Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.964
Cevap
452
Favori
2.682.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende Electrolux EW8H3966IB aldım, dün servis gelip kurdu. Bosh çamaşır makinesinin üstüne kurulum yapıldı.
    Önceden yaptığım araştırmayla STA9GW Electrolux Çamaşır Kurutma Bağlantı Kitini temin ettim.
    Servis kiti çamaşır makinesine montajını yaptı, makine delinmeden yapılıyor.

Servis gelirken makinayı nereye koyacaksın, aparatın var mı diye sormadı.

Bağlantı kitim olmasa muhtemelen çamaşır makinasının üstüne montaj yapılmayacaktı.

Alternatif olarak marangoza çamaşır makinasının üstüne kabin yaptırırsın, mdften yaptırsan baya pahalı tutuyor.

Bağlantı kiti electrolux sitesinde 375 liraya satıyor, ben 325 liraya buldum aldım.
    Servise çamaşır makinasının üstüne kurulum istedim, kiti verdim yaptılar.
  • css2005 C kullanıcısına yanıt
    Bağlantı kiti Electroluxde ücretsiz değil, istersen serviste temin ediyor. Önceden söylemek servisle anlaşmak şart, ellerinde olmayabiliyor, kendileri de sipariş ederek temin ediyorlar. yada sen kendin alsan da oluyor.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Bence akakcede satılan kabin güvenli olmaz, muhtemelen suntadır, 50-60 kg tartar mı?
    birde bu kabine sabitleme işi olmaz bana çok güvenli gelmedi, havuzlu bir kabin olursa makina sallansada kaymaz.
    bağlantı kiti çamaşır makinesine sabitleniyor, kurutma makinası ayaklarını da sabitlediğinden daha güvenli.
  • sakizagaci S kullanıcısına yanıt
    1.5mt sunta 80 kg ı tam ortadan çok rahat tasıyor. Kaldı ki bu dolapların eni 65-70 cm ve makine ayakları kenarlara basacak. 55-60 kglık kurutmayı rahatlıkla taşır. Tabii ki mdf yaparsanız hem daha mukavemetli hem de daha uzun ömürlü olur.
    Bizim amacımız zaten kurutmayı çamaşır makinesinden ayırararak çamaşır makinesinin sallantısının kurutmaya geçmesini engellemek. Kurutmanın kendisi sallanmadığı için sabitlemeye gerek yok ancak o da kolaylıkla halledilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakizagaci S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Makineyi kaça aldınız acaba?
    Bende sizinle aynı makineyi ve bağlantı aparatını satın aldım. Aparatı N11den aldım 325TL ye. Kupon ve çip para ile 290a geldi.
    Aparatı almadan önce servisle görüştüm kendilerinde aparat bulunduğunu 400TL fiyatı olduğunu söylediler. Bende Electrolux sitesinde bile 375tl sizde pahalı ki ben daha uygun fiyata buldum onu alacağım diyince montaj ücreti alırız bizim dışımızda nerden alırsanız alın dediler. Bende Electrolux müşteri hizmetleri ile görüştüm ve servisin söylediklerini ilettim. Kesinlikle ücretsiz montaj yapılacak dediler merkezden sonrasında servis aradı ve randevu oluşturalım dediler. Hakkımızı aramasak adamlar yutturacak bize ne isterlerse.
    Benim makine Perşembe gelecek elime montajı Electrolux çamaşır makinesi üzerine yapılacak, bağlantı aparatı güzel çekmece gibi çekiliyor raf oluyor kullanışlı olur diye düşünüyorum.
    Makineyi ben GG dan Gürbüzler den aldım. 200TL kazananlar kulübü indirimi vardı. 30tl de çip para geldi 4600e gelmiş oldu. Dikey elektrik süpürge hediye kampanyasına da 199TL ödedim. Umarım hepsinden memnun kalırız hepimiz.
    Bu arada makinenin programları kullanımı vs hakkında hiç bilgim yok yardım isterim artık zaman zaman buradan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• buminhan7 kullanıcısına yanıt
    Selam Hocam,
    Güzel puanlar, vs. kombo yapmışın zor takip ettim :)
    mediamrketten 4499 TL ye aldım, sadece internet alışverişine stokları eritiyoruz diye özel indirim vardı,
    3 gün filan sürdü sürmedi. Tesadüf buradan okuyup mediamrktte gidip makineyi incelerken tam denk geldi,
    mağazada bile 5300 TL gibi bir fiyattı. birde banka kampanyasına denk getirdim bende 100 TL de puan geldi.
    Bosh çamaşır makinesine bağlantı kiti uyup uymadığı için yetkili servisi aradım, genişlik tutuyorsa uyar dediler,
    ellerinde olmadığını önceden haber vermem gerektiğini filan söyledi, aradığım servis kite 375 tl dedi.
    amazon.com.tr den 325 TL ye bulup aldım, servise söylemedim. onlarda kit var mı yok mu sormuyor zaten.

