Şimdi Ara

Capa ve Cerrahpasa arasinadaki fark Yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaslar, capa inglizceyi uste yazacagim ancak sonrasinda capa tr yi mi cerrahpasayi mi uste yazmaliyim bilmiyorum. 2 okulu da gezdim kampus olarak cerrahpasa daha ferah geldi capadaki tanidimdaki ogretim uyesi ve prof vardi cerrahpasada 3. sinif ogrencisi hepsi cok sicakkanli cok iyi insanlardi. Capadaki hoca basket olsun muzik kulubu olsun etkinlikler konserler olsun basli basina capayi tercih etmek icin yeter dedi. Cok sosyal bir tip fakultesiyiz dedi. Capali olmak bir marka dedi aynisini cerrahpasadaki abi de soyledi. 2013 Oncesine kadar capa daha yuksek puanliydi zaten neden puanin degistini soylediler. Yani forumda okuyan veya arastirmis arkadas var ise sizden de bilgi almak isterim.

• Tanıtım günlerine ben de gittim. Klüp olarak ikisinde de aynı klupler var çünkü ikisi de istanbul üniversitesine bağlı. Cerrahpaşada 6. Yılda tusa çalışman için serbest bırakıyorlarmış, çapa ise daha iyi bir doktor yetiştirmek için serbest bırakma olmuyormuş. Bunun dışında cerrahpaşa binalarını yenilediği için konteynerlarda ders işleniyormuş, çapa ise 4 yıl içinde taşınacak diyorlar ama daha binaların ihalesi bile yapılmadı sadece semt belli, bence taşınma olmaz yakın zamanda. Yerleşke olarak da çok yakınlar

Sonuç olarak ikisi de aynı şeyin laciverti bence. Ama cerrahpaşa puan olarak fazla olduğu için cerrahpaşa yaz bence, arkadaşlarının seviyesi daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shore21 -- 22 Temmuz 2017; 12:7:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • Ben cerrahapaşa türkçe ile Çapa ing arasında kalıyorum. Çok kararsızım

• puani yüksek olani yazacaksin tabiki o kadar puan boşa mi gitsin ?

• Çapa tanıtım günü ne zaman bitiyor bilgin var mı

• Çapa yazıcak arkadaşların pişman olmucağı garantisini verebilirim sorusu olanlar özelden ulaşabilir.
  • ne kulübü olum köpek gibi ders çalışçaksın zaten

• ahmtayd kullanıcısına yanıt
    1 Agustosa kadar var galiba ama haftasonu tanitim yokmus pazartesi basliyor.
  • nty35 kullanıcısına yanıt
    Iste oradaki ogretim anatomi ogretim gorevlisi hoca dediki yani eger capa dedikleri kadar kan aliyorsa bu kadar kulup bu kadar sosyal etkinligi yapicak ne arayi buluyorlar diye. Sahsi fikrim ozellikle intornlukte rahatlik olmaz gibime geliyor sonucta en kritik yil intornluk o yuzden cerrahpasaya tereddutte kaldim. Ama cerrahpasanin tatil sureleri capadan cok fazla yani daha rahat. Iste olusturdum listeyi once hacettepe tr sonra capa ing sonra cerrahpasa tr sonra capa tr yazdim. Trler degisebilir ancak oluruna biraktim. 1386yla capa ing gelmezse kismet cerrahpasaymis mantigi oldu kafamda
  • gaffola69 kullanıcısına yanıt
    Hocam dogru bir bakis acisi aslinda Ancak mesela 2013 oncesinde capanin puani daha yuksekti cerrahpasadan . Oradaki hoca da dedi puana aldanmayin diye. Zaten 2 side oldukca seckin okullar puanlari zaten hepsinin yuksek :D
  • ahmtayd kullanıcısına yanıt
    Ben capa ing yi uste yazacagim gibi. Okullari gezdim capa biraz daha samimi cerrahpasa biraz daha ferah geldi. Ingilizce okumak istiyordum hep o yuzden capa biraz daha uste basiyor. Ancak ilk senesi falan biraz karakutu. Ben yine de risk aldim ingyi one yazdim belki 5 sene sonra ilk 500-700 den kapatir belki bu sene kapatir bilemiyorum. Sonucta hicbirinde kotu egitim yok ikiside en iyi 3 okul icinde kanimca
  • Shore21 kullanıcısına yanıt
    Hocam kulup isinde istanbul universitesinin kuluplerine zaten 2 fakulte de girebiliyor atiyorum avcilar kampusunde fitness varsa oradan yararlanabiliyor. Ancak fakulte ici kuluplere baktim capada 38 tane vardi galiba cerrahpasada 26 tane. Basketbol oynayan birisiyim capa universiteler arasinda birinci olmus ( Sadece fakulteler arasi olabilir veya sadece tip fakulteri arasi bilmiyorum. O ses capa gibi bir suru de etkinlikleri oluyormus. Cerrahpasayi gezdiren arkadas belirtti burada cok fazla etkinlik olmuyor diye konferans alani o kadar buyuk degilmis. Capa ingde bence cerrahpasa trden onde kapatir diye tahmin ediyorum girebilirsem ayni mantik olucak keza capa tr ile cerrahpasa arasinda bu sene capanin kontenjani ciddi miktarda dustu biri 1600le kapatirsa otekisi 2200-2300 gibi kapaticagini dusunuyorum ki gecen seneki dahi kapatsa yine butun ogrenciler cok iyi ogrenciler gozumde 2700. insanla 500-600. bir arkadasin farki olacagini sanmiyorum bu sene ogrendim ki sinav ani ve sans faktoru en etkili sey

