Şimdi Ara

CAM BUĞULANMASI ÇÖZÜM? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
92
Cevap
3
Favori
185.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: karaduman86

Kedi kumunu 2 kat çorabın içine doldurun. Koltuğun altına koyun.

denedim işe yaramıyor
  • Camlara tıraş köpüğü sürün ya da jeliydi tam hatırlamıyorum ama bunun testini yapan bir youtube videosu vardı baya etkili bir çözümdü. Bulursam paylaşırım.

Tabi camlara sürülen her kimyasal buğu oluşumunu sadece geciktirir tamamen kesmez, en önemlisi içerisinin havası nemli değil kuru olmasıdır. Bu yüzden havalandırmayı devrdaim şekilde değil de dışarıdan alacak şekilde ayarlayın ve ısı normal oda sıcaklığında olsun.

edit:
    Buldum videoyu, tıraş jeliymiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=8Vj9avZxuwI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 2 Aralık 2016; 5:55:44 >

• Klimanız varsa sıcak ayarda kullanın, bu kış günlerinde buğuyu gidermenin en iyi yoludur. Geçtiğimiz pazartesi yoğun yağmurda 60km civarında yol yaptım, araçta 4 kişiydik. Klima açmayınca bir türlü buğu gitmedi. Klima açtıktan 5dk sonra gram buğu kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • camlar buğulansa da kaloriferi sicaga acinca gider
    dis hava girisi acik olacak
    icerisi cok sicak olmayacak ozaman da yapar
    yonlendirme ayaklara ve camları secilecek

• Arkadaşlar klima yönlendirmesini neden ayaklara ve camlara olacak şekilde seçiyoruz? Direk camlara seçsek daha mı az etkili olur en iyisi cam ve ayak mı?
  • Hortlattım :D

%100 çözüm kedi kumudur.
    basit bir çorabın içine doldurun ve güzelce bağlayın.
    arabanın koltuğunun altına koyun. Sabaha kadar arabada ne kadar nem varsa emiyor artık nasıl bişeyse...
    %100 çözümdür :)
    herhangi bir petshoptan kedi kumunu alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkhkn

Hortlattım :D

%100 çözüm kedi kumudur.
    basit bir çorabın içine doldurun ve güzelce bağlayın.
    arabanın koltuğunun altına koyun. Sabaha kadar arabada ne kadar nem varsa emiyor artık nasıl bişeyse...
    %100 çözümdür :)
    herhangi bir petshoptan kedi kumunu alabilirsin.

Yeni aldığım montun cebinden 2 küçük paket "silica gel" çıktı,bazı kedi kumlarında kullanılan madde.ön konsol'da bıraktiktan sonra camları aşırı buğulanan araçta hiç buğulanma olmuyor,bazı ayakkabı kutuları veya anakart filan kutusundan da çıkabiliyor.
  • brkhkn B kullanıcısına yanıt
    Bu kedi kumu buguyumu cozuyor yoksa bugu olmasını mi engelliyor aracin icinde 5 kisi bindik huc bugu yapmaz mi

• Koca paket silica gel kullanıyorum hiç olmuyor desem yalan olur ama işe yaradığı kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AU

Konuyu bir de ben hortlatayım :)

Peki park halindeki aracın camlarının kendi kendine buğulanması konusundaki yorumunuz nedir?
    Yazılanları keyifle okudum ancak kafam karıştı biraz.

Aracımı (Mercedes C180) özellikle soğuk havalarda, park ettikten sonra geri döndüğümde camları buğulanmış olarak buluyorum.

İçeride nem oluşturacak herhangi birşey de yok?

Zaten özellikle böyle havalarda, klima otomatik ayarda, 23-24 derecede kullanıyorum. Aracı kullandım diyelim 1-2 saat, sonra park ettim, yarım saat sonra geldim baktım, tüm camlar içeriden buğulanmış, kapanmış. Öyle bir buğulanıyor ki hemde, en kuvvetli ayarda dahi çözülmüyor.

Daha önceki araçlarımda böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım.

Önerileriniz?
    Selam. Az önce otoparka göz gezdirdim. Aracımın arka camı komple ve diğer araçlarında aynı yöne bakan muhtelif ön ve yan camları içeriden buğulanma yapmış. Bunu önlemenin yolu yok mu. Bu durum yoğuşmaya yol açıp içeriye su damlaları şekilde tezahür etmiyor mu sonuçta?

• Benimde bu konuda sıkıntım var, en etkili yöntem hangisi acaba?

• Biraz fiyatı yüksek ama Gyeon Anti Fog aldım,tüm camlara uyguladım paket ile 2-3 kullanıma bağlı 2 ay kadar etkili,sağlık sıkıntısına sokmadan kullanılabilecek üründür,videoları falanda bi hayli mevcut,kafanıza yatarsa iyi ürün.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.