Şimdi Ara

CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.978
Cevap
9
Favori
184.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
Giriş
    f/2.8 1/320 s iso 100 4mm

crop %100
     CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA

resize

------------------------------------------------------------
    f/2.8 1/400 s iso 100 4mm

crop %100

resize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko1 -- 26 Mayıs 2012; 20:34:49 >

• arkadaşlar canon ixus makine almak istiyorum.şu an alabileceğim en iyi ixus modeli hangisi? hd çekim dokunmatik ekran benim için çok önemli değil.Önemli olan renklerin canlı olması, kumlanmanın az olması, gece çekiminin iyi olması.bütçem maximum 550 tl.Şimdiden teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ab1907 -- 17 Ağustos 2012; 0:14:51 >
  • Şu ana kadar kullandığım en iyi ixus ixus 310 hs dir.

BUnun gibi olupta sensoru biraz daha büyük olan bir foto mak. bulursan daha da güzel tadından yenmez.

Alcağın makine geniş açılı olsun 28mm mümkünse 25 mm olsa daha iyi..
    f2.8 daha büyük ışık lamsaı için f2.0 da olabilir.

bunları denk getirirsen bilmelisin ki makinenin zoomu az olacaktır yani iyi çekim kalitesi istiyorsan zoomdan feragat etmen gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

Şu ana kadar kullandığım en iyi ixus ixus 310 hs dir.

BUnun gibi olupta sensoru biraz daha büyük olan bir foto mak. bulursan daha da güzel tadından yenmez.

bunları denk getirirsen bilmelisin ki makinenin zoomu az olacaktır yani iyi çekim kalitesi istiyorsan zoomdan feragat etmen gerek.

araştırmalarımda 3 modele indirgedim şu an.ixus 125, ixus 220, ixus 240.ama bütçeme en uygun olanı ixus 220. sizin söylediğiniz özelliklere göre bu üç üründen hangisini önerirsiniz yoksa hala ixus 310 mu dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asli07

quote:

araştırmalarımda 3 modele indirgedim şu an.ixus 125, ixus 220, ixus 240.ama bütçeme en uygun olanı ixus 220. sizin söylediğiniz özelliklere göre bu üç üründen hangisini önerirsiniz yoksa hala ixus 310 mu dersiniz?

Üçüde birbirine donanımsal özellikler benzemekle beraber az megapiksel daha kalitli çekim demektir. ixus 220 daha kaliteli çekecektir.
    yüksek MP olsun derseniz ixus 125 fiyat olarak daha uygundur. lcd kalitesi daha iyidir.

Alacağınız makinelerin örnek resimlerini indirip incelemeniz gerekir.
    Dediğim gibi donanım aynı, yazılımsal olarak yeni versiyon makinelerde fark olursa ancak oradan fark eder. ixus 240 ile ixus 125 yeni versiyonlardır.

• quote:

quote:

quote:

Üçüde birbirine donanımsal özellikler benzemekle beraber az megapiksel daha kalitli çekim demektir. ixus 220 daha kaliteli çekecektir.
    yüksek MP olsun derseniz ixus 125 fiyat olarak daha uygundur. lcd kalitesi daha iyidir.

Alacağınız makinelerin örnek resimlerini indirip incelemeniz gerekir.
    Dediğim gibi donanım aynı, yazılımsal olarak yeni versiyon makinelerde fark olursa ancak oradan fark eder. ixus 240 ile ixus 125 yeni versiyonlardır.

çok yardımcı oluyosunuz gerçekten teşekkür ederim.Bi kaç sorum daha olacak az megapiksel daha iyi demişsiniz bunun nedeni nedir bir de lcd kalitesi çok önemli değil pc ye attığım zaman kaliteli olsun da önemli olan o, ixus 220 bunu bana sağlar mı?
    ayrıca ixus 220 de digic5 işlemci ixus 125 de digic4 işlemci var bu çok fark eder mi?

• ixus 220 digic4 kullanıyor.
    ixus 125 ve ixus 240 digic5 kullanıyor. 2012 yılı üretimi.

Zaten ixus 220 2011 yılında piyasaya çıkmış

Fark varmı buna bakmak için canon kendi sitesindeki her iki makinenin tanıtımlarına bakmak gerekir.

Digic5 ile ilgili vurgu varsa orada geçer. aynı şekilde farklarını görürsünüz.
    O kadar farkedeceğini sanmam.

Az MP daha kaliteli foto olanağı sunar.
    Her iki makinda aynı sensöre sahip
    megapikseli yüksek olan da pikseller daha sıkışık olduğu için daha çok ısınma vs. sorunlarından dolayı noise - kirlilik daha çok olur.

