S

Yüzbaşı
09 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri
ustalardan yardım rica.

windows 7 pro 64 bit tr kullanıyorum. 2 gündür sağ alt köşede 'windows güvenlik merkezi hizmetini aç' diye bir uyarı çıkıyor. bu hizmeti açıyorum. bi süre sonra kendiliğinden devre dışı oluyor. avg, kaspersky, combofix, super antispyware, malwarebytes ile dizüstünü tarattım. hiçbir zararlı yazıım çıkmadı.

bu hizmeti nasıl açarım? aç(a)mazsam, dizüsütüne ya da windows a zararı olur mu?
daum potplayer 1.6 46971 en güncel sürümünü kurdum. kurum sırasında opencodec diye bir kodek paketi indiririp kuruyor. bu paketi çevrimdışı olarak indirmek isterim ki nete bağlı olmadan da bu oynatıcıyı kurabileyim. ancak nette opencodec diye bir kodek paketi aradım ama bulamadım.

bilen birileri varsa yardım.
windows7 home premium 64 bit orjinal dizüstü türkçe kullanıyorum.

önceki gün yüklü yazılımları güncelledim. sonra farkettim ki sağ tık menüsünde eksilmeler olmuş. sadece dvd ye gönder gibi bişi var. masaüstüne kısa yol oluştur, winrar, vs gibi öteki tüm sağ tık menüleri kaybolmuş. formatsız çözümü bilen varsa yardım rica.
ustalardan rica,

teknosadan 1,5 ay önce canon sx 160 is aldım. 399 tl. 6 taksit. (şimdi 330 filan).

1.video kalitesi (720p) çok iyi ama yakınlaştırma sırasındaki motor sesini alıyor. bunu yok etmek mümkün mü?

2. pil ömrü çok kısa. tam dolu 2700lük varta piller ile 70-80 foto çekebildim. (auto ayarda) 10 dakkalık da video. sözde 350 foto filan çekmesi lazım. nerde!!

3. öğle vakti üstü çeşitli bitkilerle örtülü bir çardak altında 4 foto çektim. çok karanlık çıktı fotolar. flaş devreye girmedi. önceki canon 570is makinam
böyle kapalı ortamlarda cam gibi çekiyor idi. bu niye böyle karanlık/koyu fotolar çekiyor? çok kızdım ama Teknosa iade almadı. bi çözüm? hem iade
hem de kapalı yerlerde net ve parlak foto çekmek için.

canon sx 160 ın manuel ayarları da var ama hiç bilmiyorum doğru ayarları. kullanma kitabı da ama ondan da pek bişi anlamadım.

bu makina ve ona ödediğim para belliki boşa gitti. almanya dan canon powershot g15 aldırmayı düşünüyorum. önerir misiniz?

saygılar
firefox ile dosya indirirken

www.passthrough.fw-notify.net diye (astaro) diye site araya giriyor. indirme bittikten sonra ok çıkıyor. buraya sağ tıkla, hedefi farklı kaydet yap, bi daha aynı
dosyayı indir.

nedir bu zıkkım? bu siteye araya girmesin, doğrudan indireyim. bu astaro şeyini nasıl kapatırım?

ilk kez böyle bişi görüyorum.
okulda win7 32 bit ultimate tr yüklü bilgisayar (bs) odasındaki ana bs internet bağlı (ip vs yazılı). bu ana bs üzerinden 9 adet xp pro sp3 tr yüklü bs da internete bağlamam lazım. bunun için bir ağ oluşturmam lazım. xp de kırmızı çatılı bir ev işaretine tıklayıp ağ oluşturuyor idim. win7 yapamadım.

windows 7 ağ oluşturma nasıl yapılır ki ana makina üzerinden öteki 9 makina internete bağlansın?

ivedi yardım rica.
2smoke yarbayım,

firefox 19.0a2 17 aralık 2012 sürümü kullanıyorum. win7 tr ultimate 32 bit.

firefox ile indirme yaparken indirme yöneticisindeki 'listeyi temizle' devre dışı. silik. nasıl düzeltilir?

bir de ff19.0a2 sık sık flash player çöküyor. en son beta 11.6.602.108 sürüm. çözüm?
selamlar,

lisedeki kızım için annesi 1, 1.5-2 mblık jar dosyaları indirmiş. içinde bir öğretmen çeşitli konularda ders anlatıyor imiş.
bu jarlı dosyalardan birini rar ile açtım. ortaya çok sayıda sarı sarı klasörler, word dosyaları filan çıktı. pot player ile oynatılacak bir
film gibi bişi yok. bu yeni dosyaları neyle, nasıl oynatayım ki hocanın verdiği dersi film gibi izleyelim, görelim, duyalım??

yardım rica.
dizüstü bilgisayarımda facebooktaki flash videolar oynamıyor, ama ses geliyor. 11.3.300.265 (en güncel sürüm) flash player yüklü. başka tüm sitelerde flashlar oynuyor, facebookta olmuyor. bu sorun firefox 14 beta 12 de var. ie9 yok.

firefoxta 12 adet eklenti yüklü. teker teker deneyerek tümünü devre dışı ettim; yine de flashlar oynamadı. flash ayarlarında 'donanım hızladırmayı devre dışı bırak' yaptım. yine de yok. arka plan ak renk alıyor, ses geliyor, görüntü yok. günlerdir, türkçe ve ingilizce sitelere baktım, önerileri uyguladım, tık yok! flash oynamıyor. ama firefox 12 flashlar oynuyor idi. 14 geçince oynamadı.

daha da ilginci, masaüstü bilgisayarımda aynı firefox ve aynı eklentiler yüklü. flashlarda hiç sorun. her sitede flashlar oynuyor. dizüstünde oynamıyor.

yardım rica!!

windows 7 ultimate 32 bit türkçe kullanıyorum.

bir sorun var sanki. başlat/tüm programların üzerine fareyi getirdiğim zaman, kendiliğinden bilgisayara yüklü programların listesi (sarı sarı klasör ve
ilgili programların adları) çıkıyor. normalde başlat/tüm programları tıkladığım zaman sarrı sarı klasörler görülmeli.

bunu nasıl yaparım?

saygılar.

Hakkında
Hakkımda:
ikinci el temiz dizüstü arıyorum. 1000 liraya dek olabilir. özellikleri mümküm olduğunca üstün olmalıdır.

email: kuzrut@hotmail.com
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 454
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 151.807 (Bu ay: 94)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İşletim Sistemleri ve Yazılımlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.