ben şeyi merak ettim hocam, bende şimdi bu süpürgeyi 199 TL ye alabiliyor muyum?
    Yani mediamarketten kurutmayı alsam da olur mu?
    birde süpürge almak istemiyorum, kahve makinası alabilir miyim hiç sormuş muydun bunları?

Makineyi kullanmak basit hocam.
    Sana tavsiyem, ben kurutmayı çamaşır makinasının giderine bağladım, su boşaltmakla uğraşmak istemedim.
    Bunun için servis birşey söylemiyor, önceden bunu ayarla. Nalburdan pimaş L ve T borularla kurutmaya gider açtım.
    Elektrik bağlantısını ayarlamanı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: umitmit

Merhaba Vestel Km9711 kullanan var mı tavsiye eder misiniz?
    Ben de bu modeli dusunuyorum. Bilen yorumlasin lutfen.

Bu makineler gidere baglaniyor mu? Alirken neye dikkat etmeliyiz? Hergun filtresini temizleyecek miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 27 Eylül 2019; 10:49:8 >
  • uykr kullanıcısına yanıt
    hocam malesef forum ve youtubede vestel kurutma makineleriyle ilgili
    bir kullanacı deneyimi paylaşılmamış ürün gidere bağlanabiliyor
    üzerinde tankıda var o şekilde de kullanabilirsiniz baktığınız ürün 9kg a++ ısı pompalı
    alınabilir kazanın iki yöne de dönüp dönmediği hakkında bir bilgiye ulaşamadım
    dikkatetmeniz gereken her kullanımda kazan içi filtreyi mutlaka temizleyin
    kondeser in oradakinide üşenmeziseniz her kullnımda temizleyin makine için daha iyi
    olur kazan çelik ve galvaniz oluyor vestelde çelik sanırım servis ağı yaygın
    çok yüksek paralar vermeye gerek yok başka markalara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OZGURCEL77 -- 27 Eylül 2019; 13:16:30 >
  • OZGURCEL77 O kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler.

Her kullanimda temizlemek can sıkıcı degil mi?

Vestel, uygun fiyati ile dikkatimi cekiyor. Bir yildir camasir makinesini kullaniyorum, memnunum.

• temizlemesi çok vakit alan bir durum değil alttaki filtreyi genelde 5 kullanımdan
    sonra temizleyin derler ama bence maksimum 2-3 kullanımda onunda temizlenmesi
    gerekiyor sizde kullanınca kontrol edip gözlemlersiniz vestel tercih ederseniz burdan
    kullanım detaylarını sonuçlarını paylaşırsanız menmun oluruz
  • Wurunkatte kullanıcısına yanıt
    Hocam 2013 den beri ikisi bir beko kullaniyorm bulasmayin binlerce liram tamire gitti 4 tez ayaklari degisti servise git gelden ayri alin.
    İsi pompali alin

• Arkadaşlar, bugün birkaç kıyafetimi kurutmaya attım az çekmişler gibi geldi sonra çoğunun talimatına baktım gömlek t-shirtlerimin vs. çoğunda kurutma makinesine atmayın yazıyor kıyafetlerimin yüzde 70-80'i böyle ne atacaz bu makineye o zaman?
  • Gravitist kullanıcısına yanıt
    Kurutma makinesinde çekme ısı pompalı dahi olsa olabiliyor. Mümkün olduğunca kurutma seviyesini düşük tutmaya çalışın. Mesela biz pamuklu dolap kuruluğu düşük kurutma seviyesinde kurutyoruz makine bittiğinde çamaşırlar hafif nemli oluyorlar, makineden çıkardıktan 10-15 dk sonra tamamen kurumuş oluyorlar. Bu şekilde çekme de en düşük seviyede oluyor. Sizin makinenizde hassas kurutma seçeneği varsa onu da kullanabilirsiniz.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Benimki daha sanayi tipi gibi dün sanki bazı tişörtlerim biraz küçülmüş gibi geldi psikolojik de olabilir sonra baktim çoğunda kurutma makinesine atmıyor yazıyor başka bir şansım da yok ileride çekmesini de istemem ne yapsam bilemeidm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haber bekleyen arkadaşlar hoover aradı bugün cihazı getirecekler ön kontrolerimi
    akşam yapıp ilk kurutmada deneyimleri yazacağım bilmeyenler için ilk aldığım model
    link serisi a++tammodel HL H9A2DE-S ekranında buhar yaptığından dx serisi ile değişim oldu tam model
    DX H9A2TCEX-S iki arasındaki fark bu modelde ayakkabı kurutma var ve dijital ekran
    büyük öbürünün kurutmasından gerçekten menmunduk ekranda buhar problemi olmasaydı
    umuyoruzki gelen cihaz daha da iyi çıkar hoover müşteri hizmetlerinde bir problem
    yaşamadık benim talep ve problemimle mehtap hanım ilgilendi detaylı resim ve kullanım
    deneyimlerimizi burdan paylaşacağım
  •  Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

