Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: S.McManaman , S.McManaman Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü3 Mobil
5 sn
14.943
Cevap
452
Favori
2.681.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Plastik tekerin birinin kauçuk contası da çıkmış. Tambur dönerken ses te yapar o şekilde.
    Baya bir bakım ve temizlik gerekiyor gibi. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • losthell kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Bizim makinenin yeri de çok dar. Ben dolabın bir tarafını söküp direk üst tablayı duvara monte etmeyi düşünüyorum.

Yalnız makine aparatı kullanmadan sakın direk çamaşır makinesi üzerine koymayın. Çamaşır makinenizin yüklü ve dengesiz sıkmasında kurutmanızı yerde bulabilirsiniz.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    dün cihazı aldım ve yerim olmadığı için yere basacak dolap koyamadım , koyduğum yer U şeklinde duvarların arası yani devrilme imkanı bulunmuyor , o yüzden direkt üzerine koydum , zaten tadilatta duş genişliğinden kaybetmemek için bu şekilde planladım.

denge olayına gelince bosch wat24480tr makinenin üst tablası sanki bu iş için dizayn edilmiş ki öyledir , şöyle ki arkaya doğru uzatılmış üst plaka mevcut fakat asıl önemli olan 4 kenarında milimlik yükseltilmiş plastik mevcut ve ortası havuz gibi kalıyor, bu sayede kurutmanın 4 ayağı bu havuza sıfıra sıfır girdi yani sağa sola oynama şansı yok çünkü tırnaklara takılıyor. ek olarak wat24480tr oldukça sarsıntısız ve sessiz bir cihaz o da çok fayda sağladı, çam mak. alacak arkadaşlara tavsiye ederim ben en çok satılan model diye aldım fakat 2 yıl sonra bu kalitede olmasının çok faydasını gördüm.

fotoda üzerindeki su test içindi neredeyse kıpırdamayacak kadar az sarsıldı, özellikle kurutmanında ağırlığı eklenince daha sağlam oldu sistem fizik kuralları gereği. Test full çam mak ve aynı anda kurutma yapılırken yapıldı.

bu arada önüne lake kapı yaptıracağım, bu tarzı düşünen arkadaşlar var ise mutlaka hava alan panjur kapak yaptırmalarını tavsiye ederim, içerisi hamam oluyor, sıcak hava kapak içinde kalmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losthell -- 3 Ekim 2019; 11:48:29 >

• EW8H3966IB!yi 4830 TL den daha ekonomik alabileceğimiz bir yer yada metod varmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mufit -- 3 Ekim 2019; 19:4:22 >
  • losthell kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Dediğiniz gibi tam oturmuş ve makineniz de söylediğiniz gibiyse sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
    Benim makinede bazen gökdelende deprem oluyormuş gibi oluyor. Kurutmanın yukarıda 1.5-2 cm sallandığını görmüşümdür.
    Yalnız yeriniz de tam 3 cm suntayı ya da mdf yi araya tabla yapmaya müsaitmiş. Sıkıntı olursa dolap değil de L ayaklarla duvarlara monte ederek fayans renginde bir suntayı araya tabla yapabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merenkisa kullanıcısına yanıt
    Vestel de de ücretsiz takıyorlar..
  • uykr kullanıcısına yanıt
    isterseniz salona bile koyabilirsiniz. gidere de bağlayabilirsiniz.. tercih tamamen sizin. su tankından çıkan suyu ütüye boşaltıyorum ben
  • skynet kullanıcısına yanıt
    en temizi iade edin yenisini alın..bunu arındırmak makinayı baştan yaratmaya eşdeğer.. olmaz mı elbette olur ama ben olsam yenisini alırım.
  • mufit kullanıcısına yanıt
    Ben aynı makinayı geçen hafta evkurda çalısan arkadasımın üstünden aldım. personel indirimi yaptılar %10 peşin 4300 verdim.
    Daha uyguna bulamadım. Daha uyguna alan varmı forumda evet var. ama herkes kendi imkanları ile sağa sola saldırıyor :))
  • Arkadaşlar Siemens markalı ürünler için fiyat ve ürün bilgisi konusunda yardımcı olabilirim.

Serdar Çetin
    05533976676

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elliyedi

Merhaba,

ben de kurutma makinesi arayışındayım;
    aslında 2 ay önce Bosch marka çamaşır makinemin kartı arızalanınca ve servis 1200tl çekince makineyi çöpe atıp arçelik çamaşır ve kurutma alıp geçecektim ancak neyseki çıkma kart takıp 300tl'ye hallettik.
    şimdi Bosch'tan ağzım yandı yedek parça sorunu(maliyet ve tedarik yönüyle) yaşamayacağım bir ürün arıyorum.

Vestelin kurutma makineleri muamma sanırım onu hiç sormuyorum.
    arçelik 3886KT (forumdan öğrendiğim kadarıyla inverter motorlu ve A+++) şu an bunu düşünüyorum. ancak filtre temizleme sıklığı yüzünden vazgeçebilirim.

aklımı en çok çelen Electrolux EW8H3966IB. inverter motor, kaliteli malzeme, 199tl'ye süpürge hediyesi falan çok iyi. ama ileride garanti bittiğinde yedek parça sorunları gözümü korkutmuyor değil.

arçelik 3886 KT 3900TL civarına alınabiliyor. Electrolux 4900TL.
    Arçelik çok üzer mi? eşim doktorların facebook grubunda arçelikten herkesin memnun olduğunu söylüyor. tecrübesi ve bilgisi olanların önerilerine açığım.
    edit: makineleri üst üste koyarken araya aparat takmak şart mıdır, electrolux alırsam mecburen +400tl maliyet olacak. arçelikte durum nedir acaba
    Ben arçelik 3886kt aldım.
    Podium avm arçelik bayi 3850tl'den verdi, çok iyi fiyat. 12 taksit.
    Ayrıca chippin ile ödedim 226tl puan geldi.
    Worldcard beyaz eşya kampanyasından 100tl puan geldi.
    World ile ödediğim için tost makinesi hediye aldım.
    Ayrıca 99tlye çay makinesi alma hakkım varmış onu da aldım.
    225tl'ye de +4 yıl garanti uzatma aldım.

