Şimdi Ara

Cam Çatlağına Dolgu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba,taş sekmesi sonucunda ön camda 1 cm'den ufak çatlak benzeri bir iz oluştu.İstanbul Avrupa yakası -tercihen beylikdüzü yakınları- önereceğiniz bir yer varsa dikkate alırım.Sanırım Auto King,Ziebart ve Sonax benzeri kurumsal firmalarda mini onarım adı altında ücretsizde yaptırabiliyoruz.Sıradan bir camcının yanlış ya da geçici bir iş yapmasını istemem,düzgün bir yer arıyorum.

Sanayi de bir camcıya göstermiş babam,adam başka bir yerin adresini verip,delip dolgu yaparlar demiş.Yapılması gereken işlem bu mudur?

• Kasko bozulmadan senede bir kere cam değiştirme hakkı var diye biliyorum.Bence direk değiştirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Kasko bozulmadan senede bir kere cam değiştirme hakkı var diye biliyorum.Bence direk değiştirin

Evet sözleşmeye göre belirli sayıda cam değiştirme hakkım var ama 1cm'den bile küçük bir çatlak için koca camın değişmesi fuzuli.Amacım çatlağın ya da çatlak benzeri izin büyümesini engellemek ve o parçalanmışlık görüntüsünden kurtulmak.

Allah korusun camın başına daha büyük bir iş geldiğinde cepten yaptırmak istemeyiz,değişim hakkı o gibi durumlar için korunmalı.
  • kaskodan değiişm yapın, daha sağlıklı olur. yılda bir kere değiştirme hakkı var.
  • Benim on camda catlak vardi, kucuk bir catlakti, serce parmak tirnagimdan kucuktu.

Gozume takildigi icin yaptirayim dedim, cam dolgu yapan unlu bur firmaya goturdum.

Yapariz ederiz dediler, islem baslamad hemen once %5 ilerleme sansi var diye uyardilar.

Daha baslar baslamaz bir catirtiyla kucucuk catlak oldu 20 cm.

Rezil oldu on cam.

Mecbur degistirdim orjinal camla, bir de burada degistirelim diyor bana adam, elini surdurur muyum bir daha.

Serviste hallettirdim.

Meger %5 degil %50 mis. Bir cok sikayet gordum.

Demem o ki catlakta tamir sansi pek yok. En temizi catlak yuruyene kadar beklemek ve sonra cami degistirmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

kaskodan değiişm yapın, daha sağlıklı olur. yılda bir kere değiştirme hakkı var.

Hocam iki üstteki mesajımda açıkladım değişim istememe sebebimi,araç yeni kaskolandı ve önünde 9 ay daha var.Yani bu küçük çatlak için camı değiştirmem hali sonrasında daha büyük bir çatlak oluştuğunda cepten ödeme yapmamı gerektirecek.Çatlak ufak 1cm'den küçük.

Mini onarım ya da dolgu,vakum filan bir şekilde düzeltmek istiyorum ama nerede,hangi yöntemle sağlıklı olur bunu bilmiyorum.Sanayide delip dolgu yapılır denmiş cama.

Bu arada bu mini onarım olayı sadece Auto King ve Ziebart'ta mı geçerli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Shepard

Benim on camda catlak vardi, kucuk bir catlakti, serce parmak tirnagimdan kucuktu.

Gozume takildigi icin yaptirayim dedim, cam dolgu yapan unlu bur firmaya goturdum.

Yapariz ederiz dediler, islem baslamad hemen once %5 ilerleme sansi var diye uyardilar.

Daha baslar baslamaz bir catirtiyla kucucuk catlak oldu 20 cm.

Rezil oldu on cam.

Mecbur degistirdim orjinal camla, bir de burada degistirelim diyor bana adam, elini surdurur muyum bir daha.

Serviste hallettirdim.

Meger %5 degil %50 mis. Bir cok sikayet gordum.

