Şimdi Ara

CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
29
Favori
116.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ewsd212 -- 14 Ekim 2013; 17:09:00 >
  • burda 50mm 1.8 örnek fotoları var çokk kötü degil mi?

BURADA

Birde mehmet kök diye bi arkadaşımız Pentax'la harikalar yaratmış.. hem bizim makinaların yarı fiyatı bile değil :)
    http://500px.com/mehmetkok
    ya bu kadar canlı resim çekilirmi sizce varmı bu fotolarda photoshop hilesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komod -- 12 Ekim 2013; 22:40:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: komod

klas foto dan aldım.. acil gerekliydi bekleyemedim.. :) 3.890 tl 12 taksit aldım

canon eos 70d + 18-135 lens ile beraber..

yanında çanta sd kart ve UV filtre birlikte
    kutu içeriği standart..

Makineniz hayırlı olsun , 70D gerçekten çok güzel bir çıkış yaptı..Klas foto dan almışsınız.Açıkçası ben distribütör garantili sanıyordum ürünlerini ama gördüğüm kadarıyla canon eurasia garantili satış yapıyorlar.Üstelik uygun fiyatla(Fotografium vb sitelere nazaran).

Sizden ricam makine ile ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşmanız ve çektiğiniz fotoğrafları burdan yayınlamanız.

Size bol fotoğraflı günler diliyorum

• valla halen makinayı çözmeye çalışıyorum..

1. sayfada örnek video ve fotolar var ;)

çektikçe yollayacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komod -- 12 Ekim 2013; 22:47:43 >
  • Canon f/1.8 fotoğrafları .

http://www.pixel-peeper.com/lenses/?lens=16

Canon f/1.8 piyasanın en ucuz otomatik lensi. Direk olarak performans lensi olmasını beklemiyorsun sanırım 200 liraya. Bu f/p lensidir . Bu sebeple f1.8 - f2.0 gibi değerlerde keskin çekim bekleme. Ancak f/2.8 ile keskin sonuçlar elde etmeye başlıyorsun . Ben sana f/2.0 gibi düşük değerlerde düzgün çekim yapmak istiyorsan f/1.4 olanını almalısın dedim zaten .

Nikon tarafında bu lenslere takla attıracak Nikon 50 mm f1.8 g ve Nikon 35 mm f1.8 g lensler var . İkiside 700 lira civarı . İkiside mükemmel keskinlikle lensler . Canon ' un f1.4 ' ündende iyi

200 liraya lens alıyorsak ona göre değerlendirmeliyiz .

Zaten yukarıya arasındaki farkı koymuştum. Ne kadar ekmek o kadar köfte .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 12 Ekim 2013; 23:37:38 >

• ewsd212 E kullanıcısına yanıt
    kardeş sen naptın ya 800x600 koymalısın
  • Aşağıdaki linkten d7100 ' le ve diğer rakipleriyle olan kıyaslamaya bakabilirsiniz .

Link - Kıyaslama İçin tıkla

d7100 ' ü düşük ışıkta ve yüksek iso'da dahi yerle bir etmiş gibi gözüküyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 13 Ekim 2013; 2:51:33 >
  • sonun da 1.4 alacaz galiba kaçarımız yok galiba..

bu arda sitede canon 70d ve 18-135 adamlar harikalar yaratmışlar çok net fotolarda var...

şimdi benim sorum şu lensi ve makinada sorun olup oladıgını anlamak için test yöntemi var mı?

örnek buradaki test gibi

http://www.canonturk.com/wp/354-lens-satin-alirken-backfront-focus-testi-nasil-yapilir.html
    @EmreFB1907
  • Merhaba arkadaşlar.. Makinalarınız hayırlı olsun.. Grubun modaratörü olarak ihmal ettim biraz ama işlerden pek bakamadım.. Ben makinayı ilk geldiği gün alanlardanım ve işim acil olduğundan hemen almam gerekti.. Ama çokta incelemiştim.. Benim için video performansı önemli açıkçası foto çok az çekiyorum.. Kullandığım lensler canon 40mm f2/8 pancake ve sigma 18 35mm f1.8 lens.. Her iki lenste bana göre muhteşem.. Öneririm herkese.. Şimdilik bu kadar soru sormak isteyen olursa cevaplarım sevgiler saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: komod

sonun da 1.4 alacaz galiba kaçarımız yok galiba..

bu arda sitede canon 70d ve 18-135 adamlar harikalar yaratmışlar çok net fotolarda var...

şimdi benim sorum şu lensi ve makinada sorun olup oladıgını anlamak için test yöntemi var mı?

örnek buradaki test gibi

http://www.canonturk.com/wp/354-lens-satin-alirken-backfront-focus-testi-nasil-yapilir.html
    @EmreFB1907

Lensin ve makinende sorun yok dostum .

Harikalar yaratıyolar ama , onlarda harikalar yaratırken 100 resmin 80'i çöpe gidiyor . Çektikleri her resim güzel çıkmıyor yani . Biraz teknik , birazda photoshop bilmen senin yararına olur. Birde onlar çoğu resmi raw çekip , kendi düzenliyor . Böylece çok iyi sonuçlar elde ediyor .

Bunu keskin bir lensle harmanlayınca işin dahada kolaylaşıyor .

• D7100'ü yerle bir eden 70d iso gürültü tablosu. Ben bu tabloda her iso değerinde d7100'ün önde olduğunu görüyorum.

