Şimdi Ara

Çanakkale zaferinin yıldönümünde tüm kanallarda cumhurbaşkanının yayınlanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bari çanakkale şehitlerimizi siyasi propagandana alet etme. her gün canımızdan can alıyorsun yeter artık.

• Tamam da şimdi Cumhurbaşkanı konuşmayacakta kim konuşacak ? Önemli olan ne konuştuğu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Festen

Tamam da şimdi Cumhurbaşkanı konuşmayacakta kim konuşacak ? Önemli olan ne konuştuğu.

gençlerimiz, dedelerimiz, askerlerimiz, gazilerimiz konuşacak. çanakkale zaferi bu. muhtarlar toplantısı mı sandın! yazıklar olsun ülkenin geldiği şu hale.
  • Bunu ulkeyi Ataturk kurtardi diyen insanlar soyluyor.
    Ulkeyi kurtaran Ataturk ama Cumhurbaskani konusursa gazileri unutmayin oluyor.

En sevmedigim konu.
    Neden Ataturke geldigini hic sormadan soyleyeyim, cunku isinize gelince ulkeyi kurtaran Ataturk diyen tipler, simdi orada Sehit olmus ,gazi olmus insanlari gorur olmus,Baskomutan konusmasin azda onlar konussun der olmus.
    Hadi simdi Ataturk ile butun ecdadimiz bu ulkeyi kurtardi deyin.
    İsinize gelince hatirlama olayindan vazgecin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red01 -- 18 Mart 2016; 10:59:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazot yuklu tanker

bari çanakkale şehitlerimizi siyasi propagandana alet etme. her gün canımızdan can alıyorsun yeter artık.

Cumhur baskani devletin başıdır kim konuşacak senin amacin ne ?? Ben gayet gurur duyuyorum reisden konuşmalarından. Aydinlara ayar veriyor omu zorunuza gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RTE işte ne bekliyon. Kendisi konuşmak için, yandaşlarda yayınlamak için yer arıyor. Muhtemelen zaferi kendi iktidar zihniyetinin zaferi olarak gösterecek, ülke bizim sayemizde kurtuldu falan diyecek, bizi melekler kurtardı diyecek, bir yandan cehape mehape diyip yerleştirecek, terörle mücadeleyi çanakkale saferi kadar çok övecek, eşdeğer tutacak, terörün bu noktaya gelmesine yardımcı olduklarını tamamen yok sayıp terörle mücadelede tarihi bir savaş veriyoruz ve bu AKP sayesinde oluyor diyecek, 2023'ten bahsedip yine cehape ve mehapeye sövecek ardından toparlayıcı cümlelerle konuşmayı bitirecek. Kutuplaştırmaya son gaz devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 18 Mart 2016; 11:04:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusura bakmayin canakkale zaferini elde eden sehitlerimiz bugun kalksa dinsizlik propagandasi yapanlardansa sahte bile olsa rte'nin propagandalarini tercih ederdi. Kotunun iyisi derdi. Ayrica sabahtan aksama kadar rte konusmuyor. Belli bir muddet sonra sizin istediginiz gibi devlet nasil yozlastirildi programlari gosterilir.

• senin yaşın kaç bilmiyorum. ama oda yanlış bana göre buda, keşke bugün bütün televizyonlarda hatimler indirilse dualar edilse şehidlerin ruhuna, o zaman gereği yapılmış olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

senin yaşın kaç bilmiyorum. ama oda yanlış bana göre buda, keşke bugün bütün televizyonlarda hatimler indirilse dualar edilse şehidlerin ruhuna, o zaman gereği yapılmış olurdu

Cehalet böyle bir şey işte.
    Gayrimüslimler arasından bu topraklar için seve seve ölecek insanlar çıktı. Kahramanlık madalyası alan Yüzbaşı Sokrat onlardan sadece biriydi. Ruhani liderler de askerliklerini yaptı.

