Şimdi Ara

CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.624
Cevap
40
Favori
352.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya aslında uzun süredir canon 40d kullanıyordum ama okul bittikten sonra video da çeken bir kamera ihtiyacı hissettim.Video çeken slr olayını hala hiç sevmesem de biraz mecburiyet oldu yani. Nikon da kullanıyorum zaman zaman ama Canon body'leri çok seviyorum.60D de video olarak fena değilmiş hem de ekranının döner olması çok avantaj ama biraz daha araştırdıktan sonra şu an vazgeçme aşamasına geldim.Sanırım 7d alacağım çünkü 60d body'sinin çok çabuk yıprandığı söylendi bir de daha da önemlisi ekranı bir süre sonra bozuluyormuş ki o zaman döner ekranın hiç anlamı yok. Yani döner ekran ve video konusunda Nikon'a göre daha iyi olması ikinci el fiyatının uygun olması ve tabiki body'yi çok sevdiğim için almak istiyordum ama dediğim gibi ilk tercihim 7d olmaya başladı. Bir yandan da almışken biraz daha güncel makine mi alsam diyorum ya da madem eski olacak o zaman 5dm2 mi alsam diyorum ama aniden makinemi satmaya karar verdiğim için şu an fiyat olarak çok yukarılara çıkamam. 7d ile 60d arasında hangisini tercih ederdin hocam sen? Aralarında 200tl civarı fark var.

• quote:

Orijinalden alıntı: cloudly25

Ya aslında uzun süredir canon 40d kullanıyordum ama okul bittikten sonra video da çeken bir kamera ihtiyacı hissettim.Video çeken slr olayını hala hiç sevmesem de biraz mecburiyet oldu yani. Nikon da kullanıyorum zaman zaman ama Canon body'leri çok seviyorum.60D de video olarak fena değilmiş hem de ekranının döner olması çok avantaj ama biraz daha araştırdıktan sonra şu an vazgeçme aşamasına geldim.Sanırım 7d alacağım çünkü 60d body'sinin çok çabuk yıprandığı söylendi bir de daha da önemlisi ekranı bir süre sonra bozuluyormuş ki o zaman döner ekranın hiç anlamı yok. Yani döner ekran ve video konusunda Nikon'a göre daha iyi olması ikinci el fiyatının uygun olması ve tabiki body'yi çok sevdiğim için almak istiyordum ama dediğim gibi ilk tercihim 7d olmaya başladı. Bir yandan da almışken biraz daha güncel makine mi alsam diyorum ya da madem eski olacak o zaman 5dm2 mi alsam diyorum ama aniden makinemi satmaya karar verdiğim için şu an fiyat olarak çok yukarılara çıkamam. 7d ile 60d arasında hangisini tercih ederdin hocam sen? Aralarında 200tl civarı fark var.

Hocam aslında video ikisindede çok mantıklı değil.
    Yani Af si olsun. Lens problemi olsun, ağırlık olsun bunlar ile iyi bir video alamazsın. İstersen 40 kalsın. Bunların yanında bir GoPro yada osmo gibi birşey alsan video için hem iyi görüntüler alırsın hem de titreme olayı falan olmaz daha mantıklıya gelmiş olur senin için. Çünkü slr ile iyi video olmaz. He yinede olsun istiyorsan;
    bende 60d kullanıyordum video olarak gayet başarılı bir makine. Ekran kırılma olayı ise şöyle oluyor.
    Bazıları sürekli makineyi kapatırkende ekranı kapatıyor. Ben öyle yapmıyordum. ekrana film yaptırdım. Sürekli ekran açık yani ekranı bize dönük olarak kullanıyordum. Bu sistem ile süresi oldukça uzun oluyordu. Hem bozulsa bile filmleri bozuluyordu. Buta hatırladığım kadarı ile 200 tl falan tutuyordu. Yani eğer sırf bu yüzden iptal ediceksen etme. BU sebepler çok etkilemez seni.
    Birde ben mark3'e geçtikten sonra artık alt seviyelin araştırmasını biraz kestim. 70D de kaldım en son :D
    Çeken yıllarda video için 70D öneriyordum. Çünkü hem dokunmatik olarak netleme yapıyordu hemde DualFocus olarak çalışıyordu. Yani netleme vs hızlı ve doğru yapılyordu. Dokunmatik olarak netlemede çok iyi iş çıkartıyor. Eğer 7D öyle ise mantıklı olan tabiki 7D. Çünkü 60D baya eski oldu artık. :)

