Şimdi Ara

cam tozlu perde sorunu/ yeni perde önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar lg pb60 cihazımı geçen hafta aldım ve tripod perde arayışı içine girdim. cam tozlu önerildiğini gördüm genel olarak ve hepsiburadadan su perdeyi aldımhttp://www.hepsiburada.com/liste/silvercrest-sc-cptp200-200x200-glass-beads-cam-tozlu-storlu-tripot-projeksiyon-perdesi/productDetails.aspx?productId=ofisslvsccptp200&categoryId=271967

perde bugun gündüz geldi ve hava kararınca heyecanla projektörü açıp yansıttım ilk anda dikkatimi çekmedi ama ekranda özellikle parlak olduğunda açıaya göre azalıp artan ama hiç kaybolmayan şerit şeklinde alanlar farkettim. muhtemelen ellerinde çoktan beri bekleyen bir ürünü yolladılar ve kasanın içinde uzun zamandır kaldığı için o cam tozu dedikleri şey perdede belli bölgelerde özellikle katlantı bölgelerinde yoğunlaşmış. bende akşam hepsiburadada iade etmek için form doldurdum iade onayı geldikten sonra iade edicem. burdan anlaşılan cam tozlu alırken dikkatlli olunması gerektiği, çünkü bu tarz bir problemle karşılaşmak olası.

ve ayrıca cam tozlu perdesi olan dostlar bu tarz bir problem yaşadınızmı,herhangi bir bölgede bu tarz rahatsız edici parlaklıklar oldumu sizdede ?

şimdi özellikle sizden isteğim bana tripod lu 200x200 boyutlarında ve 200 tl yi geçmeyecek şekilde en iyi perdeyi önermeniz, hevesim kursağımda kaldı diyebilirim. şimdiden yorumla katkıda bulunana dostlara teşekkürler.

• http://www.projeksiyon.com.tr/?kategori-19-MOTORLU-PERDE.html

bu siteyi buldum bende. daha doğrusu googleda "projeksiyon perdesi" diye aratınca ilk sıraya bu geliyor. bende hayalim olan bir projeksiyon sistem kurmayı düşünüyorum. cihaz+perde+ses sistemi. herşeyi son sitem son teknoloji ve montajı bağlantıları kolay olsun istiyorum.

bu aralar baktığım 3d wireless projeksiyonlar var. wireless olunca mesela ps3, lcd tv, notebook gibi cihazlardan görüntüyü, projeksiyona kablo bağlamadanmı veriyorsun? ayrıca ses sistemlerindede wireless özelliği olanlar var. ses sisteminide kablo bağlamadan projeksiyondaki sesi ses sistemine bağlamak mümkünmü?

camlı perdeyi neden seçtin peki? nedir aradaki fark?

buarada hepsiburada ne oldu iadeyi kabul ettimi?

• hepsiburada iade için onay verdi yarın kargoyla geri yollayacağım. cam tozlu perdeyide bir arkadaşımın önerisiyle aldım,onunda cam tozlu perdesi varmış ama bu tarz bir sorun yaşamamış. wireless projektörler hakkında bilgi sahibi değilim ama aynı ağa bağlanıp oradan ortak paylaşım alanlarından faydalanabileceğini düşünüyorum. ben ses sistemiylede wirelessi varsa bence ancak bu şekilde bağlantı kurulabilir.
  • ben xblack in cam tozlu perdesini kullanıyorum. bende hepsiburada.com dan aldım. herhangi bir sorun yaşamadım. perde projeksiyonun görüntü kalitesini çok yükseltti diyebilirim. yalnız bazı arkadaşlar lümen değeri çok yüksek olan cihazların cam tozlu perdelerde kullanılmasının iyi sonuçlar doğurmadığından bahsetmişler. ben cihaz olarakda promacto pro x02 kullaniyorum. Lümen değeri 500 herhangi bir problem yaşamadım cihazdan da perdeden de cok memnunum yakinda resimli bir inceleme başlığı açacacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

...
    bu aralar baktığım 3d wireless projeksiyonlar var. wireless olunca mesela ps3, lcd tv, notebook gibi cihazlardan görüntüyü, projeksiyona kablo bağlamadanmı veriyorsun? ayrıca ses sistemlerindede wireless özelliği olanlar var. ses sisteminide kablo bağlamadan projeksiyondaki sesi ses sistemine bağlamak mümkünmü?