http://www.milliyet.com.tr/2005/03/03/guncel/axgun01.html

Çanakkale Savaşı'ndaki gayrimüslim şehit erler
    Adı Baba adı Birliği Memleketi Şehadet tarihi
    Andon Hıristo 10 Alay. 2. Tabur 8. Bölük Tekirdağ 13 Temmuz 1915
    Andon Nikola 13. Alay 3. Tabur 11. Bölük İstanbul 18 Mayıs 1915
    Andon Panapot - Balıkesir 25 Ağustos 1915
    Andon Yorgi 14. Alay 3. Tabur 2. Bölük İstanbul 01 Mayıs 1915
    Aristos Kostantin 12. Alay 3. Tabur 10. Bölük Çanakkale 18 Mayıs 1915
    Apostol Paskal 13. Alay 1. Tabur 1. Bölük Edirne 11 Aralık 1915
    Apostol Vasil 13. Alay 3. Tabur 12. Bölük İstanbul 13 Temmuz 1915
    Apostol Yorgi 10. Alay 1. Tabur 1. Bölük Edirne 13 Temmuz 1915
    Arakil Efendi Tefekçiyan Mengons Teğmen Burdur 11 Ağustos 1915
    Aram Salamon - Balıkesir 07 Ekim 1915
    Arkir Dimitri 13. Alay 2. Tabur 6. Bölük Edirne 09 Eylül 1915
    Abandi Horşi 13. Alay 3. Tabur 11. Bölük Edirne 18 Mayıs 1915
    Ağabeydyan Mehmet 125. Alay 3. Tabur 1. Bölük Adana 26 Ekim 1915
    Ador Estoral 33. Alay 3 Tabur Yozgat 24 Ağust
    Agop Avanis 18. Alay 2. Tabur 4. Bölük Amasya 18 Eylül
    Agop Bedrus - Bilecik Aralık
    Giragor - Sinop
    Kirkor
    Manas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenler otogarı alt katı -- 18 Mart 2016; 11:54:23 >

• İçerdeki koyunlara anlatsın masallarınısiyaset sadece iç politika ile yürümez,koyunlar kafalarını çevirip birde dış politikada ne yapmış padişahımız diye baksınlar diyecem ama adam din ile konuşma yapıyor bu onlara yetiyor işte.

• Yutucaklarini bilse Çanakkale savunmasını ben planladim diyecek

• Çanakkale öncesi ūlkeyi Atatūrk kurtardi çanakkale bayraminda ise siyasi propoganda yapmayin çanakkaleyi Şehitlerimiz gazilerimiz kurtardi.Burda kim propaganda yaptigi belli

• Tabii ki cumhurbaşkanı konuşma yapacak. Mahalle mi muhtarı mı çıkıp konuşacaktı ?

• Olayın asıl komik kısmını açıklıyorum arkadaşlar. Her fırsatta Atatürkçülüğü ve Atatürk'ü yermeye çalışan bu insanların elinde aslında çok büyük bir koz var o da Enver Paşa. O dönemde Atatürk daha doğrusu Mustafa Kemal rütbeli bir komutandı yani Çanakkale savaşlarının genelinde değil belirli bölümlerinde etkili olmuştur ki bundan dolayı da unutturulmaya çalışılıyor. Fakat Enver beş vakit namazını kılan, görüş olarak da sanıldığı gibi turancı falan değil İslami görüşe sahipti zira gerçekten sağlam bir mümindi fakat bir kere bile ağızlarına Enver ismini aldıklarını görmedim. Almazlar da zira Enver İttihadçidir aynı Cemal paşa veya Atatürk gibi. Dönemin ordudaki bir numarası yani bir nevi genelkurmay başkanı olmasına rağmen adı asla anılmaz ve dini İslamı savunup yanında olanlar tarafından da hiçbir zaman adı anılmaz zira olay mümin olmakta falan değil "dinde".
    O nedenle şu kötünün iyisi muhabbetini geçin artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

Çanakkale öncesi ūlkeyi Atatūrk kurtardi çanakkale bayraminda ise siyasi propoganda yapmayin çanakkaleyi Şehitlerimiz gazilerimiz kurtardi.Burda kim propaganda yaptigi belli

Boş boş konuşacağına git biraz Tarih oku. Çanakkale öncesi ve sonrası bu toprakları bu toprakların insanları kurtardı. Atatürkü de kullanmayı bırak. Daha akıllı ve realist şeyler yaz ki muhalefet kabiliyetin olsun. Boşa yazıp o nazik parmaklarını yorma!!

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

Çanakkale öncesi ūlkeyi Atatūrk kurtardi çanakkale bayraminda ise siyasi propoganda yapmayin çanakkaleyi Şehitlerimiz gazilerimiz kurtardi.Burda kim propaganda yaptigi belli

Boş boş konuşacağına git biraz Tarih oku. Çanakkale öncesi ve sonrası bu toprakları bu toprakların insanları kurtardı. Atatürkü de kullanmayı bırak. Daha akıllı ve realist şeyler yaz ki muhalefet kabiliyetin olsun. Boşa yazıp o nazik parmaklarını yorma!!

