Şimdi Ara

ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÜZERİNE Ç.KURUTMA MAKİNESİ MONTAJI YARDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
15.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bir konuda yardıma ihtiyacım var:
    arçelik marka ç.makinesi kullanıyorum. bosch marka ç.kurutma makinesi almayı planlıyorum. yer müsait olmadığı için de kurutma makinesinin ç.makinesinin üstüne montajı yapılmak zorunda.ama bugün arçeliğin üstüne bosch montajı yapılamayacığını öğrendim. ( hem arçelik servisinde, hem de bosch servisinde arkadaşlarım vardı.her iki servisten montaj aparatlarını alarak olmayacağını denedik ve gördük.) ama benim de makineyi üstüne montaj yapmaktan başka çarem yok.arçelik kurutma da almak istemiyorum. akşam nette gezinirken bir fikir aklıma geldi.bu konuyla ilgili, bilgili arkadaşlara danışmak istedim.
    aşağıda resmini eklediğim alüminyum profillerden yapılmış bir yapı var. bunu rahat izah edebilmek için koyuyorum. resimdekine benzer malzemeyi kullanarak çamaşır makinesinin üzerine kafese benzer bir yapı oluşturarak ve kurutma makinesine zemin oluşturacak şekilde aynı malzemeden tabla koyulsa kurutma makinesi üzerine konulsa acaba o şekilde bir kullanım sağlanabilir mi? titreşim sorun yaratır mı? alüminyum profil kurutma makinesini taşır mı? bu profilleri üreten firmanın sitesinde mukavemet değerlerini vermiş ama taşıyacağı kg'ı hesaplamak biraz zor iş.anlayan varsa siteye bakabilir. ahşap da aklıma geldi ama uzun vade de titreşimden dolayı sağlıklı olmayabilir diye düşündüm.
    tamamen başka bir çözüm yolu da olabilir.fikirlerinizi bekliyorum.verilen cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

http://www.doguskalipltd.com/tr/aluminyum-profil-sigma-profil/sigma-profiller/584-40x80-kapali-profil-yeni.html
     ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÜZERİNE Ç.KURUTMA MAKİNESİ MONTAJI YARDIM.

• Eğer imkanınız varsa L profil alıp kestrip kaynattırarak yapılırsa sağlam ve uzun ömürlü olur. Ama yaptırma maliyeti ne olur bakmak lazım.

İkinci aklıma gelen yöntem makina uzerine uygun mdf kestirip kurutma makinasının ayaklarının geldiği yerler uygun şekilde oyularak tam oturması sağlanır. Makina üzerinde kaymasını önlemek için çift taraflı profesyonel yapıştırıcı kullanabilir.

Forumda bir arkadaş çift yönlü vakkumlu tutucudan bahsetmişti ama nereden bulunur bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: serrikoc

Eğer imkanınız varsa L profil alıp kestrip kaynattırarak yapılırsa sağlam ve uzun ömürlü olur. Ama yaptırma maliyeti ne olur bakmak lazım.

İkinci aklıma gelen yöntem makina uzerine uygun mdf kestirip kurutma makinasının ayaklarının geldiği yerler uygun şekilde oyularak tam oturması sağlanır. Makina üzerinde kaymasını önlemek için çift taraflı profesyonel yapıştırıcı kullanabilir.

Forumda bir arkadaş çift yönlü vakkumlu tutucudan bahsetmişti ama nereden bulunur bilmiyorum

teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.