Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.943
Cevap
452
Favori
2.681.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xnet

quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Orijinalden alıntı: Xnet

Benim emektar çamaşır makinesi eskidi yenisini alayım diyorum ama kurutmada düşünüyorum. Hem kurutma hem yıkama işlevi sorunsuz 3000 liraya kadar en iyi makine hangisi? İkisini ayrı ayrı koyacak yerim var acaba ayrı ayrı mı almak daha mantıklı? 7-8 kiloluk makine yeterli fazlasına ihtiyaç yok. Öneriler için teşekkürler.

Profilo cmg140dtr ve KM8350CTR modelleri güzel bir set olur ancak toplam fiyatları bütçenizin üstünde. İnternetten bakarsanız 3500 tl civarında alabilirsiniz ama verdiğiniz paranın karşılığını da sonuna kadar alırsınız. Sakın fiyat yüzünden kurutmalı çamaşır makinesi almak gibi bir hata yapmayın.

Teşekkür ederim. Bütçeyi biraz yükseltebilirim acaba Profilo dışında bir öneri yapmanız mümkün mü.

Aşağıdaki Arçelik garantili Grundig çamaşır makinesini ve kurutma makinesini bayiden nakit 2800'e alabiliyorum. Bu ikisine ne dersiniz? Hepsiburada fiyatları ikisinde 3200 lira.

https://www.hepsiburada.com/grundig-gdh-80-a-8-kg-16-programli-isi-pompali-kurutma-makinesi-pm-mtgrugdh80
    https://www.hepsiburada.com/grundig-gwm-9701-a-7-kg-1000-devir-camasir-makinesi-p-MTGRUGWM9701

Grundig kurutma güzel ancak çamaşır için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Hem kalite hem de sıkma devri açısından çok yetersiz. Kurutma makinesinin tasarrufu çamaşır makinesinden başlar. Çamaşır makinesi ne kadar iyi sıkma yaparsa kurutma makinesine kurutacak o kadar az nem kalır dolayısıyla o kadar da az enerji harcar. Bu yüzden sizin alacağınız çamaşır makinesi en az 1400 devirli olmalı ve bu deviri kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Öneriye dönecek olursak bütçe dahilinde Grundig gdh80 ile profilo cmg140dtr şeklinde daha ekonomik bir ikili oluşturulabilir. Veya yine 3500tl civarında electrolux edh3684pw3 ve aeg lfx6g1454r şeklinde bir sette oluşturulabilir.

Tekrar etmek istiyorum; alacağınız çamaşır makinesi mutlaka 1400 devirli olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullandığım makineler Arçelik 9143 YCM 1400 devir 9 kg ve arçelik 3880 KT 8 kg. Camaşır makinesinin şu anda arçelikte kampanyası var zannedirsem. Zaten ikisi liste fiyatı 4000 TL ve çoğu bayi liste fiyatının altında satıyor. Krutma 7 kg yeter derseniz 3870 kt de olabilir fiyat 200 TLcivarı düşer.

İkisini beraber alacağım deyip bayiyle sıkı bir pazarlık yaparsanız iyi bir indirim alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bosch maxx wfo 2062 çamaşır makinesini kullanmaktayız ve memnunuz 6 kg kapasiteli ama bizim hatun 7-8 kg mı bile zorlamışlığı vardır

benimde çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgiye göre bize f/p ürünü olarak

Arçelik 2772 KTİ Kurutma Makinesi / Kurutma Sistemi :Yoğunlaştırmalı/ 7kg / B sınıfı yıllık tüketim 507kwh / garanti : 3 yıl 939tl
    Beko D70 KTİ 7 Kg / / Kurutma Sistemi :Yoğunlaştırmalı/ 7kg / B sınıfı yıllık tüketim 504kwh / garanti : 3 yıl / 999tl
    Hoover Dynamic Mega DMC D1013 BX-S Aquavision / Kurutma Sistemi :Yoğunlaştırmalı / 10 kg / B sınıfı yıllık tüketim 670 kwh/garanti 2yıl/1400 tl
    Grundig GDH 80 A+ 8 Kg 16 Programlı (Isı Pompalı) Kurutma Makinesi/Kurutma Sistemi :Yoğunlaştırmalı /8 kg / A sınıfı yıllık tüketim 297 kwh/garanti 7yıl/1849 tl

