Şimdi Ara

Cam filmi tavsiyesi. Llumar mı, Solargard mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
13
Favori
36.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Llumar atr serisi kesinliklr menmun kalırsınız yetkili bayi dısında uygulatmayın sahtesi çok

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Markadan ziyade yeni nesil ceramic filmlere bakmanızı tavsiye ederim. Ceramic filmlerde aynı ışık geçirgenliginde ısı reddi performansı %30 daha iyi.

Llumar atr balon bir film fiyatı çok yükseldi. Bayilerde fiyat rekabeti başlayınca distribütörü tüm bayilerde standart fiyata geçti. Bu yüzden 1000 liralık film artık 2000 lira civarında uygulanıyor. Eski llumar bayisi olarak solargard tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 10 Temmuz 2022; 12:21:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Solargard’da Air80 karşılığı ön cam filmi hangi serisi kullanılabilir?

• FthGTI F kullanıcısına yanıt
    Solargard ultra performance 80

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    3 farklı filmle de denedim görüş bozuluyor, renkler sapıtıyor.

• Ben Solargard UP 80'den memnun kaldım. Renk değişimi ya da başka bir sorun gözlemlemedim. Herkesin dikkat seviyesi farklıdır tabi ki, bu benim görüşüm.

Bir kaç mesaj önce de belirttiğim gibi geçen hafta tüm camlara uygulatmıştım Solargard'ı. Dün uzun yol deneyimimi tamamladım. Ben oldukça memnun kaldım.

Ön yan camlardaki HP Supreme'nin görüş netliği çok başarılı. Isı kesmede de hissedilir bir gelişim oldu tabi araçta, 30 derece güneşin altında yolculuk yaptık. Hiç rahatsız etmedi güneş sıcaklığı.

Bahsettiğim su kabarcıkları da üçüncü günde tamamen yok oldu, şimdilik memnunum kısacası.

• Llumar

• quote:

Orijinalden alıntı: büdünün kaşı

neye göre dandik kime göre dandik. global films markası belki sizin yaptırdığınız farklı bi markadır. yabancı forumlarda ve kaynaklarda, yotubeda vs araştırarak yaptırdım. filmin yapışkanından molekül düzeyinden itibaren kendi fabrikalarında üretiyorlar. bunu yapan ya tek ya da bi kaç firmadan biri. sağda solda ürettirmiyorlar. kenar köşelerde çekilen amerikan abi bu film denilen filmlerle karıştırmayın. araştırdığınızda göreceksiniz, global film ceramic serisi. araştırmasak bilmesek sizin gibilere kanacak millet. şu Türkiyede doğru düzgün forumlarda bilgi yok salla gitsin yalnızca.

Yuzeysel reklam bilgilerini yazmissiniz

Kaldi ki film orijinal olsa belki bir nebze kaliteli oldugunu dusunelim de, globalin resmi tr distributoru dahi yok. Global film cektigini soyleyenlerin orijinalliklerine buyuk suphe ile yaklasin

3M arac filmlerinde de benzer durum var. Resmi kanallar ile arac filmlerini getirmeye son vermisler gibi gorunuyor

Llumar ve solargard.da en azindan marka onayli distributor ve resmi ithalat kanallari belli

• autindustry A kullanıcısına yanıt

ne yazacaktık başka adamlar bana brifing vermedi, okuduğumuzu yazdık, fabrikalarını mı gezecem cam filmi yaptıracam diye. youtubeda ve yurtdışı forumlarda yeterince video izleyip ve yazı okuyup bilgi edindim, karşılaştırmalı videoları var, lumar, solarguard bayilerinde filmlere baktım,(yaptırdığım yerde de vardı baktım) yeterince bilgi sahibi olup yaptırdım. gayette memnunum. yabancı forumlarda USA vs. gezici cam filmi yapanları dahi okudum. f/p olarak en çok uygulanan buydu. pazarlama konusunda eksik olması ya da TRde lumarın biliniyor olması bi şey değiştirmez. lumar ve solarguard o yüzden pahalı ancak bu daha kaliteli olduklarını göstermez. bahsettiğim global qdp ceramic filmine baktığın zaman zaten kaliteli film olduğunu anlıyorsun. hepsinin ucuz serisi vardır belki bilemem. ama lumarın solarguardın normal film yaptığı paradan daha azına ceramic yaptırdım ve gayette kaliteli değerleri de onlardan aşağı değil.

hiç biri babamın oğlu değil. gayet kaliteli film( en az onlar kadar), bazı değerleri daha iyi ve onlardan kat kat uygun. araştıran bulur bilir ve bedavaya gereksiz maliyet yapmaz bu devirde. param çok diyen yaptırsın zaten diğerlerini maliyet düşünmeyen vs. ama hem maliyet düşünüp hem lumar solarguardın normal serileri yerine yaptırdığım global qdp ceramic kat kat daha iyi.

