Şimdi Ara

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@ (2203. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
44.057
Cevap
43
Favori
1.830.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21992200220122022203
Sayfaya Git
Git
Giriş
    70D yada 80D yerine 650D, 700D yada 100D bir body alıp 24mm f2.8 pancake ve 50mm f1.8 olarak 2 lens ile kullanmanızı tavsiye edebilirim. İyi işler çıkartabilirsiniz.
  • Fotoğraflar Giresun'da çekildi.. Canon 450D / 75-300 telefoto lens kullanıldı.

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OSINOS -- 15 Haziran 2016; 17:27:42 >
  • Arkadaşlar;

Canon Eos 5D Mark İV kullanıcılarının yardımına ihtiyacım var !

Makinem Live AF'de fotoğraf çekmiyor. Focus yapıyor, netliyor fakat deklanşöre basınca çekmiyor.

Ayarlarını alt üst ettim, bununla ilgili bir ayar yok...Ya da ben gözden kaçırıyorum...

Var mıdır bir bilen ?
  • Makinayı hiç bilmiyorum, Live View da ekrana dokunarak çekmeyi denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Makinayı hiç bilmiyorum, Live View da ekrana dokunarak çekmeyi denediniz mi?

Dokunmatik deklanşörü de açtım...
    Ekrana dokununca sadece dokunduğunuz netlik noktasını netliyor...Fotoğraf çekmiyor...
    Mark III'te menüsü vardı...Bunda bulamadım...
  • Live view çekim default olarak kapalı geliyormuş, şöyle açmanız gerekiyormuş. Kullanma kılavuzundan buldum, umarım işinize yarar.  @@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@
  • quote:

Live view çekim default olarak kapalı geliyormuş, şöyle açmanız gerekiyormuş. Kullanma kılavuzundan buldum, umarım işinize yarar.  @@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@

İlginize çok teşekkür ederim...
    Kontrol ettim, bende açık bu özellik...Fakat yine de çekmiyor...:(((
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Sorunum çözüldü..
    Erkayalar yardımcı oldu...Çok basitmiş halbuki ;)...
  • Nasılmış? Belki aynı sorunu yaşayan birilerinin işine yarayabilir.
  • quote:

Nasılmış? Belki aynı sorunu yaşayan birilerinin işine yarayabilir.

Vizör yanında, video ve fotoğraf modu arasında geçiş yapan düğme, video modundayken fotoğraf çekmiyor. Sadece video çekiyor.Fotoğraf moduna alıp, o düğmeye basınca canlı izlemede fotoğraf çekme modu açılıyor. Mark III'te böyle değildi sanırım...O yüzden bulamadım...
  • Vay be kaç sene geçmiş üstünden eski yazdıklarımı, paylaşılanları arkadaşların mesajlarını görünce bir duygulandım.

Güzel daha dertsiz, tasasız olduğumuz zamanlarmış. Selam olsun herkese.

• Selamlar.

Forma yeni üye oldum. Adım Naci.

Benim Canon EOS 2000D 18-55 kit lensli makinem var.

Macro, geniş açı ve zoom tarzı çekimler için kit lensim yeterli gelmiyor.

Doğa, manzara çiçek böcek vs çekimleri için hangi lensleri tavsiye edersiniz. Bütçem kısıtlı olduğu için mecbur 2. el almam lazım.

Teşekkürler.

• ErsoyN E kullanıcısına yanıt

Doğa, manzara için geniş açı Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM oldukça iyi bir lenstir. Makro için Sigma 105mm f/2.8'in eski modelleri bile fazlasıyla yeterli (yeter ki diyaframı sağlam olsun). Genel maksat zum lens olarak da tavsiyem Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM olur, fiyat olarak biraz daha çıkabilirseniz Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM sınıfının en iyi lenslerinden biridir. Daha hızlı bir lens olsun derseniz Tamron 17-50mm F/2.8 de düşünülebilir.

• Father Torque kullanıcısına yanıt

Selamlar.

Tamron 17-50mm F/2.8 ikinci el aldım. 1 tane de tamron 90mm f/1.2.8 macro aldım (ikinci el)

Teşekkürler.

• ErsoyN E kullanıcısına yanıt

Güzel seçimler olmuş, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

• General Daimos kullanıcısına yanıt

Aynen öylemiş arkadaşım ne dertsiz tasasızmışız :) , hatta zenginmişiz diyeceğim, yıllar sonra farkettim bu başlığın hala aktif olduğunu. 70D Makinemi uzun süredir elime almıyordum, biraz araştırınca D serisi yerine R serisi makinelerin çıktını ve EF-S lenslerin kullanılamadığını gördüm. Ve 18-135 Kit li body'i satı verdim. Herhalde ufaklık ortaokul veya liseye geçmeden geri makine almam. Elimdeki EF-S lensleri de ayrıca satıyorum, ilgilenen olursa özel den mesaj atabilir.

• 
Sayfa: önceki 21992200220122022203
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.