bana göre şekil bakımından / garanti süresi / servis ağı bakımından Grundig GDH 80 A+ ağır basmakta
    arçalik yafa beko alırsam ek 4 yıl garanti 150 tl Bsınıfı enerji seviyeleri var yıllık 160 kurutma üzerinden hesaplanıyormuş haftalık 2,80 kurutma oluyor buda bizim gibi bir aile ile aynı 2-3 kere mutlaka haftada çamaşır oluyor arçalik ile grundig arasında yıllık 300kwh hadar fark var buda yılda 300x0,31tl den = 93 tl yapar ben bu makineyi en az 10yıl kullansam 930 tl yapar artı 150 tl de garanti uzatma olsa 1080 tl yapıyor ki ilk başta arçelik ucuz gibi olsada grundig e karar verdim gibi
    hoover i servis ağı yüzünden ve enerji yönünden tercih edesim gelmiyor

e diyeceksiniz ki karar vermişsin niye bize yazıyorsunuz diye
    hem paylaşım olsun bakış açısı olsun
    hemde hata yaptığım göremediğim başka özellikler varsa benden daha deneyimli arkadaşlardan onları öğrenmek isterim yada 1500-2000 tl bandında A ENERJİ seviyesi ve üstü 8kg ve üstü bir makine önerebilir

saygılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ben memnunum. Çamaşır makinesi inverter motorlu, kömürsüz ve sessiz. Tabi sıkmada biraz ses var. Ancak çamaşırlar düzgün dağılır ve balans olmazsa o ses te eski makinama göre yarı yarıya. Yıkama ve sıkma performansı da gayet iyi.

Kurutma da ısı pompalı. Çalışmada biraz ses var. Ancak bu sesin tüm kurutmalarda olduğu söyleniyor. Banyo kapalı olursa ikisinin de sesi duyulmuyor. Altta yıkıyorsunuz hemen üste alıp kurutup katlıyorsunuz. :) Özellikle çocuklu ve geniş balkonu olmayan ,çamaşır kurutamayan aileler için ideal bir çözüm.

Garanti 3 yıl. Ben aldığımda 150 TL ye ilave 4 yıl veriyorlardı. Muhtemelen devam ediyordur.

• Yok o kadar kötü değil. Dediğim gibi banyo kapısını kapatırsanız rahatlıkla uyuyabilirsiniz bile. Bu durumda komşularınızım duyma ihtimali de çok az.

Yalnız kurutmayı odaya kurmayı düşünüyorsanız aynı odada yada mutfakta biraz sıkıntı olabilir.

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Trollerin engellenmesi iyi olmuş. Burası da sony bölümüne dönecekti.

Aslında aklımda var bu konu. En kısa sürede yapacağım Kenan Bey.

• Ben de hala karar veremedim kurutma makinesi konusunda. Bir diyorum SIEMENS iQ300 WT46W261TR alayım (bir yerden 2500/12taksit fiyat aldım.polonya üretimiymiş sanırım.)http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/camasir-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/iq300-kurutma-makineleri/WT46W261TR bir diyorum ki o kadar para vermeye değer mihttps://www.epey.com/kurutma-makinesi/profilo-km8350ctr.html PROFİLO KM8350CTR mu alsam ?
    araştırdıkça kafa karışıyor, karar zorlaşıyor...nasıl olsa 150tl verip 7 yıla uzatıcaz garantiyi.zaten makinelerin ömrü ne kadar?fazla para vermiyim diyorum.sonra da ithal olduğundan siemensi uzun yılar kullanırsın diye düşünüyorum. bu da var baktığım :https://www.epey.com/kurutma-makinesi/bosch-wtw85461tr.html
    bu makine için de 2.300tl fiyat verdiler :https://www.epey.com/kurutma-makinesi/bosch-wth85200tr.html

bu konuyla ilgili düşüncesi önerisi olan var mı ?

• Siemens düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Serdar

05533976676

• mesajım neden silinmiş anlamıyorum.

