Şimdi Ara

CANON, SAMSUNG, PANASONIC, SHARP VE JVC DESTEK HATTI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.151
Cevap
4
Favori
262.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malesef o modelde yapacağınız pek fazla bir şey yok. Benim önerimi harici bir mikrofonla kayıtlarınızı yapmanızdır çünkü dahili mikrofon hemen motorun yanında. Harici mikrofon bağlayarak sesin önüne geçebilirsiniz.
  • Arkadaşlar foruma cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim

Benim kameram Panasonic GS70 kameramın Sd kartına ses kaydı yaptım bu dosyaları aldım bilgisayara ancak dosyalar VM1 uzantılı ve bu dosyaları açtıramadım bunu ne ile açarım nereden bulurum teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osmanselim -- 18 Haziran 2005, 22:52:14 >
  • quote:

ek olarak belirtmeliyim ki hızlı geri sardırma pili çok çabuk tüketir. 60 dk.lık bir kasedin tümünü geri sardırmak en az 15 dk görüntü çekimi yapmaya bedeldir. Nedeni de kasedin geri sardırılması sırasında mekanik bir çaba sarfedilmesidir.

Bu konuda size katılmıyorum. Play yada record yapılırken de mekanik bir çaba sarfedilir. 60dk lik kaseti geri sarmanız 1-2dk kadar sürer ve güç açısından o kadar fazla bir fark olmaması gerekir. Bantı çeviren motorun harcadığı güç; kafanın, LCD nin veya diğer elektronik kartların çektiği güçten daha azdır.
  • VM1 hakkında şöyle bir bilgi var. Panasonic SD Voice Editor File. Kamera ile birlikte verilen software CD sinde voice editor ya da voice studio diye bir program varmış onunla açabilirsiniz.
  • merhaba,
    arkadaşlar maximum 900 YTL lik bir kamera almak istiyo, arasıra resim çekmek ve genellikle 2 yaşındaki kızımın görüntülerini çekmek için,
    PASONİC NV GS 21,
    SAMSUNG 107 İ ve
    CANON MV 800.
    sizce hangisi daha iyiiiii, eğer 900 YTL lik sizin önereceğiniz bir makine varsa onuda alabilirim...
    özellikle YAVUZ kardeşimden yardım bekliyorum!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fear_is_the_key

Panasonic NVGS75 kamera 3CCD , 1.7 MP , Sony HC42E , Samsung VP-D907I 2.2 MPhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17077&productid=evsamvpd907i bu üç kamerada kararsız kaldım.fiyatları birbirine yakın ama hepsinin üstün özellikleri var.samsung un gece çekimi iyi değilmiş .panasonic 3CCD fiyat uygun.Bir yardımcı olsanız sevininirim...

Fear_is_the_key kardesım ..bende bır haftadır arastırdım.enson senın yazdıgın 3 urune kadar ındım.magzalara sordum ordakıler bana sony satmaya calısıyorlar.3ccd ozellıgını soyleyıncede sony ının yedek parcası ve cok kullanan oldugunu soyluyorlar..ama sony hc lerın lcd ekranlarının 3d ve dokunmatık olması cok hosdu. ayrıca x20 optık zumu vardı (hc 32) .panasonıc lerın menu kullanımı nasıl bılgısı olan soyleye bılırmı.ayrıca 3ccd cekım yaptıgı ıcın ,bılgısayara aktarımda cok yer kapladı soylenıyor dogrumu.bırde canon ıle panasonıc arasında secımımız ne olsun..yada artıları neler..

yardımlarınız ıcın sımdıden tessekkurler.

• quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

Malesef o modelde yapacağınız pek fazla bir şey yok. Benim önerimi harici bir mikrofonla kayıtlarınızı yapmanızdır çünkü dahili mikrofon hemen motorun yanında. Harici mikrofon bağlayarak sesin önüne geçebilirsiniz.

harici mikrofon girişi av girişinden mi veriyoruz yavuz kardeş? ben başka bi giriş bulamadım??? yardımcı olur musunuz?
  • evet sonunda aldım MV850i yi mükemmel bi makina
    renkli gece çekimi de iyi düşük ışıkta ayarları iyi yaparsanız sorun çıkarmıyor
    tavsiye ederim...
  • quote:

Fear_is_the_key kardesım ..bende bır haftadır arastırdım.enson senın yazdıgın 3 urune kadar ındım.magzalara sordum ordakıler bana sony satmaya calısıyorlar.3ccd ozellıgını soyleyıncede sony ının yedek parcası ve cok kullanan oldugunu soyluyorlar.

