Şimdi Ara

Çalışmayanlar için VİZE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
13.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, foruma sırf bu konu için üye oldum diyebilirim.Tabii bi çok konu da da bu siteden yardım alacağıma inanıyorum.. Hemen konuya gireyim başlık da da okuduğunuz üzre ÇALIŞMAYAN ARKADAŞLAR İÇİN VİZE konusu hakkında bilgi paylaşımı olsun istiyorum ki kendimde bunun için başvuruda bulunacağım ve hiç tecrübem yok bu ilk vize başvurum olacak. Şimdi hep çalışan arkadaşlar, emekliler,memurlar vs vs.. bu kişilerin vize evraklarından bahsediliyor. Peki ya çalışmayanlar vize alamıyor mu ? Şuana kadar internetten okuduğum kadarıyla biraz sıkıntılı bir mevzu imiş bu. Ama imkansız da değil bu şekilde vize alanlar da olmuş.. Peki nasıl ? işte öğrenmek istediğim tam da bu. Çünkü bende şehir değişikliği nedeni ile 2 ay önce işimden ayrılmak zorunda kaldım ve yeni bir işe başlamadan yurtdısına çıkmak gezmek tatil yapmak istiyorum açıkcası. Çünkü biliyorsunuz iş yerleri özel sektördeysenız en fazla 2 hafta izin veriyor o da yıllık izin. o yüzden tatil için şuan benim en doğru zamanım bu. Ve her ne kadar riskli olsa da sansımı deneyip basvuracağım.. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? nasıl bir yol izlenilmeli.. Ya da bu şekilde vize alan arkadaşlar var mı ? Dilekçe yazmak mantıklı geldi şuan ki durumumla ilgili lakin nasıl bir dilekçe yazacağımı bilemiyorum :/

• jellyjell kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hoş geldiniz.

Bu konularla ilgili çok bilgim olmamakla birlikte sosyal güvenceniz yok ise anne baba üzerinden ( emeklilerse ) başvuruda bulunabileceğiniz yönünde.

Emekliler

1. Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır!!)
    2. Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.---18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!
    3. Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal vesikalık resim. ( Biometrik ve Poloraid resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)
    4. İLGİLİ MAKAMA hitaben yazılmış ve gidiş amacını belirten Orijinal vize talep dilekçesi
    5. T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi
    6. Konfirmeli otel ve Uçak rezervasyonu
    7. Seyahat sağlık sigortası poliçesi
    8. Banka hesap cüzdanı orjinalleri(güncel tarihli - hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süreli schengen vizeleri bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!) Banka Hesaplarında En az 5000 TL bakiye Bulunmalıdır.
    9.Tüm masrafların tarafından karşılanacağını belirten İLGİLİ MAKAMA hitaben yazılmış Orjinal dilekçe.!
    10.Emekli Belge Fotokopisi
    11.Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Temmuz ayında vize başvurusu sırasında emekli üzerinden başvuru yapacaklardan bu evrakların hazırlanmasıyla ilgili olarak bir mail almıştım.Umarım işinize yarar; emekli durumu var mı bilmemekle birlikte

• quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Öncelikle hoş geldiniz.

Bu konularla ilgili çok bilgim olmamakla birlikte sosyal güvenceniz yok ise anne baba üzerinden ( emeklilerse ) başvuruda bulunabileceğiniz yönünde.

Emekliler

1. Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış, Süresi en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır!!)
    2. Vize Talep Formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmalıdır.---18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar) Vize başvuru formlarında 2 adet imza bölümü bulunmaktadır.( 37.sorunun karşılığı ve vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü) Çift imzası bulunmayan vize formları kesinlikle kabul edilmemektedir.!!
    3. Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet normal vesikalık resim. ( Biometrik ve Poloraid resimler kesinlikle kabul edilmemektedir.!!)
    4. İLGİLİ MAKAMA hitaben yazılmış ve gidiş amacını belirten Orijinal vize talep dilekçesi
    5. T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi
    6. Konfirmeli otel ve Uçak rezervasyonu
    7. Seyahat sağlık sigortası poliçesi
    8. Banka hesap cüzdanı orjinalleri(güncel tarihli - hesap hareketli ve bakiyesi bulunan) Konsolosluk Pasaportu boş olan yada pasaportunda son 3 yıl içinde alınmış ve 30 gün kalış süreli schengen vizeleri bulunmayan yolculardan son 6 aylık hesap dökümü istemektedir!!) Banka Hesaplarında En az 5000 TL bakiye Bulunmalıdır.
    9.Tüm masrafların tarafından karşılanacağını belirten İLGİLİ MAKAMA hitaben yazılmış Orjinal dilekçe.!
    10.Emekli Belge Fotokopisi
    11.Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Temmuz ayında vize başvurusu sırasında emekli üzerinden başvuru yapacaklardan bu evrakların hazırlanmasıyla ilgili olarak bir mail almıştım.Umarım işinize yarar; emekli durumu var mı bilmemekle birlikte

