Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (369. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.911
Cevap
452
Favori
2.680.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hayırlı olsun. Yorumlarınızı merakla bekliyorum. Sizden gelecek yorumlara göre ya Hoover, ya da Arçelik 3883KT modelini alacağım.
  • agust A kullanıcısına yanıt
    hocam arçeliğinde fiyat uygun 400 tl fark var hoovere göre arçelik 8kg tambur hacmi ufak
    yanlız hoover en son gelen modelle bir önceki arasında proğram farkı var sanki HL H9A2DE-S
    daha pratik duruyor karşılaştırdım örneğin mix dry olan proğram dx te all in one ama 2 aşamalı
    önce daha ince kumaşlar kuruyor uyarı eriyor çıkarıp proğrma devam ediyorsunuz bu durum bayanların işine gelmez
    ayrıca gene hl modelinde 12 dakikalık pre ıron kırışık açma ütü hazırlığı var ve small az yükler için olan
    proğram dx modelinde yok

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OZGURCEL77 -- 1 Ekim 2019; 13:8:22 >

• Arkadaşlar merhaba,

Bugün itibari ile BSH Ürün gamına maalesef zam geçişi yapmıştır.

Siemens Bosch ve Profilo araştırması yapan arkadaşlar için paylaşıyorum

Saygılar.
  • Hepsiburada da grundig için 300 TL indirim geldi. Grundig GDH 80 modeli 2100TL ye geliyor, kullanan yada öneren var mı bu modeli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OZGURCEL77 O kullanıcısına yanıt
    candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Açıkcası inverter motora taktım biraz. Çelik davlumbaz falan olsun istiyorum.
    Hooverda plastik kokusu diye okudum bir sitede yorumda direk eledim.
    Ucuz bişey alacaksam grundig, en kalitelisi olsun dersem electrolux ki ona bir de 399tl ayırma aparatı alınacak, onu eledim.
    Arçelik 3886 ve 3893 arasındayım şu an.
    Candogan62 siz hangi makineyi kullanıyorsunuz. Ne önerirsiniz.@candogan62

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elliyedi -- 1 Ekim 2019; 21:17:14 >
  • elliyedi E kullanıcısına yanıt
    üstat bir veya birkaç kullanıcının yazdığı olumsuz bir durum tümüyle o ürünü kötü yapmaz
    o dediğiniz plastik kokusunu ben almadım kurutma işi nerdeyse kusursuz diyebilirim
    tek yaşadğım problem oda başkası farketmeye bilirdi ekranda buhar durumu fabrika benim
    istediğim modelle değiştirdi bosch arçelik gurundig vs hiç şikayetleri okudunuzmu her markada
    menmun kalmayan var o parara 9kg a++ bir ürün yok tercih sizin yeni gelen ürünle ilgili deneyimleri
    burdam yazacağım
  • Merhaba arkadaşlar.ben de kurutma makinası arayislarindayim. Arçelik ,Beko yahut Grundig alacağım.bulundugum yerde ve yakın çevrede sadece bu markaların servisi olması sebebiyle marka tercihini bu yönde yapıyorum.
    Marka ve modelden bağımsız olarak sormak istediğim bir kaç sey var.

Makinada direkt yünlü modeli olması ile sepet programı olmasının pratikte bir farkı oluyor mu.yani sepette de yunluleri sağlıklı bir şekilde yikayabiliyor muyum.yoksa ille yünlü programı mı lazım.bir de sepete ürünler katlanarak falan mı konuyor,anlayamadım.

Bazı makinalarda sadece yorgan bazilarinda yorgan/kuş tüyü yazıyor.burda mesela sadece yorgan yazana kustuyu mont vs.atamiyor muyuz.

Ceket kurutmak için mutlaka olması gereken bir program var mı yok mu tam anlayamadım ,bilen var mı.yani ceket derken pamuklu ya da akrilik kumaştan klasik ya da spor ceketler.

Mesela yün olan Arçelik 4000 civarı iken sepetli olanlar 3000e düşüyor acaba kullanımda çok fark var mı.

Bir de tamburlu kurutma yapılmaz ibaresi bulanan eşyalar atılırsa sonuç kötü oluyor mu:)zira böyle çok esyam var malesef.

Ayrıca tambur celuk mı değil mi internet sitelerinde net bilgi bulamadim. Ya da çift yönlü mu dönüş yapıyor yoksa tek yönlü mu anlayamadim.siz nereden ulaşıyorsunuz bu bilgilere.:)

• elliyedi E kullanıcısına yanıt
    Arçelik'te çamaşır ve kurutucu arasındaki aparatı servis ücretsiz takıyor hocam, ben de alacağım da 3883 KT ve 3893 KT arasında kaldım. Muhtemelen ikisinden birini alacağım
  • merenkisa kullanıcısına yanıt
    3883'ün hacmi 102lt sanırım, diğeri 118lt. Bunu göz önünde bulundurun. Bir de bazılarının filtresi 6 ayda bir bazılarının 5 yıkamada bir temizlenmesi gerekiyor.

• 3199 tl fiyat var su an. 100 tl zam gelmis.
     Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar BurayaNe kadara biraktilar? Gideri olan bir yer mi tercih edelim? Mutfak kilerine ya da kullanmadigimiz kucuk tuvalete koymayi dusunuyoruz.