Ötede oyna

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Olayın asıl komik kısmını açıklıyorum arkadaşlar. Her fırsatta Atatürkçülüğü ve Atatürk'ü yermeye çalışan bu insanların elinde aslında çok büyük bir koz var o da Enver Paşa. O dönemde Atatürk daha doğrusu Mustafa Kemal rütbeli bir komutandı yani Çanakkale savaşlarının genelinde değil belirli bölümlerinde etkili olmuştur ki bundan dolayı da unutturulmaya çalışılıyor. Fakat Enver beş vakit namazını kılan, görüş olarak da sanıldığı gibi turancı falan değil İslami görüşe sahipti zira gerçekten sağlam bir mümindi fakat bir kere bile ağızlarına Enver ismini aldıklarını görmedim. Almazlar da zira Enver İttihadçidir aynı Cemal paşa veya Atatürk gibi. Dönemin ordudaki bir numarası yani bir nevi genelkurmay başkanı olmasına rağmen adı asla anılmaz ve dini İslamı savunup yanında olanlar tarafından da hiçbir zaman adı anılmaz zira olay mümin olmakta falan değil "dinde".

Körü körüne Atatürkü savunacağım diyerek Atatürkün değerini düşürme. Git biraz askeri strateji, siyaset ve uluslararası ilişkilere dair bir şeyler oku. Çanakkalede ülkeyi Atatürk kurtardı deyip hem Atatürke, hem yüzbinlerce şehide, milyonlarca vatan savunucusuna hakaret etme. Basit askeri bilgiden yoksun olmak bu olsa gerek; Dünya devlerini yenen koskoca orduda rütbesi albay olan bir insanın üzerinde onlarca generalin olduğu, onlarca siyasi karar alıcıların olduğu bir savaşta, Çanakkale destanını rütbesi albay olan bir insana yıkmak, hem Atatürke, hem bu millette hakarettir. Ordaki millet, komutanıyla, yönetimiyle, askeriyle bir bütündür, parçalanamaz...

• Çanakkaledeki Suriyeli şehitlerimiz.Belki birilerinin yüzü kızarır.
  • quote:

quote:

Olayın asıl komik kısmını açıklıyorum arkadaşlar. Her fırsatta Atatürkçülüğü ve Atatürk'ü yermeye çalışan bu insanların elinde aslında çok büyük bir koz var o da Enver Paşa. O dönemde Atatürk daha doğrusu Mustafa Kemal rütbeli bir komutandı yani Çanakkale savaşlarının genelinde değil belirli bölümlerinde etkili olmuştur ki bundan dolayı da unutturulmaya çalışılıyor. Fakat Enver beş vakit namazını kılan, görüş olarak da sanıldığı gibi turancı falan değil İslami görüşe sahipti zira gerçekten sağlam bir mümindi fakat bir kere bile ağızlarına Enver ismini aldıklarını görmedim. Almazlar da zira Enver İttihadçidir aynı Cemal paşa veya Atatürk gibi. Dönemin ordudaki bir numarası yani bir nevi genelkurmay başkanı olmasına rağmen adı asla anılmaz ve dini İslamı savunup yanında olanlar tarafından da hiçbir zaman adı anılmaz zira olay mümin olmakta falan değil "dinde".

Körü körüne Atatürkü savunacağım diyerek Atatürkün değerini düşürme. Git biraz askeri strateji, siyaset ve uluslararası ilişkilere dair bir şeyler oku. Çanakkalede ülkeyi Atatürk kurtardı deyip hem Atatürke, hem yüzbinlerce şehide, milyonlarca vatan savunucusuna hakaret etme. Basit askeri bilgiden yoksun olmak bu olsa gerek; Dünya devlerini yenen koskoca orduda rütbesi albay olan bir insanın üzerinde onlarca generalin olduğu, onlarca siyasi karar alıcıların olduğu bir savaşta, Çanakkale destanını rütbesi albay olan bir insana yıkmak, hem Atatürke, hem bu millette hakarettir. Ordaki millet, komutanıyla, yönetimiyle, askeriyle bir bütündür, parçalanamaz...

İşte okuduğunu anlayamamak belki hiç okumamak zira önyargılı olmak tanımının vücud bulduğu kişi...

" Her fırsatta Atatürkçülüğü ve Atatürk'ü yermeye çalışan bu insanların elinde aslında çok büyük bir koz var o da Enver Paşa. O dönemde Atatürk daha doğrusu Mustafa Kemal rütbeli bir komutandı yani Çanakkale savaşlarının genelinde değil belirli bölümlerinde etkili olmuştur ki bundan dolayı da unutturulmaya çalışılıyor. "

• quote:

quote:

Amaaan hep aynı boş laflar . Atatürk'e gelince lider önemli değil .

İstanbul'un fethine gelince Fatih Sultan Mehmet tek başına kazandı sanki . Liderler olmadan ordu bir işe yaramaz o gemileri karadan yürütme fikri olmasaydı o kadar ordu boşa giderdi . Neyse kime ne anlatıcam ki

He Atatürk Albaydı bir şey yapmadı işte yukarıdan bulut geldi hepsini götürdü gitti sonra Atatürk ben kazandım dedi he ok .

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.