Şimdi Ara

Can Yılmaz’dan üzeri kapalı Nihat Hatipoğlu eleştirisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
3.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman kimene diyorum bende helal kazanılmışsa ister fakir olur ister zengin olur kimene. Her dinsiz zengin olabilir ama dinle alakalı kimselerin malı olamaz mı?
  • Cem yılmazın yan charı Cem söyleyemediklerini buna pas ediyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustKiddinGG

O zaman kimene diyorum bende helal kazanılmışsa ister fakir olur ister zengin olur kimene. Her dinsiz zengin olabilir ama dinle alakalı kimselerin malı olamaz mı?

Haram kelimesini göster demagojiyi bırak....... ya sen anlamıyorsun yada iyi okumuyorsun burada haram kazanılmış bir şey deniliyormu...bundan bahset ne okuyorsun ne anlıyorsun......

"Lafa bak her dinsiz zengin olabilir ama".......komedi..Ne yazdığını bilimiyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi computeron -- 20 Haziran 2017; 19:56:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

quote:

Adamın işi o, zorla mı para alıyor, vermesinler. Aynı şekilde dizi oyuncuları ya da program sunucuları da öyle. Veren var ki alıyorlar. O zaman din adamları hep fakir mi olmalı peki? Bu işler arz talep meselesi

Zengin din adaminin aç kişilere sabır demesi kadar ironik bisey yok

Yapacak bir şey yok, o zaman çıkartmayacaksın ya da o kadar para vermeyeceksin.

din ticarettir vazgeçmezler

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Ohoo ona bakarsak eminim muhammed sarayda da zamamın ünlülerine iftar vermiyordu.

Ozel isimler buyuk harfle baslar.Bir peygamberin hakkinda atip tutmakta o dine inananlara saygisizlik yapmaktir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Can Yılmaz , Cem Yılmaz'ın abisidir.

Tanımak zorunda değilsiniz ama bari haberi bir okusaydınız ya bir de Cem Yılmaz'a atar gider yapan var
  • işin içine din girince söylenen şeyin ucu dönüp dolaşıp çomar başına gideceği için whitetroller hemen helal haram kazanç edebiyatına girmiş. he edison icadı aydınlatıcı kafalı troll he, saraylar falan hepsi helal, tamam mı ?

• quote:

Adamın işi o, zorla mı para alıyor, vermesinler. Aynı şekilde dizi oyuncuları ya da program sunucuları da öyle. Veren var ki alıyorlar. O zaman din adamları hep fakir mi olmalı peki? Bu işler arz talep meselesi

Masal yerine bir gün Kur'an anlatsalar bunları dinleyen kalmaz.

“Sizden hiçbir ücret istemeyen kimselere uyun, onlar hidayete erdirilmiş kimselerdir.” Yasin 21
  • Vasat bir komedyenin kendi bile haber deyeri taşımıyorken!! abisinin eleştirisinden bize ne :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ohoo ona bakarsak eminim muhammed sarayda da zamamın ünlülerine iftar vermiyordu.

Hic hos degil yazdiklarin

• Bunu yazan acaba müslüman değil mi? Eğer müslümansa neden fas fakir değil. Müslüman demek fas fakir, sefil olmak demek mi? Muhammed fas fakirdi öyle mi? Evlendiği kadın oranın en zengin iş kadınıydı. Damadı Osman oranın en zengin insanıydı. En yakın arkadaşı Ebubekir oranın en zengin insanlarındandı. Muhammed Peygamber müslümanların fakir olmalarını asla istemezdi. Fakirlik miskinlik müslümana has bir özellik değildir. Onun döneminde etrafında miskinler ordusu değil, zenginler ordusu vardı. Hem mal konusunda, hem bilgi konusunda, hem inanç konusunda, hem donanım konusunda en ihtişamlı insanlar en yakınındaydı.

Hadislere uydurma diyenler, peygamberin fas fakirlik durumu hakkındaki hadislere nedense hep inanırlar. Hatta bazı hadisler var ki evlere şenlik. Peygamber o kadar açtı ki karnına taş bağlarmış da mış. Bunların doğruluğuna iman etmiş insanlar neden diğer hadislere uydurma diyorlar. Amaçları belli zaten. Müslümanın fas fakir olmasını istiyorlar, Amir değil işçi olması, yöneten değilyönetilen olması isteniyor. Müslümanların köle olması isteniyor.

Örnek bir hadis;
    Ya Rasûlallah! Bir hastalığınız mı var? Namazı oturarak kılıyorsunuz?” Verilen cevap cihanı ürpertecek şekildeydi: – Ya Eba Hureyre! Günlerdir ağzıma götürecek bir şey bulamadım. Açlık takatimi kesti, ayakta duracak dermanım kalmadı, onun için namazımı oturarak kılıyorum. Ebû Hureyre diyor ki: “Bunu duyunca ağlamaya başladım. Allah Resûlü kendi durumunu unutmuş, bana teselli veriyordu: – Ağlama Ya Ebâ Hureyre! Burada çekilen açlık, insanı âhiret azabından kurtarır.

