Şimdi Ara

Cari Açık 53 Milyar, BIST %5 düştü, THY %10 kayıpta!Dolar 4.19 Tl - Euro 5.19TL - Çeyrek Altın 316TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
5
Favori
13.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
184 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haciz geldi ama önemli değil
  • Drima kullanıcısına yanıt
    Çanakkale Köprüsü çok güzel olacak hocam ama Euro 10tl olacağı için kimse otomobil alamayacak yollar, köprüler bomboş olacak.

Ve boş yollarda otomobil sürme keyfini yaşayacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Keşke nakitte kalsaymışınız ama insanda kahin değil ki hocam nereden bileceksiniz böyle olacağını.

3-5 gündür harıl harıl yukarı çıkıyorda olabilirdi borsa. Sıkmayın canınızı..

Alıntıları Göster
    Borsa değişik bir olay. Bazen çok iyi para kazandırır bazen sağlam diye bir hisse alırsın düşer de düşer. Bendeki 2-3 hisse öyleydi. Bugün dayanamadım sattım. Zaten zarardaydı. Ancak al satla parayı kurtarırım belki de bir bölümünü.
    Petkim, kardemir gibi sağlam hisselerden korkmam ama çoğu hisse soyguncuların elinde.

• Doların 5 tl olacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Borsa değişik bir olay. Bazen çok iyi para kazandırır bazen sağlam diye bir hisse alırsın düşer de düşer. Bendeki 2-3 hisse öyleydi. Bugün dayanamadım sattım. Zaten zarardaydı. Ancak al satla parayı kurtarırım belki de bir bölümünü.
    Petkim, kardemir gibi sağlam hisselerden korkmam ama çoğu hisse soyguncuların elinde.

Alıntıları Göster
    Hocam Ereğli demir çeliği de incelemekte fayda var sanırım bu aralar.

Borsa dediğiniz gibi çokta kazandırabilir insanı mahvedebilirde.

Moral bozmamak lazım hocam borsa bu kazanmakta var kaybetmekte. Sonuçta faiz değil bu at parayı sonuç belli orda:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Doların 5 tl olacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum.
    Bu kafa ile gidersek kaçınılmaz bir son o rakam. Anca ABD kaynaklı yine 2008'deki gibi bir ekonomik kriz olursa piyasada önce dolar yükselir sonra baya düşer faiz ile beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Her isi ters giden adam

Eskiden imf den borc alirdik simdi borc istiyorlaryor isterse cari acik 1 trilyon dolar oldun imf ye borcu kapattik ya ömür boyu yeter bize
    Ufkun biraz daha açılsın

Belediyelerin burcu ve proje taahhütleri ile toplam borcumuz 1 trilyon dolar

İmf yi kapatsan ne olur kapanmasan ne olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye büyük oyunu gördü , hem marketten dolar ile mi makarna ekmek alıyoruz , insla hedef 2023 bor çıkarıp uçak gemisi yapacaz ustunede koymak için bor ile çalışan uçak yapacaz şuanda çizimini fotosop ile yaptık feysde paylasiyom çok begendiler , bunlar hep fedönün oyunu bundan öncede masonlar saldırıyordu ondan öncede İlluminati oyun çevirdi , biz herşeyin farkındayız , qudur gilicdarolu cehape varken karneylen ekmek dagitiyorlardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diriliş ertuğrul,rabia,2023 bor hedefleri,dünya 5 den büyüktür,kılışdaroğlu merdivene ters bindi etc..
  • Hiç dışarıdan müsebbib aramamak lazım. Rüzgar ektik, fırtına biçiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Hiç dışarıdan müsebbib aramamak lazım. Rüzgar ektik, fırtına biçiyoruz.
    Aynen öyle.

Sorun yönetenler de değil halkta.

İyi buna vermeyelim kime verelim diyen %30 dolanıyor piyasada hala.

Sen böyle düşündüğün için zaten yeni biri çıkamıyor. Bu mantığı Türkiye'ye kim yerleştirdiyse allah bin belasını versin.
  • Bunu buraya bırakıp gidiyorum...

Bu ülke için dertlenip "yapıcı" eleştiri yapsak bile "vatan haini" ilan ediliyoruz. :(

Yorumsuz...

Cari Açık 53 Milyar, BIST %5 düştü, THY %10 kayıpta!Dolar 4.19 Tl - Euro 5.19TL - Çeyrek Altın 316TL

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha açıklama yapıp gündemi değiştirmeye çalışamadan yeni zam haberi geliyor. Artık kimse bunların söylediklerini kaale almıyor zaten.
  • bu gidişin sonu kriz değildir. o kısmı by-pass geçtik. hızla moratoryum ilanına yol alıyoruz.

http://piyasarehberi.org/sozluk/moratoryum
  • Şuanda yapılacak en mantıklı yatırım ne olur sizce. Aylık 2 bin tl para elimde kalıyor tl olarak kalması sorun ayrıca kredi çekmek sizce mantıklı mı ?

• budak_1903 kullanıcısına yanıt
    İlk defa duydum bu sözü, bilgilendik sayende sağolun :)

• bizim bir şey yaptığımız yok. saolsunlar ekonomi kitaplarındaki ne kadar kavram varsa hayatımıza soktular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hcifci34

Ufkun biraz daha açılsın

Belediyelerin burcu ve proje taahhütleri ile toplam borcumuz 1 trilyon dolar

İmf yi kapatsan ne olur kapanmasan ne olur

Alıntıları Göster
    Sorun şu ki ABD istediği kadar ekonomisinde açık versin dolar basıp öder.

Biz ise borcumuzu dolarla alıp istediğimiz kadar tl basabilen bir ülkeyiz. Bunu yaparsakta enflasyon artar, paramız iyice değer kaybeder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Türkiye büyük oyunu gördü , hem marketten dolar ile mi makarna ekmek alıyoruz , insla hedef 2023 bor çıkarıp uçak gemisi yapacaz ustunede koymak için bor ile çalışan uçak yapacaz şuanda çizimini fotosop ile yaptık feysde paylasiyom çok begendiler , bunlar hep fedönün oyunu bundan öncede masonlar saldırıyordu ondan öncede İlluminati oyun çevirdi , biz herşeyin farkındayız , qudur gilicdarolu cehape varken karneylen ekmek dagitiyorlardi
    Ehehe güzel ironi yapmışsınız ama bilmeyenler için söyleyelim. Makara üretirken kullandığımız buğdayı ithal eder duruma geldik, makarnanın dağıtımını dolar ve euro endeksli araçlarla yapıyoruz, benzin dolarla, yedek parça dolarla.

Makarna üretmek için alınan koskoaca makineler bile dolarla. Bu yüzden dolar bizi her durumda kötü etkiliyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.