• hayat556 H kullanıcısına yanıt
    Hocam bana tanıtan öğrenci de ikisi de istanbul üniversitesine bağlı olduğu için tamamen aynı klupler dedi. yanlış bilgilendirmiş olabilir çok emin değilim. ayrıca dediğinize katılıyorum. çapa daha iyi. zaten çapanın sıralaması daha iyiymiş bir zamanlar fakat sistem değişince çok fazla öğrenci sınıfta kalmış ve sıralaması düşmüş insanlar çapa zor diye gitmediği için. şu sıralar da taşınma falan diye dolanıyorlar o yüzden yükseleceğini düşünmüyorum.

bence çapa ingilizce cerrahpaşanın önüne geçemez. çünkü insanlarda ön yargı ve sürü psikolojisi var (özellikle anne babalarda). bakacaklar listeye sıralamada cerrahpaşa çapanın önünde. ee bu durumda cerrahpaşa çapadan iyi diye düşünüp cerrahpaşanın öne yazılacağını düşünüyorum. ayrıca dediğiniz gibi sıralamaların ileriye çekileceğenii düşünüyorum. maalesef benim sıralamam da o aralıkta. 2387. oldum ve tek korkum sıralamaların aşırı ilerleyip benim dışarıda kalmam

• quote:

Orijinalden alıntı: Shore21

Tanıtım günlerine ben de gittim. Klüp olarak ikisinde de aynı klupler var çünkü ikisi de istanbul üniversitesine bağlı. Cerrahpaşada 6. Yılda tusa çalışman için serbest bırakıyorlarmış, çapa ise daha iyi bir doktor yetiştirmek için serbest bırakma olmuyormuş. Bunun dışında cerrahpaşa binalarını yenilediği için konteynerlarda ders işleniyormuş, çapa ise 4 yıl içinde taşınacak diyorlar ama daha binaların ihalesi bile yapılmadı sadece semt belli, bence taşınma olmaz yakın zamanda. Yerleşke olarak da çok yakınlar

Sonuç olarak ikisi de aynı şeyin laciverti bence. Ama cerrahpaşa puan olarak fazla olduğu için cerrahpaşa yaz bence, arkadaşlarının seviyesi daha iyi olur

Arkadaslarinin seviyesi farkli filan olmaz azicik mantik

• hocam seviye olarak kastım puan aralığıydı ama haklısınız yapılan sıralama, alınan puan hiçbir şeyi ifade etmiyor aslında
  • Hocam ikiside aynı. Tanıtım günlerine ben de gittim ve ikisindende aynı cevapları aldım hemen hemen. İçine hangisi sindiyse ona git. Çapa 6-7 yıla taşınmazmış ordaki hoca demişti. Cerrahpaşa'da kendi içinde bina dönüşümüne uğruyormuş. Ama hoca kalitesi aynı kaldıktan sonra taşınsa ne olur bina dönüşüme uğrasa ne olur?

• Beyler ya bi grup mu kursak burdakilerle beyin firtinasi yapsak guzel olur

hocam ben de 2200'deyim biraz aynı telaş var sizle. ama bence bu sene en kötü 2400-2500'den kapatır. giren arkadaşlarımın sıralaması ve kaçıncı sıradan girdiğine bakınca öyle düşündüm.

Yok hocam ya ben en kotu ucundan girersiniz diye dusunuyorum 2300-2400 araliginda olur muhtemelen ama yinede riske atmayip arkasini doldurmakta fayda var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.