelleyebilir. metası da çıkmış bulunmakta ben güncelledim sıkıntısız çalışmakta

harita;
    http://linksave.in/1315815336520d010c9d96f şifre navitotal indirme sayfasında soruluyor

meta;
    95 F3 F1 80 18 8C 42 CA 3F 8F 38 76 7B 5A 94 1E Turkey-819.meta
  • quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

konular atıl kalmış,

reno scenic tomtom live sd karta yüklü ama donanımın içinde de entegre sistem mi var
    yani cd karta tomtom live yerine igo yüklesek sonuç ne olur deneyen var mı bilgisi olan var mı

igo yükleyemezsiniz cihaz tomtom cihazı olduğu için okumaz boşuna denemeyin
  • http://m.youtube.com/watch?v=9SxJ6h2XX-s&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D9SxJ6h2XX-s

Bunu Tr de başaran varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla ben yurtdışı (kabil) den yeni döndüm tekrar carvision la mailleşmeye başladık İzmir'de yetkili bir özel servise bayilik almaya calışıyorum olursa montaj dahil güzel bir şey olacak galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bupepe

http://m.youtube.com/watch?v=9SxJ6h2XX-s&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D9SxJ6h2XX-s

Çok araştırdım ama bunu yapabilecek bir servis yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: airwolf26

valla ben yurtdışı (kabil) den yeni döndüm tekrar carvision la mailleşmeye başladık İzmir'de yetkili bir özel servise bayilik almaya calışıyorum olursa montaj dahil güzel bir şey olacak galiba..

Eğer bayilik olursa , izmir bize uzak ama sırf bunun için gelebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısmet ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

carvision kurulum kıtabını ıncelemiştim.
    kurulumu cok basıt herhangı bır elektrıkcı bunu kolaylıkla yapabılır.
    yalnız bılmenız gereken bırsey var. araç gıderken tv cekmedıghı ıcın calısmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tankaya

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

carvision kurulum kıtabını ıncelemiştim.
    kurulumu cok basıt herhangı bır elektrıkcı bunu kolaylıkla yapabılır.
    yalnız bılmenız gereken bırsey var. araç gıderken tv cekmedıghı ıcın calısmıyor

Dostum benim istediğim Tomtom Navigasyon ekranına GERİ GÖRÜŞ KAMERASI bağlatabilmekti ama şu ana kadar mümkün gözükmüyor

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.