Şimdi Ara

Cahilim ama bilgi arıyorum. Voip- betamax

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nonoh başta olmak üzere betamax şirketleri ve skype vs.

Fazla yurtdışı görüşmemiz yok fakat ayda zaten iki kez yurtdışı arasak telekom veya gsm şirketleri bizleri göçertiyor malumlarınız.

superonline fiber limitsiz internet kullanıyorum. Telekom la da artık tamamen kapatmak istiyorum.

Bilgi sahiplerinden ricam ;

1- TR içinde şehiriçi sabit (telekoma ait) ve gsm numaralarını aramak istiyorum.
    2- Ayda 3-5 de yurtdışı görüşme yapmak istiyorum
    3- Anladığım kadarıyla 1 tane Pap2T denilen bir cihaz alacam ve bu cihazın bir ucunu evdeki pirelli marka mademe diğer taraftanda telekomu kapatacağımız normal evdeki tele bağlayacaz??
    http://www.alpagut.com/default.aspx?pageID=18&PID=1072
    4-Yada varmı bilmiyorum direk pirelli modeme bağlanabilen bir telefon alacam. Sanırım bu telekomda kullandığımız olmaz??
    5- Bu arada ev telefonu malum imha olacak. Bu numara yasal olarak voip numarası olarak sanırım henüz kabul görmemekte ? (Numara taşıma gibi bi şey yok yani) Bu nedenle bir siteden de numara ve kullanıcı ismi alacaz sanırım.
    6-Daha sonra da şimdi sizin önereceğiniz firmalardan birine 10 euro civarı olan miktarı da paypal veya sanal kredi kartıyla yollayıp kullanıp hakkı elde edeceğiz?
    7- gsm yerine de bu voip sistemi kullanabilirmiyiz? sim kartları varmıdır? (Bu sanırım yoktur daha)

7- Sonuçta kazançlı mı çıkarız yoksa telekomda devam mı etmem gerekir? Açıkçası artık bunlara para kaptrmak istemiyorum.

Sonuçta eklemem gereken önemli bri konu daha var. Konuya vakıf olanlar belki de sorularıma gülecekler. Çok basit ve cahilce olabilir ama bu konularda ben de dahil olmak üzere bir çok insanımız boşu boşuna ciddi paralar kaybetmekte.

Katkılarınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

• akilli telefonun varsa internet uzerinden karsi tarafta da belli bir program kurulu olmasi durumunda bedava gorusebiliyorsun.
  • konusu gelmişken bu skype den bir defaliğa mahsus arama yapabiliyorssunuz ya ondan sonra nasil kullanabilirim onu arama yapmak için ücreti ne kadardir sizce bilgisi olan varsa yardımlarinizi bekliyorum tesekkürler
  • Arkadaslar verimor iletisim'den kemal beyle gorusdum artik sabit no tasima tr'de kullanimma gecmis ve anlattigi ve benimde anladigim kadariyla artik suanki sabit no'muzu Telekoma bile ugramadan voip telefona yani internet hattiyla calisabilen telefon makinasina tayin edebiliyomusuz, ama tek bi sart o cihazin internet kaynagi sizin telekomdan tasidiginiz sabit hattinizdan gelen internet hizmeti olmamasi gerektigi imis. Cunku uzun lafin kisasi sabit no tasindigi esnada zaten telekom ile baginiz kopacagi gibi sabit telefon kablosu da atıl konuma dusuyomus (tabi artik telekom'un telefonu da aynen) ve devaminda bu voip telefonu 200 TL civarinda ve cesitli yerlerden gerek TL gerek yurt disi menseili firmalardan euro bazinda kredi/kontor edinerek on odemeli cuz'i fiyat ve belirli yonlere-belli zaman araliginda ucretsiz gorusme imkanina sahip olabiliyormusuz .
    Bu firmalardan bazilari voipvise, webcalldirect. Ben webcalldirect.com uyesiyim ve pc'mde kendi programiyla 3 senedir kullaniyorum ve cok durust bi sirket oldugunu soyleyebilirim. Ve dahasi ust paragrafda edindigim bilgileri, suanda bilindik usulde telefon makinasi ile internetden gorusme safhasinda arastirma yapmakdayim. Bu telefonu kullanan arkadaslarin verimliligi hususunda lutfen bizi bilinclendirmelerini rica ediyorum. Diger tarafdan PC uzerinden gorusme konusunda arkadaslarin sorularina da, memnuniyetle ben yardimci olabilirim. Saygilar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Funlive

