Şimdi Ara

CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.978
Cevap
9
Favori
184.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Cuma günü İzmir Carefour Teknosa'dan İxus 65 aldım kutudan Cd çıkmadı bu Cd yi ya da içindeki yazılımları nereden temin edebilirim. ilginiz için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengizkaya

Merhaba, Cuma günü İzmir Carefour Teknosa'dan İxus 65 aldım kutudan Cd çıkmadı bu Cd yi ya da içindeki yazılımları nereden temin edebilirim. ilginiz için teşekkürler

Kutudan çıkması gerekir ilginç. İlk önce Teknosaya söyle vermezlerse . Erkayalara iletirsen gönderirler galiba garantiyide onlar sağlıyor çünkü...
    Hayırlı olsun güle güle kullan kardeş...
  • Teşekkür ederim. İlk izlenimlerim çok güzel. Acemi olmama rağmen makina seçiminde doğru bir karar vermişim.
  • quote:

Merhaba, Cuma günü İzmir Carefour Teknosa'dan İxus 65 aldım kutudan Cd çıkmadı bu Cd yi ya da içindeki yazılımları nereden temin edebilirim. ilginiz için teşekkürler

http://software.canon-europe.com/products/0010328.asp sayfasından istediğini indirebilirsiniz.

Sağlıcakla,
  • Sevgili Cengiz, WXP kullanıyorsan ixus65 i bağladığında windows makineyi tanır, yani sürücüsü var zaten xp de,http://software.canon-europe.com/software/0024787.asp?model= adresinden software2i de indirip kurarsan cd ihtiyacın kalmaz, hem bu adresteki software (Zoom Browser EX) daha güncel bir sürüm, bendekini de güncelledim sayende.

Makinen hayırlı olsun, iyi dost olacaksınız, eminim.

Sağlıcakla,
  • ---------------------------
    Update Error
    ---------------------------
    The application to be updated is not installed.
    The following application(s) can be updated.
    ZoomBrowser EX
    Digital Photo Professional
    EOS Viewer Utility
    After installing the application to be updated, restart it.
    Dediğiniz linkten indirip kurmaya çalıştığımda yukardaki mesajı verdi. Anladığım kadarı ile önce asıl programın kurulması sonra da update programının kurulması gerekiyor. Yarın teknosaya gidip Cd yi isteyeceğim olmazsa erkayalara mail atarım.ilginiz için teşekkür ederim
  • quote:

Ne oldu arkadaş cd yi verdiler mi ....
  • Evet, n'oldu? Zorluk çıkarsa bendekini yüklerim internete indirebilirsin.

Sağlıcakla,
  • quote:

Update Error
    The application to be updated is not installed.
    The following application(s) can be updated.
    ZoomBrowser EX
    Digital Photo Professional
    EOS Viewer Utility
    After installing the application to be updated, restart it.
    Dediğiniz linkten indirip kurmaya çalıştığımda yukardaki mesajı verdi. Anladığım kadarı ile önce asıl programın kurulması sonra da update programının kurulması gerekiyor. Yarın teknosaya gidip Cd yi isteyeceğim olmazsa erkayalara mail atarım.ilginiz için teşekkür ederim

Haklısın dostum, sadece updatermiş, bir arkadaşım için diski yükledim, temin edemezsen aşağıdaki 7 adresteki dosyaları indirip exe uzantılıya(1. Dosya) tıklayıp göstereceğin klasöre açarsan bir Canon software diskin olur, setup.exe dosyasına tıklayıp devam ederek softwareleri kurabilirsin;

http://www.4shared.com/file/6617550/456acea7/Canon_Discpart01.html

http://www.4shared.com/file/6617861/11983ea1/Canon_Discpart02.html

http://www.4shared.com/file/6618389/d5f664aa/Canon_Discpart03.html

http://www.4shared.com/file/6618714/7d8c0b82/Canon_Discpart04.html

http://www.4shared.com/file/6619043/236c1b84/Canon_Discpart05.html

http://www.4shared.com/file/6619433/6b24259f/Canon_Discpart06.html

http://www.4shared.com/file/6617250/4025d822/Canon_Discpart07.html

Sağlıcakla,

• Bugün ancak fırsat bulabildim Teknosaya gittim CD yi verdiler her hangi bir sorun çıkarmadılar. İlginiz için teşekkürler...
  • @Motan gzl paylaşım oldu, başka arkadaşlarda faydalanır
  • Sağol yarbayım, vazifemiz.

Sağlıcakla,
  • Eyv.
  • arkadaşlar ben ixus 65 aldım. nası fotoğraf cekıyosunuz hep oto mode demi cekıyosunuz? ya denklenşöre bastıgımzıda bi kare cıkıyor bazen ortada bazen sağda solda o neye yarıyorki bide hızlı nesnelerı nası duzgun cekebiliyorsunuz bıraz ayarlardan bahsetsenız ixusun ? bende guzel fotoğraflar koyarım buraya macrolar yaparım . ama blur felan macro hıcbırını yapamıyorum.

