Şimdi Ara

Canon 50mm 1.8 ii mi ? 50mm 1.8 stm mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 50mm almayi düşünüyorum ama kulananlar varsa fotograf kalitesi acisindan cok fark oluyormu sizce?

50mm ii vatanda 300 TL stm 550 TL .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• stm lensler video çekiminde sürekli ve daha sessiz netleme yapma avantajı sağlar, işçilik-malzeme daha kaliteli, fotoğraf kalitesinde "çok belirgin" fark olmaz ...

@nedimvural
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

stm lensler video çekiminde sürekli ve daha sessiz netleme yapma avantajı sağlar, işçilik-malzeme daha kaliteli, fotoğraf kalitesinde "çok belirgin" fark olmaz ...

@nedimvural

Anladim tesekkur ederim cevabınız icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam yeri değil ama belirteyim: canon 50mm f1.8 ii'yi crop body'de kullanırken, "övdükleri lense bak" diyordum ki, full frame gövdede kullanana kadar.

:)
  • Video çekmiyorsanız stm'ye gerek yok. Neredeyse 2 katı fark var. Bu arada 300'e bulduysanız kaçırmayın çünkü bu lenslerden piyasada yok artık üretilmiyor. Yakında karaborsa olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali bey amca

tam yeri değil ama belirteyim: canon 50mm f1.8 ii'yi crop body'de kullanırken, "övdükleri lense bak" diyordum ki, full frame gövdede kullanana kadar.

:)

ne gibi bir fark yarattı peki
  • ben olsam stm alırım. sessiz ve daha hızlı netleme yapıyor. 50mm oyuncak gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.