Şimdi Ara

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
27
Favori
63.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ürünlerin dolumu maalesef olmuyor. Varsa da benim bilgim yok.
    Yanlızhp x serisi yazıcılar bayağı hızlıdır.
    Birde
    Epson Workforce yazıcılar tavsiye ederim.

• mrhksc M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun efendim.

Çok mutlu oldum tavsiyemle yazıcı almanıza.
  • pink21 P kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,,
    Önce başlat menüsünden aygıtlar ve yazıcılar a girip sonra yazıcıya sağ tıklayıp yazdırma tercihlerine giriyorsunuz üstte bakım sekmesinden püskürtme ucu denetimi var onu yazdırıyorsunuz.
    O çıkan sayfada eğer renkler bozuk ise kartuştandır..
    normal ise.

Büyük ihtimal Kartuşların hemen arkasında ince birşerit mevcut şeffaf tır. Onu temizleyin ıslak mendil ile.

Eğer çözülmez düzelmez ise

Yazıcının nasıl açıldığını bir video da göstermiştim.
    https://www.youtube.com/watch?v=25riZjj78xk

söküp yan tarafında şeffaf bantalr var onu temizleyin yuvarlaktır. Açmış iken içinide temizleyebilirsiniz.

• Başlat menüstünden Aygıtlar ve yazıcılara giriyorsunuz orda yazıcıya sağ tıklayıp yazdırma tercihleri üstte bakım sekmesi mevcut ordan yazıcı ve seçenek bilgilerine giriyorsunuz ordan kapanma süresini belirleyebiliyorsunuz.

Ayrıca Mürekkep seviyelerinin kontrolünü kendiniz bakmanız daha faydalıdır.

1 baskıda fotoğraf mı yazıcı mı bunun üstüne ne kadar baskı yaptığını makine çözümlemesi yanlış olur. ve hava yapmasına sebep olabilir.

Siz bu riski doğurmama amalı kendiniz yapınız.

Kendi tecrübem ile. Canonda bir çok zaman mürekkep bitti dediğinde 3 dolumu görmüş oluyor kartuşlar :D
  • resteddis R kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Başlat aygıtlar ve yazıcılar yazıcıya sağ tıklayın yazdırma tercihlerine girin üstte bakım sekmesi var orda püskürtme denetimi basın yazdırın büyük ihtimal kağıda dökecektir.
    Dökmez ise en yakın servisten öğrenebilirsiniz.
  • Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    Merhabalr efendim.
    Hp ve canon gibi kartuşlu yazıcılarda belli baskı yaptıktan sonra artık kartuş ömrünü yitiriyor. Düzgün püskürtme alsanız dah kartuş baskıyı tam vermez.

Canon 5 kartuşlu baskı kafaları Hp ye göre daha dayanıklıdır uygun mürekkep ile daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Fotoğraf için alacaksanız 10 bin ile 15 bin sayfa da götürür. Sonrasında malum yeni yazıcı almanız gerekir.

Ayrıca Canonda baskı kafasının hava ile temas etmediği sürece daha uzun ömürlü olur. Yani dolan kartuşları dışarı çıkarmadan dolum yapınız.
  • merhabalar ailemi çektiğim fotoğrafların çıktısını almak için evde kullanabileceğim bir yazıcı arıyorum tabi fotokopi özelliği olursa süper olur fazla param yok hangi modeli öneririsiniz.
  • Merhaba 5 senedir kullanılmayan bir epson yazıcı var. Şu an kartuşlarını tanımıyor ve yeni kartuş alırsam basar mı merak ediyorum.
    Sizce kafası tıkanmış mıdır?
  • Tutakbilisim T kullanıcısına yanıt
    Aynen o videoyu izleyip açtım içini :D
    Ayrı yeten söylediklerinizi de denedim.
    İçi mürekkep doluydu temizledim hatta şeridi baya iyi temizledim.
    Alt kısımdaki çelik plakaya yazıyor.Mürekkepte sorun yoktur çünkü yarım yarım boşluklu da olsa yazıyor :)
    Sayfayı ortasından yazıyor kağıda sığdıramıyor kağıda yazması gerekeni çelik alt plakaya yazıyor.Acaba başka nasıl bir sorunu olabilir buna sebep olacak?
    Yani boşluk boşluk çıkarması çok değişik.3-4cm aralıklar var yatay ve hizalı.iç resmini çektim plakada görünüyor yani şu püskürtme başlığının üzerinden geçtiği kısma yazıyor.
    Buda resimleri
     Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pink21 -- 29 Ekim 2015; 23:51:03 >

• pencilsharpener kullanıcısına yanıt
    Modeli nedir tam olarak ?