Hoşbuldum..Cevap için çok teşekkür ederim lakin benim durumum biraz karışık. Şöyle anlatayım. Babam emekli ama hala calismakta emekli maasini alabilmemiz icin vekaleti anneme vermis durumda. Cunku kendisi yurtdisinda calsiyor.Babami sponsor gostermek istedim ama dedigim gibi kendisi burada olmadigi icin o islem olmaz diye dusunuyorum cunku bi dilekce yazmasi lazim. Bu durumda babami hic katmayip kendi hesabima para yatirip turist olarak basvurmak en dogrusu gibi geldi.. Annemi sposor gostersem sadece emekli maasini aliyor babamdan. Baska bir geliri yok. Kafam cok karisti -_- dilekce icin de örnek bulamadim kendi durumumla ilgili.. Yardimci olmak isterseniz ben burdayim.. Tekrar tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• jellyjell kullanıcısına yanıt
    Hocam banka hesap hareketlerini oradaki bir şubeden (varsa bulunduğu ülkeden) alabilir ve dilekçeleri de imzalayıp yollarsa daha garanti olur düşüncesindeyim.Ama konsoloslukta tekrar görüşmeye çağırıp tekrar banka dökümü isteyebiliyor; başımıza geldi öyle bir durum çok masraflı ve sıkıntılı bir durum olabilir(evrak gönderim ücreti ve arada kalan zamanda yetişip yetişmeme stresi).

Kendi üzerinizden sigortasız olmanız olumsuz etki yaratacaktır muhtemelen ama bu şekilde başvurup çok vize alan var mı yada daha mı doğru bir başvuru olur bilemeyeceğim.

Bence bu kadar stresin içerisine girmeden vizesiz gezilebilecek ülkeleri de değerlendirmeye almanızda fayda var.
  • Anladım.. Vize alacagim ulke Almanya bu arada. Ve davetiyem var.. Beraber zaman gecirecegim insanlar orada o nedenle oradan alacagim vizeyi.. Bakalim belki bu sekilde vize alan arkadaslar da vardir ve yazarlar, bekleyelim bakalim (:

• Çalışmayıp da vize alan hiç mi kimse yok ? Ya da bilgisi olup yardimci olacak.

• Davetiyenin bir etkisi olmaz, sgk lı çalışmıyorsan çok zor vize alman, eğer kesin alman gerekiyorsa git bir yere girişini yaptır kendini sigortalı göster, iş yerine de ödeme yap sgk ücretini seni sigortalı göstersinler 3 ay sonra başvur vizeye, yapan böyle yapıyor, asgari ücretli çalışıyor görünsen aylık 360tl falan ödeme yapman gerekir iş yerine ki onlar da senin adına sgk ya ödesinler.

Çalışmayan birine almanya vize vermez şu an boşuna masraf etme o şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tweaker kullanıcısına yanıt
    Aylık 635 TL sigorta masrafı var hocam
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Doğrudur hocam son durumları bilemiyorum ama başka çaren yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ne yaptın? Gidebildin mi

• Açıkçası vize işlemleri çok sık kontrolden geçiyor.

✓Bankada varsa 10-25.000 euro (35-50.000 tl)

✓Üzerinize kayıtlı ev araba

✓Tatilde kalacağınız gün kadar gün başına 50-100 euro

Vize veren kişi sizin gidip geri geleceğinize emin olmalı

İşyok bankada para yoksa davet gelse bile vize işi hikaye

Aracı kurum bile 400 TL alıyor boş

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    İŞ yoksa ve para çoksa bankada? Mesela 150.000 ve üzeri?

Bu arada 25.000 Euro 112.000 lira yapıyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

İŞ yoksa ve para çoksa bankada? Mesela 150.000 ve üzeri?

Bu arada 25.000 Euro 112.000 lira yapıyor. :)

Konsolosluk calisani sizin maddi durum iyi olduguna ve geri geleceginize inanmasi gerek..

Bir bayan arkadas italya gidecekti..

adam demis italyanlar nasil?

Bir italyan ile evlenmek istermiydin gibi?

Macaristan vizesi arastirdim herkes bankada 4000 euro atman gerekli vize islemi hal olsun geri cekersin dediler!!

