Şimdi Ara

Cari Açık 53 Milyar, BIST %5 düştü, THY %10 kayıpta!Dolar 4.19 Tl - Euro 5.19TL - Çeyrek Altın 316TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
5
Favori
13.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
184 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ublockorigin

Bu mesaj silindi.
    İşin garip kısmı dünyada dolar düşerken tl dolara karşı değer kaybediyor hocam.

Bu çok ciddi bir durum maalesef bizim için..
  • BIST'te düşüş %4.88 şuan!!!
  • Türk Hava Yollar %11 değer değer kaybetmiş Borsada!

Dolar 4.19tl!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Hocam %3.25 düşüşe dayandı bir ara. Şuan hala %3 civarında çoğu yerde 15 dk gecikmeli gelir.

Alıntıları Göster
    Ben batıyorum.
  • Türkiye CDS Primi %10 artmış durumda yani Türkiye Risk Primi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Ben batıyorum.

Alıntıları Göster
    Borsada mısınız hocam?
  • quote:

Borsada mısınız hocam?

Alıntıları Göster
    Hisselerim var ama son 1 saat içinde inanılmaz düştü.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Üzgünüm ama BIST duracak gibi durmuyor. 104 bin hedefiyle uzun süredir bekliyorum.
  • Equris kullanıcısına yanıt
    bu daha beter durum işte,dünyada dolar yükselirse babalara geldik demektir o halde
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilenceRaziel

Üzgünüm ama BIST duracak gibi durmuyor. 104 bin hedefiyle uzun süredir bekliyorum.

Alıntıları Göster
    104 bine düştükten sonra da hayır gelmez ki borsadan. O seviyeden alırsın 1 ileri 1 geri gider gelir birşey elde edemezsin.
  • quote:

İşin garip kısmı dünyada dolar düşerken tl dolara karşı değer kaybediyor hocam.

Bu çok ciddi bir durum maalesef bizim için..

Alıntıları Göster
    Bir ara eur usd neredeyse 1 olmuştu öyle kalsaydı dolar da 5 olurdu şimdi heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bakalım hocam inş geçici bir çalkantıdır. Uzun vadede sabır ederseniz kar elde edebilirsiniz diye düşünüyorum iyi hisselere yatırım yaptıysanız. Bol şans dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitcan19901

bu daha beter durum işte,dünyada dolar yükselirse babalara geldik demektir o halde
    Durum onu gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StG 44

Bir ara eur usd neredeyse 1 olmuştu öyle kalsaydı dolar da 5 olurdu şimdi heralde.

Alıntıları Göster
  • ublockorigin kullanıcısına yanıt
    O an tv'de gördüm hocam. Normal sitelerde hep gecikmeli geliyor.
  • quote:

104 bine düştükten sonra da hayır gelmez ki borsadan. O seviyeden alırsın 1 ileri 1 geri gider gelir birşey elde edemezsin.

Alıntıları Göster
    Hocam ben borsa uzmanı değilim daha doğrusu hiçbir ekonomi alanında uzman değilim ama aklın yolu birdir bugüne kadar bu mantık ile çok doğru tespitler yapıp doğruyu bulabildim.

Benim mantığıma göre dolar arttıkça bist dolar bazında ucuzluyor ve yabancı yatırımcı için cazip hale geliyor. Eğer sektörde lider ve kar elde eden/edecek şirketlere, ünlü şirketlere yatırım yaptıysanız uzun vadede mantıken iyi kar elde etmeniz lazım diye düşünüyorum.

• bist'in gerçek değeri 85000 civarı, ona doğru çekilecek artık.

kara paralarla, sahte rakamlarla ekonominin ayarlarıyla oyayanlar bedelini ödüyor.
  • quote:

Hocam ben borsa uzmanı değilim daha doğrusu hiçbir ekonomi alanında uzman değilim ama aklın yolu birdir bugüne kadar bu mantık ile çok doğru tespitler yapıp doğruyu bulabildim.

Benim mantığıma göre dolar arttıkça bist dolar bazında ucuzluyor ve yabancı yatırımcı için cazip hale geliyor. Eğer sektörde lider ve kar elde eden/edecek şirketlere, ünlü şirketlere yatırım yaptıysanız uzun vadede mantıken iyi kar elde etmeniz lazım diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    3-5 gündür sürekli aşağı yönlü.

• quote:

3-5 gündür sürekli aşağı yönlü.

Alıntıları Göster
    Keşke nakitte kalsaymışınız ama insanda kahin değil ki hocam nereden bileceksiniz böyle olacağını.

3-5 gündür harıl harıl yukarı çıkıyorda olabilirdi borsa. Sıkmayın canınızı..
  • Sebebi çok basit hükümete kimse güvenmiyor. Siz AKP AKP diye dönseniz de dünya ülkede neyin olup bittiğini görüyor. İsterseniz yüzde 50 faiz verin ülkede ohal zımbırtısı var KHK var. Bir günde KHK çıkarıp vermiyoruz lan paralarınızı deme riski var. Ve bunu engelleyecek bağımsız yargı parlemento filan yok. Adam neden zar zor kazandığı parayı senin ulkende riske atsın ki?

Mesela yüzde 20 25 lere faiz veren bankalar var millet enayi mi gidip parasını yatirmiyor herkes bilindik Ziraat Finans Yapı Kredi ye filan yatırıyor. Çünkü adam batsa paranı alıp gitse sana yardım edecek kurum yok. SPK tarafından desteklenmiyor o yerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.