Kartuş tanınmaması sebebi çip kısmından veya takıldığı yerden sorun olabilir ıslak mendil ile güzelce silip sonra kuru peçete ile temizleyin.
  • pink21 P kullanıcısına yanıt
    Metale yazması normaldir fazladan mürekkep akıtmasından kaynaklıdır.

Bakın hemen kartuşların takıldığı yerin arkasında ince şeffaf bir şerit var onu ıslak mendil ile temizleyin.
    Sol taraftaki yuvarlak cetveli de kulak temizleyici pamuklu onlar ile temizleyin kolanyaya batırıp.

yüksek ihtimal sorun ondan kaynaklıdır.

Ve dediğim gibi püskürtme ucu kontrol yaparsanız orda kartuşun bozuk olup olmadığını görebilirsiniz.
  • tutak bilişim cevabınız için teşekkürler. dediğniz şekilde yaptığımda 385 toplam çıktı alındığı yazıyor. ancak servisteki arkadaş bana 13bin küsür çıktı alınmış bu cihazdan demiştir. kafam karıştı. bu ürünü (L355) BİMEKSTEN outlet ürün olarak almıştım. bir outlet üründen 13bin çıktı alınması da garibime gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

Modeli nedir tam olarak ?

Kartuş tanınmaması sebebi çip kısmından veya takıldığı yerden sorun olabilir ıslak mendil ile güzelce silip sonra kuru peçete ile temizleyin.

Ekranında kartuş tanınamadı diyor sanırım mürekkebin bittiğini düşünüyor.
    Modeli stylus-dx8450
    Teşekkür ederim
    Hangi servise gönderdiniz. bir yanlışlık olabilir.

Şimdiye kadar kaç mürekkep dolumu yaptınız biliyormusunuz ?
    Tanınmadı hatası çipten kaynaklıdır. Kartuş çiplerini ıslak peçete ile temizleyip kuru peçete ile kurutun ve oturdugu yeride temizleyin.
  • quote:

Tanınmadı hatası çipten kaynaklıdır. Kartuş çiplerini ıslak peçete ile temizleyip kuru peçete ile kurutun ve oturdugu yeride temizleyin.

Cevabınız için teşekkür ederim.
    Denedikten sonra kartuşlardan üçünü tanıdı sonra yine hiçbirini tanımamaya başladı.
  • quote:

Hangi servise gönderdiniz. bir yanlışlık olabilir.

Şimdiye kadar kaç mürekkep dolumu yaptınız biliyormusunuz ?

Ben hic dolum yapmadim. Outlet bir urun oldugu icin murekkepleri dolu bir sekilde kargoyla mersinden sivasa geldi. Tabi gelene kadar biraz murekkepleri akmis. Servise verdifimde 13bin kusur cikti alindigi soylendi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ya iyi temizleyemediniz

Birde epson muadil kartuş dolan kartuşlarımı kullanıyorsunuz ?

Dolan kartuşlarda farklı bir yöntem daha mevcut.
    Siz aldığınız çıktıda kaç baskı gösteriyorsa o dur bir karışıklık olmuş olabilir.
  • Merhaba arkadaslar elimde Epson stylus dx8450 yazici makinasi var . Kardesimindi 5 6 senelik makina ama toplasan birkackere kullanmistir . Simdi aldim makimayi ve kartuslar bitmis durumda ve kartuslarida cok pahali . Napmaliyim bu durumda kizimin okulda cikti felan almasi gerekiyor surekli kirtasiye ile ugrasmak istemiyoruz.baska bir sorumda sadece siyah kartus la tek kullansak olurmu illa renkli kartuslari doldurmak ve yerine takmak zorundamiyiz ?
    Ve baska bir soruda kartuslar tam dolu sekilde koyduk diyelim . Kac sayfa baski aliriz . ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.