Demem o ki catlakta tamir sansi pek yok. En temizi catlak yuruyene kadar beklemek ve sonra cami degistirmek.

Pek bilgili olduğum bir konu değil cam konusu.Aracı alalı daha 3 ay oldu,bahsettiğin nedenlerden ötürü değişim de istemedim ama biraz araştırsam iyi olacak sanırım.Çatlak çok ufak,dün oldu çatlak ve şimdilik gözle görülür bir ilerleme yok ama illa ki ilerler.Dediğim gibi biraz araştırayım başımız ağrımasın.Babama önerilen yer Ziebart Avcılar sanırım.En kötü ihtimal bekleyip çatlak biraz daha büyüyünce kaskodan değişim yapılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: thecubamojito

quote:

kaskodan değiişm yapın, daha sağlıklı olur. yılda bir kere değiştirme hakkı var.

Hocam iki üstteki mesajımda açıkladım değişim istememe sebebimi,araç yeni kaskolandı ve önünde 9 ay daha var.Yani bu küçük çatlak için camı değiştirmem hali sonrasında daha büyük bir çatlak oluştuğunda cepten ödeme yapmamı gerektirecek.Çatlak ufak 1cm'den küçük.

Mini onarım ya da dolgu,vakum filan bir şekilde düzeltmek istiyorum ama nerede,hangi yöntemle sağlıklı olur bunu bilmiyorum.Sanayide delip dolgu yapılır denmiş cama.

pardon dikkat etmemişim.

mini onarım şartlarını karşılıyor ise, siz de kaskonuzdaki mini onarım hakkını kullanabilirsiniz.
    kaskonuzun anlaşmalı olduğu mini onarım şirketini öğrenip o şirketten ön bilgi almanızda fayda var.

her çatlak tamir işlevi göremiyor. tamir için, şekli ve oluşumu önemli...

ama yinede cam hakkını kullanmanızı öneririm. benim de 3. ayda camıma taş geldiği için değişim yapmıştım.
    daha sonrasını düşünmek için kendinizi yormayın. bence, ileride oluşması muhtemel bir durum için hesap yapmaya gerek yok.

• quote:

quote:

quote:

pardon dikkat etmemişim.

mini onarım şartlarını karşılıyor ise, siz de kaskonuzdaki mini onarım hakkını kullanabilirsiniz.
    kaskonuzun anlaşmalı olduğu mini onarım şirketini öğrenip o şirketten ön bilgi almanızda fayda var.

her çatlak tamir işlevi göremiyor. tamir için, şekli ve oluşumu önemli...

ama yinede cam hakkını kullanmanızı öneririm. benim de 3. ayda camıma taş geldiği için değişim yapmıştım.
    daha sonrasını düşünmek için kendinizi yormayın. bence, ileride oluşması muhtemel bir durum için hesap yapmaya gerek yok.

Kasko kimle anlaşmalı bilmiyorum,yarın öğrenirim.Yine de şansımı Ziebart'ta deneyesim var.

2 cm'den küçük düz çatlak 49,
    2 cm'den küçük yıldız çatlak 69 lira onarım bedeli gözüküyor web sayfalarında.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Kasko bozulmadan senede bir kere cam değiştirme hakkı var diye biliyorum.Bence direk değiştirin

Evet sözleşmeye göre belirli sayıda cam değiştirme hakkım var ama 1cm'den bile küçük bir çatlak için koca camın değişmesi fuzuli.Amacım çatlağın ya da çatlak benzeri izin büyümesini engellemek ve o parçalanmışlık görüntüsünden kurtulmak.

Allah korusun camın başına daha büyük bir iş geldiğinde cepten yaptırmak istemeyiz,değişim hakkı o gibi durumlar için korunmalı.

Çatlak çok küçük olduğu için bi 4-5 ay açılmasını bekleyin.Daha sonra komple değiştirirsiniz o zaman

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.