Makine incelemesini sonra paylaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: OZGURCEL77

üstat bir veya birkaç kullanıcının yazdığı olumsuz bir durum tümüyle o ürünü kötü yapmaz
    o dediğiniz plastik kokusunu ben almadım kurutma işi nerdeyse kusursuz diyebilirim
    tek yaşadğım problem oda başkası farketmeye bilirdi ekranda buhar durumu fabrika benim
    istediğim modelle değiştirdi bosch arçelik gurundig vs hiç şikayetleri okudunuzmu her markada
    menmun kalmayan var o parara 9kg a++ bir ürün yok tercih sizin yeni gelen ürünle ilgili deneyimleri
    burdam yazacağım
    Hocam selamlar,

Kullanım tecrübeniz nasıl, herhangi bir problem var mı? Zam falan yemeden almak istiyorum bu aralar.
  • agust A kullanıcısına yanıt
    üstat eşim 1 kez kullanmış söylediği kapağın kenarında buhar olduğu
    yuvarlak içerde kalan kısmında bir sorunmudur bilmiyorum kazanın içinde
    çizikler gördüm bir kullanımda olurmu bilmem zira atılan kıyafetler içinde bir tane fermuarlı
    üst aşofman vardı servis test modunda test ettim sağa sola dönüş fan testi bir problem yok
    benim bizzati kullanıp sonunda ve kurutma aşamasında aksi bir durum varmı
    kontrol etmem lazım ama diğer modelin proğramı daha kullanışlı geldi
    kurutmasıda link seri olan onun kazanı galvaniz dediğim gibi fiyat uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Arçelik 3893 KT A++ makine aldık bakalım nasıl bir şeymiş...
    Aynı makineyi almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz
  • EW8H3966IB ile EW8H2966IZ arasında ciddi bir fiyat farkı var. Buna değecek bir özellik farkı var mı acaba?

• OZGURCEL77 O kullanıcısına yanıt
    Kurutmadan sonra buhar olması kapağın contasında kaçırma olduğunu gösterir bu bunar daha sonra paslanmaya da neden olacaktır. Bu durumu servise bildirmenizi tavsiye ederim.
    Çelik kazanın çizilmesi normal bu bir sorun oluşturmaz.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    hocam eşim yanlış izah etmiş olabilir şöyleki proğramı durdurup kapağı açmaya
    çalıştım dedi o esnada kapak gevşemiş olabilir benim kullanımıda öylebir sorun görmedim
    şu anda halen çamaşır oldukça kendim bizzat kullanıp yorum yapmayı düşünüyorum insanlarıda
    yanıltmak istemem şöyleki dün 5 parça kot yanına 3 tşört ve azda çamaşırı kot proğramında
    attık bu yanlış bir uygulama şöyleki belirtilen kg 4 ve biz bariz onun üstüne çıktık gece 12civarı
    çalıştırdık sabah 5 ti halen 1dk kaldı yazıyordu cepte unutulan kağıt para selpak vs eşim kontrol
    etmemiş filtrenin etrafı aşırı topaklanmış tüy olmuş belirtiğim cisimlerlede filtrenin üstü kapanmıştı
    kondanser filtrede aşırı kirlenmişti yazdığım üzre bu durum makineyi doğru kullanmamaktan olduğu bariz
    birdakine 4kg kot ile filtreler öncesinde ikiside temizlenmiş olarak atıp test edicem
  • Herkese merhaba,

Yakın zamanda kurutma makinası alacağım çocuktan sebep.TV yıde bu forumdan takıp edıp almıştım.maşallahı var cok memnunum..
    ondan sebepdir ki tekrar bu foruma sorma gereğini hissettim.

Bosch TR85V00

ARCELIK 3881 KT

ARCELIK 3883 KT,

Özellikle şunu sormak istiyotum.internetten alsam magaza fiyatından 800-900 tl daya uygun nasıl oluyor akakce den aradıgım yer?
    bana istanbulda olduguklarını arcelık bayıısı olduklarını ıstersenız gelıp gorebılcegımı soyledıler.
    yetkılı servısın gelıp takacagını bızımde arcelık bosh yetkılı satıcısı oldugunu soyledı..

bu zamana kadar bu meblağda bır alısverıs yapmadım ınternetten.acaba alışveriş yapsam guvenılır olurmu?
    akakceden alısverıs yapan varsa yardımlarını ıstıyorum..
  • Merhaba,

Hoover' da fiyat cazip olsa da servis konusunda sıkıntı yaşama endişesi beni Arçelik' e yöneltti. Az önce 3893 KT sipariş girdim, arada yaklaşık 500 TL fark var ama içim rahat etsin dedim. Bu makine Arçelik bayilerinde nakit olarak bile 3100 TL üstüne satılırken nette 7 taksit 2750TL ' ye bulunca kaçırmak istemedim. Umarım hayırlı olur.
  • Yaklaşık 3 yıldır kullandığımız Arçelik A+ kurutma makinesi sürekli kapak atmaya başladı.

Aşırı yükleme yapmıyoruz, hakkı neyse o kadar koyuyoruz. Çalışırken kendiliğinden kapak atıyor ve duruyor.

Baktım, kırık çıkık bir parça yok. Zaten olsa hiç çalışmaz.

Sorunu nasıl giderebilirim? basit bir çözümü var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.