Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
5
Favori
257.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://forum.donanimhaber.com/m_34827127/tm.htm
    Çok bağıran satıcılara inanmayın
  • Arkadaşlar Canon Pixma İp1800 Model Bir Yazıcım Var.Kartuşları Bitmişti Doldurttum.Ama Yazıcıyı Resetleyeyi Beceremedim.İnternette Yazılan Hemen Her Yolu Denedim Ama Olmadı.Şimdi Soruyorum Arkdaşlar Bu Yazıcıyı Nasıl Resetliyebilirim Bilgisi Olan Varmı?Yazıcı Mürekkep Az Diyor Başka Birşey Demiyor :) Karuşlar Siyah Pg-37 Renkli Cl-38
  • 1-2 güne Canon MP 620 yada MP 630 alacağım. İkisi arasındaki farklar şöyle;

Tarayıcı Çözünürlüğü

MP 620 = 2400x4800 dpi ye kadar
    MP 630 = 4800x9600 dpi ye kadar

MP 620 kablosuz ve ethernet bağlantıya sahipken, MP 630 cd üzerine basım yapabiliyor. MP 630 50TL daha pahalı.

Cd üzerine basımı kullanacağımı düşünmüyorum. Bunun yanında MP 620'nin sahip olduğu kablosuz bağlantı benim için kullanışlı olur. Arada kaldığım durumsa tarayıcı çözünürlükleri. Yukarıdaki bilgiler ışığında tarama kalitesi ne kadar fark gösterir? Ürünleri kullanmış yada teknik bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. Eğer fark az olacaksa hemen MP 620 alacağım. Yok çok büyük fark gösterirse tekrar değerlendireceğim. Şimdiden teşekkürler...
  • MP 540 alabilirim bende çünkü fotoğraf basım kaliteleri,kullandıkları kartuşlara kadar hepsi aynı.arkadaşımızın dediği gibi 620 de Wifi war 630 da Taramam çözünürlük farkı ve DVD label özelliği var.

amam MP 540 fiyatı Gold da patlican indirimi ile birlikte 185 ytl ye geliyor.fiyat ve performansı değerlendirdiğimizde sanırım MP540 açık ara önde..
  • Merhaba arkadaşlar, aslında ayrı konu olarak da açtım ancak 2 gündür hiç cevap alamadım.

Canon MP180 yazıcım var, ve mürekkep dolumu için aslında inktec ve inkmate kullanıyordum, ancak distribütör firma getirmeyi bıraktığı için artık alamıyorum onları. Onun yerine sanırım Türkiye'de en kolay alınabilecek ve en kaliteli mürekkepler CESCESOR ve inkser. Bu ikisinden hangisini tercih etmeliyim, fiyat farkları çok az, o yüzden sadece kalitesi göz önünde bulundurulacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sagesoul

1-2 güne Canon MP 620 yada MP 630 alacağım. İkisi arasındaki farklar şöyle;

Tarayıcı Çözünürlüğü

MP 620 = 2400x4800 dpi ye kadar
    MP 630 = 4800x9600 dpi ye kadar

MP 620 kablosuz ve ethernet bağlantıya sahipken, MP 630 cd üzerine basım yapabiliyor. MP 630 50TL daha pahalı.

Cd üzerine basımı kullanacağımı düşünmüyorum. Bunun yanında MP 620'nin sahip olduğu kablosuz bağlantı benim için kullanışlı olur. Arada kaldığım durumsa tarayıcı çözünürlükleri. Yukarıdaki bilgiler ışığında tarama kalitesi ne kadar fark gösterir? Ürünleri kullanmış yada teknik bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. Eğer fark az olacaksa hemen MP 620 alacağım. Yok çok büyük fark gösterirse tekrar değerlendireceğim. Şimdiden teşekkürler...

İki hafta geçmiş aldın mı bilmem ama sık sık net olmayan, yazılar belli belirsiz dökümanlar taramıyacaksan çok yüksek çözünürlüklü taramanın sana belirgin bir faydası olmaz. Ben mp 630 aldım cd ve çift taraflı baskı özelliği için. Bence senin için mp 620 daha uygun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

Merhaba arkadaşlar, aslında ayrı konu olarak da açtım ancak 2 gündür hiç cevap alamadım.