Arkadaslar verimor iletisim'den kemal beyle gorusdum artik sabit no tasima tr'de kullanimma gecmis ve anlattigi ve benimde anladigim kadariyla artik suanki sabit no'muzu Telekoma bile ugramadan voip telefona yani internet hattiyla calisabilen telefon makinasina tayin edebiliyomusuz, ama tek bi sart o cihazin internet kaynagi sizin telekomdan tasidiginiz sabit hattinizdan gelen internet hizmeti olmamasi gerektigi imis. Cunku uzun lafin kisasi sabit no tasindigi esnada zaten telekom ile baginiz kopacagi gibi sabit telefon kablosu da atıl konuma dusuyomus (tabi artik telekom'un telefonu da aynen) ve devaminda bu voip telefonu 200 TL civarinda ve cesitli yerlerden gerek TL gerek yurt disi menseili firmalardan euro bazinda kredi/kontor edinerek on odemeli cuz'i fiyat ve belirli yonlere-belli zaman araliginda ucretsiz gorusme imkanina sahip olabiliyormusuz .
    Bu firmalardan bazilari voipvise, webcalldirect. Ben webcalldirect.com uyesiyim ve pc'mde kendi programiyla 3 senedir kullaniyorum ve cok durust bi sirket oldugunu soyleyebilirim. Ve dahasi ust paragrafda edindigim bilgileri, suanda bilindik usulde telefon makinasi ile internetden gorusme safhasinda arastirma yapmakdayim. Bu telefonu kullanan arkadaslarin verimliligi hususunda lutfen bizi bilinclendirmelerini rica ediyorum. Diger tarafdan PC uzerinden gorusme konusunda arkadaslarin sorularina da, memnuniyetle ben yardimci olabilirim. Saygilar..

Bende linksys pap2t var, iki ayrı voip hesabını iki ayrı telefon ile kullanabiliyorsunuz.Ayarları internette kolaylıkla bulunabiliyor.Cihazın ortalama fiyatı internette 125TL.
  • linksys'yi inceledim cok kolay kuruluma sahip oldugu acik Pekala ben hepsi bir modul alsam yani cisco ip telefonu (Cisco SPA303) gibi cokmu bana sadece telefon gorusmesi yapmak icin cokmu fazla kalir. ve bu cisco'nun daha artisi ne olur yardimlariniz icin tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Funlive

linksys'yi inceledim cok kolay kuruluma sahip oldugu acik Pekala ben hepsi bir modul alsam yani cisco ip telefonu (Cisco SPA303) gibi cokmu bana sadece telefon gorusmesi yapmak icin cokmu fazla kalir. ve bu cisco'nun daha artisi ne olur yardimlariniz icin tesekkurler.

Eğer 3 ayrı voip hesabı kullanacaksanız güzel bir cihaz.Ama evinizde kullanılmayan telefon cihazı varsa spa303'ü almanız gereksiz olur.Spa303 makinesi aslında spa2102 voip gateway + telefon makinesi'nin birleştirilmiş hali denilebilir.Sizi ayrıca telefon almaktan kurtarıyor.Ayrıca 3 tane farklı voip hesabını bir arada kullanabiliyorsunuz.Diğer bir güzelliği ise içindeki router özelliği sayesinde bilgisayarınız modeminizden uzakta ise spa303 için ikinci bir ethernet kablosu çekmenize gerek yok.Modeminizden gelen ethernet kablosunu spa303'e takıyorsunuz,spa303'ten çıkan ethernet kablosunu da bilgisayarınıza bağlıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeravalar

Nonoh başta olmak üzere betamax şirketleri ve skype vs.