CANON EOS 70D SAHİPLERİ KULÜBÜ
  • madmax50 kullanıcısına yanıt
    Jpeg resimlere bakmayı dene . Demekki d7100 resimleri güzel işleyemiyor, işlemcisi iyi değil . Sonuç bu çıkıyor . Raw resimde iyiyken , jpeg'lerde canon daha iyi .

Kaç resmi raw çekip , kendin işliyorsun .

Göz var, nizam var. Link yukarda . Raw çekimde , x-pro1 hepsini yerle bir etmiş . Jpeg'e çevirince ise geriye düşüyo . Herkes x-pro 1 almalı o halde .

Buyur kendin gir .

d7100 ' ün , 70d ' yi geçtiği tek bir kare varsa , resmini çekip at .

http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-70d/12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 13 Ekim 2013; 12:42:17 >
  • Arkadaş sen ne boş insansın tartışmaya girmeyeyim diyorum yine giriyorum. Yukarıda bilerek 700d ile d7100 karşılaştırma örneği veriyorum yine testi incelemeden 70d savunmasına geçiyorsun. Yaptığın yorumlar çok komik oluyor farkındamısın bilmiyorum.

Bak bu da dxomark sonuçları

Önceki konuda yine tartışmıştık çağ ötesi 70d diye inceleme videosu paylaşmıştın ama videoyu bile izlememiştin zira eklediğin test videosunda d7100 açık ara birinci seçilmişti editör tarafından. Arkadaşım d7100 veya 70d güzel makinalar ama aralarında öyle can alıcı farklar yok bunu kabullenmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 13 Ekim 2013; 16:52:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: pacodecalli

quote:

Orijinalden alıntı: landscapee

hocam hayırlı olsun gule gule kullanın nerden kaca aldınız makıneyı ?

Teşekkür ederim.. Makinayı body aldım hayyam klasfoto.. 3000 tl :)

Body olarak pahalıya almışsınız hocam .

Canon Eurasia garantili internette 3000 Tl ' ye mevcut zaten .

Birde bence bu alet 18 - 135 stm ile alınmalı. Çünkü o kit lens kaçırlmaması gereken bir lens. Makineyle alınca 3500 civarına veriyorlar . Lensin tek satış fiyatı ise 1200 Tl

Zaten Euroasia garantili aldım dostum o yüzdende uygun fiyatı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

ne oldukı bende hersey normal gozukuyor sende buyukmu gorunur foto? aksı bısey arsa oyle koyım fotoları _
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewsd212

quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

ne oldukı bende hersey normal gozukuyor sende buyukmu gorunur foto? aksı bısey arsa oyle koyım fotoları _

arkadaşım PM den anlattım ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Arkadaş sen ne boş insansın tartışmaya girmeyeyim diyorum yine giriyorum. Yukarıda bilerek 700d ile d7100 karşılaştırma örneği veriyorum yine testi incelemeden 70d savunmasına geçiyorsun. Yaptığın yorumlar çok komik oluyor farkındamısın bilmiyorum.

Bak bu da dxomark sonuçları

Önceki konuda yine tartışmıştık çağ ötesi 70d diye inceleme videosu paylaşmıştın ama videoyu bile izlememiştin zira eklediğin test videosunda d7100 açık ara birinci seçilmişti editör tarafından. Arkadaşım d7100 veya 70d güzel makinalar ama aralarında öyle can alıcı farklar yok bunu kabullenmelisin.

Arkadaşım sen arızamısın . dxo ' nın şeylerini atıp durma . O site Nikon'un yanlı sitesi . Gözündemi görmüyor yukardaki linki . Ayrıca eklediğim videoda d7100 iyi diye birşey demiyor . Adam youtube'daki açıklamasında , Bir birinci seçmemiş bile ! Videodada birinci açıklamıyor , sen nasıl bir yalancısın !

Senin gibi gözünle gördüğünü inkar eden tipler yüzünden şu forumdan tiksindim !!

Senin verdiğin site 5d mark III gibi performans canavarına , d7100 ' den ve d5200 ' den az puan vermiş !!! Bir site niyetini bu kadarmı belli eder pes. Sende bu sitenin yancısısın

5D Mark III

D5200

Şu konuya gelip gelip , sabote etmeyin

http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-70d/12 Şu linkteki resimleri adam gözünle görüp kabullenemiyor. Yanlı olduğu ortada olan sitenin reklamını yapıyor !!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 13 Ekim 2013; 18:38:55 >

• İşine gelmeyince yanlı, yalancı diyorsun. Sen kimsin ki beni yalancılıkla itham ediyorsun. Daha makina bile alamamış burada insanlara ukalalık yaparek vakit geçiren bir trolsün. Suç senin değil benim ki senin gibi biriyle tartışmaya giriyorum. Ne halin varsa gör rüyalarını süsleyen 70d ile mutluluklar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 13 Ekim 2013; 18:45:55 >
  • madmax50 kullanıcısına yanıt
    Haklısın , senin gibi sırf nikon sahibi olduğum için , diğer modellere gelip çamur atmıyorum . Kendi malımı övmüyorum yani .

Makine almıyorsamda birdahaki ay askere gideceğim için almıyorum . Daha iyisi çıkarsa onu alırım dönünce .

d7100 ' ü , 70d ' den çok daha ucuza düşürürsem onu alırım . Bu 70d'nin daha iyi bir makine olduğu gerçeğini değiştirmez benim için .

İstediğini düşünmekte serbestsin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 13 Ekim 2013; 18:50:26 >
  • foto düzenlemek keskinlik katmak ıcın vs seylerı yapabılcegım kullanıslı program varmı kullandıgınız?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.