Şimdi Ara

Canon A530 / A540 Sorularınız (teknik özellik, satın alma, karşılaştırma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
930
Cevap
0
Favori
55.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Canon Powershot A530 / A540 fotoğrafları... " isimli konuda sadece fotoğraf paylaşımı yapılması ve fotoğraflar üzerinde eleştirilerde bulunulması sanırım daha uygun olacaktır.

Canon Powershot A530 / A540 ile ilgili sorularınız için lütfen bu bölümü kullanınız. (teknik özellik, satın alma, karşılaştırma)

• Ankara'dan Canon A530 ve A540 almayı düşünenler bir ay kadar daha beklemenizi tavsiye edeceğim.
    11 Mayıs itibariyle A530 için bulabildiğim en ucuz fiyat 380 YTL idi.
    Haziran başı çok daha makul bir fiyata alabiliriz.

Tabiiii şuda var. Euro yükselişine devam etmez ise

quote:

Orjinalden alıntı: mkc32
    A530'u haziran başı çok daha makul bir fiyata alabiliriz demişsin.
    Bildiğin bir kampanya mı var haziranda açıklarsan, birde 380 YTL. ye peşin mi taksitle mi?

Ankara'da bir satıcı toplu alım yapacak.Biliyorsunuz toplu alımlarda fiyat belli miktar aşağı düşüyor.
    Bana beklememi o tavsiye etti.

Ama daha önce söylediğim gibi Euro'da çıkışını sürdürmez ise bize yararlı olur. Euro böyle giderse 380 YTL'ye bile alamayız.

quote:

Orjinalden alıntı: simbad
    arkadaşlar 510 ve 520 ciler show yapıyorlar topiclerinde.tebrik etmek lazım kendilerini.bu arada size bi sorum olacak 530 ve 540 ın kasa durumu nasıl pek iyi şeyler söylemiyorlar.gerçi sizde okumuşsunuzdur.

Nerden okudun acaba? (http://forum.donanimhaber.com/m_7037005/tm.htm )
    @simbad
    Kasa kalitesini Canon^'un kendi içinde düşürdüğünü dile getirmiştim.
    Bence söylenenlerden ziyade kendin gidip incelesen senin için daha iyi.

Canon'un A530 ve A540 modellerinin kasaları kesinlikle kalitesiz değil.
    Sadece A510 ve A520'ye göre tolerans aralıkları daha geniş tutulmuş.
    Kalitesizlik eleştirisini yine kendi modellerine dayandırarak dile getirdim.

Yoksa kasası yine kaliteli diğer bir çok markaya göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 12 Mayıs 2006; 15:31:55 >

• Canon A530 + kılıf + kingston 512mb SD hafıza kartı = 415 YTL

Dfs Produksiyon / izmir
    Telefon : 0232 483 68 02

telefon edip bi görüşün ellerinde varmı yok mu bilmiyorum. benim adımı da verebilirsiniz Gökçe Bey yönlendirdi dersiniz. 415 ytlye almış dersiniz. ben ilk gittiğimde oraya sadece makineye 435 ytl dediler hafıza kartına 60 ytl dediler birazcık parazlıkla az da olsa indirim yaptırdık sanırım... nerde olduğunuz önemli değil sonuçta kargoyla adresinize gönderirler. ama bence sıkı bi pazarlıkla heryerden bu paraya alınabilir bu alet. evkurda peşin fiyatına 375 ytlye alanlar var sadece makineyi

ucuzluyacak diye beklemeyin bence ucuzlarsa 600 serisi ucuzlar
  • Euro bugün 1.800'ü görmüş durumda.
    @agnosi
    Peki erkayalardan garantili mi aldığın makina?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 12 Mayıs 2006; 15:54:55 >
  • Canon bayisinden aldım.
    Canon'u zaten Türkiye'ye sadece Erkayalar getiriyor diye biliyorum.. başka alternatif yok ki..
  • hafıza kartı almayı düşünüyorum birtane daha.. şuanda 512 SD kullanıyorum
    2GB destekliyor mu A530 kullanan var mı performansı çok düşürüyor mu acaba ben 512 ile video kaydı yaptım sonuna kadar hiç kesinti olmadı ilk dakikalar nasılsa sonları da aynı.. ama 1GBlık video kaydında aynı performansı gösterebilir mi bilmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: agnosi

Canon bayisinden aldım.
    Canon'u zaten Türkiye'ye sadece Erkayalar getiriyor diye biliyorum.. başka alternatif yok ki..

