Şimdi Ara

CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
1.978
Cevap
9
Favori
180.288
Tıklama
Giriş
    24 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Motan

Haklısın dostum, bana da denk gelse 65 memnuniyetle alırdım, dediğin gibi 100 YTL fark vermeye değmez ama rastgelirse kapılır. Makroları beğendiğine sevindim, benim değil makinenin marifeti, Canon bu işi biliyor hakikaten.

Makine yalnızca kartpostal modunda tarih atıyor ama hiç dert değil, makine ile gelen Zoom Browser EX yazılımıyla aç resmi, Edit'den Inset Text tabına basarsan istediğin renk, büyüklük ve fontta istediğin herşeyi yazabilirsin, tabii tarihi de, benim arılı makro ve manzara resmi altındaki sarı yazıları bu şekilde yazdım, böyle daha güzel, istediğin yerine, istediğin şekilde yazabilirsin tarihleri, yaptığım bir örneği koyuyorum alta.

Bu arada bütün dostların mübarek Ramazan Bayram'ını neşe ve sevgi dolu kutlamalarını temenni ediyorum.

Sağlıcakla,

saolasın dostum bilgilendirdiğin için teşekkürler, senin yaptığın gibi yapabilirim tarih olayını ama mesela 1 aylık uzun bir tatilde olduğunu düşün, ben şu gün şunu çekmiştim şu tarihi yazıyım diye akılda tutmak zor iş neyse artık canon kalitesi için bazı basit eksikleri görmezden gelicez napalım
    herkese hayırlı ramazanlar, hatta şimdiden iyi bayramlar...
    |
    |

• Yarbay
    2343 Mesaj
    Dostum oda sorun değil, makinenin ayarlarına bak, çekilen resimleri günlük olarak dosyalayabiliyorsun, tatil dönüşü bilgisayara yüklediğinde hergün ayrı bir dosya olarak iniyor, ben öyle yapıyorum, sıfır problem, hem bi şey diyeyim mi, makinede tarih atma özelliği olsa bile ben kapatırdım, böyle istediğim resme atıyorum tarihi, istemediğime atmıyorum, üstelik gördüğün gibi istediğim renk, font ve büyüklükte ve resmin istediğim yerine yazma özgürlüğüm de var, bundan alası Şam'da kayısı mı derlerdi?

Sağlıcakla,
    |
    |
    ASRocK 880GM-LE FX, Phenom II X4 B55 3.9ghz, Kingston HyperX Dual DDR3 1800Mhz 4096Mb, AMD Radeon HD4250, Samsung HD103SJ 1 Tb, Samsung SP2504C 250 Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, HP Compaq LA2306x 23" FHD LED Widescreen, Canon Pixma MG5350, Canon Ixus 60, Jiayu S3 Advanced, Zopo ZP998, Thl W200S, Win XP Home SP3 32-Bit, Win 8 Pro 64-Bit with Media Center
  • Teğmen
    247 Mesaj
    CANON IXUS 800 IS
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: cannama

CANON IXUS 800 IS

Yav şu ixusların renklemelerine bitiyorum, eline sağlık kardeş.

Sağlıcakla,
    |
    |
    ASRocK 880GM-LE FX, Phenom II X4 B55 3.9ghz, Kingston HyperX Dual DDR3 1800Mhz 4096Mb, AMD Radeon HD4250, Samsung HD103SJ 1 Tb, Samsung SP2504C 250 Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, HP Compaq LA2306x 23" FHD LED Widescreen, Canon Pixma MG5350, Canon Ixus 60, Jiayu S3 Advanced, Zopo ZP998, Thl W200S, Win XP Home SP3 32-Bit, Win 8 Pro 64-Bit with Media Center
  • Yüzbaşı
    831 Mesaj
    herkese merhaba bende ixus 30 var tabii alırken 40 diye sattılar bana sonra uyandım hakkımı geri aldım. ama size bişey soracam sizin makinalrınız ne malı arkadaslar japanmı koremi benimki orjinal japan ismi ise ixy d40 japonyada satılan bir model bu hani avrupada sd 300 falan lar varya işte japonyada da ixy olarak satılıyor her neyse arkadaşlar makine cok guzel her acıdan
    diğer ust model ixusları inceledim su son cıkanlar hariç aralarında megapiksel farkından baska bi fark yok ee bizde poster bsacak değiliz oyuzden bu bana yetiyor a3 boyutunda baskıda laıdım bi sıkıntı yok
    |
    |
    bu arada arkadaşlar ben bu makineyi tam anlamıyla kulanamadımkullanım klavuzuda yok bende herhangi bir ixusun turkce kullanım klavuzu varsa gonderireniz sevinirim arkadaslar gercekten cok ihitiyacım var ibrde bilen anlatsın ya bu pozlamayı nasıl kullancam uzun olursa naısl olur kısa olursa nasıl olur anlayamadım yaaa
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: pashafendy

