Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Çapa Motoru tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
47
Cevap
1
Favori
51.381
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Bahçe ve Tarım >> Çapa Motoru tavsiyesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2271 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

Deneyimlemediğim ürünü tavsiye etmem.elimde var kullanmış bir kişi olarak söylüyorum.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Bende Antrac smart modelini almak için düşünüyorum.
    Taş olmayan toprağı yumuşak 4.5 dönüm arazimiz var.
    Otomatik şanzumanın avantajı ve dezavantajı nedir ?

Bilgilerinizi rica ederim.

Selamlar.

Orijinalden alıntı: imagoodman

Merhaba,

Bende Antrac smart modelini almak için düşünüyorum.
    Taş olmayan toprağı yumuşak 4.5 dönüm arazimiz var.
    Otomatik şanzumanın avantajı ve dezavantajı nedir ?

Bilgilerinizi rica ederim.

Selamlar.

Alıntıları Göster
    otomatik şanzumanı ilk defa duydum kullanmadım ama bence manuel olması daha iyi.çünkü bu araçlar kolayca kontrolden çıkabiliyor.yüksek viteste kontrolden çıkmasını istemezdim.

• Yarbay
    2271 Mesaj

Bunu da araç gibi düşünebilirsiniz siz gaz vermedikçe üst vitese geçmez.

Çok yakın gelecekte tüm araçlılar gibi çapa makınaları da otomatik vites olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kangroo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dostum merhaba Antrac yetkili bayiisiyim ve azımsanmayacak miktarlarda satışımız var...

Öncelikle Antrac smart dünyada tek otomatik şanzımanlı çapalama makinasıdır. Anadolu motorun 2 sene önce lansmanını gerçekleştirip büyük bir beklentiyle piyasaya sürdüğü patentli ürünüdür.

Özel bir kayış sistemi ile devrini kendisi ayarlamaktadır, siz sadece gaz verip bırakıyorsunuz.

Avantajı : kullanımı kolay, orjinal 6.5 HP Honda motorlu, gazı bıraktığında kendiside durduğundan olası bir kaza durumunda elini gazdan çektiğinde en az hasar ile kurtulursunuz. Görünümü daha güzeldir göze hoş gelen bir tasarıma sahiptir.

Eksik yönleri ; şanzımanı otomatik olduğundan kuyruk mil çıkışı yok bu da ileride şanzımanlı römork veya aparat kullanma imkanını elinizden alıyor... Otomatik şanzımanlı olduğundan gücünü kayış devrinden ayarlar.Kayış sistemi çapa makinalarında çok tutulmaz. Isınan makinada kayış atma olasılığı oluyor. (motor sıcaklığı + hava sıcaklığı) Antrac smartta bu olay az görülsede yine de dezavantaj olarak yazılabilir. En çok satılan Antrac 200 manuel 2+1 şanzımanlıya göre bakılırsa biraz daha hantaldır elle tutup baktığınızda bunu hissedersiniz ...

ANTRAC ve diğer marka çapa makinaları ile ilgili bilgilerimi sizlerle paylaşabilirim. Bana buradan yazabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geywe54 -- 15 Ağustos 2019; 22:17:25 >
    |
    |
    imagoodman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    0 Mesaj

Merhaba ben çapa motoru almayı düşünüyorum. Honda GP 200 ile GX 200 arasındaki fark nedir? Hangisini tavsiye edersiniz? Orijinal honda ile antrac aynı motoru kullanıyor ama diğer parçalarda malzeme farkı ve kalitesi var mıdır?
    |
    |
    geywe54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba GP Motor ile Gx motor arasında kalite farkı vardır.

- GX Motor daha uzun ömürlü kullanıma olanak sağlar ve parça kalitesi GP motora göre daha üstündür.

GX Motor önceliğiniz olsun.
    |
    |
    aturksoy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Alacak kişilere referans olması açısından yazayim antract smart otomatik kullanıyorum almadan önce otomatik şöyle kötü olur böyle sorum çıkarır diye henüz bir sorunla karşılaşmadım bana göre artı ve eksileri artıları otomatik olması bir rahatlık sağlıyor motorun çekiş gücü iyi eksilerine gelirsek benzin deposu'nun şekli yüzünden altında kalan benzinin tamamını kullanamıyorsunuz bazen ilk çalışmada almıyor uğraştırıyor çapa makinasının boyası özensiz yapılmış motorun üstündeki plastik koruma kapağının vidası sarsıntıdan sürekli düşüp kayboluyor çapa bıçakların ı söküp takmak için kolay bir pimli mil atmamışlar her seferinde 12-13 anahtar aramak gerekiyor son olarak çok dengesiz fiyat politikası var kimi satıcı 6000 isterken kimisi 4500 satıyordu benim aldığım sıralar

|
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,163
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.