özellikle macroda ne tur ince ayar yapıyosunuz sölesenız cok memnun olurum
  • Soru soran bir dostumuza verdiğim cevabı buraya da koyuyorum, belki yararlanan veya ekleme yapan olabilir düşüncesiyle;

Dostum iki ay önce ben de senin gibi başladım, yani acemiydim, gerçi hala öyleyim ya, forumlarda bulduğum bilgilerden sonra en iyi eğitim tecrübedir diyerek vurdum kendimi parklara, resim çektikçe yaptığım hataların farkına vara vara biraz düzelttim, sana bu tecrübelerimi nakletmeye çalışayım;

1- Makinemiz bence piyasada bulunabilecek en iyi bas-çek, yani acemi makinesi, tabii ixus 800is yi saymıyorum, o daha iyi ama çok pahalı namussuz.
    Dolayısı ile daha net fotoğraflar çekmek için ince ayar şansımız çok fazla yok, kısıtlı. Olan manuel ayarlara geçmeden önce otomatik çekimi geliştirmek gerek, biliyorsun, genellikle poz seni beklemez.

2-Otomatik veya manuel her çekimde dikkat edilecek en önemli konu deklanşöre basarken makinanın titrememesi veya sallanmaması ile ışığı doğru açıdan almak. Işık kaynağı mümkün olduğunca baş üstünden, arkadan gelmeli, önden gelen ışıkta resim alacaksan ve vaktin varsa manuel ayarlardan pozlamayı seçip objektife gelen ışığı kısmak gerekir, değişik pozlama ayarlarında bir kaç poz çekip o ışıkta en iyi neticeyi hangi pozlamada aldığını kafana yazman gerek, bir süre sonra deneyim kazandıkça alışıp her ışığa göre pozlamayı hemen yapacak kıvama geleceksin.

Makinenin sallanmaması hayati önem taşır resim netliği için, makinemizin minik olmasının yararlarına karşın bu durumun tek zorluğu çok kolay sallanabilmesi resim çekerken, çekmeden önce deklanşöre yarım bastığında makine otomatik odaklama yapar ve odaklanan cisimler üstünde yeşil dörtgenler belirir, eğer odaklanmak istediğin cisme odaklanmamışsa makine, senin pozisyon değiştirip yeşil dörtgenlerin senin istediğin nesnenin üstüne gelmesini sağlaman gerekir, bu tamamsa nefesini tutup elden geldiğince yavaşca sevgilini okşar gibi deklanşöre basmalısın ki makine sallanmasın. Bu konu da tecrübeyle düzelecek bir konu. Gece resimlerinde iso ile çekim yapmak istersen ışığı fazla alabilmek için, bu durumda şansın yok, ya tripod (üçayak) üzerinde sabitleyeceksin makineyi veya düz bir yere koyacaksın, iso ile elle net fotoğraf çekmek neredeyse imkansız, iso yu 800 ayarında hiç kullanma, net resim alamazsın, 400 de bile her zaman sonuç vermiyor, ben şahsen iso 100 ün üstünde resim çekmiyorum.

2- Makro resimllerde 40-50 cm altında asla flaş kullanma, resim parlar, 50-100 cm arasında ortam çok karanlıksa flaşı deneyebilirsin, çektiğin nesneyi üstünden veya altından değil, merkezleyerek çekmeye çalış, bu resmin uçlara doğru netlik kaybına uğramasını önler. İleride flaş yerine ışık azsa pozlamayı deneyebilirsin ama dediğimi unutma, önce otomatik moda alışman gerek, tabii makroda da makinenin sallanmaması en önemli kural.

3- Gece çekeceğin insan tek veya grup fotoğraflarında, 1-3 metre arasında portre modunu kullan, bu flaş yüzünden oluşacak kırmızı göz sorununu önleyecektir.

4- Işığın az olduğu ortamlarda, veya gece fotoğraflarında, makinede hazır bulunan ışık ayarlarını deneyebilirsin, bulutlu, floresan, sarı ışık, vs.

5- Her halikarda önem verdiğin resimleri rötuşlamak için paint shop pro gibi bir resim işleme programı kullanmanı tavsiye ederim, bu, renk tonlaması, netleştirme, kırmızı göz düzeltme gibi işlemleri yaparak resmini güzelleştirmeni sağlar, en usta profesyonel dahi bu tür program kullanır, zaten bu programlar onlara yönelik yapılır, biz acemilere değil, ama basit ayarlar bizim işimizi görür, başlangıçta bunlar zor gelirse picasa kullanabilirsin örneğin, çok basit şekilde rötuş yapabilirsin bu programla da.

Şimdilik bu kadar, aklına bir şey takılırsa sormaktan çekinme, mesajın iyi oldu, bruncha gideceğim şimdi, makineyi unutmayayım.

Sağlıcakla,

Selim

Sağlıcakla

• Antalya dedin bende ayrı bi acısı var neyse , naçizane görüşüm resimlerin başarılı fakat makro da yaptığın çekimlerde netleme problemi yaşamışsın zamanla düzelir birde gündüz çekimlerinde flaş kullandınmı yada otomatik moddamı kullandın?
  • Fotografları beğendiğinize sevindim.Otomatik modda çektim. Daha önce yazdığım gibi makina ile ilk resimlerim
  • Fotoğraflarınız gayet güzel, en önemli konu olan makineyi sallamamayı başarmışsınız, gerisi denedikçe güzelleşecek.

Sağlıcakla,
  • SELAM İXUS'cular. Ben de ixus 65 kullanıyorum. Gündüz çekimleri mükemmel makinanın ama gece çekimlerinde aynı şeyi söyliyemiyeceğim. Elimi hiç titretmeme rağmen net fotolar çekemiyorum Arkadaşımın 5mp 250 milyona aldığı samsungun gece çekimleri ixus 65 den çok daha iyi. Banan yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.