Şimdi Ara

Canon cephesinden Nikon cephesine gecmek D7100 - D7200

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandir Canon 450D kullaniyorum ilk ciktigi yillarda almistim hala temiz bir sekilde sapa saglam duruyor. SLR bir makinayi yakindan ogrenmem icin bir baslangicti.
    Aradan uzun zaman gecti ve yeni bir makina almaya karar verdim ve bu seferki tercihimi Nikon cephesine kullanmak istiyorum.
    Neden diyecek olursaniz + fonksiyonellik ve + ozellik bakimindan Nikon'u tercih edecegim. Tek tek bu ozellikleri belirtmeme gerek yok bilen biliyor zaten.

Nikon D7100 yada D7200 bu iki model arasinda kaldim icimden bir ses D7200 al diyor ama aralarinda fiyat olarak ta epey bir fark var o yuzden sizlere sormak istedim

Kullanacagim alanlar: insan ve stok fotografciligi "macro" + yine stok calismalari icin video cekimi

• 7100 ben tavsiye etmiyorm bandding ve iso problemi var , bandding yuksek isoda (400 800 sonrasi) cekilmis bir fotografin ps de pozlamasini arttirdiginizda gorulur vaziyete gelen cizgilenmenin adidir kullanilan sensorle alakalidir ( toshiba) d7200 de sony sensor bu yuzden kullanilmistir bu iki makina yerine d610 oneririm en azindan ff e gecmis olursun , ayrica croptan cropa kus cekmiyosan gecmen icin hic bir neden yok iso ve 1/8000 disinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onerdigin model bu iki modeli ucret olarak ikiye katliyor mumkun degil :)
    Bu sorunu gosteren bir fotograf eklermisin? isim olarak yanlis yazmis olabilir misin bulamadim boyle birsey
  • quote:

Orijinalden alıntı: SKYFALL

Onerdigin model bu iki modeli ucret olarak ikiye katliyor mumkun degil :)
    Bu sorunu gosteren bir fotograf eklermisin? isim olarak yanlis yazmis olabilir misin bulamadim boyle birsey

Buyrun, bol bol inceleyin
    https://goo.gl/KPf9SV

Çok iyi bildiğimden değil ama ben Nikon D5500'ü bile düşünürdüm. D7200 ile aynı sensör var yanlış bilmiyorsam, şu an en başarılı sensörlerden birisi. ISO başarısı, RAW dayanıklılığı, pozlama telafisindeki başarısı falan benim çok beğendiğim bir model. 450D'den sonra bu bile epey bir sıçrama olabilir. Ne de olsa D7200'de crop - APS-C D5500'de.
    Şuradan bakabilirsiniz -https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d5500/9
    Canon 80D'yi falan apaçık biçimde eziyor zaten Nikon D5500'ün sensörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 26 Ekim 2016; 1:39:51 >

• Sıfır spot nikon D5500 . D7200 ile aynı sensörü kullanıyor .
  • bu nikon daki 7000 serisinde yağlanma sorunu devam ediyor mu hala bence 5000 serisi yerine 7000 serisi alman daha mantıklı olabiir ben de bu kararsızlıkta kaldım şimdi keşke 7000 serisinden alsaydım diyorum bazı alacağın lenslerle o aradaki farkı kapatıyorsun
  • Sonuc gercekten inanilmaz derecede sira sira denedim Nikon'da sonuclar daha iyi :)
    Aslinda dediginiz gibi d5500 de olabilir aralarinda pek bir fark yok ama fonksiyonellik olarak ne bileyim d7200'e odaklanmis durumdayim.

D5500'un artilari var mesela d7200'e gore karar vermek zor olacak.
    Zaten urunu amazon'dan alacagim icin Turkiye'ye gore cok cok uygun fiyata gelecek amcamin evine postalarim yilbasi da gelirken getirir ekstra vergi ve kargodan kurtulmus oluyorum.

