Şimdi Ara

canon sx 160, kapalı ortamda koyu foto çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

teknosadan 1,5 ay önce canon sx 160 is aldım. 399 tl. 6 taksit. (şimdi 330 filan).

1.video kalitesi (720p) çok iyi ama yakınlaştırma sırasındaki motor sesini alıyor. bunu yok etmek mümkün mü?

2. pil ömrü çok kısa. tam dolu 2700lük varta piller ile 70-80 foto çekebildim. (auto ayarda) 10 dakkalık da video. sözde 350 foto filan çekmesi lazım. nerde!!

3. öğle vakti üstü çeşitli bitkilerle örtülü bir çardak altında 4 foto çektim. çok karanlık çıktı fotolar. flaş devreye girmedi. önceki canon 570is makinam
    böyle kapalı ortamlarda cam gibi çekiyor idi. bu niye böyle karanlık/koyu fotolar çekiyor? çok kızdım ama Teknosa iade almadı. bi çözüm? hem iade
    hem de kapalı yerlerde net ve parlak foto çekmek için.

canon sx 160 ın manuel ayarları da var ama hiç bilmiyorum doğru ayarları. kullanma kitabı da ama ondan da pek bişi anlamadım.

bu makina ve ona ödediğim para belliki boşa gitti. almanya dan canon powershot g15 aldırmayı düşünüyorum. önerir misiniz?

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: serona

ustalardan rica,

teknosadan 1,5 ay önce canon sx 160 is aldım. 399 tl. 6 taksit. (şimdi 330 filan).

1.video kalitesi (720p) çok iyi ama yakınlaştırma sırasındaki motor sesini alıyor. bunu yok etmek mümkün mü?

2. pil ömrü çok kısa. tam dolu 2700lük varta piller ile 70-80 foto çekebildim. (auto ayarda) 10 dakkalık da video. sözde 350 foto filan çekmesi lazım. nerde!!

3. öğle vakti üstü çeşitli bitkilerle örtülü bir çardak altında 4 foto çektim. çok karanlık çıktı fotolar. flaş devreye girmedi. önceki canon 570is makinam
    böyle kapalı ortamlarda cam gibi çekiyor idi. bu niye böyle karanlık/koyu fotolar çekiyor? çok kızdım ama Teknosa iade almadı. bi çözüm? hem iade

canon sx 160 ın manuel ayarları da var ama hiç bilmiyorum doğru ayarları. kullanma kitabı da ama ondan da pek bişi anlamadım.

bu makina ve ona ödediğim para belliki boşa gitti. almanya dan canon powershot g15 aldırmayı düşünüyorum. önerir misiniz?

saygılar

1- Mikrofon takılabiliyorsa mikrofon takın. Hem sesi almaz hem de daha kaliteli ses kaydı yapar.

2- Varta ready for use, GP Reyco ve favorim panasonic infinium 2100MaH gibi piller kullanmalısınız. Diğer şarjlı ve alkalin piller pek dayanmaz.

3- Fotoğrafların karanlık çıkması -eğer bir arıza yoksa- kullanıcıyla alakalı. İso ayarı otomatikte olsun. Gerekirse flashı kendiniz açın.Biraz kullanırsanız makinenin huyunu suyunu öğrenirsiniz. İade konusunda mağazadan aldıysanız iade zor.

4- G15 bu makineye göre bir kaç beden üstün bir cihaz. Dolayısıyla fiyatı da öyle. Ancak o makinenin de her durumda süper fotoğraf çekmesi garanti değil. Örmeğin karanlık/aydınlık fotoğraf çekmesi kullanıcının elinde.

• sx160'la ilgili pratik bilgi...

-üstteki program çarkında P'yi seçin,
    -menüden ISO ve WB (beyaz denge ayarı) auto seçin,

bunları seçtikten sonra herşeyi iyi çekmesi lazım, yoksa bir problem vardır...

ayrıca, kullanımı kolay makina istiyorsanız canon ixus 125 veya panasonic fs45 modellerini inceleyin...
    zoom önemliyse canon sx260 veya sony hx20v iyidir...g15'ten daha ucuz bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 5 Haziran 2013; 22:46:44 >
  • yanıtlarınız için teşekkürler. işime yaradı.

saygılar
  • lütfen yardım. sizce sx150 mi yoksa sx160 mı almalıyım. hangisi daha iyi. EKONOMİK BAKIMDAN BAKMAZSANIZ SEVİNİRİM FİYATI MÜHİM DEĞİL PİŞMAN OLMAK İSTEMİYORUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan090

lütfen yardım. sizce sx150 mi yoksa sx160 mı almalıyım. hangisi daha iyi. EKONOMİK BAKIMDAN BAKMAZSANIZ SEVİNİRİM FİYATI MÜHİM DEĞİL PİŞMAN OLMAK İSTEMİYORUM.

sx150 al. Model adı arttıkça makine iyileşmiyor. Onlar 2000 lerde kaldı. Artık uydur uydur sat zamanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serona

ustalardan rica,

saygılar

Canon 570Is i çok ararsın sen :)

Canon da o yılların A630 dan sonra en sevdiğim makinesidir. Şu anda ki makineler onlar gibi çekmiyor bence.

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    çok sağol. AKINLASINN.
  • quote:

çok sağol. AKINLASINN.

Şu an satışını yaptığım Fuji S6500fd yi de araştır. Bu düşündüğün makineleri ezer geçer kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

çok sağol. AKINLASINN.

Şu an satışını yaptığım Fuji S6500fd yi de araştır. Bu düşündüğün makineleri ezer geçer kesinlikle.

Hocam o ürün satiliyor mu hâlâ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bisileryapmakisteyen

quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

çok sağol. AKINLASINN.

Hocam o ürün satiliyor mu hâlâ???

Satıldı hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.