• arkadaşlar dün Beko D70 kt kurutma makinesi aldım (ikinci el). daha önce de 4 sene boyunca
    buna benzeyen Arçelik 2771 kt kullanmıştım yani makineye yabancı değilim. Dün beyaz çamaşırları kurutucuya attım (havlu çarşaf atlet vs) gayet güzel kuruttu ama çıkan çamaşırların çoğunda siyah lekeler vardı sanki kalemle siyah çizgiler çekilmiş gibiydi.
    Makine önceden biraz pis kullanılmış sanki. Toz ve hav filtresinde bir parmak kalınlığında hav birikmişti en az 10-20 yıkamalık vardır. Yoğuşturucu filtresi de leş gibiydi iyice temizledim. Arçelikten dolayı makineye yabancı olmadığım için temizlenmsi gereken her yerini temizledim. İçini de nemli bezle bir kez sildim.
    Satıcının dediğine göre kazan bilyası yeni değişmiş. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir ? Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

• skynet kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflarda görünen lekeler yağ lekesi gibi sanki. Kazan bilyelerine yağı fazla sürdülerse ısı ve hava akımının etkisiyle deliklerden kazanın içine geçip bulaşmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Fotoğraflarda görünen lekeler yağ lekesi gibi sanki. Kazan bilyelerine yağı fazla sürdülerse ısı ve hava akımının etkisiyle deliklerden kazanın içine geçip bulaşmış olabilir.
    hocam sizce bundan kurtulmanın yolu var mıdır nasıl temizlesem ?

• quote:

Orijinalden alıntı: skynet

hocam sizce bundan kurtulmanın yolu var mıdır nasıl temizlesem ?

Alıntıları Göster
    Fazla yağ temizlenirse sıkıntı ortadan kalkar büyük ihtimal ama temizleyebilmek için makineyi sökmek gerek. Bir de kazanın ön kapak kısmıyla birleştiği yerde sünger conta oluyor o kısımları kulak pamuğu ile kontrol edin kazan rahat dönsün diye yağ falan sürülmüş olabilir işini bilmeyen birileri tarafından. Kulak pamuğuyla bilyenin kenarlarına denk gelen delikleri de kontrol edebilirsiniz sorun olan yerde büyük ihtimal kulak pamuğuna da yağ bulaşacaktır. Şüphe duyduğunuz kazanın içindeki her yeri de kulak pamuğu ile kontrol edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Fazla yağ temizlenirse sıkıntı ortadan kalkar büyük ihtimal ama temizleyebilmek için makineyi sökmek gerek. Bir de kazanın ön kapak kısmıyla birleştiği yerde sünger conta oluyor o kısımları kulak pamuğu ile kontrol edin kazan rahat dönsün diye yağ falan sürülmüş olabilir işini bilmeyen birileri tarafından. Kulak pamuğuyla bilyenin kenarlarına denk gelen delikleri de kontrol edebilirsiniz sorun olan yerde büyük ihtimal kulak pamuğuna da yağ bulaşacaktır. Şüphe duyduğunuz kazanın içindeki her yeri de kulak pamuğu ile kontrol edebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    hocam kazanın ön kapak kısmıyla birleştiği dediğiniz yer burası mı ? o kısıma parmağım çok rahat girebiliyor ve bezle silince kahverengi siyah bir kir geliyor yağ gibi bir şey. zaten çalışırken gözlemlediğim kadarıyla çamaşırlar dönerken tam o alt kısımda çamaşırlar takılıyor anlık sıkışıyor gibi oluyor.
    bir de o kısıma parmağımın bu kadar rahat girmesi nor mal mi ? kazan düşmüş ya da rulman tekerleri aşınmış olabilir mi ?
    son olarak hocam temizlemek için makineyi tamamen mi sökmek gerekli ?

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
    Edit: yan ve üst kapaklar söktüm rulmanların hali bu ve yapış yapış yağ içindeler. bunları yeenisiyle değiştirmek kolayda o yağdan nasıl arındıracağım onu düşünüyorum.
     Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
     Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynet -- 2 Ekim 2019; 19:38:2 >

Makinenizin tambur denge tekerleri ömrünü doldurmuş bir tanesi tamamen gitmiş büyük ihtimal o ses yapmasın diye de işi bildiğini sanan kişilerce yağlanmış bu yağ da fotoğraflarını çektiğiniz parmağınızın girdiği sünger contanın oraya akmış kurutma boyunca da çamaşırlar sürekli oraya değdiği için böyle bir sorun ortaya çıkmış. Yapmanız gereken kazanı sökmek güzelce yağdan arındırmak ayrıca o yağ bulaşmış olan süngeri temizlemek ve denge tekerlerini de yenisiyle değişmek. Normalde o kısımda boşluk olması normal yalnız sizin makinedeki boşluk denge tekerinin üstündeki kaplamanın dağılmasından dolayı biraz daha genişlemiş. Tekerleri değiştirip kazanı ve o kazanın temas ettiği sünger contayı temizlerseniz sorunu çözersiniz. Eğer sünger contayı temizleyemezseniz servisten onun da yenisini temin edip yapıştırabilirsiniz. Kazanı sökmek için nerdeyse makinenin her yerini sökmeniz gerekiyor en zor kısım bu ne yazık ki.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    yardımlarınız için çok tşekkürler. kazan sökümü ile ilgili doğru düzgün bir video bulamadım. bulsam önce izleyip sonra sökecektim.
    Rica ederim. Şu videoda 7:35 e kadar olan kısım kazanın sökülmesiyle ilgili. Sadece siz 2:16 daki fan pervanesini sökmeyin onun kazanla bir ilgisi yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=SLreLH2lFac&feature=youtu.be
    Vidaların yerlerini karıştırmamaya dikkat edin, bir de sökülecek kabloların yerlerini karıştırmamak için fotoğraflarını çekin işe başlamadan önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 3 Ekim 2019; 0:35:7 >
  • uykr kullanıcısına yanıt
    Bayi ekimde yüzde 4 zam yapılacak demişti. Gidere takmak şart değil. Ben banyoya koymama rağmen gidere takmadım.Çıkan suyu ütü yer temizliği gibi işlerde kullanıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.