• arkadaşlar bende 430ex harici flaşım var. makina ölçüm yapmıyor. ttl çalışmıyor. manuel olarak kullanıyorum ama ttl özelliği çalışmıyor. flaşı çakıyor ama ölçüm yapamadığı için fotoğraf aşırı aydınlık çıkıyor. sorun neyden kaynaklanıyordur acaba? yazılımsal mı donanımsal mı bir problemdir. artı tetikleyicim var. onu da görmüyor.
  • Loading L kullanıcısına yanıt
    Bu tür problemler birçok farklı nedenden dolayı olabilir. Ayarlarından sen ttl açamamış olabilirsin, flash düşüp bozulmuş olabilir. Bir anlayan birisi var ise çevrende ona bi göster derim. Oda yok olmadı der ise artık son çare tamire gitmektir :(
  • Arkadaşlar merhaba. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Yaklaşık 4 ay önce canon 60d foto makinesi aldım. son bir aydır fotolarda sıkıntı yaşıyorum. sanki fotoların sol üst köşesinde kıl varmış gibi ince bir gölge çıkıyor. Lensi değiştirip denedim ama lenste problem yok makinede bir sıkıntı var. bu olay 10 foto dan 7 sinde böyle. neden kaynaklanıyor olabilir. Ürünüm ithalatçı firma garantili güvenemediğimden de göndermedim. yardımlarınızı bekliyorum. CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ
    örnek foto attım.

• Ben de 60 d almayi düşünüyorum.

2 el yada sıfır almak istesem ne kadar bütçe ve lens tercih etmeliyim. Bilgilendirirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Az biraz fotoğraf geçmişim ve bilgim var. Giriş seviyesinin bi üstü fotoğraf makinesi araştırırken 60D ile karşılaştım. Sizce şu zaman için almaya değer mi? Bütçem 1900-2000TL. Üstadlar bi el atarsa memnun olurum.

Syg.
  • Miralay26 M kullanıcısına yanıt
    hortlatmış gibi oldum mesajı ama, sensör temizliği yapmanız gerekiyor.

önerim eli düzgün bir tamirciye bırakıp yarım saat içinde almanız olur. 40-50 liraya yaptırılıyor.
  • Merhaba, bir heves ile fotağrafçılık olayına giriyim dedim Canon EOS 60D ile Canon EF-S 18-55mm 0.28m/0.9ft 1:3.5-5.6 II Zoom Lens + 58mm UV Filter aldım şidilik makineyi tanıma aşamsındayım ufak tefek çekimler yapıyorum şubatta fotoğrafçılık kursuna başlıycam sizce Canon EOS 60D için olmazsa olmaz lens hangisidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tsukiyomi

Merhaba, bir heves ile fotağrafçılık olayına giriyim dedim Canon EOS 60D ile Canon EF-S 18-55mm 0.28m/0.9ft 1:3.5-5.6 II Zoom Lens + 58mm UV Filter aldım şidilik makineyi tanıma aşamsındayım ufak tefek çekimler yapıyorum şubatta fotoğrafçılık kursuna başlıycam sizce Canon EOS 60D için olmazsa olmaz lens hangisidir?

Olmazsa olmaz yanlış bir tabir olur. İhtiyaçlarınız doğrultusunda karar vermeniz gerekir. Bu da her lensi denemek demek oluyor :)
  • Burhan kullanıcısına yanıt
    desenize çok masraflı olucak bu hobi. 18-55mm başlangıç için uygunmu hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tsukiyomi

desenize çok masraflı olucak bu hobi. 18-55mm başlangıç için uygunmu hocam

Makineyi tanımak ve çekim tekniklerini öğrenmek için yeterlidir. Doğru ışık ve doğru perspektif ile çok güzel fotoğraflar da çekilebilir.
  • Tsukiyomi kullanıcısına yanıt
    Olmazsa olmaz bir lens denmez ama 50 mm f 1,8 lensi tavsiye ederim. Fiyat olarak uygundur ve çok işinize yarar. STM ve II diye versiyonları mevcut. 2.el temiz olarak da daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

• cophy C kullanıcısına yanıt
    o lensi çok tavsiye eden oldu zaten.
    forumda uyguna Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens satan varsa pm atabilirmi?
  • ölü konuya dün çektiğim bir fotoğrafı bırakayım o halde, hortlasın CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ
  • Gece çekiminde güzel bir netlik yakalamışsınız.

Bir foto da ben ekleyeyim. CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ
  • Mustakil_Yazar kullanıcısına yanıt
    Sizin fotoğrafınız da çok güzel olmuş. Elinize sağlık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyu hortlattık, Haydi 60D ciler bekliyoruz

• Merhaba gruba yeni üye oldm ve 60d canon 18 135 lens kullanımıyla ilgili tavsiyeniz nedir hangi cekimlerde basarılı olur portre mi manzara mı
    Tesekkurler

• Merhabalar, ben de ikinci el Canon EOS 60D satin almis bulunmaktayim, yarin elime ulasir sanirim, ama nasil bir SD Kart alsam bilemedim, tavsiyeleriniz var mi?

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.