18.000 tl eder+Konaklama+Vize+Ucak ucreti

Ucak bileti onden gidis ve donus alinacak (esnek almak mantikli)

• Merhaba arkadaşlar bu konu benimde ilgimi çekiyor.

Bende daha önce 2 vize aldımdada arkdaşın firmada çalısıyor gösterdim aigortamı ödedim.

Ama şuan boşuna sgk para vermek istemiyorum.

Yine vize başvurusu yapıcam ama bu sefer çalışmayan olarak hesabımda 40 bin tl ye kadar param var freelance çalıstıgım için biryerde çalısıyor olarak göstermiycem daha önceden 2 tane italya schengen im var.

Üzerime 1 araba 1 de ev tapusu var sizce nasıl olur çıkar öı vede nerden başvuru yapım sizce bu ara macaristan kolay veriyor diyorlar.

Bilgilerinizi esirgemeyin ihtiyacımız var :)

• Derin1907 kullanıcısına yanıt
    Schengen evrakları aşağıda yer almaktadır, eğer ki hrhangi bir maddeye giremiyorsanız, bu maddelerden birine kendinizi entegre etmeye bakın, aksi takdirde başvurunuz %90 ret olarak sonuçlanır. İşsiz bir adamın, birlik üyesi dışı, ekonomik, adalet, eğitim, sağlık gibi temel konularda durumu malum bir ülkenin vatandaşı olarak Schengen bölgesine gidip, ama bölgeden dönmeyeceği kanaatine (Ret sebebi madde 9: en fazla ret verdikleri madde) varırlar.

Bir işe sigorta yaptırdıktan en az 3 (İtalya ise 6) ay sonra başvurun çünkü hizmet dökümünüzün ve maaş hesabınızın son 3 aylık dökümlerini isterler.

SCHENGEN VİZE ALIMI İÇİN GEREKLİ BELGELER
    Aşağıda sizlerden istemiş olduğumuz evraklar, firmamızın değil, konsoloslukların istemiş olduğu evraklardır. Evrakların eksik ibrazı, konsoloslukların mülakat talepleri veya vize verilmemesinden firmamız sorumlu tutulamaz.
    Sunmuş olduğunuz evraklara konsolosluklar ilave evrak talep edebilmektedir. İstenen bu ilave evrakları başvuru sahibi olarak tekrar sunma zorunluluğunuz vardır. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanacaktır.