Turkiye piyasasi resmen ucmus durumda yillar once Canon 50 mm lens 200 - 250 TL arasi iken simdi 400 - 500 TL

Nikon D5500 Body TR fiyati 2550 TL lensli fiyati amazon da 2027 TL
    Nikon D7200 Body TR fiyati 3900 TL lensli fiyati amazon da 3280 TL

Somurun somurebildiginiz kadar bu toplum bunu hakediyor.
    Olay hemen siyasete donustu

• @CavaLieR-G
    Kararsiz kaldim valla aklimda suan D7200 var ama bakalim zamanla ne olacak.

@Babakedi
    Yaglanma sorunu nu yeni duydum valla bu gibi sorunlar cok nadir rastlanan seyler olabilir mi? Aynisi banding sorunu icin de gecerli o kadar yaygin degil sanirim bu sorunlar.
    Ustte belirttigim gibi simdilik kafamda D7200 var
  • quote:

Orijinalden alıntı: SKYFALL

@CavaLieR-G
    Kararsiz kaldim valla aklimda suan D7200 var ama bakalim zamanla ne olacak.

@Babakedi
    Yaglanma sorunu nu yeni duydum valla bu gibi sorunlar cok nadir rastlanan seyler olabilir mi? Aynisi banding sorunu icin de gecerli o kadar yaygin degil sanirim bu sorunlar.
    Ustte belirttigim gibi simdilik kafamda D7200 var

ben 7100 de duydum çok bilgim yok 7200 ne olursa olsun bazı özellikleri bakımından bence d5500 den daha iyi bir cihaz
    1. si çift hafıza kartı var
    1.ne nef formatı yap fhotoshopda oyna çiz boz 2.ye JPEG kaydettir tak bilgisayarına tabletine telefona hemen paylaş
    2.gövdede otomatik focus ayarı
    50mm lens isteyecek 5500 için 800 TL verecen 7200 için 250 TL
    3. 7200 deki üst LCD ekran
    gerekli ayarları burdan yapabilirsin buda arka ekranı kullanmayarak sana ekstra pil avantajı

şahsi fikrim
    ben D5200 ALDIM PİŞMANIM

• Ornek vererek te belirtmissin zaten fikrim simdilik 7200 den yana.
    Yaa insan birsey alacagi zaman sabirsiz bir sekilde bekliyor ya cok kotu yaa ikide bir tanitim videosu falan izliyorum orneklere bakiyorum elde olan birsey yok :)
    Yilbasiya daha cook var
  • hayırlısı olsun
    o değer bu değer bilmiyorum teknik verileri puanları nedir ne değildir onuda söyleyemem ama donanımsal olarak fikrim di bunlar
  • Crop sensor crop sensordur. Elimden bircok crop makina gecti hepsi asagi yukari ayni.

Ff almiyorsaniz 450d degistirilmeye degmez..

Jpeg fotograflara sitelere aldanmayin

• ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    Oda doğru ama sonuçda ff de fotoğraflara sihirli değnek dokundurmuyor nx mini işe ne fotoğraflar çekenler var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babakedi kullanıcısına yanıt
    Hicbir fotograf makinasi insani daha iyi fotografci yapmiyor.

Ben fflerin insana sanatsal bakis acisi kattigindan da bahsetmedim.

Nx mini ile guzel fotpgraflar cekiliyor diye nx mini iyi fotograf makinasidir diyemeyiz.

Teknik olarak ff ile crop arasinda onemli derecede buyuk fark vardir.

Su d7200gibi canon 70d gibi makinalari kimsa almasa ucuz ffler gorecez yillardir goremiyoruz.

Canon yada nikon 10 seneden fazla suredir ayni govdeleri ayni sensor boyutlariyla satiyor. Imaj kalitesi olarak degisen birsey var mi ? Yok. 2 stop iso basarimi bile yapamadilar 10senede.

• ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    Çok doğru söylüyorsun
    tercihlerde değişince bunu firmalar iyi kullanmaya başladı dahili wifi direk acede orda burda paylaşmak daha önemli bir hal oldu insanlar binlerce fotoğraf çekip hiçbirine bakmıyor. 2 TB belleklere doldurup bir daha bakmıyorlar bile
    bu arada güncel d7200 fiyatlarına baktım da ben 5200 alırken lensli 2500 e çok rahat bulunuyordu şimdi 3500 olmuş bune fiyat artması dolar bu kadar etkiler mi
    yinede samsung nx mini nin hakkını yeme derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Babakedi

Çok doğru söylüyorsun
    tercihlerde değişince bunu firmalar iyi kullanmaya başladı dahili wifi direk acede orda burda paylaşmak daha önemli bir hal oldu insanlar binlerce fotoğraf çekip hiçbirine bakmıyor. 2 TB belleklere doldurup bir daha bakmıyorlar bile
    bu arada güncel d7200 fiyatlarına baktım da ben 5200 alırken lensli 2500 e çok rahat bulunuyordu şimdi 3500 olmuş bune fiyat artması dolar bu kadar etkiler mi
    yinede samsung nx mini nin hakkını yeme derim

dolar tabi hocam tam 2 sene önce 2.20 tl idi dolar işte şuan 3.05 in altına düşmedi 3.05 e sabitlendi 2 sene sonra 5 tl olur varsa köşede kıyıda paran evi arabayı sat dolara yatır, 2 sene önce 200 bin tl para ile dolar alsaydın şuan 26bin dolar kâr'ın olacaktı buda 80 bin lira demek (ayda 3.5 bin lira eder buda)

• Heîsenberg kullanıcısına yanıt
    Ben d5200 alırken 2.8 di 1400 e aldım d7200 2600 TL di şimdi bakıyorum dolar %10 arttı d5200 bile 2100 olmuş d7200 3600 paralel br artış değil bu. Tekno marketler nikon garantili mağazalar da fiyatlar resmen uçmuş durumda fırsatçılık resmen. İmkan olsada yurt dışından alsak malzemelerimizi
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    Dostum merhaba tam da cevabını aradığım soruları yanıtlamışsın. Aşağıdaki linke bakıp cevap verebilir misin?

https://forum.donanimhaber.com/nikon-d7200-vs-canon-eos-80d--121664073

• Öyle diyorsun ama asıl bizde daha ucuz.

Nikon D7200 + 18-55 Vr + Çanta + 16 Gb Hafıza Kartı

http://www.hepsiburada.com/nikon-d7200--18-55-vr--canta--16-gb-hafiza-karti-p-FTCAMP235901?magaza=Hayyam%20%C3%87ar%C5%9F%C4%B1s%C4%B1

http://urun.n11.com/dslr-fotograf-makinesi/nikon-d7200-18-55-vr-uv-filtre-hafiza-karti-canta-P101241766

Amazon'da body fiyatı 979€. 3426 TL yapıyor. Türkiye'de fiyatı lensle daha bile ucuz sayılır. Ben de bu makineden almak istiyorum ama bahsettiğin fiyattan bulamadım.

• Sanirim sen amazon.de uzerinden baktin bu sitelerde birden fazla satici ve farkli fiyatlar bulunmakta.

26 Ekim tarihinde 3200 kusur ucretten bahsetmisim o tarihte amazon.co.uk satis fiyati 875 Sterlin yani o zamanin doviz kuruna gore 3.76 TL = 3200 TL bu fiyata denk geliyordu.

Christmas, Black Friday kampanyalari olacaktir elbet ve fiyatlar bu seviyeden cok daha asagiya dusecektir.

Urunu aldigim zaman fiyatini burada paylasirim.

https://www.amazon.co.uk/Nikon-Digital-Camera-18-105-3-2-Inch/dp/B00U5W8HAI/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1478794605&sr=8-3&keywords=d7200

Amazon satis fiyati 904.00 Sterlin
    Diger satici fiyati 615.00 sterlin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.