Fazla yurtdışı görüşmemiz yok fakat ayda zaten iki kez yurtdışı arasak telekom veya gsm şirketleri bizleri göçertiyor malumlarınız.

superonline fiber limitsiz internet kullanıyorum. Telekom la da artık tamamen kapatmak istiyorum.

Bilgi sahiplerinden ricam ;

1- TR içinde şehiriçi sabit (telekoma ait) ve gsm numaralarını aramak istiyorum.
    2- Ayda 3-5 de yurtdışı görüşme yapmak istiyorum
    3- Anladığım kadarıyla 1 tane Pap2T denilen bir cihaz alacam ve bu cihazın bir ucunu evdeki pirelli marka mademe diğer taraftanda telekomu kapatacağımız normal evdeki tele bağlayacaz??
    http://www.alpagut.com/default.aspx?pageID=18&PID=1072
    4-Yada varmı bilmiyorum direk pirelli modeme bağlanabilen bir telefon alacam. Sanırım bu telekomda kullandığımız olmaz??
    5- Bu arada ev telefonu malum imha olacak. Bu numara yasal olarak voip numarası olarak sanırım henüz kabul görmemekte ? (Numara taşıma gibi bi şey yok yani) Bu nedenle bir siteden de numara ve kullanıcı ismi alacaz sanırım.
    6-Daha sonra da şimdi sizin önereceğiniz firmalardan birine 10 euro civarı olan miktarı da paypal veya sanal kredi kartıyla yollayıp kullanıp hakkı elde edeceğiz?
    7- gsm yerine de bu voip sistemi kullanabilirmiyiz? sim kartları varmıdır? (Bu sanırım yoktur daha)

7- Sonuçta kazançlı mı çıkarız yoksa telekomda devam mı etmem gerekir? Açıkçası artık bunlara para kaptrmak istemiyorum.

Sonuçta eklemem gereken önemli bri konu daha var. Konuya vakıf olanlar belki de sorularıma gülecekler. Çok basit ve cahilce olabilir ama bu konularda ben de dahil olmak üzere bir çok insanımız boşu boşuna ciddi paralar kaybetmekte.

Katkılarınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Arkadaşlar merhaba

voip kullanabilmek için artık yurtdışından firma aramaya son Türkiyede yasal çalışan ev telefon numaranızı taşıyarak kullanabileceğiniz firmalar bulunmakta ben bunlardan biriyim beni ararsanız ayrıntılı bilgi veririm

Habil Bayraktar
    05448448562
  • Merhaba,

İp telefon hattı kulanabilirsin. Mevcut analog telefon hattını voip himzeti veren muhtelif şirketlere (millenicom, grid telekom, fonivia bv.)taşıyabilirsin. Taşıma işlemi sonrası mevut numaran ip telefon nuamrasına dönüşecektir.

Sonrasında modemin sip özelliği var ise ip telefon alarak modemine bu ip telefonu register edebilirsin. (ip telefonlar yapısı gereği biraz pahalıdır 30 $ 200 $'a kadar bir slaka mevcut.)

Fakat bunun yerine xlite yada zoiper gibi bilgisayara kurabileceğin softphone uygulamaları mevcut. İp hat register bilgileri ile bu yazılımlar üzerinde de kullanılabilir.

Burada dikkat etmen gereken ip telefonlar fraud yemeye açıktır. Yani sen fark etmeden senin hattına sızıp kolombiyayı arayabilirler. :) Firewall arkasında çalışması tavsiye edilir genelde. Bununda şu şekilde önüne geçebilirin alacağı ip hatta credit limit belirlettir, 10 Tl gibi bir limitin olsun günlük fraud yesen bile 8 10 bin gibi abartı tutarlarla karşılaşmazsın. Ip hatlar şehiriçi ya da şehirler arası fark etmez daha ucuza haberlşemeyi sağlar. Anlaşmana göre yurtdışı ücretleride son derece uygun olabiliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.