Candoğan Bey'i referans gösterirler sık sık. Buraya da birisi, sorun Candoğdan Bey'e size anlatsın demişti Bosch grubu kurutma makineleri hakkında. ben 2007 yılından beri beyaz eşya forumundayım. Öyle 2-3 gün değil. Dolayısıyla burda bilgisi olanı da olmayanı da çok net görüyorum da biliyorum da.

Herkes okusun tekrardan...

• Electrolux EDH3685TDW kurutma makinası aldim. Nem sensoru var ama nem sensoru iyi mi kotu mu henuz anlayamadim. Attigim camasirlardan her seferinde en az 5-6 parca kurumamis cikiyor, bazi yerleri kurumuyor. Tika basa doldurmuyorum yine de durum bu. Program 2:37 sureli fakat nem sensoru oldugu icin sure 10 dk sonra dusuyor, bir sure sonra da duruyor. Yani ortalama 1.5 saatte bitiyor fakat kurumayan parcalar oluyor. Ne yapmak lazim, nem sensoru düzgün çalışmıyor mu acaba?

• Arkadaşlar 3880kt aldım. Az çamaşır varken tamburdan çok fazla sanki içinde bozuk para varmış gibi rank runk ses geldi sizdede böyle bi sorun varmı

• semh611 kullanıcısına yanıt
    Evet. Özellikle çamaşırlar fermuarlı yada düğmeli ise çok ses geliyor.

• grundig gdh 80 aldım
    gg da teknosadan aldım 1505tl idi ve 7 yıl garanti
    bilginiz olsun 1 mart -30 haziran arası bir çok grundig beyeaz eşyada +4 yıl dahil toplam 7 yıl garanti veriyorlar
    bu bilgiyi teknosa ve arçelik'e teyit ettirene kadar göbeğim çatladı
    gg da fiyat artmış ama n11 de bir satıcıda 1499tl (teşhirmiş)
    bu fiyata 8 kg a+ kaçırmayın derim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estamemuchoo -- 23 Mart 2018; 0:40:36 >
  • Dostlar fiyatı uygun kurutma makinası bakıyoruz. Arçelik 2772KTİ ve Beko D70 KTİ sizce nasıldır. Arçelik Beko aynı çatı altında zaten. Makinalar da hemen hemen birbirinin aynı. Aranız kullanan var mı acaba?

Beko
    https://urun.n11.com/kurutma-makinesi/beko-d-70-kti-7-kilo-kurutma-3-yil-garanti-P112832136

Arçelik
    https://urun.n11.com/kurutma-makinesi/arcelik-2772-kti-7-kg-yogusmali-kurutma-makinesi-servis-kurulumlu-P209379166

• system_25 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz makinalar b sınıfı ve pompasız, yani 2 katı enerji ve odaya ısı yayma sorunları var. Elektrik faturanız A+ larda 1-3 yılda kullanım miktarınıza bağlı aradaki farkı kapatır... Ama illa bunlar derseniz kurutma performansı iyi ve aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emraarslan -- 1 Nisan 2018; 17:55:48 >
  • Merhabalar.

Arçelik 3880 almaya gitmişken Elektrolux EDH3684PW3 alıp çıktım bilmem doğrumu yaptım. Kullanan veya bilgisi Olan var mı acaba?

Elektrolux
    https://www.hepsiburada.com/electrolux-edh3684pw3-a-8-kg-kurutma-makinesi-isi-pompali-p-MTELECEDH3684PW3

Arçelik 3880
    https://www.hepsiburada.com/arcelik-3880-kt-kurutma-makinasi-p-MTARC3880KT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi just_justice -- 1 Nisan 2018; 23:16:34 >

• 3880 A++ iken sizi electrolux almaya iten özellikleri nelerdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: css2005

3880 A++ iken sizi electrolux almaya iten özellikleri nelerdi?

Elektrolux daha çok tavsiye etti satıcı MediaMarkt ta

Bende öyle bildiğimden birde fiyat olarak 1730 tl ye aldım avantajlı fiyat gibi geldi bana

• Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Sağolun muhtemelen aynı fiyata 3880 i de alabilirdim karardan vazgeçebilirim doğru karar mu yanlış karar mı?

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.