Şimdi Ara

CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.979
Cevap
9
Favori
184.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki ıxus 65 mi ıxus 800ıs mi bi arkadaş ısrarla ıxus 65 daha iyi diyor balık gözü lens var falan diyor bide letsgodigital de reviewlarda ixus 65 e 80 puan ıxus 800 e ise 78 vermişler acaba çekim kalitesi filan gerçekten 65 in daha mı iyi ben diş hekimliğinde asistanım hem ağız içi çekim yapmak hemde gündelik hayatımda kaliteli bir makine kullanmak istiyorum
  • @KIRVE020

Dostum bende senin şuan yaşadığın ayrımdaydım, iki ürünü alırken inceledim. sana 800is deki + ları söyliyim is(image stabilize); bu optik zoom değerini 4x de kullandığında uzak mesafelerdeki resimlerde sabitleme konusunda çok yardımcı oluyo, 65 de yok. İki üründe 6mp. 800is de 2.5", 65 de 3" ekran mevcut buraya kadar kısaca özetlemeye çalıştım benim 800 ü tercih etmemdeki en önemli neden cihazda kullanılan 1210mAh lik pil idi çünkü 65 de 760mAh şarj edilebilir pil kullanılmıştır ki 3" lik ekranıda düşünürsek bu pil süresinin çok tatminkar olmayacağı kanaatideyim. Aklında farklı bir soru varsa bu başlık altında yardımcı olmaya çalışırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: KIRVE029

peki ıxus 65 mi ıxus 800ıs mi bi arkadaş ısrarla ıxus 65 daha iyi diyor balık gözü lens var falan diyor bide letsgodigital de reviewlarda ixus 65 e 80 puan ıxus 800 e ise 78 vermişler acaba çekim kalitesi filan gerçekten 65 in daha mı iyi ben diş hekimliğinde asistanım hem ağız içi çekim yapmak hemde gündelik hayatımda kaliteli bir makine kullanmak istiyorum

Tereddutsuz 800is alin, 65 in tek ustunlugu 3" ekrani, 800is ise hem 4x optik zoom hem de Digic II teknolojisi ihtiva ediyor ki bu sarsinti onleyici teknoloji macro ve gece cekimlerinde cok ama cok faydali, siz de diş resmi cekeceginize göre makroyu çok sik kullanacaksiniz, 2,5" ekranda yeteri kadar geniş.

Sağlıcakla,
  • motan arkadaşımız digic 2 işlemci demiş ıxus 850 de digic 3 işlemci kullanmışlar diğer özelikler benzer acaba o daha mı iyi , bi o dala bi bu dala konuyor gibi soruyorum ama ben ilk 65 alayım diyodum 800 ü gördüm onu inceledim tam bunu alayım derken 850 cıktı digic 3 işlemcili acaba onu mu alayım diye kafam karıştı.mesela bazen bi üst model her zaman iyi olmuyor yani ixus 60 ixus 55 in performanını yakalayamıyor sanki ixus 850 de ixus 800 den iy değil gibi geliyor bana yani ixus 65, 800, 850 bunların 3 ü arasındayım v şu an ağır basan IXUS 800IS AMA yinede buradan fotodan anlayan ve makineleri kullanmış arkadaşlara bi danışayım dedim
  • Dostum 850 henüz yeni bir model, ilk izlenimler 800 den ciddi bir üstünlüğü olmadığını gösteriyor, bana kalırsa model yenilemek için yapılmış, eklenen özelliklere karşın maliyet kısmak için biraz malzemeden kırpılmış ki hiç iyi bir nokta değil bu, 800 yaklaşık 1 yıldır piyasada ve tüm kullanıcıların çok memnun olduğu yani yeterince denenmiş bir model, şahsen benim de upgrade için fırsat kolladığım makine, 60-65 serisinden kesinlikle daha başarılı (ben 60 kullanıyorum). Eğer makine almak için aceleniz yoksa bekleyip 850 kullanım sonuçlarını araştırmanız gerek kesin karar vermek için ama şu anda görülen 850 nin 800 modelini tahtından indiremiyeceği.

Sağlıcakla,
  • Yurdışı forumlara bakarsanız 850 is in 800is e bariz bir üstünlüğü olmadığını görürsünüz, aksine malzeme kalitesinin düşürüldüğü yorumları yapılıyor ayrıca resim kenarlarında netlik bozulması üzerinde duruluyor, digic III ile II arasındaki işlemci hızı farkı yok gibi. ele gelen üzellik farklarından bence en büyüğü zoom farkı, 800is bu konuda önde. Zaten fiyatlara da bakarsanız aralarında fark yok gibi. Yeni bir 800 is kullanıcısı olarak memnunum, uzun yıllar kullanılacak bir ürün olması dış yapısının da sağlam olmasını gerektiriyor, 850 is in pil kapağı kırılacak gibi duruyor yorumları yapılıyor, canon 7.1 mp e çıkartırken fiyatı arttırmamak adına zoom u azaltıp malzemeden çalmış sanki... seçim sizin

quote:

motan arkadaşımız digic 2 işlemci demiş ıxus 850 de digic 3 işlemci kullanmışlar diğer özelikler benzer acaba o daha mı iyi , bi o dala bi bu dala konuyor gibi soruyorum ama ben ilk 65 alayım diyodum 800 ü gördüm onu inceledim tam bunu alayım derken 850 cıktı digic 3 işlemcili acaba onu mu alayım diye kafam karıştı.mesela bazen bi üst model her zaman iyi olmuyor yani ixus 60 ixus 55 in performanını yakalayamıyor sanki ixus 850 de ixus 800 den iy değil gibi geliyor bana yani ixus 65, 800, 850 bunların 3 ü arasındayım v şu an ağır basan IXUS 800IS AMA yinede buradan fotodan anlayan ve makineleri kullanmış arkadaşlara bi danışayım dedim
  • Benim de ixus 800 ve ixus 850 alma seçeneğim vardı, 800 tercih ettim. Uzunca bir süredir takip ediyordum ixus 800'ü ve yapılan yorumları ve review leri başarılı buldum. 850 ilk çıktığında heyecanlanıp 850 mi alsam dedim ama yurtdışı sitelerde bir kaç örnek foto görünce 800 almaya karar verdim. 800 ün fortğrafları daha canlı gözüktü bana.www.dcresource.com 'da inceleme yapan kişi ixus 850 ve Sony N2 için aynı zamanda örnek fotolar çekmiş. O fotoları orijinal boyutlarında büyük olarak incelediğimde N2 nin daha güzel çektiğine karar verdim. Sonra 800'ün örnekleriyle karşılaştırdım ve 800'de karar kıldım. 2 GB kart ilavesi ile gayet memnunum makinamdan. Ancak eminim ki 850 de alan kişiyi memnun edecektir. Ixus 65 ile karşılaştırmam da da pili ve ekran çözünürlüğü etkili oldu benim için, 800 ve 65 in boyutları farklı olmasına karşın çözünürlükleri aynı.
  • MOTAN KARDEŞİM IXUS 850 NİN REWİEW LARINI BEKLYORUM AMA UZUN ZAMAN OLDU HENÜZ ÇIKMADI DÜN ELİMDE HEM 800 HEM 850 VARDI ARKADAŞLARIN 850 NİN ON OF TUŞU VE AUTO MANUEL ÇEKŞM YAPMAYI SEÇMEYE YARAYAN TUŞU DAHA ERGONOMİK VE KULLANIŞLI FOTOLAR ARASINDA BARİZ FARK YOK GİBİBİRİNDE WİDE ANGLE LENS Mİ NEYSE 28MM DİĞERİNDE 35 HERALDE YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM CNETİ AU SİTESİNDE 800 E 84 PUAN 850 YE PUAN 78 CNETİN ASYA SİTESİNDE İKİSİNEDE 78 VERMİŞLER LETSGODİGİTAL VEYA DPREWİEV COM DAHA İNCELEMEYE ALMAMIŞLAR BEN Bİ 15 GÜN İÇİNDE TERCİHİMİ YAPMAK ZORUNDAYIM ERGONOMİKLİK OLARAK 850 DAHA İİYİ GİBİ AMA FOTO ÇEKİM KALİTESİ COK FARK YOK GİBİ REVİEWLAR HERALDE 15 GÜNE CIKMAZ VEYA BAŞKA SİTE VARMI TAVSİYE EDECEĞİNİZ 2 MAKİNE DE İYİ GİBİ ARADA DA 100 DOLARA YAKIN FARK VAR KARARSIZLIĞIM İYİCE ARTTI KARAMBOLE 2SİNDEN BİRİNİ ALACAM HERALDE
  • BİDE RESİM KENARLARINDA NETLİK BOZULMASI YORUMU HANGİ SİTEDE YAPILIYORDU
  • ARKADAŞIM AMERİKADAN 415 DOLARA IXUS 850 Yİ ALMIŞ IXUS 800 ÜN FİYATI İSE 300-320 DOLAR.EĞER ARADA FARK YOKSA 100 DOLAR AZ BİR MİKTAR DEĞİL AMA ARADA MAKİNELERDE VE FOTOLARDA FARK VARSA VE 850 DAHA İYİ ÇEKİMLER YAPIYOORSA O ZAMAN 100 DOLAR ÖNEMLİ DEĞİL.
  • quote:

MOTAN KARDEŞİM IXUS 850 NİN REWİEW LARINI BEKLYORUM AMA UZUN ZAMAN OLDU HENÜZ ÇIKMADI DÜN ELİMDE HEM 800 HEM 850 VARDI ARKADAŞLARIN 850 NİN ON OF TUŞU VE AUTO MANUEL ÇEKŞM YAPMAYI SEÇMEYE YARAYAN TUŞU DAHA ERGONOMİK VE KULLANIŞLI FOTOLAR ARASINDA BARİZ FARK YOK GİBİBİRİNDE WİDE ANGLE LENS Mİ NEYSE 28MM DİĞERİNDE 35 HERALDE YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM CNETİ AU SİTESİNDE 800 E 84 PUAN 850 YE PUAN 78 CNETİN ASYA SİTESİNDE İKİSİNEDE 78 VERMİŞLER LETSGODİGİTAL VEYA DPREWİEV COM DAHA İNCELEMEYE ALMAMIŞLAR BEN Bİ 15 GÜN İÇİNDE TERCİHİMİ YAPMAK ZORUNDAYIM ERGONOMİKLİK OLARAK 850 DAHA İİYİ GİBİ AMA FOTO ÇEKİM KALİTESİ COK FARK YOK GİBİ REVİEWLAR HERALDE 15 GÜNE CIKMAZ VEYA BAŞKA SİTE VARMI TAVSİYE EDECEĞİNİZ 2 MAKİNE DE İYİ GİBİ ARADA DA 100 DOLARA YAKIN FARK VAR KARARSIZLIĞIM İYİCE ARTTI KARAMBOLE 2SİNDEN BİRİNİ ALACAM HERALDE

Aşağıdaki adreste Ixus 850IS (Amerikadaki adı Powershot sd 800 IS) review var, 800IS ile aynı puanı almış, ayrıca 17 kullanıcı yorumu var, bakabilirsin dostum.

http://reviews.cnet.com/Canon_PowerShot_SD800_IS/4505-6501_7-32069607.html

Sağlıcakla,
  • quote:

MOTAN KARDEŞİM IXUS 850 NİN REWİEW LARINI BEKLYORUM AMA UZUN ZAMAN OLDU HENÜZ ÇIKMADI DÜN ELİMDE HEM 800 HEM 850 VARDI ARKADAŞLARIN 850 NİN ON OF TUŞU VE AUTO MANUEL ÇEKŞM YAPMAYI SEÇMEYE YARAYAN TUŞU DAHA ERGONOMİK VE KULLANIŞLI FOTOLAR ARASINDA BARİZ FARK YOK GİBİBİRİNDE WİDE ANGLE LENS Mİ NEYSE 28MM DİĞERİNDE 35 HERALDE YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM CNETİ AU SİTESİNDE 800 E 84 PUAN 850 YE PUAN 78 CNETİN ASYA SİTESİNDE İKİSİNEDE 78 VERMİŞLER LETSGODİGİTAL VEYA DPREWİEV COM DAHA İNCELEMEYE ALMAMIŞLAR BEN Bİ 15 GÜN İÇİNDE TERCİHİMİ YAPMAK ZORUNDAYIM ERGONOMİKLİK OLARAK 850 DAHA İİYİ GİBİ AMA FOTO ÇEKİM KALİTESİ COK FARK YOK GİBİ REVİEWLAR HERALDE 15 GÜNE CIKMAZ VEYA BAŞKA SİTE VARMI TAVSİYE EDECEĞİNİZ 2 MAKİNE DE İYİ GİBİ ARADA DA 100 DOLARA YAKIN FARK VAR KARARSIZLIĞIM İYİCE ARTTI KARAMBOLE 2SİNDEN BİRİNİ ALACAM HERALDE

IXUS 850 IS review icin şu siteye bakabilirsin, anynı sitede IXUS 800 'ünkü de var.

IXUS 850 IS REVIEW

www.amazon.com daki kullanıcı review'lerine de bak bence
  • Değerli IXUS kullanıcıları sayımız artıyor ama buraya resim gelmiyor acaba neden....?
    Burayı biraz renklendirin biraz ...
  • arkdaşlar ixus65 in örnek videolarını nerden bulabilirim acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinalhan

arkdaşlar ixus65 in örnek videolarını nerden bulabilirim acaba ?

Hem photo hem de video örnekleri;http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/sd630_samples.html
  • merhaba.canon ixus serisini inceliyorum bir haftadır.
    330liraya ixus 50 (5mp) buldum 2.el...fiyatı uygun mu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VTS* -- 25 Kasım 2006; 18:32:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VTS*

merhaba.canon ixus serisini inceliyorum bir haftadır.
    330liraya ixus 50 (5mp) buldum 2.el...fiyatı uygun mu sizce?

Ben 3,5 ay kullanılmış Ixus60 için 200€(390YTL) verdim iki ay önce, eğer kusursuz, garanti dahilinde 6 aydan fazla kullanılmamışsa uygun gibi, ama 2. el alt sınıf Ixus 0 fiyatları da devamlı düşüyor, Gitti Gidiyor'a da bir göz atmanızı öneririm.

Sağlıcakla,
  • aralik ortasinda ixus 850 is getirtiyorum arkadaslar. isteyen olursa iletin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ftt

aralik ortasinda ixus 850 is getirtiyorum arkadaslar. isteyen olursa iletin.

Valla dostum ben 800is istiyorum ama fiyatını bilmem gerek, bir de getireceğinize nasıl emin olabilirim, çünki benim makineyi satmam gerek yenisini alabilmem için, boşuna satmak istemem, memnunum makinemden, üç ay kovalamıştım almak için, bir daha uğraşamam valla...

Sağlıcakla,
  • pm attim mohan, basligi kirletmeyelim
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.