Satıcı açısından Sony satmak ona daha çok kazandırıyordur o yüzden böyle söylemişler. sony nin yedek parçası ne kadar bulunabiliyorsa panasonicin de o kadar bulunur. Kullanıcı sayısının çokluğuna göre de karar vermeniz doğru değil.

quote:

ama sony hc lerın lcd ekranlarının 3d ve dokunmatık olması cok hosdu
    .
    LCD ekranın dokunmatik olması kişisel beğenidir. Bence ekrana dokunup bolca kirli parmakizinizi görmek pek hoş değil.

quote:

ayrıca x20 optık zumu vardı (hc 32) .panasonıc lerın menu kullanımı nasıl bılgısı olan soyleye bılırmı.ayrıca 3ccd cekım yaptıgı ıcın ,bılgısayara aktarımda cok yer kapladı soylenıyor dogrumu.bırde canon ıle panasonıc arasında secımımız ne olsun..yada artıları neler..

3CCD çekim yaptığı için bilgisayarda çok yer kapladığını kim söylüyorsa ona gülmek lazım. Çok komik bir iddaa. Bilgisiz kişilerin eline düştünüz mü vay halinize!!!
    3CCD nin ne olduğunu bilen ve araştıran herkes bu teknolojinin daha üstün olduğu konusunda hemfikirdir. Profesyonel kameraların neden hepsi 3CCD bir düşünün bakalım.

• yeknet tesekkurler..en azından duyduklarımın ne kadar dogru oldugunu bılmek ıstedım..panasonıclerden 75 mı yoksa 150 mı tavsıye edersın ..cok fark varmı bu ıkısı arasında..
    tesekkurler..
  • 150 tavsiye ederim. GS75 de ois (optical image stabilization) yok bildiğim kadarıyla ve Lensi Leica değil. GS150 daha kaliteli kesinlikle ama bütçeniz kısıtlı ise GS75 alabilirsiniz. Canon ve Samsung hiç düşünmeyin derim. Bunların teknik desteği kötü, arızalanırsa tamir ettirmeniz zor.
  • aranızda MV850İ yi webcam olarak kullanabilen var mı?
    dv messenger diye bi program varöış ama o da XP de çalışıyormuş...ben win2000 kullanıyorum webcam olarak nasıl kullanabilirim arkadaşlar?
  • arkadaşlar. yardımlarınızı rica ediyorum

Canon Mvx 300 'u nasıl bilirsiniz.Ben kamera konusunda çok bilgili değilim ama mercek konusnda canon u cok begenıyorum powershot a300 3,2 megapiksel fot. makınem var ve sony 5,0 dan daha iyi verim alıyorum.
    kameradada oncelikli tercihim o yuzden canon fakat fiyat çok önemli bir kriter.Sizce Mvx 300 u almalımıyım sanırım suan piyasada 1200 ytl civarında fiyatı.
    yada bana önerebileceğiniz başka modeller varmıdır.

Şimdiden herkese teşekkur ederım.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gezeri

quote:

Orjinalden alıntı: Fear_is_the_key

Panasonic NVGS75 kamera 3CCD , 1.7 MP , Sony HC42E , Samsung VP-D907I 2.2 MPhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17077&productid=evsamvpd907i bu üç kamerada kararsız kaldım.fiyatları birbirine yakın ama hepsinin üstün özellikleri var.samsung un gece çekimi iyi değilmiş .panasonic 3CCD fiyat uygun.Bir yardımcı olsanız sevininirim...

Fear_is_the_key kardesım ..bende bır haftadır arastırdım.enson senın yazdıgın 3 urune kadar ındım.magzalara sordum ordakıler bana sony satmaya calısıyorlar.3ccd ozellıgını soyleyıncede sony ının yedek parcası ve cok kullanan oldugunu soyluyorlar..ama sony hc lerın lcd ekranlarının 3d ve dokunmatık olması cok hosdu. ayrıca x20 optık zumu vardı (hc 32) .panasonıc lerın menu kullanımı nasıl bılgısı olan soyleye bılırmı.ayrıca 3ccd cekım yaptıgı ıcın ,bılgısayara aktarımda cok yer kapladı soylenıyor dogrumu.bırde canon ıle panasonıc arasında secımımız ne olsun..yada artıları neler..

yardımlarınız ıcın sımdıden tessekkurler.

arkadaşım ben Panasonic NVGS75 almaya karar verdim ama Ankara da nereden alacağım konusunda hiç fikrim yok.Teknosa ya gittim 200 milyon pahalı satıyorlar (1500 YTL).Aslında internetten sipariş verebilirim ama ben gidip kendim almak istiyorum , Ankarada nerden alabileceğimi bilen varmı?

