Şimdi Ara

bulaşık mak. 2 prog. ve çok prog. arasındaki fark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
9.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar size birşey sormak istiyorum.Bulaşık makinasında iki program ile daha çok programlı olması arasındaki fark nedir ? Gerek var mı çok programlı olmasına artı sekiz yüz liraya kadar bir bulaşık makinası almayı düşünüyorum..tavsiyelerinizi bekliyorum...

• Programın sayısı değil, ne olduğu önemlidir.

3 programlı bir makine çok kullanışlı olacağı gibi 7 programlı bir makine hiçbir ihtiyacınıza cevap vermeyen saçma sapan programlar içeriyor olabilir.

Bu açıdan alacağınız makinenin program akışı, derecesi ve sürelerine bakın.

Makinelerin fiyatını artıran sadece program değildir. Programlarla birlikte şu özellikler de eklenir:

-Katlanabilen tabaklıklar
    -Yüksekliği doluyken değiştirilebilir sepet
    -Su bulanıklık sensörü ve otomatik program
    -Ses seviyesi ve enerji verimliliği

Şu an 800 liraya kadar alınabilecek en mantıklı bulaşık makinesi Profilo BM5220EG'dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Programın sayısı değil, ne olduğu önemlidir.

3 programlı bir makine çok kullanışlı olacağı gibi 7 programlı bir makine hiçbir ihtiyacınıza cevap vermeyen saçma sapan programlar içeriyor olabilir.

Makinelerin fiyatını artıran sadece program değildir. Programlarla birlikte şu özellikler de eklenir:

Şu an 800 liraya kadar alınabilecek en mantıklı bulaşık makinesi Profilo BM5220EG'dir.

çok sağolasın verdiğin bilgiler için..biraz baktım internetten arçeliğin 6230 modeli var 3 programlı yarın bakmayı düşünüyorum...

• Bence o modele bakmayın hocam. Arkadaşımın evinde var, bir çok kez bulaşık dizip kullandım.

Su alırken düdüklü tencere gibi fıslama sesi çıkarıyor. Ekonomik 50'C de yıkama performansı vasat. 70'C de bile kurumuş kiri olan tabakları tam anlamıyla temizlemiyor. Sepetlerinde katlanan raf vs. yok.
  • quote:

Programın sayısı değil, ne olduğu önemlidir.

Su bulaniklilik sensörü camasir makinelerindeki durulama sensörü gibi mı çalışıyor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bence o modele bakmayın hocam. Arkadaşımın evinde var, bir çok kez bulaşık dizip kullandım.

Su alırken düdüklü tencere gibi fıslama sesi çıkarıyor. Ekonomik 50'C de yıkama performansı vasat. 70'C de bile kurumuş kiri olan tabakları tam anlamıyla temizlemiyor. Sepetlerinde katlanan raf vs. yok.

sağolasın tavsiyen için ama arçelik 6230 üç programlı bulaşık makinasını aldım..peşin fiyatına dört ay erteleme ve mikro dalga fırın hediyesi vardı banada makul geldi aldım..tavsiyeleriniz için sağolun arkadaşlar...
  • Bulaşık makinelerindeki program fazlalığını eskilerden beri gereksiz görüyorum ancak ne yazıkki 17 programı olan ve en fazla 3-4 programını kullandığım bir bulaşık makinem var kullandığım programlar Kısa, Hijyen, Ekonomi ve Narin. Mieleye gerçekten şaşırıyorum bir makineye 17 program koymuş ancak bu programlardan 14-15 ine özel komutlar vererek çeşitlendirebiliyorsunuz ve bir zamanların efsanesi Arçelik 5500E gibi 100 programa çıkıyor biraz reklam gibi oldu özür dilerim. Candoğan beyin dediği gibi makinelerde fiyatı arttıran sadece program sayısı değil, üst sepete narin alt sepete yoğun yıkama, otomatik yıkama, su sensörleri, bardak bakım sensörü, ekstra hijyen, üst sepet ayrı alt sepet ayrı ve daha çok sayıda şatafatlı özellikler bulaşık makinelerinin fiyatını yükseltiyor. Ayrıca @hayal79@ adlı üyenin sorusuna gelirsem bir mantıkla aynı gibi bulaşık makinesi ilk önce suyu alıyor ve ısıtmadan 10dk kadar yıkıyor eğer su az bulanık ise suyu ısıtmaya geçerek yıkamaya devam ediyor, su bulanık ise suyu tahliye edip tekrar temiz su alıyor ve ana yıkamaya geçiyor bulanık suda bu mantıkla ilk yıkama ön yıkama gibi oluyor. Bazı makinelerde ise su çok aşırı bulanık ise suyu tahliye etmeden ısıtmaya geçiyor ve 35-45'C sıcaklıklarda ön yıkama yapıyor sonra suyu tahliye edip temiz su alarak ana yıkamaya geçiyor. Bazı makinelerdeki su sensörleri sadece otomatik programlarda yıkamada değil normal programlarda durulamalardada çalışıyor 2 durulamalı bir programda ilk durulamadan sonra son durulamada su bulanık veya köpüklü ise durulama sayısına 1 durulama daha ekliyor ancak bulanık veya köpüklü değilse normal seyrine devam ediyor, 3 durulamalı programlarda da aynı şekilde su ölçümü ikinci durulamada yapılıyor su bulanık ve köpüklü ise durulama normal devam ediyor ancak makine son durulamada tekrardan kontrol yapıyor eğer son durulamadada su bulanık ve köpüklüyse durulamalara 1 durulama daha ekliyor ancak tam tersi su az bulanık veya hiç bulanık değilse program 3 durulamalı olsa bile makine 2. durulamadan sonra kurutma yaparak programı bitiriyor, benim makinemde öyle olduğu için böyle anlattım eminimki çoğu makinede böyledir. İyi Geceler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.