Canon ixus 800 sahiplerine bir sorum var: Hareket halindeki nesneleri iyi yakalayabiliyor mu netlik sorunu vs. nasıl acaba öğreneibilir miyim?
    Hatta elinde örnek fotosu olan varsa buraya koyabilir mi

CANON IXUS 800 IS
    Bandırmanın Rüzgarı meşhur bunların çoğu dönüyordu (Hava kapalıydı güneş yoktu anca bu kadar)
    |
    |
    arkadaşlar nasıl olacak bu uzun pozlama işinde biri yardım etse
    |
    |
    kimse yokmuuuuu
    |
    |
    ya ben de ıxus 400 var..ne farkı var ıxıs 40 dan bilen varmı.....makinamdan da cok memnıunım bu arada...
    |
    |
    |
    |
    CANON IXUS 800 IS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cannama -- 1 Kasım 2006; 0:17:12 >
    |
    |
    Merhaba tüm ixus dostları,
    Ben de uzun bir araştırma neticesinde sizler gibi ixuslandım :) 800 is modelini tercih ettim, 850 is modeli üzerine edilen birkaç negatif yorum beni 800 almaya yönlendirdi. Gayet güzel, hızlı, kullanımı kolay ve yetenekli bir makine, tavsiye ederim...
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    YA İXUSCULAR BU İXUS 800 ÜN Bİ ÜSTÜ İXUS 850 ÇIKTI AMA 800 DEN DAHA MI İYİ BİLMİYORUM DİGİC 3 İŞLEMCİ VE FACE DETECTİON VARMIŞ ZOOM 3.8 OPTİK ZOOM ACABA ONU MU ALSAK BAZI MAKİNELERİN Bİ ÜST MODELLERİ DAHA İİYİ OLMAYABİLİYOR BİDE İXUS 65 DAHA İYİ BALIK GÖZÜ LENS VAR DİYE BİŞEY DUYDUM AMA ALMIŞ KEN İYİSİNİ ALAYIM DİYORUM 850 Yİ YURT DIŞINDAN GETİTME İMKANIM DA VAR AMA KARARSIZ KALDIM Bİ FİKİR PAYLAŞIMI YAPARSAK SEVİNİRİM
    |
    |

Orijinal Boyut:

http://img108.imageshack.us/img108/1627/img3365qy1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker.d -- 10 Kasım 2006; 21:55:20 >
    |
    |

Orjinalden alıntı: KIRVE029

YA İXUSCULAR BU İXUS 800 ÜN Bİ ÜSTÜ İXUS 850 ÇIKTI AMA 800 DEN DAHA MI İYİ BİLMİYORUM DİGİC 3 İŞLEMCİ VE FACE DETECTİON VARMIŞ ZOOM 3.8 OPTİK ZOOM ACABA ONU MU ALSAK BAZI MAKİNELERİN Bİ ÜST MODELLERİ DAHA İİYİ OLMAYABİLİYOR BİDE İXUS 65 DAHA İYİ BALIK GÖZÜ LENS VAR DİYE BİŞEY DUYDUM AMA ALMIŞ KEN İYİSİNİ ALAYIM DİYORUM 850 Yİ YURT DIŞINDAN GETİTME İMKANIM DA VAR AMA KARARSIZ KALDIM Bİ FİKİR PAYLAŞIMI YAPARSAK SEVİNİRİM

Yeni bir ixus 800 kullanıcısı olarak fikrimi belirtmek istiyorum, yurt dışı forumlardan uzunca bir süre 800 ile 850 nin kıyaslamalarını takip ettim. 850de artı özellikler olarak face detection,7.1 mp ve wide angle lens var. Forumlarda profesyonel fotoğrafçıların yorumları şu şekilde; wide angle lens resim kenarlarında netlik yitiriyor, zoom 800 den zayıf, makinenin dış yapısı ise 800 de olduğu kadar sağlam değil, mesela pil kapağı her an kırılacak gibi duran basit plastikten yapılmış. Geniş açı lens elbette iyidir ama net bir resim vermiyorsa tercih etmemek daha iyi diye düşündüm. 2 hafta kadar önce almıştım 800 ü, 850ytl ödedim, 850 is nin fiyatıysa sadece 40 ytl farkla 890 ytl idi... Yani neredeyse fiyat farkı yok gibi. Seçim size kalmış...
    |
    |

• Yarbay
    2723 Mesaj
    850 nin bir diğer artısı 16:9 video çekebiliyor olması, ben aralarında inanılmaz farklar görmüyorum. Seçim size kalmış.
    |
    |
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bey Azura
SEO
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.