Ppeygambere "zengin olmasına rağmen açlıktan bayılacak dereceye gelen ayakta duramayan bir miskin" gibi tanımlamak İslam inancına aykırıdır!

Yine böyle hadislere göre halk arasında genel bir fakirlik yok, ama bu peygamberin zenginliğine rağmen zühd anlayışı ve kendi seçimi. Öyle ki sahabeler peygamberi hasta zannediyor, üstelik peygamber ev halkına da gıda konusunda zulmediyor, evinde ayda bir kez çorba kaynamıyor. sürekli açlık çekiyor, bedenine işkence ediyor algısı kadar saçma bir iddia olamaz.

Hem hadisler uydurmadır derler ama bu hadisler doğrudur derler hem de "peygamberde güzel bir örnek var” ayeti kerimesinin emrini yerine getirerek açlıktan bayıldıkları görülmemiştir. Bize anlatılan rivayetlerden, peygamberin çok sessiz, sakin, edilgen ve çekingen biri olduğu palavrası gibi peygamber fas fakirdi, miskindi iddiası da tam bir palavradır. Peygamber hiç bir zaman aç kalmamıştır. Hiç bir zaman ailesini aç bırakmamıştır. Hiç bir zaman evinde açlık çekilmemiştir. Açlık, sefalet, fakirlik ve miskinlik peygambere yakışmayan şeylerdir. O bunların hepsinden muaftır.

Peki mutlak gerçek ne:
    İSLAM PEYGAMBERİ MUHAMMED CESUR, ZENGİN VE BAKIMLI BİRİYDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 20 Haziran 2017; 22:9:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Orijinalden alıntı: Jouska

quote:

quote:

Saygısızlığın bu kadarınada pes be arkadaşım!

Saygısız!

İnsan ilk önce kendisine bakmalı sonra başkalarını eleştirmeli.

Sizimi etiketlemişim ben diğer arkadaşa söyledim bu sözü kusura bakmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

quote:

Ozel isimler buyuk harfle baslar.Bir peygamberin hakkinda atip tutmakta o dine inananlara saygisizlik yapmaktir.

İyi ya onu saygısızlık edene söyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: HasMachate

quote:

Nesi hoş değil?

• Ben orada soru soranların özellikel medyada ve sosyal medyada gündeme gelen soruların, ayarlandığını düşünüyorum.

Keza aynı şekilde kim milyoner olmak ister yada adı neyse, bakıyorsunuz atıyorum bir meslek gurbundan kişiyi çıkartıyorlar yaptığı iş ile ilgili soru çıkıyor bilemiyor e tabi hemen gündeme geliyor..

ikincisi programa çıkanlara bakıyorsunuz hep işinde gücünde, işte arabası var, evi var ama çok sevdiği için katılmış yarışmaya, üniversite öğrencisi vb. Ya kardeşim bu ülkede milyonlarca işsiz hiç mi başvurmuyor bu programa? Ben hiç işsiz birinin yarıştığını görmedim mesele.

Tv dünyasında her şey şovdur bu bilinçle izlemek ve takip etmek lazım.
  • Sorun parası değil. Parayı nerden kazandığı. Kuran göre ne kadar etik karar verin.

Tevbe 34

"Ey inananlar, din bilginlerinin ve din adamlarının çoğu halkın parasını hakketmeden yerler ve ALLAH'ın yolundan saptırırlar. Altın ve gümüşü yığıp ALLAH yolunda harcamayanlara acı bir azap müjdele."

Tevbe 35

Gün gelir o biriktirdikleri altınlar ve paralar cehennem ateşinde ısıtılarak onlarla alınları, yanları ve sırtları dağlanır: 'Kendiniz için biriktirdiğiniz işte budur. Biriktirdiğinizi tadın.'

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HasMachate

quote:

Nesi hoş değil?

Peygamber efendimiz (S.A.V) hakkin da bu sekil de yazman hos degil. Tamam bende iktidari sevmiyorum yaptiklarini tasvip etmiyorum ama mesajiniz gercekten hos degil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygısız!

Bir sey degistirmiyor. Yine kendine bakmali insan sonra baskasini elestirmelisiniz.

@-Uzumaki Naruto-; Bu kendi sozunuz sizin icin de gecerli, ileride baskasini alintilamadan once dusunursunuz herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygısız!

Bir sey degistirmiyor. Yine kendine bakmali insan sonra baskasini elestirmelisiniz.

@-Uzumaki Naruto-; Bu kendi sozunuz sizin icin de gecerli, ileride baskasini alintilamadan once dusunursunuz herhalde.

Olur mu öyle şey?herkes düsünmez siz dusunursunuz zaten :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygısız!

Olur mu öyle şey?herkes düsünmez siz dusunursunuz zaten :)

Hayir, ben o sozun dogruluguna inanan birisi degilim, istedigimi istedigim gibi elestirebilirim baskasi da elestirir. O sozu diyen ve uygulamak isteyene celistiklerinden bahsettim sadece. Gerci ne ben senin dusunup dusunmedigini, ne de sen onun dusunup dusunmedigini bilemeyiz. Cok sacma bir konusma oldu ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 21 Haziran 2017; 1:19:27 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.