Spotları var.
  • yok benimki erkayalardan.. garanti belgesi faturası kullanma klavuzu falan herşeyi var.. belki eticaret siteleri farklı yollardan sokuyor olabilir ama piyasaya
  • Valla eticaretten ziyade farklı dağıtım kanallarıyla gelen makinalar olabilir.
    Daha çok kaçak olma ihtimali yüksek.

Spot A510 ile Erkayalar A510 arasında 30 YTL fark vardı.
    30 YTL için garantisiz kalmaya değmeyeceğini düşündüğüm için garantili almıştım.
  • spot olduğunu nerden anlayacak arkadaşlar peki..
  • quote:

Orjinalden alıntı: agnosi

spot olduğunu nerden anlayacak arkadaşlar peki..

İçinden erkayalar garanti kartı çıkmaması onun erkayalar tarafından ithal edilmediğini yani spot olduğunu gösterir, arkadaşlara tavsiyem garanti kartı çıkmazsa o makineyi almasınlar.
    Kasa malzemesi konusunda Huhukomsu haklı gibi. Diğer modellere bakma imkanım olmadı ama belirttiği noktalaradan benim makinede sadece pil kapağında hafif oynama var.
    Ben makineyi 375 ytl 20 ay taksitle çorlu evkurdan almıştım (bu konu hakkında birşey diyemiyorum çünkü bazı arkadaşlar evkur mağazasına sormuş bu fiyattan alınmasının zor olduğu cevabını almışlar, satış temsilcisi hatası veya o zaman belirlenmiş fiyat nedeniyle o fiyata almış olabilirim)
    Makinemden memnunum fiyat/performans oranı bence mükemmel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coustic -- 12 Mayıs 2006; 19:52:33 >
  • agnosi kardeş bana kızdınız ama bak ne güzel bi topic açmıssın seni kutlarım.bence burası çok faydalı olacak.hepinize teşekkür ediyorum.Işığınız bol olsun
  • @simbad
    Kimse kimseye kızmıyor. Sadece bir dilekti o.

@coustic
    Evet haklısın.İçinden Erkayalar garanti belgesi çıkmazsa o spottur.Ankara'da satıcının biri garantisi benim diyordu spot malı için.
    Kasa kalitesi konusunda A510 A520 veya A570 ile karşılaştırma şansın olursa daha iyi görebilirsin.Açıkçası ben elime aldığım gibi fark etmedim ama sezdim. :D Yanyana koyunca dediğim noktalarda fark ortaya çıkıyor zaten.
  • A610 modeliyle A540 arasında ne farklılıklar var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: simbad

agnosi kardeş bana kızdınız ama bak ne güzel bi topic açmıssın seni kutlarım.bence burası çok faydalı olacak.hepinize teşekkür ediyorum.Işığınız bol olsun

simbad senle alakası yok arkadaşım.. ben genel bi öneride bulundum tam senin yazıya denk geldi..
    yanlış anlaşılma için özür dilerim
  • YURT DIŞINDAN ALINMIŞ BİR A540 BULDUM,KUTUSUNDA FULL EKİPMAN VE SIFIR ŞEKİLDE. KATALOGDA TÜRKÇE YOKMUŞ AMA... FİYAT 480 YTL! ALAYIM MIII??
  • quote:

Orjinalden alıntı: _GreeNEyEs_

YURT DIŞINDAN ALINMIŞ BİR A540 BULDUM,KUTUSUNDA FULL EKİPMAN VE SIFIR ŞEKİLDE. KATALOGDA TÜRKÇE YOKMUŞ AMA... FİYAT 480 YTL! ALAYIM MIII??

bence alma
  • ama nedeeen?? burada çok pahalııı...
  • muhtemelen içinde türkçe menü olmayacaktır
    ve en önemlisi garantisi olmayacak.. bütçeni zorluyorsa A530 alabilirsin.. video kaydı(60 fps) haricinde fazla bir farkı yok
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.