cihazı teslim etmişler resim atayım dedim ilk kullandığımız cihazdan daha şık kullanımla
    ilgili paylaşıma devam edeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OZGURCEL77 -- 30 Eylül 2019; 19:34:8 >
  • Merhaba,

ben de kurutma makinesi arayışındayım;
    aslında 2 ay önce Bosch marka çamaşır makinemin kartı arızalanınca ve servis 1200tl çekince makineyi çöpe atıp arçelik çamaşır ve kurutma alıp geçecektim ancak neyseki çıkma kart takıp 300tl'ye hallettik.
    şimdi Bosch'tan ağzım yandı yedek parça sorunu(maliyet ve tedarik yönüyle) yaşamayacağım bir ürün arıyorum.

Vestelin kurutma makineleri muamma sanırım onu hiç sormuyorum.
    arçelik 3886KT (forumdan öğrendiğim kadarıyla inverter motorlu ve A+++) şu an bunu düşünüyorum. ancak filtre temizleme sıklığı yüzünden vazgeçebilirim.

aklımı en çok çelen Electrolux EW8H3966IB. inverter motor, kaliteli malzeme, 199tl'ye süpürge hediyesi falan çok iyi. ama ileride garanti bittiğinde yedek parça sorunları gözümü korkutmuyor değil.

arçelik 3886 KT 3900TL civarına alınabiliyor. Electrolux 4900TL.
    Arçelik çok üzer mi? eşim doktorların facebook grubunda arçelikten herkesin memnun olduğunu söylüyor. tecrübesi ve bilgisi olanların önerilerine açığım.
    edit: makineleri üst üste koyarken araya aparat takmak şart mıdır, electrolux alırsam mecburen +400tl maliyet olacak. arçelikte durum nedir acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elliyedi -- 30 Eylül 2019; 21:36:6 >

• uykr kullanıcısına yanıt
    Ben vestel 9711 modelini aldım. Alalı bir kaç gün oluyor. Öncelikle hangi kurutma makinesi olursa olsun büyük rahatlıkmış onu anladım. İlk defa Vestel ürünü aldım. Fiyat olarak beko vs göre uygun geldi. Kurutmasında vs sorun olmadı.

• bu hafta gdh 80 alıyorum arkadaşlar. aktif olarak kullandığım bosch 9kg wat24480tr modeli çam. mak. mevcut.

şöyle bir sorunum var, makineleri koyacağım yer 64 cm genişliiğinde yani kasa yaptırırsam sıfıra sıfır olacak hem makine çıkmayacak hem de tüm titreşimi duvarda hissetmek durumunda kalacağım.

direkt üstüne koysam acaba problem yaşar mıyım, grundig'in ayaklarına çift taraflı bant yapıştırıp direk oturtayım diyorum , yatayda 4 adet bant işe yarar diye düşünüyorum , sizin fikriniz nedir?
  • elliyedi E kullanıcısına yanıt
    hocam 4000 tl yüksek fiyatlar bence ısı pompalı olmak kaydıyla
    maksimum 3000 tl ye güzel makineler alabiliyorsunuz hoover vestel altus
    hoover aldım kurutması çok iyi ilk modelde ekranda buhar gördük hemen değişim
    yapıldı farklı model istedim bahsedildiği gibi servis ve müşteri hizmetleri
    kötü değil değişim modeli çok güzel kazan çelik 9kg a++bir kaç güne deneyimleri
    paylaşıcam bence değerlendirin
  • 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.