Canon MP180 yazıcım var, ve mürekkep dolumu için aslında inktec ve inkmate kullanıyordum, ancak distribütör firma getirmeyi bıraktığı için artık alamıyorum onları. Onun yerine sanırım Türkiye'de en kolay alınabilecek ve en kaliteli mürekkepler CESCESOR ve inkser. Bu ikisinden hangisini tercih etmeliyim, fiyat farkları çok az, o yüzden sadece kalitesi göz önünde bulundurulacak.

Fotoğrafla ciddi anlamda uğraşmıyorsan hiç farketmez, Cescesor dağıtıcısının ilgili bir satıcı olduğunu, sorunları çözmeye çalıştığını duyuyorum sık sık. Eğer ciddi anlamda fotoğrafla uğraşıyorsan bana göre tek yol orijinal kartuşlardır...

• Merhaba arkadaşlar

Mp540, mp620, mp630 ve mp970 modelleri sanırım aynı kartuşları kullanıyor. Bu kartuşlar için piyasada resetlenebilen kartuşlar var ama hiç kullanan oldu mu, işe yarıyor mu? Pek yorum bulamadım araştırınca. Teşekkürler

edit:

http://www.ecrater.com/product.php?pid=5115396

Bu linkte pgi-221 için resetlenebilen kartuş çipleri var ama mp630 için de uyumlu demiş?? Bir yanlışlık mı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TARANTULA-MK -- 18 Ekim 2009; 22:47:33 >
  • mp620 kullanan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.Kablosuz özelliğini nasıl kullanıyorsunuz?

laptoptan direk wirelessten mi bağlanılıyor cihaza yoksa arada bir modem tarzı birşey olması mı lazım?

sadece laptop ve yazıcı yetiyorsa ayrıca yazıcıdan ne gibi ayarlar yapıyoruz yardım ederseniz sevinirim.
  • merhaba arkadaşlar....ben de dün mp 620 aldım....şu an memnunum gayet başarılı....yalnız bu makinede arkalı önlü fotokobi çekme özelliği var mı?ben bulamadım...aslında sayfa çıktıktan sonra tekrar yerleştirip yapıyorum ama yine de can sıkıcı oluyor....bir de kartuş doldurma olayı nasıl olacak...dolum yapabiliyormuyuz bittiğinde.....cevaplarsanız sevinirim....

wireless özelliğini kullanabilmek için verilen cd yi takıyosun sonra sana seçenekler sunuyo işte sen 2. olan seçeneği seçiyosun...tam hatırlamıyorum...ondan sonra devam et bu kadar...zorlanmassın yönergeleri oku yeter.....daha makineden lcd menusunden ayarlardan lan ayarlarını yapabiliyorsun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yogarock -- 21 Ekim 2009; 20:08:58 >
  • araştırmalardan sonra şöyle bir şey buldum...acaba kullanan oldu mu? Canon PGI-520 ve CLI-521 KARTUŞ DOLUM SETİ - 5 RENK kartuş doluş olayında PIXMA iP3600
    PIXMA iP4600
    PIXMA MP540 All-in-One Printer
    PIXMA MP620 All-in-One Printer
    PIXMA MP630 All-in-One Printer
    PIXMA MP980 All-in-One Printer bunları destekliyor....kullananlardan yorumlarınızı bekliyorum....
  • arkadaşlar canon mp190 yazıcımın kartuşunu doldurmama rağmen printer kartuşu boş gösteriyor ve çıktı alırken siyah rengi yazmıyor.
    Bu konuda kartuşu nasıl tekrar dolu göstereceğimi bilen var mı acaba, acil yardım lütfen :((
  • Merhabalar,
    Canon mp 620 modelini araştırmaktayım, fakat kolay dolum kartuşlarıyla(kaliteli mürekkep ile) birlikte kafa tıkanma problemi olabilir mi ?
    Daha önceden canon i320 ve i350 model yazıcıları kullandım ve yazıcı kafaları bozulmuştu değişimi de servis tarafından yapılmadı, çok yüksek ücret istendi.
    Aynı problemi yeni alacağım yazıcı da da yaşamak istemiyorum, sizce kolay dolum kartuşları ile kullanmak üzere canon mu almalıyım yoksa hp-epson-brother üçlüsünden mi tercih etmeliyim ?
    1pl nozzle olması beni bu konuda şüphelendiriyor, daha kolay tıkanır gibime geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tdursun