üst sınıf arabam olsa da maliyet düşünmesem illa bu iki markadan biri olsa ben solarguard yaptırırdım ceramic serisi vs. lumar bayileri gereksiz havalarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi büdünün kaşı -- 15 Temmuz 2022; 8:13:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: büdünün kaşı

ne yazacaktık başka adamlar bana brifing vermedi, okuduğumuzu yazdık, fabrikalarını mı gezecem cam filmi yaptıracam diye. youtubeda ve yurtdışı forumlarda yeterince video izleyip ve yazı okuyup bilgi edindim, karşılaştırmalı videoları var, lumar, solarguard bayilerinde filmlere baktım,(yaptırdığım yerde de vardı baktım) yeterince bilgi sahibi olup yaptırdım. gayette memnunum. yabancı forumlarda USA vs. gezici cam filmi yapanları dahi okudum. f/p olarak en çok uygulanan buydu. pazarlama konusunda eksik olması ya da TRde lumarın biliniyor olması bi şey değiştirmez. lumar ve solarguard o yüzden pahalı ancak bu daha kaliteli olduklarını göstermez. bahsettiğim global qdp ceramic filmine baktığın zaman zaten kaliteli film olduğunu anlıyorsun. hepsinin ucuz serisi vardır belki bilemem. ama lumarın solarguardın normal film yaptığı paradan daha azına ceramic yaptırdım ve gayette kaliteli değerleri de onlardan aşağı değil.

hiç biri babamın oğlu değil. gayet kaliteli film( en az onlar kadar), bazı değerleri daha iyi ve onlardan kat kat uygun. araştıran bulur bilir ve bedavaya gereksiz maliyet yapmaz bu devirde. param çok diyen yaptırsın zaten diğerlerini maliyet düşünmeyen vs. ama hem maliyet düşünüp hem lumar solarguardın normal serileri yerine yaptırdığım global qdp ceramic kat kat daha iyi.

üst sınıf arabam olsa da maliyet düşünmesem illa bu iki markadan biri olsa ben solarguard yaptırırdım ceramic serisi vs. lumar bayileri gereksiz havalarda.

Orijinal global filmlerin performanslarini tartismayacagim. Elde dogru duzgun veri yok, cok onemli de degil diyelim. Muhtemelen az cok yeterli performansi sunacaktir

Esas konu su:
    Global film sattigini soyleyenlerin, orijinal film uyguladigini nereden bilecegiz. Resmi ithalat kanali ve distributoru yok. Bu noktada tr piyasasi icin global filmler bitmistir. Orijinallikleri (orijinal olsalar bile defolu atik film olup olmadiklari) allaha emanet

Gule gule kullanin

• Yetkili uygulama servisi olmayan markalarda her zaman şüphe mevcuttur. Ben yetkili hizmet veren firma/marka bakarım, uğraşmam şüphe duymam, kafam rahat olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • autindustry A kullanıcısına yanıt

orjinal globallerin internette yeterince performans verileri vs var. araştırırsanız bulursunuz.

lumar, solarguard ve global qdp ceramic yan yana baktığınızda gözle görüyorsunuz zaten. ceramic filmler diğerlerinden farklı kalınlığı vs. fark ediliyor diğerleri yanında.

orası öyle, lumar vs. isim ve bayilikten kazanıyor ve fiyat farkını bu yüzden istiyolar biraz da.

biraz merak ve araştırmak için vaktiniz varsa buluyorsunuz hangisi iyi. lumarda olsa ne olursa olsun ceramic daha iyi, lumarda atr değil de ctxi olarak geçiyor sanırım. onların hele yanına yaklaşılmaz herhalde. atrlere 1500 istiyolardı yanlış hatırlamıyosam, ben global qdp ceramic 600 tlye yaptırmıştım. bildiğin kazık lumar. solarguardda lumar ayarında diye benzer fiyatlar çekiyor. bi dahakine global bulamazsam solarguard ceramic yaptırırım.

Llumar Air80 yaptırdım ön cama. Polarize gözlükle bakıldığında mor-yeşil renkler oluyor gökyüzü ve parlak yüzeylerde. Böyle olacağını bilsem yaptırmazdım. Rengarenk görüyorum artık  

• kyle007 kullanıcısına yanıt

Polarize gözlükle bakılıdığında; gökyüzünde, diğer araçların camlarında, asfaltta ve diğer parlak yüzeylerde mor-yeşil renkler oluyor mu? Llumar Air80 bu şekilde renk değişimi yapıyor, pişman oldum yaptırdığıma.

• _magnetar_ kullanıcısına yanıt
    Bende en çok bundan korkuyordum, o zaman Air80’den direk vazgeçiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: FthGTI

Bende en çok bundan korkuyordum, o zaman Air80’den direk vazgeçiyorum.
    Bende sadece on surus caminin sol ust kosesinde (gokyuzune denk gelen kisimda) ufak renk degisikligi oluyor. Rahatsiz edici degil

Ama sizin arac ve sizin gozlukte nasil bir sonuc verir bilemiyorum

AIR80, IRX50 ve ATR50 ön cama sahip araçlarımızda denedim hepsinde oluyordu. Olmazsa foto çekip atmaya çalışırım.

• Cevaplarınız için teşekkürler, sanırım bu konu aracın ön cam üreticisi ve modeli ile de alakalı bir durum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.