• www.panasonic.com.tr den araştırıp Ankaradaki tüm bayilere sorun en uygun fiyata alabilirsiniz. daha ucuza bulamazsanız, internetten sipariş edin 200YTL neden fazla vereceksiniz ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

www.panasonic.com.tr den araştırıp Ankaradaki tüm bayilere sorun en uygun fiyata alabilirsiniz. daha ucuza bulamazsanız, internetten sipariş edin 200YTL neden fazla vereceksiniz ki?

arkadaşım belki bütçeyi dengeleyebilirsem bir üst model kamera da alabilirim ama şimdide sony hc-90e ile panasonic nv-gs250 arasında kaldım.hangisini alsam...
  • tabiki GS250 bu kameranın üstü de GS400 dür. Daha iyisi yok. GS250 alabiliyosanız muhteşem daha ne diyeyim. camcorderinfo.com dan inceleyin.
  • kamera almak için araştırma yaparken bu kamerı bulduk. kafamız karıştı. aşağıda yazan özelliklere bize 1550 ytl fiyat verdiler diğerleriyle karşılaştırınca daha iyi görünmesine rağmen ucuz geldi kullanan veya bilenlerin fikirlerini bekliyorum.

SANYO VPC - C5 VIDEO CAMERA

Yüksek çözünürlüklü DVD kalitesinde MPEG-4 video kaydı, Çift çekim fonksiyonu (video kaydı yapılırken aynı anda 5,1 Megapiksel CCD. efektif fotoğraf çekimi)
    Avuç içi kadar küçük boyutlar ve estetik tasarım Çevre dostu Video Kamera ( Geri Dönüşümlü)
    10 Megapiksel interpolasyonlu çekim (output).
    Fotoğraf titreme önleyici mod (Stabilizer)
    Video çözünürlüğü 640x480 saniyede 30 kare sesli MPEG-4 video çekimi
    5x optik zoom
    60x dijital zoom
    58x playback zoom
    Güneş ışığına karşı geri dönüşümlü 2.0” inch TFT LCD ekran
    1cm. yakın çekim özelliği
    Dijital Stereo Ses Kayıt
    5 pozisyon ve manuel beyaz ışık ayarları
    Spor, Portre, Manzara, Gece, Havai fişek, Lambalı, Kozmatik, Siyah-Beyaz ve Nostaljik fotoğraf çekim özellikleri
    2 sn./ 10 sn. otomatik çekim özelliği
    F:3,5-3,7 Diyafram
    ½...1/2000 sn. enstantane hızı
    1 GB. SD. Hafıza kart hediyeli
    Lithium-ion Batarya, masa üstü şarj cihazı ve elektrik adaptörü
    USB-PC-TV Kablosu, Taşıma çantası ve taşıma ipi
    Ulead Movie Factory TM 3E (MPEG-4) Video Programı, Ulead Photo Explorer 8.0SE BASIC Fotoğraf Programı, Motion Director SE 1.1 Fotoğraf Düzeltme Programı, Quick Time 6.5
    Türkçe kullanım kılavuzu ve 2 yıl garanti
    68(W) x 108(H) x 23(D) – 164gr. Ağırlığında(batarya dahil)

• 1550YTL bu makine bence hiç de ucuz değil. Cihaz zaten fotoğraf makinesi, 30fps mpeg4 video çekmesi onu video kamera yapmaz. O fiyata güzel bir DV kamera alınır, fikrinizden vazgeçmeyin. Kafa karıştıracak bir ürün değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

tabiki GS250 bu kameranın üstü de GS400 dür. Daha iyisi yok. GS250 alabiliyosanız muhteşem daha ne diyeyim. camcorderinfo.com dan inceleyin.

evet arkadaşım araştırdım sağol , sony hc90 gece çekimlerinde daha iyimiş fakat panasonic gs250 opsiyonlar , resim kalitesi ve ses açısından sony den daha iyi.bakalım param yeterse panasonic gs250 alacağım....
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.