Şimdi Ara

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
44.056
Cevap
43
Favori
1.830.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sana PM attım ama ulaşmadı, sakıncası yoksa neden uzaklaştırıldın, öğrenebilir miyim? Biraz şaşırdım da! İstersen bana Pm de atabilirsin...

quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Senden de eklemeler ve fotoğraflar bekliyoruz
    quote:

Orjinalden alıntı: BzBz

Öncelikle başlığımız hepimize hayırlı olsun. Başlığın başlangıç çalışması için rouvax a teşekkürler çok güzel olmuş.

• quote:

Orjinalden alıntı: nerazzuri

hayırlı olsun rouvax...bakalım kısmetse bende d70s alıyorum perşembe dslr tayfasına katılacam kısmetse...

İyi dilekler için teşekkürler arkadaşlar, DSLR tayfasına katılacaklara şimdiden kolay gelsin :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alehar

@PlutosDaddy,
    sana PM attım ama ulaşmadı, sakıncası yoksa neden uzaklaştırıldın, öğrenebilir miyim? Biraz şaşırdım da! İstersen bana Pm de atabilirsin...

Selamlar

Yanlış bilmiyorsam uzaklaştırmalarda PM de alıp yolluyamıyor

Saygılar...
  • Kendi de bilmiyor arkadaşlar

400D sahiplerinden fotolar bekliyoruz...
  • Sadece bu karemi koyabildim, sitede yada bande bi problem var.. ekleyemiyorum..

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@
  • güzel fotoğraf...

Not: bilgi olarak "lens, fokal uzunluk, enstantane, diyafram ve ISO" değerlerini yazarsak çok daha faydalı olur...

selamlar
  • BzBz kadrajı çok beğendim ellerine sağlık, acaba bir stop daha çok pozlansa nasıl olurdu merak ettim, belki de böyle güzel olmazdı.
    Exif bilgilerini bende merak ettim.
  • Bende çok beğendim, çok başarılı olmuş, tebrik ederim
  • Rouvax hayırlı olsun makinen, 2. resimdeki bina neresi onu merak ettim :)
  • 2. Fotodaki Bina Ortaköy Camii
    3. Fotodaki bina ise Haydarpaşa Tren Garı binasının köşesi :)
  • pardon ya 2. demişim 3. olacaktı. :)
  • Hepsi çok güzel resimler. Ama ben en çok 3. ve son resimi beğendim. Saygılar.
  • Resmin exif bilgileri şöyle..
    TV : 0.6
    AV : 5.6
    İSO : 100
    Hiçbir PS oynaması yoktur. Makineden s/b yapıldı + Çerçeve.

Kit lensle 48mm de çekilmiştir. Yandan basit bir masa (floresan) lambası ile aydınlatıldı. Resimde görünenler sadekâr (kuyumcu imalatçısı) aletidir. Hala kullanılmaktadır. Havşaların tepeleri çekiç vurmaktan zaman içinde dalllanmıştır. Bu arada bu takım dedemden kalma, 50-60 senelik.

Kaliteli fotoğraf çekmek ve tabi bunun içinde kafada kaliteli kareler tasarlamak (yakalamak ayrı) zaman isteyen bir iş. Çok fazla antrenman yapmak lazım. Fotoğrafla hiç alakam olmadığı , hatta bi makinem bile olmadığı 2006 nın 3.q den itibaren baya bi yol katettim. Bıkmadan usanmadan yola devam.. Umarım hepimiz için böyle olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BzBz -- 21 Aralık 2006; 0:22:57 >
  • Neden "grayscale" yaptığını şimdi anlıyorum!
    Floresan!?

(şakaydı: çok güzel bir foto olmuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 21 Aralık 2006; 8:40:54 >
  • alehar edit edit

@BzBz
    hocam hakikaten güzel kare ama endüstriyel malzemelerden güzel kareler çıkıyor...makina ne bu arada?
  • @Rouvax,
    resimlerine tekrar bakıyorum ve açıkçası anlayamadığım bir konu var!
    orta kısımları net, ama kenar ve arkalarda hemen flu luk başlıyor. Normalda bu geniş diyaframda ve geniş açıda bu kadar bokeh elde edilmez.
    Belki de resim küçük olduğu için ben yanlış anladım. (aslında hep derim, bu kadar küçük fotoğraflardan yorum yapmak yanlış olur diye :)

gündüz yaptığın çekimlerden 800x600 bir kaç tane daha koyabilir misin? (geniş açı ve geniş diyafram yine)

tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 21 Aralık 2006; 8:42:04 >
  • Yarın bölüme götürmeyi planlıyorum makineyi bol bol geniş açı çeker onları da tam boyutlarda atarım nete, 18-55 almak isteyenler içinde en azından bir fikir olur. Aslında bugün de yanımdaydı makine ama yoğunluktan çekim yapma fırsatı bulamadım. Yanlız LCD yi biraz inceledim güneş altında nasıl oluyor diye, Standart ayarında LCD süper bir performans vermiyor ama yani bırakın foto makinelerini hangi LCD den böyle performans görmek mümkün ki ? Ama brightness ayarı bir miktar işe yarıyor boşuna konmamış :P

Bu arada Alehar özellikle hangi fotoda olduğunu belirtirsen birlikte inceleriz.
  • Bu arada nette gördüğüm kadarıyla 400D küçük bir body e sahip, nerdeyse D40 ile aynı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet1980

Bu arada nette gördüğüm kadarıyla 400D küçük bir body e sahip, nerdeyse D40 ile aynı.

Selamlar

Fazla da küçük değil(miş) sadece elle tuttugumuz kısım biraz küçük görünüyor diğer taraflarda fazla fark yok gibi linkte body büyüklükleri gösterilmiş

/>

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page4.asp

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 21 Aralık 2006; 20:02:39 >
  • Bende burdan bakmıştım, hala fark az gibi geliyor bana

Tabii kıyaslamayı üzerinde yazan ölçülere göre yaptım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.