3D wireless projeksiyonlar şu an Epsonda mevcut, tw6100(W) modeli için konuşacak olursak 5 ayrı kaynak bağlayabiliyorsunuz. Yazdığınız seçenekler içinde LCD TV demişsiniz ama tv nizin HDMI out çıkışı mı var

bu beş ayrı kaynakta ki görüntüyü 1080p olarak kablosuz aktarırsınız bir problem olmaz aynı transmitter üzerinde optik çıkış var ses sisteminiz optik girişi var ise kullanabilirsiniz,küçükte olsa tw6000 üzerinde
    bir çift 20w dı yanılmıyorsam hoparlör mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: drserti

arkadaşlar lg pb60 cihazımı geçen hafta aldım ve tripod perde arayışı içine girdim. cam tozlu önerildiğini gördüm genel olarak ve hepsiburadadan su perdeyi aldımhttp://www.hepsiburada.com/liste/silvercrest-sc-cptp200-200x200-glass-beads-cam-tozlu-storlu-tripot-projeksiyon-perdesi/productDetails.aspx?productId=ofisslvsccptp200&categoryId=271967

perde bugun gündüz geldi ve hava kararınca heyecanla projektörü açıp yansıttım ilk anda dikkatimi çekmedi ama ekranda özellikle parlak olduğunda açıaya göre azalıp artan ama hiç kaybolmayan şerit şeklinde alanlar farkettim. muhtemelen ellerinde çoktan beri bekleyen bir ürünü yolladılar ve kasanın içinde uzun zamandır kaldığı için o cam tozu dedikleri şey perdede belli bölgelerde özellikle katlantı bölgelerinde yoğunlaşmış. bende akşam hepsiburadada iade etmek için form doldurdum iade onayı geldikten sonra iade edicem. burdan anlaşılan cam tozlu alırken dikkatlli olunması gerektiği, çünkü bu tarz bir problemle karşılaşmak olası.

ve ayrıca cam tozlu perdesi olan dostlar bu tarz bir problem yaşadınızmı,herhangi bir bölgede bu tarz rahatsız edici parlaklıklar oldumu sizdede ?

şimdi özellikle sizden isteğim bana tripod lu 200x200 boyutlarında ve 200 tl yi geçmeyecek şekilde en iyi perdeyi önermeniz, hevesim kursağımda kaldı diyebilirim. şimdiden yorumla katkıda bulunana dostlara teşekkürler.

bir perde sırf cam tozlu diye tercih edilmemeli,
    kumaş kaliteside önemli bir faktördür,
    o nedenle Xblack marka cam tozlu perdeleri tercih edebilirsiniz, ben xblack cam tozlu perde kullanıyorum çok uzun zamandır ve ne bir potlaşma var ne de cam tozlarında dökülme oldu,
    her projeksiyon perdesi aynı değildir, bir ürün pahalı ise boş yere pahalı değildir,

• ben bu perde konusunda epey şanssızmışım sanırım. xblack aldım bu sefer 200x200 storlu ama bundada epey bi dalgalanma var altta özellikle içe doğru resmen bi cukur oluşmuş,alt tarafa yansımadığı için orası çok rahatsız etmiyor ama üst taraflarda bir dalgalanma var ne yazıkki. perdeyi kapatmıyorum şimdilik belki o dalgalanmar düzelir diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserti

ben bu perde konusunda epey şanssızmışım sanırım. xblack aldım bu sefer 200x200 storlu ama bundada epey bi dalgalanma var altta özellikle içe doğru resmen bi cukur oluşmuş,alt tarafa yansımadığı için orası çok rahatsız etmiyor ama üst taraflarda bir dalgalanma var ne yazıkki. perdeyi kapatmıyorum şimdilik belki o dalgalanmar düzelir diye.

perde üzerindeki dalgalanmalar %80 montaj hatasından kaynaklanmaktadır.

en ufak bir eğimde dahi dalgalanma oluşmaktadır. perde kasasını su terazisi ile ölçün,
  • bean kullanıcısına yanıt
    incelem konusu açtınızmı acaba bende de promacto x 10 var beyaz duvar ile arasında ışık ve renk farkı ne çok artıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettunc2323

incelem konusu açtınızmı acaba bende de promacto x 10 var beyaz duvar ile arasında ışık ve renk farkı ne çok artıyormu?

Arkadaşım senin ızdırabını alnıyorum bende aynı ızdırap içindeyim benimde beyaza yakın bir duvarım var perde alıp almamak arası gidip geliyorum nedeni ise 250 lira veripte bir fark görememek insanın moralini bozacağı kesin
  • Birde montaj icin ugrasacaksin olmayacak sokeceksin deneyip alabilecegim bir yokki burada ne yapacagimi sasirdim vallahi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben direk duvara yansıtıyorum beyaz mat saten boya var filli boya marka gayet güzel seyrediyorum
    gündüz bile tabii 3000 ansilümen projeksiyonum

• newonw1 kullanıcısına yanıt
    hocam cam tozlu perde aldım
    xblack perde duvara asınca
    açılıyor istediğim yerde duruyor self-lock klitli lakin iş toplamaya geldiğinde toplamıyor sonuna kadar açtım yinede kapanmadı duvardan sökene kadar canım çıktı 180 perde açık halde neyse duvardan söktüm perde açık hala yere koydum tekrar toplamaya çalıştım topladı bu seferde klit mekanizması çalışmayı bıraktı bunu neden yapar nasıl bir yol izlemeliyim
  • Cam tozlu perde aldım. Projeksiyon tripodda iken iyiydi. Projeksiyonu tavana astım. Şimdi ışık yansıması oluyor.Cam tozları görüntünün önünde belli oluyor Cam tozlu perdeden bu nedenle memnun kalmadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.