HERKES İÇİN ZORUNLU EVRAKLAR
    ***** ÖNEMLİ ***** ESKİ TİP PASAPORTLAR KULLANIMDAN KALKMIŞTIR. HER TÜRK VATANDAŞI ÇİPLİ PASAPORT İLE SEYAHAT EDEBİLECEKTİR.
    * PASAPORT; Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli pasaport aslı ve varsa bir önceki eski pasaportun aslı (BALKANLAR İÇİN 6 AY)
    * VİZE FOTOĞRAFI İÇİN PASAPORT FOTOĞRAFI ÖLÇÜLERİ KABUL EDİLMEMEKTEDİR.
    *FOTOĞRAF; 2 adet yeni çekilmiş arka fon beyaz 3,5-4,5 cm boyutlarında vesikalık ;Alın ve kulaklar açık saçlar yüzü kapatmayacak şekilde olmalıdır.
    * Bazı schengen vizesi başvurularında evrakların asılları veya noter onaylı suretleri gerekebilir.
    * Schengen vizesi için zorunlu olan min. 30.000 Euro prim teminatlı seyahat sigortası acentemiz tarafından yapılmaktadır.
    * Evliyse evlilik cüzdanı FOTOKOPİSİ ya da vukuatlı nüfus kayıt örneği
    * Nüfus cüzdan fotokopisi.
    *Birlikte seyahat ettiği kişinin geçerli vizesi varsa fotokopisi, yeşil pasaport ise yeşil pasaport fotokopisi.(İTALYA İÇİN; SADECE ÇOCUKLARA VİZE ALINACAKSA ANNE-BABANIN GEÇERLİ VİZELERİNİN OLDUĞU PASAPORTUN ASLI GEREKLİDİR.
    * Vize başvuru dilekçesi.(işverenler için antetli kağıda kaşeli imzalı) (İngiltere için İngilizce)
    * Kişinin seyahat masraflarını başkası karşılayacak ise masraf dilekçesi (İngiltere için İngilizce)
    *Ankara olcuları için; tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin kendisi-eşi-çocuğu-kendi annesi-babası-kardeşleri…görülecek şekilde olmalıdır.)ve ikametgâh belgesi.
    MESLEK GRUPLARINA GÖRE İSTENEN EVRAKLAR
    A) SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN (Serbest Çalışan Avukat, Doktor, Mali Müşavir v.b.)
    1 Bağlı bulunduğu meslek odasından SON 6AY İÇİNDE ALINMIŞ oda kayıt belgesi fotokopisi.(İTALYA İÇİN ORJİNAL)
    2 Vergi levhası fotokopisi (son yıl işlenmiş olmalıdır)
    3 İmza beyannamesi fotokopisi ve varsa sicil gazetesi fotokopisi.
    4 Kredi kartına ait SADECE SON AY ekstre fotokopisi, 2 ya da 3 tane varsa gayrimenkul tapuları ve araç ruhsatlarının fotokopileri
    5 BANKA HESAP ve PORTFÖY DÖKÜMÜ VE VARSA FON DÖKÜMÜ; Vize başvuru tarihi itibari ile son 15 gün içinde alınmış ve 3 aylık hesap hareketlerinin göründüğü, son kalemde kişi başı en az 7BİN LİRA görünen orijinal kaşeli imzalı hesap dökümü.(HESAP CÜZDANI KABUL EDİLMEMEKTEDİR.)
    B) MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN
    1 İZİN YAZISI; Çalıştığı firmanın antetli kağıdına yazılmış şahsın firmaya işe giriş tarihini, görevini, aylık maaşını ve seyahat tarihlerinde izinli olacağını belirten yazı (imzalar firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmalıdır) (İngiltere için İngilizce)
    2 Çalıştığı firmanın imza sirküleri fotokopisi ( İZİN YAZISINI İMZALAYAN KİŞİNİN İMZASINI DA İÇEREN)
    3 Çalıştığı firmanın SON 6AY İÇİNDE ALINMIŞ ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi fotokopisi.(İTALYA İÇİN ORJİNAL)
    4 Çalıştığı firmanın vergi levhası fotokopisi (son yıl işlenmiş olmalıdır)
    5 Çalıştığı firmanın ticaret sicil gazetesi fotokopisi
    6 Sigorta işe giriş bildirgesi fotokopisi ve son 4 aylık maaş bordrosu (şirket kaşeli ve imzalı)
    7 SSK Hizmet Dökümü barkotlu belge şeklinde olması gerekir
    8 Kredi kartına ait SADECE SON AY ekstre fotokopisi, 2 ya da 3 tane varsa gayrimenkul tapuları ve araç ruhsatlarının fotokopileri
    9 BANKA HESAP ve PORTFÖY DÖKÜMÜ VE VARSA FON DÖKÜMÜ; Vize başvuru tarihi itibari ile son 15 gün içinde alınmış ve 3 aylık hesap hareketlerinin göründüğü, son kalemde kişi başı en az 7BİN LİRA görünen orijinal kaşeli imzalı hesap dökümü.(HESAP CÜZDANI KABUL EDİLMEMEKTEDİR.)
    C) FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN
    1 Şirkette imza yetkisi yok ise, imza yetkilisi diğer ortağından seyahatini belirten kaşeli imzalı antetli kağıda dilekçe. (İngiltere için İngilizce)
    2 Firmanın imza sirküleri fotokopisi
    3 Firmanın SON 6AY İÇİNDE ALINMIŞ ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi fotokopisi.(İTALYA İÇİN ORJİNAL)
    4 Firmanın vergi levhası fotokopisi (son yıl işlenmiş olmalıdır)
    5 Firmanın ticaret sicil gazetesi fotokopisi
    6 Sgk Belgesi (Ssk ise 4A Sigortalı Hizmet Dökümü, Bağkur ise 4B Bağkur Dökümü) (Bu belgeler e-devlet şifresi ile alınır) Emekli ise Emeklilik Belgesi
    7 Kredi kartına ait SADECE SON AY ekstre fotokopisi, 2 ya da 3 tane varsa gayrimenkul tapuları ve araç ruhsatlarının fotokopileri
    8 BANKA HESAP ve PORTFÖY DÖKÜMÜ VE VARSA FON DÖKÜMÜ; Vize başvuru tarihi itibari ile son 15 gün içinde alınmış ve 3 aylık hesap hareketlerinin göründüğü, son kalemde kişi başı en az 7BİN LİRA görünen orijinal kaşeli imzalı hesap dökümü.(HESAP CÜZDANI KABUL EDİLMEMEKTEDİR.)
    D) DEVLET MEMURLARI İÇİN
    1 Başvuru sahibinin söz konusu kurum çalışanı ve seyahat tarihlerinde izinli olduğunu gösteren yazı
    2 Son 4 aylık maaş bordrosu
    3 Sgk Belgesi- 4C Emekli Sandığı Belgesi (e-devlet şifresi ile alınır)
    4 Kredi kartına ait SADECE SON AY ekstre fotokopisi, 2 ya da 3 tane varsa gayrimenkul tapuları ve araç ruhsatlarının fotokopileri
    5 BANKA HESAP ve PORTFÖY DÖKÜMÜ VE VARSA FON DÖKÜMÜ; Vize başvuru tarihi itibari ile son 15 gün içinde alınmış ve 6 aylık hesap hareketlerinin göründüğü, son kalemde kişi başı en az 7BİN LİRA görünen orijinal kaşeli imzalı hesap dökümü.(HESAP CÜZDANI KABUL EDİLMEMEKTEDİR.)
    E) EMEKLİLER İÇİN
    1 Emekli kimlik kartı eger yok ise sgk dan emekli oldugna dair yazı (bankamatik kartı değil) ve kaşeli ve imzalı 6 aylık emekli maaş dökümü banka hesap cüzdanı orijinali
    2 Varsa Kredi kartına ait SADECE SON AY ekstre fotokopisi, 2 ya da 3 tane varsa gayrimenkul tapuları ve araç ruhsatlarının fotokopileri
    3 BANKA HESAP ve PORTFÖY DÖKÜMÜ VE VARSA FON DÖKÜMÜ; Vize başvuru tarihi itibari ile son 15 gün içinde alınmış ve 3 aylık hesap hareketlerinin göründüğü, son kalemde kişi başı en az 7BİN LİRA görünen orijinal kaşeli imzalı hesap dökümü.(HESAP CÜZDANI KABUL EDİLMEMEKTEDİR.)
    F) ÖĞRENCİLER İÇİN
    1 Öğrenci belgesi( içinde bulunduğumuz aya ait) (İNGİLTERE VE İSTANBUL İTALYA İÇİN İNGİLİZCE )
    2 EBEVEYNLERİNDEN ÇALIŞMA EVRAKLARI; Anne ya da Baba banka hesabı sunabilen ebeveynden yukarıda belirtilen meslek gruplarından hangisi uygunsa çalışma evraklarının hepsi.
    3 Masraflarının ebeveynleri tarafından karşılanacağına dair konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe (İngiltere için İngilizce)
    4 18 yaşından küçük ise son 3 ay içinde alınmış muvafakatname gereklidir.