arkadaşlar canon mp190 yazıcımın kartuşunu doldurmama rağmen printer kartuşu boş gösteriyor ve çıktı alırken siyah rengi yazmıyor.
    Bu konuda kartuşu nasıl tekrar dolu göstereceğimi bilen var mı acaba, acil yardım lütfen :((

kartuş boş sinyali vermedikçe çıkan resimleri dikkate almayın. kartuş boş sinyali verdiği zamanda 5 saniye yuvarlak içinde uçgen olan iptal tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır(sınyali vardiği zaman ekranda ileti çıkar ve 5 saniye iptal tuşuna basma ipucusunuda kendisi verir).
    şu anda siyahtan cıktı alamanızın sebebi doldururken oluşan bir hatadan olabilir. keşke kendiniz doldursaydınız. dolumcular kartuşları sık sık bozabiliyorlar
  • arkadaşlar merhabalar...
    arkadaşımdan ikinci el CANON MP 450 çok fonksiyonlu yazıcıyı aldım... ancak yazıcının güç kablosu, usb kablosu kartuşları ve sürücüsü yok maalesef :(
    bu ürüne uygun güç kablosu hangi modeldir? sürücüsünü nerde bulabilirim acaba? kartuşlar modelden modele değişiyor mu ? eğer öyleyse hangi model kartuş edinmem gerekiyor acabA?
    çok soru sordum kusura bakmayın...
    yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
    hayırlı bayramlar...
    iyi gecelr...
  • teşekkür ederim jeofizikçi bugün tekrar deneyeceğim, daha önce de
    iptal tuşuna basarak o aşamayı atlatmaya çalıştım ama beceremedim:P

quote:

Orijinalden alıntı: jeofizikci

quote:

Orijinalden alıntı: tdursun

arkadaşlar canon mp190 yazıcımın kartuşunu doldurmama rağmen printer kartuşu boş gösteriyor ve çıktı alırken siyah rengi yazmıyor.

kartuş boş sinyali vermedikçe çıkan resimleri dikkate almayın. kartuş boş sinyali verdiği zamanda 5 saniye yuvarlak içinde uçgen olan iptal tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır(sınyali vardiği zaman ekranda ileti çıkar ve 5 saniye iptal tuşuna basma ipucusunuda kendisi verir).
    şu anda siyahtan cıktı alamanızın sebebi doldururken oluşan bir hatadan olabilir. keşke kendiniz doldursaydınız. dolumcular kartuşları sık sık bozabiliyorlar

• Canon Pixma Mp510 bu yazıcıdan kullanmaktayım.Kartuşlar maalesef chipli.dolum yapmak istiyorum,acaba bu kartuşları resetleme yapabilmek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım.
  • arkadaslar benim renkli cikti alma ihtiyacim yok.Maddi bütcem 100- enfazla 150 tl bana canon un tarayicili,cipsiz,dolum yapabilecegim hangi modelini tavsiye edersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi last emperor -- 22 Aralık 2009; 2:19:12 >
  • Arkdaşlar selam herkese
    Ben bu yazıcı işinden anlamıyorum ama uygun fiyatlı all in one tarzı bir yazıcıya gereksinim duyduğumdan bugün bir MP240 satın aldım.
    Gold Bilgisayar' dan 105 TL 10 taksitle. Yalnız kafama takılan bir şey oldu. 110 TL' ye de MP250 modeli vardı. Farkını sordum.
    Satıcı da, tek farkının MP 240 modelinde dijital foto makinesi bağlamak için usb girişi bulunduğunu söyledi. MP 250' de yokmuş. Başka da hiçbir farkı yokmuş.
    Ben yine de ısrarla sordum. İyi de bunun modeli 250 yani model nosu olarka sanki üst model gibi artı fiyatı da 5 TL daha fazla.
    Ancak satıcı yine de hiçbir farkı olmadığını söyleyerek extra usb girişi olduğundan dolayı bana MP240 modelini sattı
    Bu iki modelin arasındaki fark konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    Ayrıca forumdan takip ettiğim kadarıyla daha üst model cihazlarda usb girişinden bluetooth dongle ile bluetooth bağlantı kurulabiliyormuş.
    Bu MP240' ın usb girişine dijital foto makinesi dışında başka usb cihazlar bağlanabiliyor mu acaba?

• CANON MF4010 LASER ÇOK FONKSİYONLU YAZICI
    almayı düşünüyorum kullanan biligisi olan arkadaşlar nasıl bir cihazdır kartuşu nasıl doldurulur bilgi verirseniz sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.