Megapiksel bir nevi kandırmacadır.
    Eğer reklamcı iseniz ve bir binanı yan duvarına poster asmayı düşünüyorsanız MP si yüksek olmalı. Değilse gerke yok.
    Birde Arkadaşlarınıza caka atacaksanız 16 MP olanını almalısınız.
    Çünkü eğer ixus 220 alırsanız
    makinenizi arkadaşlarınıza gösterdiğinizde megapikseli kaç diyecekler.
    Sizde 12.1 diyeceksiniz.
    Onlarda Hımm... 16 megapiksel falanda çıkmış hatta nokia bir telefon çıkarmış 41 MP diyecekler.
    bunlar zorunuza gidecekse 16 megapiksel almalısnız.

• quote:

ixus 220 digic4 kullanıyor.
    ixus 125 ve ixus 240 digic5 kullanıyor. 2012 yılı üretimi.

Zaten ixus 220 2011 yılında piyasaya çıkmış

Fark varmı buna bakmak için canon kendi sitesindeki her iki makinenin tanıtımlarına bakmak gerekir.

Digic5 ile ilgili vurgu varsa orada geçer. aynı şekilde farklarını görürsünüz.
    O kadar farkedeceğini sanmam.

Az MP daha kaliteli foto olanağı sunar.
    Her iki makinda aynı sensöre sahip
    megapikseli yüksek olan da pikseller daha sıkışık olduğu için daha çok ısınma vs. sorunlarından dolayı noise - kirlilik daha çok olur.

Megapiksel bir nevi kandırmacadır.
    Eğer reklamcı iseniz ve bir binanı yan duvarına poster asmayı düşünüyorsanız MP si yüksek olmalı. Değilse gerke yok.
    Birde Arkadaşlarınıza caka atacaksanız 16 MP olanını almalısınız.
    Çünkü eğer ixus 220 alırsanız
    makinenizi arkadaşlarınıza gösterdiğinizde megapikseli kaç diyecekler.
    Sizde 12.1 diyeceksiniz.
    Onlarda Hımm... 16 megapiksel falanda çıkmış hatta nokia bir telefon çıkarmış 41 MP diyecekler.
    bunlar zorunuza gidecekse 16 megapiksel almalısnız.

pardon işlemcilerini yanlış yazmışım.Megapiksel düşüklüğünden dolayı gocunmam önemli olan fotoğraflar kaliteli olsun.çok teşekkürler yardımlarınız için kafamda baya bi sorular çözüldü :)

• quote:

arkadaşlar canon ixus makine almak istiyorum.şu an alabileceğim en iyi ixus modeli hangisi? hd çekim dokunmatik ekran benim için çok önemli değil.Önemli olan renklerin canlı olması, kumlanmanın az olması, gece çekiminin iyi olması.bütçem maximum 550 tl.Şimdiden teşekkürler .

Ben olsam ixus 115 hs alirdim.
    Ixus 125 ve powershot sx220 de degerlendirilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de bir ixus modeli bakıyorum. şöyle incelediğimde 115 117 125... vs bir sürü model var. Mesela ; 115 de .ekim sayısı 220 iken 500 de 190. şimdi önemli olan kalite diyeceksiniz de, model yükseldikçe fiyat arttıkça bu sayının düşmesi ilginç geldi.veya 115 ile 125 i karşılaştırıyorum. örnek resimlerine bakıyorum, 115 nedense daha güzel gibi geliyor. sizin fikirleriniz nedir? 115, fiyat olarak da iyi . 115 ve 125 arasında mp haricinde önemli bir fark var mı ? 125'i mağazada incelemiştim. merkezde bir noktaya odaklıyor sonra oraya kilitleniyor . Kamerayı döndürseniz de, kameranın görüş açısı sınırlarında o odak noktası değişmiyor. 115'de de bu şekilde midir ? Pek iyi anlatamdım kusura bakmayın terimleri bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 28 Aralık 2012; 8:57:27 >
  • IXUS 125 arayan varsa ilanıma bakabilir:

http://forum.donanimhaber.com/m_72560996/tm.htm
  • Bir haftalık hediye geldi o yuzden ixus220 var arkadaslar 200 tl ye satıyorum full kutu fatura falan isteyen pm atsın

• Arkadaşlar en son ixus serisi kaç
  • Merhaba arkadaşlar, 9 Yil önce ixus 40 alip caldirana kadar kullandim. Daha sonra ixus 130 aldim ve hala kullanıyorum. Canon bu iste iyi ve herkese tavsiye ederim. Saygilar...

• Sanıyorum cep telefonlarının kamera özelliklerinin gelişimiyle birlikte dijital fotoğraflarına ilgi azaldı. Ancak yine de halen kullandığım ixus 130 makinamın çekim kalitesini en iyi telefon kamerasının yakalayamadığını görüyorum. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?
  • merhabalar. Canın ixus 160 kullanan var mı ? Önerileriniz nelerdir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

IXUS 125 arayan varsa ilanıma bakabilir:

http://forum.donanimhaber.com/m_72560996/tm.htm

Hocam güzel yakalamışsınız

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.