• Arkadaşlar merhaba. Bu konuyla ilgili aynı soru işaretini ben yaşıyorum şu an. Bir güncellemesi olan var mı?
  • Arkadaşlar merhaba. Bu konuyla ilgili aynı soru işaretini ben yaşıyorum şu an. Bir güncellemesi olan var mı?

Durumdan kısaca bahsetmek gerekirse; nişanlımla beraber Şubat ayının başında (SGK çıkışlarımız Şubat'ın 6'sı) beraber çalıştığımız kurumdan istifa ettik. O düğün hazırlıklarımızla ilgilenmek için işe girmedi, ben ise 2 hafta içinde tekrar işe başladım. Nişanlımın babası serbest meslekle ilgileniyor ve sponsorluk kesinlikle mümkün değil. Fakat ikimizin de hesabında yeterli miktarda para var. Geçen sene yazın, yine beraber Paris'e gitmiştik 1 haftalığına.

Balayı için Brüj'de 8 gecelik bir otel tuttuk, kesin rezervasyonumuzu yaptık, uçak biletlerini satın aldık, pasaportlarımız da tamam. Geriye bir tek vize kaldı.

Sizden ricam bana bu konuda yardımcı olmanız, çalışmama durumunda nasıl kabul ettirebiliriz vize başvurusunu? İnanın artık uykularım kaçmaya başladı ya çıkmazsa diye korkmaktan...

1- İnternette araştırma yaparken neden çalışmadığını mantıklı bir şekilde açıklamanın şansı arttıracağını okumuştum. Düğün hazırlıkları için çalışmadığını anlatsak, nikah belgelerimizi de dosyasına eklesek bu işe yarar mı?
    2- Nikah tarihimiz 29 Haziran. Bunu öne alıp nikahı kıysak ve ben sponsor olsam işe yarar mı?
    3- Hiç riske girmeden bir şirkette çalışıyor göstermek mantıklı olur mu? Gerçi o da 800 lira civarı olmuş bu sene.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.